Zarif Sanat Eseri ile Papatya Dövmesi Anlamı

Hiç dövme yaptırmayı düşündün mü? Vücudunuzu bir sembol veya alıntı ile boyamaya ilgi duymanız anlaşılabilir, çünkü yıllar içinde dövmeler evrim geçirdi. İnsanlar artık dövmeleri gerçek kimliklerini veya doğaya, insanlara veya kültürlere olan sevgilerini ifade etmenin bir yolu olarak görüyorlar. Bazı dövmeler estetik açıdan hoştur ve ayrıca papatya dövmeleri gibi derin anlamlar taşır..

Kadınlar için Ayak Bileği Papatya Dövmesi

Çiçek dövmeleri, dövme tutkunları, özellikle de zarif ve güzel tasarımları seven kadınlar arasında oldukça popülerdir. Gül, ayçiçeği, lale ve papatya en popüler çiçek dövmelerinden birkaçıdır. Çiçekler doğayı, zarafeti, aşkı, romantizmi ve diğer olumlu özellikleri temsil ederken, her çiçeğin kendine özgü bir anlamı vardır. Peki papatya dövmesi neyi temsil ediyor? hadi öğrenelim.

Karnındaki erkekler için papatya dövmesi

Papatya Dövmesinin Arkasındaki Anlam

Dövmeler bir sanat formu haline geldi. Düşüncelerinizi ve duygularınızı dövmelerle ifade etme özgürlüğü, bireyin geçmişe bağlı kalmadan kendine güvenmesini ve hayatta ilerlemesini sağlar. Ayrıca, insanlar vefat eden belirli bir olay veya kişinin anısına dövme yaptırırlar. Bir dövme aynı zamanda iki kişi arasında güçlü bir bağ oluşturmanın bir yolu olabilir, örneğin bir bakla dövmesindeki iki bezelye gibi..

Kadınlar için arkada Daisy Tattoo

Çiçek dövmesi denilince akla gelen ilk kelime güzelliktir. Tüm çiçekler çarpıcı görünse de, papatya sarı diski ve beyaz ışınları (yaprakları) olan güzel bir çiçektir. Bir papatya çeşitli anlamları sembolize edebilir. Bu anlamlardan bazıları sevgi, sabır, sadakat ve saflığı içerir..

Önkoldaki kadınlar için güzel papatya dövmesi

Aynı zamanda alçakgönüllülüğü, masumiyeti, dönüşümü temsil eder ve olumlu hisler yayar. Çok yönlü bir dövme olduğu için papatya çiçeği tasarımınızı çeşitli şekillerde süsleyebilirsiniz; bu nedenle, bu güzel çiçeği nasıl kullandığınıza bağlı olarak anlamı değişebilir. Örneğin, bir kadının sevdiklerine olan bağlılığını ve sadakatini gösterebilir..

Basit Papatya Dövmesi

Papatya Dövmesi Farklı Kültürlerde Neyi Simgeliyor??

Bu büyüleyici dövmenin anlamı başkası için farklı olabilir. Ancak papatya dövmesinin sahip olduğu temel anlamlar sevgi ve sadakattir. Papatya çiçeğinin anlamının bir kültürden diğerine değiştiğini unutmayın. Farklı mitolojilerde önemli bir semboldür. İşte bir papatyanın farklı kültürlerde temsil ettiği fikirlerden birkaçı.

Çiftler için Bilekte Papatya Dövmesi

Roma Mitolojisi

Roma mitolojisinde papatya, antik Yunan mitolojisinde bir peri olan Belides ile bir ilişkiye sahipti. Mevsimlerin ve bahçelerin tanrısı Vertumnus’un dikkatinden kaçmak için kendini bir papatyaya çevirdi. Papatyanın Latince adı “Bellis” de buradan gelmektedir.

Erkekler için önkolda Daisy Tattoo

Kelt Mitolojisi

Kelt mitolojisinin papatya sembolizminin arkasında ilginç bir teorisi vardı. Bir çocuk öldüğünde, özellikle doğum sırasında, tanrıların ölünün ebeveynlerini teselli etmek ve neşelendirmek için mezara papatya serpeceğine inanıyorlardı..

Daisy Flower Tattoo tarafından Çerçeveli Kız

Hıristiyan inancı

Hristiyanlar papatyayı saflık, alçakgönüllülük ve masumiyet gibi papatyanın taşıdığı anlam nedeniyle Meryem Ana ile ilişkilendirir..

Bacakta Gerçekçi Papatya Dövmesi

Dövme Neden Bu Kadar Popüler??

Papatya dövmesi, büyüleyici tasarımı, detayları ve çok yönlülüğü nedeniyle kadınlar arasında oldukça yaygındır. Bunun dışında kişi, tasvir etmek istediği anlama bağlı olarak bu dövmeyi yaptırabilir..

Kadınlar için uyluk üzerine büyük siyah papatya dövmesi

Bu dövmenin arkasındaki temel anlamlardan biri aşk olduğundan, papatya dövmesi bir kadının sevilen birine olan bağlılığını tasvir edebilir. Gerçek kişiliğinizi ifade etmenin ve olumlu hisler için harika bir yol olabilir..

Yürüyerek Renkli Papatya ve Ayçiçeği Dövmesi

Dövmenin kendisi zengin bir tarihsel referansa sahiptir ve sadece küçük bir sanat eseriyle büyük bir değer taşıyan çeşitli bir sanattır. Papatya çiçeği Asteraceae familyasından gelir ve yaklaşık 4000 yaşındadır. Yumuşacık ve mütevazi görünümlerinden dolayı göz alıcı tasarımını görmezden gelmek oldukça zordur..

Erkekler için parmakta küçük papatya dövmesi

Yani, teninizi süsleyecek şık ve modaya uygun bir tasarım arıyorsanız, papatya dövmesi şimdiye kadar karşılaşacağınız en zarif dövmelerden biri..

Papatya Dövmesini Mükemmelleştirmenin Farklı Yolları

Kadınlar için parmak üzerine papatya dövmesi

Bir dövmeyi mükemmelleştirmek söz konusu olduğunda, dövme sanatçınızın ne tür bir tasarım ve mesaj vermek istediğinizi bilmesini sağlamanız çok önemlidir. Bir dövmenin doğru yerleştirilmesi de önemlidir; örneğin, papatya dövmesi için en iyi yerler boyun, bilek, ayak, omuz ve eldir..

Kadınlar için Papatya Dövmesi

Dövmenin kendisi oldukça modaya uygun ve şık olduğundan, onu sizin ve başkalarının kolayca görebileceği bir yere yerleştirmeniz gerekir. Ancak dövmeyi kendinize saklamak istiyorsanız sırt ve uyluk bölgesi gibi diğer seçenekleri tercih edebilirsiniz. Dövme ölçünüzü göz önünde bulundurarak parmak, ayak bileği, göğüs kafesi, gövde, omuz vs. üzerine papatya süsleyebileceğiniz için seçenekler burada bitmiyor..

Basit ve şık Daisy Tattoo

Dövmeyi tasarlarken başka dokular da ekleyebilirsiniz. Örneğin, dövmenize daha fazla renk eklemek, daha çekici ve cesur görünmesini sağlar. Üzerine bir güneş ekleyerek de güzel bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca, papatya dövmesini tasarlama konusunda seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekleriniz var. Farklı renkler veya siyah mürekkepli tasarımlar tercih edebilirsiniz; ayrıca farklı boyutlarla deneme yapabilirsiniz.

Erkekler için kafatası ile Daisy Tattoo

Sadece Kadınlar İçin mi?

Papatya genellikle kadın figürleriyle ilişkilendirildiği ve duygusal ve ince anlamlara sahip olduğu için merak ediyor olabilirsiniz, erkeklerin giyemeyeceği anlamına mı geliyor? Eh, dövmelerin güzelliği, herkesin herhangi bir yargı hakkında endişelenmeden istediği tasarımı seçebilmesidir. Papatya dövmesi durumunda, erkekler vücut kısımlarını tasarımla boyarlar, ancak bunu çoğunlukla diğerlerinin sahip olduğu tasarımı eşleştirerek yaparlar. Bu ikisi arasında daha büyük bir bağlantı oluşturur.

Kızlar için Minik Papatya Dövmesi

Çözüm

Dövmeler her zaman ilgi çekici bir konu çünkü hepsinin farklı anlamları ve bazen de tarihsel bir arka planı var. Papatya dövmesi oldukça popüler, modaya uygun, şık, zarif ve güçlü bir dövmedir. Bu nedenle, sadakat, saflık ve güzelliği temsil eden bir dövme arıyorsanız, papatya dövmesi almanız gereken şeydir..

Yaya Kalın Papatya Dövmesi