Identifikace tetování: Technologie nové generace pro rozpoznávání identity

Pouta

Když tetujeme inkoustem, musíme si uvědomit, že se stane součástí toho, kým jsme. Věřte tomu nebo ne, tetování je důležitou součástí vaší identifikace a v agenturách, jako je FBI, jsou jedním z nejdůležitějších důkazů, pokud vás chtějí najít.

Kromě identifikace otisků prstů a kresby na obličeji je tetování perfektní značka, pokud chce kriminalista najít osobu nebo několik lidí, kteří patří do jedné skupiny (nebo gangu). Pojďme si trochu vysvětlit, jak tento proces probíhá, protože je důležité být o těchto technikách informován pro sebe i pro svou bezpečnost.

Systémy identifikace tetování

Existují systémy, které pomáhají identifikovat osobu na základě jejího tetování. Není to jen případ gangů nebo dopadení padoucha, ale také lidí, kteří se stali oběťmi, ztratili se nebo zemřeli při tragických událostech. Tetování je součástí měkkých biometrických znaků a je považováno za nejdůležitější důkaz. Proč je to tak? Každé tetování je v něčem jedinečné a je to moderní značka, díky níž je hledání někoho jasnější a identifikace otisku prstu je věcí ze staré školy.

Existuje systém s názvem CBIR, což znamená načítání obrázků podle obsahu Tattoo-ID. Za tímto systémem je obrovská databáze s tisíci obrázky tetování a jeho úkolem je najít nejbližší shodu se zkoumaným tetováním. Možná si říkáte, odkud tato databáze pochází?

Sociální sítě a proces identifikace tetování

Máme stránky jako Facebook, Instagram, několik mobilních aplikací, které mohou být pro nás vážnou hrozbou nebo velmi užitečné. Není nezákonné, když nás někdo hledá, protože všechno je otevřené. Pořizujeme selfie, přidáváme obrázky s přáteli, předvádíme naše nová tetování a další. Multimédia jsou obecně největším zdrojem pro definování databáze, která je pro tyto systémy ideální pro identifikaci tetování. Mnoho orgánů činných v trestním řízení provádí multimediální analýzu a kombinuje systematické informace, které mohou pomoci vyšetřování konkrétního případu jít dále. Existuje tolik různých případů, ve kterých lze tyto systémové techniky použít, a po nalezení několika blízkých shod agenti pokračují ve výzkumu ručně.

Techniky de-identifikace

Je velmi důležité si uvědomit, že existují pravidla ochrany osobních údajů, i když systém prohledává mnoho tetovacích obrázků, aby někoho našel. Před zahájením hledání budou veřejné snímky, které byly nalezeny, v bezpečí a všechny informace kolem nich budou odstraněny, než se dostanou do databáze.

Když je přidáte do databáze, jedinou důležitou věcí je najít odpovídající tetování. Existuje kodex federálních předpisů, který chrání všechny občany, a pouze v případě nalezení shody nebo několika shod začne vyšetřování, kde upozorní na potřebné uložené informace pro osobu, která má odpovídající tetování.

Detekce obětí a zločinců

Neznámá identita

To je velmi užitečné například v případě, že jde o případ Johna Doe nebo o loupež a zločinec nosí masku, ale možná má na krku tetování a kamera to může zaznamenat.

Je velmi zajímavé vědět, že inkoust tetování jde velmi hluboko do kůže a ani těžké popáleniny jej nemohou zničit. Identifikace tetování byla jedním ze způsobů, jak identifikovat oběti z tragédie z 11. září.

Někdy, když je tělo oběti nalezeno mnoho dní po smrti, neexistuje způsob, jak identifikovat muže nebo ženu podle otisků prstů, ale pokud má oběť tetování, k nalezení identifikace se použije softwarová databáze.

Toto není snadné vyhledávání, a proto identifikace tetování trvá dlouho od identifikace otisků prstů nebo tváře. Byly naskenovány detaily tetování a poté je každý malý detail matematicky transformován do digitálního řetězce, který se stane hlavním podpisem tetování a je připraven k výzkumu..

Skupinová detekce tetování

Tyto systémy a aplikace pro vyhledávání tetování jsou dabovány jako identifikační programy příští generace. Jak čtete až dosud, řekněme, že je to o 85% přesnější výzkum než jiné metody, které byly použity dříve. Identifikace tetování členů gangu je jedním z nejdůležitějších problémů, proč jsou tyto aplikace vyráběny. Většina gangů má odpovídající tetování, takže je pro policii snazší je najít.

Existuje mnoho příkladů rozdělených do datových kategorií, jako například tetování kočky může znamenat, že tato osoba byla zlodějem, nebo dvě nebo tři kočky mohou znamenat, že byl součástí gangu. Slza nebo pavučina – možná se tito lidé navzájem neznají po celém světě, ale většinou tyto dvě kategorie definují, že tito lidé byli ve vězení. Někdy mají prostitutky na prstech malá tetování se značkou svého majitele, což znamená, že mu budou vždy patřit. Existuje tolik skupinových tetování, možná když si je přečtete, můžete přemýšlet o dalších příkladech, ale abychom to shrnuli, tyto programy identifikace tetování jsou velmi užitečné. Udržují nás v bezpečí a pomáhají mnoha lidem najít tam pohřešované blízké.

Jako nová alternativa k tradičním biometrickým znakům jsou systémy identifikace tetování nejoblíbenější mezi policejními stanicemi a dalšími komunitami činnými v trestním řízení..

Články, které by se vám mohly líbit

  • Tattoo Arm Rest: Co hledat při nákupu
  • Rotační tetovací soupravy – klady a zápory
  • Jednorázové tetovací zkumavky – vše, co potřebujete vědět
  • Tattoo Power Supply – 6 tipů, jak vybrat ten nejlepší
  • Rámy tetovacích strojů – vše, co potřebujete vědět