Zıt Anlamlı 28 Yin Yang Dövmesi

gray_and_white_hands_yin_yang_tattoo

Hata yapmayın, siyah beyaz Yin Yang sembollerini gördüğünüzde anında tanırsınız. Birlikte çalışan iki karşıt, karşıt güçler ve harmonik denge anlamında dünya çapında tanınırlar..

Bu antik sembolün Çin kültürüyle derin bağları olmasına rağmen, vücut mürekkebi sevenler, sembolü vücutlarında sanat eserlerine dönüştürmek için çok yaratıcı yollar bulmuşlardır..

Çin Yin-Yang sembolleri, karşıtların etkileşime girdiği ve her şeyin güya tohumlarını oluşturduğu Çin kavramından kaynaklanan dengenin mükemmel bir temsilidir. Kötülük, Yin ve Yang içindeki bir dengesizlikten kaynaklanır, iyilik, her ikisinin de uyumlu dengede olmasından gelir..

Yin Yang Dengesinin Özellikleri

Çoğu insan küçük siyah beyaz Yin Yang sembolünü uyum ve denge ile çabucak ilişkilendirse de, sembolleri sergilemenin benzersiz yollarını dövme sanatçılarına ve hayranlarına bırakın..

Dolayısıyla, Yin’in Yang’a karşılık gelen enerjilerde olduğu yerde, karanlıktan aydınlığa, maddeden ruha, erkekten dişiye, pasiften aktife, kaplandan ejderhaya, yukarıdan aşağıya, kuzeyden güneye, gölgeden güneş ışığına, vadiden dağa. , soğuktan sıcağa, yaşamdan ölüme ve aydan güneşe.

Bunların her biri ve daha fazlası, mürekkep kullanıcısı için derin bir bağlantı ve her iki karşıt güçle nasıl dengede olduklarını göstermek için Yin Yang dövmelerinde kullanılabilir..

Yin Yang’ın Anlamı

Yin Yang dövmelerini en hızlı şekilde bir tür denge ile ilişkilendirirken, daha derin anlam, bu eski sembole bu kadar çok dikkat çeken şeydir. Çin kültüründe Yang, güneşli kelimesiyle ilişkilendirilir ve bu nedenle gündüz aktif işlevlerine karşılık gelen tüm faaliyetler.

Yin gölgeli anlamına gelir ve daha az aktif olan ve gece saatlerinde gerçekleşen işlevleri yansıtır. Gündüzleri daha iyi çalışanlar için, yeniden şarj olmak için geceye ihtiyaçları olduğunu bilirler, ancak geceleri iyi çalışanlar ışığı bir dinlenme ve şarj dönemi olarak görürler. Yin Yang dövmelerine nasıl baktığınıza bağlı olarak, her iki taraf da diğeri olmadan uyum içinde çalışamaz..

Yin Yang Dövme Anlamları

Yin Yang enerjisinin daha önce tartıştığımız tüm farklı çağrışımları nedeniyle, bu Çin tasarımıyla ilişkili bu kadar çok farklı sembolün olmasının nedeni var. İşte en popüler Yin Yang dövmelerinden bazıları.

Klasik Yin Yang

Tüm Yin Yang dövmelerinin en popüler ve en tanınanı, tüm evrende uyum içinde birlikte çalışan tamamlayıcı ancak karşıt güçleri temsil eden dönen beyaz ve siyah semboldür. Yin Yang’ın bu yaygın tasviri, her şeyde ihtiyaç duyulan denge için bir taslaktır..

Yin Yang & Lotus

Popüler siyah beyaz dönen Yin Yang sembolünde benzersiz bir değişiklik, onu efsanevi Lotus ile çevreliyor. Lotus, dünya çapında Buda’nın kutsal koltuğu olarak kabul edildiğinden, bu kombinasyon aşırı güç ve dengeyi sembolize eder..

Çin kültüründe bu sembol, mükemmellik ve saflıkta son noktadır. Kullanıcı için beden, zihin ve ruhun uyumu için mükemmel bir odak noktası oluşturur..

Güçlü Göz

Geleneksel Yin Yang sembolünü bir göze dahil etmek, ona daha da güçlü bir anlam verir. Bu sanatsal yaratıcılık, bir kişinin içindeki dengeyi hem harici hem de dahili olarak geliştirir. Kendi içlerinde ve içinde yaşadıkları dünyada barış içinde bir denge vizyonunu temsil eder..

Yin Yang Kalp

Yin Yang dövmelerini göstermenin en yaratıcı yollarından biri, onları bir kalbin içine yerleştirmektir. Bu, yalnızca fiziksel bedeni ve zihniyle uyum içinde olmayan, aynı zamanda aşk sanatında ustalaşmış biri olan kullanıcı için yeni bir çağrışım kazanıyor..

Eşleri, çocukları, ebeveynleri, arkadaşları ve bir bütün olarak dünya ile derin bir bağları vardır. Bu eşsiz dövme tasarımı, kullanıcıya aşkın tüm erdemlerin en sevgili ve en gerçeklerinden biri olduğunu hatırlatır..

Artık, bugün orada bulunan birçok yaratıcı Yin Yang dövmesinin arkasındaki anlamları daha iyi anlıyorsunuz. Hata yapmayın, bu kolayca tanınan semboller, bugün size ne kadar uyum içinde olduğunuzu kalıcı olarak hatırlatabilecek bir dengeyi temsil eder..

Y

Beğenebileceğiniz makaleler:

  • Popüler Beyaz Dövme Mürekkebi – Almadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey
  • Siyah Dövme Mürekkebi – Tüm Sorular Cevaplandı ve En İyi Markalar İncelendi
  • Karanlık Dövme Mürekkebinde UV Glow Güvenli mi? Bilmen gereken her şey
  • En İyi Dövme Mürekkebi Seti Nasıl Seçilir – [En İyi 3 Seçenek]
  • Dövme Transfer Kağıdı – Basit ve Kapsamlı Kılavuz