Yıldız Dövmesi: Farklı Varyantlar ve Anlamlar

Hiç dövme yaptırmayı düşündün mü? Dövmelerin popülaritesi büyük ölçüde arttığından beri, günümüzde gittiğiniz her yerde her türlü dövmeye sahip insanları görüyorsunuz. Dövmelerin yıllar içinde nasıl geliştiğine bağlı olarak bir trend haline geldi..

Erkekler için bacakta klasik yıldız dövmesi

Artık dövmeleri gördüğümüzde sanatı görüyoruz. Dövmeler, güçlü anlamlar ve duygular ifade eden, bireyin vücuduna mürekkeplenen tasarımlardır. Bu beden sanatı, insanların bedenlerini, yaşamlarına anlam katan veya onlar için bir anlam ifade eden belirli semboller ve alıntılarla boyamalarına yol açmıştır. Bir yıldız gibi parlamalarını sağlar.

Erkekler için Kaptan Amerika Yıldız Dövmesi

Gününüzü aydınlatmanın bir yıldız dövmesi yaptırmaktan daha iyi bir yolu var mı? Yıldız dövmeleri söz konusu olduğunda bir avuç seçenek olduğundan, en iyisini seçmek oldukça zor olabilir. Ancak, belirli bir dövmenin arkasındaki anlamı ve tarihi anladığınızda, istediğiniz şeyin bu olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir..

Çiftler için Mor ve Mavi renkli Yıldız Dövmesi

Bugün yıldız dövmelerini tartışacağız. Bu dövmenin birçok varyasyonu vardır ve her birinin farklı anlamları vardır ve benzersiz bir görünüme sahiptir. Bu çok popüler dövme türünü anlam açısından oldukça ilginç ve güzel bulacağınız için okumaya devam edin..

Yıldız Dövme Çeşitleri ve Anlamları

İster tek bir parlayan yıldız olsun ister sayısız yıldız gözlemi her zaman izlemeye değer bir manzaradır. Yıldızlar iyi hisler yayabilir ve ayrıca romantik bir etki yaratabilir. Oldukça semboliktirler ve çeşitli anlamları temsil ederler ve gece olduğunda yolumuzu bulmamıza yardımcı olurlar. Yıldızlar çoğunlukla umudu ve yön duygusunu temsil eder. Yıldızların hayatımız üzerinde büyük bir etkisi olduğu için onları dövme olarak görmek şaşırtıcı değil..

Erkekler için Köpüklü Yıldız Dövmesi

Yıldız dövmesi ayrıca yeniden doğuşu, saflığı, aşkı, anıları ve hayalleri temsil edebilir. Bu nedenle, başlangıç ​​dövmelerinin popülaritesi arttı ve farklı varyantları var..

Eldeki Küçük Yıldız Dövmesi

Vücutlarında çarpıcı yıldız dövmeleri olan farklı kültürlerden ve ilgi alanlarından insanlar bulacaksınız. Bunun temel nedeni, bu dövmelerin onlar için farklı bir anlamı ve bağlantısı olmasıdır. Bu çeşitlerin anlamını anlamanıza yardımcı olmak için aşağıda yıldız dövme çeşitlerinin her birinden bahsettik..

Kayan yıldız

Bildiğimiz gibi, insanlar genellikle kayan yıldızları özel bir an ile ilişkilendirir. Bu özel an, birileri için çok şey ifade edebilir ve yaşamları üzerinde bir etki bırakabilir. Ayrıca kayan yıldızlar, kullanıcının hayalperest ve dileklerini gerçekleştirmeyi ve yerine getirmeyi seven biri olduğunu da temsil edebilir ve ifade edebilir. Tek renk veya birden fazla tonda birçok küçük yıldız izi ile cildinizi süsleyebilirsiniz..

Parmağında kadınlar için kayan yıldız dövmesi

deniz yıldızı

Bir deniz yıldızının arkasında ilginç bir tarih var. İlk zamanlarda, insanların, özellikle denizcilerin, başka navigasyon araçları yoktu; bu yüzden yıldızlar onlar için çok büyük bir rol oynadı. Denizcilerin batıl bir inanışları vardı, bu da onları vücutlarına deniz yıldızlarını mürekkeplemelerine yol açtı. Bir deniz yıldızı gelecekte aradığınızı bulma umudunu temsil eder ve ayrıca her yolculuğun nasıl bir sonu olduğunu temsil eder, bu yüzden tek yapmanız gereken dayanmak ve kendinize inanmaktır..

Erkekler için yürüyerek Deniz Yıldızı Dövmesi

Kuzey Yıldızı

Bu tasarımı donanma üniformalarında bulacaksınız ve orduya hizmet etmiş insanlar arasında yaygın bir dövme. Kutup yıldızı dövmesi olarak da bilinir, yolunuzu kaybettiğinizde yol gösterir ve birçok denizciye de bu dövme yaptırılır. Gaziler, Deniz Kuvvetleri Mührü ve Sahil Güvenlik üyeleri genellikle Donanma ile olan ilişkilerini temsil etmek için bu dövmeyi giyerler. Orduda olmasanız bile, Donanmada olan bir aile üyesini onurlandırmak için bu dövmeyi yaptırabilirsiniz..

Erkekler için göğüste Kuzey Yıldızı Dövmesi

yalnız yıldız

Bu dövmeyi giyen insanlar, kendilerini yalnız bir yolculuğa çıkan ve benzersiz bir kişiliğe sahip insanlar olarak tasvir etme eğilimindedir. Yalnız yıldız tasarımının öne çıkmasını sağlamak için daha fazla renk ve başka dokular eklemenizi sağlayan harika bir tasarımdır..

Eldeki Lone Star Tattoo

Ayrıca Teksas Eyaleti, “Yalnız Yıldız Devleti”ni takma ad olarak benimsemiştir. Gurur, meydan okuma ve bağımsızlığı temsil eder.

Sri Yantra

Bu dövme dokuz üçgen içeriyor ve dördü yukarıyı gösteriyor. Evrenin sahip olduğu tezahür etmeyen gücü temsil ederler. Birçok insan bu tasarımın tanrısallığın erkeksi yönünü temsil ettiğine inanıyor. Bunun dışında Sri Yantra, yeryüzünün (Bhoo), havanın (Bhuva) ve cennetin (Swa) güzelliğinin tanrıçası Tripura Sundari’nin simgesidir..

Erkekler için arkada Sri Yantra Star Tattoo

Beş yıldız

Bu yıldız, beş köşeli uçlara sahip olduğu için bir pentagram şeklindedir. Bu dövme koruma ve dengeyi temsil eder. Wicca’da dört nokta toprak, su, hava ve ateşi temsil ederken, beşinci tepe noktası diğer elementlere hükmeden Ruh’u sembolize eder. Ancak tasarım baş aşağı ise kötülüğü ve karanlığı temsil edebilir.. 

Beyler için Beş Yıldızlı Dövme

Yıldızlarla Güneş ve Ay

Bu çok yaygın bir varyanttır ve temel olarak geleneksel yıldız dövmesine bir eklentidir. Ay ve güneş dövmesi daha iyi bir genel görünüm sağlar ve yıldız dövmesini tamamlar. Özellikle anlamı değişmez, ancak en karanlık zamanlarda umudu temsil edebilir..

Kadınlar için Yıldız Dövmeli Güzel Güneş ve Ay

David’in yıldızı

Bunun bir diğer adı da Heksagram’dır ve temelde Yahudiliğin güçlü bir sembolü olan Davut’un Kalkanı olarak da bilinir. İlahi olanın insanlarla daha derin bir bağlantısını ve etkileşimini temsil eden ve sembolize eden altı köşeli bir yıldızdır. Bu nedenle, ruhsal yönünüzü temsil etmek için vücudunuzu bir Heksagram ile boyayabilirsiniz..

Erkekler için kolda Davut yıldızı

Patrick yıldızı

Bu, Sünger bob olarak bilinen şovdaki ünlü çizgi film karakterini içeren yıldız dövmesinin eğlenceli bir çeşididir. Bu dövme, kullanıcının kişiliğini eğlence odaklı bir kişi olarak ifade edebilir. Kişinin nasıl yaşadığını ve her andan keyif aldığını gösterir..

Koldaki erkekler için Patrick yıldızı Star Tattoo

oktogram

Bu özel varyant, zenginliği ve yeniden doğuşu simgelemektedir. Eski Mısır’ın Oagdod’u, trigramlar ve yılın pagan çarkı gibi sekiz katlı sistemlerle bağlantısı olan sekiz köşeli bir yıldız tasarımıdır..

Eldeki Oktogram Yıldız Dövmesi

Filipinli Yıldız

Bu dövme Filipinler’e ait insanlar arasında daha popüler çünkü bu dövme onların ulusal bayrağını temsil ediyor. Bu dövmeyi giyenler daha derin bağlantılarını ve kökenlerinden ne kadar gurur duyduklarını gösterir. Üç beş köşeli yıldızla 8 köşeli altın bir güneşe sahiptir..

Arkada Filipinli Yıldız Dövmesi

Rus Yıldızı

Vor V Zakone olarak da adlandırılan bu dövme, Rus gangsterler, mahkumlar ve suçlular arasında daha popüler. Kanunen hırsız demektir. Organize suçların üyeleri, insanların kim olduklarını bilmelerini sağlamak için bu dövmeyi göğüslerine ve omuzlarına takarlar. Hırsızın dizindeki yıldız dövmesi, kullanıcının başka bir güç veya yasanın önünde asla diz çökmeyeceğini temsil eder..

Yıldız Dövmeli Rus erkekleri

Rub el Hizb Star

Bu, çeşitli amblem ve bayraklarda bulunan İslami bir semboldür. Arapça’da rub kelimesi bir çeyrek, Hizb ise grup anlamına gelmektedir. Bu sekiz köşeli yıldız, hattatlar bu sembolü bir bölümün sonunu belirtmek için kullandıklarından büyük önem taşır..

Erkekler için bilek üzerine Rub el Hixb Star Tattoo

Kudüs Yıldızı

Al-Quds yıldızı, Kudüs, Filistin ile ilişkili başka bir İslami semboldür. Bu sekiz köşeli yıldız, Rub el Hizb sembolünün bir uyarlamasıdır. Sembolün deseni, aynı zamanda Kubbet-üs Sahra olarak da adlandırılan Emevi Kaya Kubbesi’nin sekizgen zemin planından ilham alır. Kudüs’ün ilk Kıble, yani İslam’da namazın yönü olduğuna dikkat edin..

El-Kudüs Yıldızı Dövmesi

Teksas Yıldızı

Bu, Teksas bayrağında bulunan bir yıldız çeşididir. Beş köşeli yıldız, sadakat, sağduyu, metanet, açık fikirlilik ve doğruluk gibi iyi bir vatandaşın özelliklerini temsil eder. Yıldız, aidiyetlerine olan bağlılıklarını göstermek isteyen kullanıcılar arasında ünlüdür..

Erkekler için Texas Star Tattoo

İştar’ın Yıldızı

Bu yıldız, İnanna adlı eski Sümer tanrıçasının bir sembolüdür. Bu dövme esas olarak aşkı, savaşı ve doğurganlığı temsil eder. Bunun dışında İbranice İncil’de bir önemi vardır..

Kadınlar için bileğinde Ishtar yıldızı dövmesi

Üç yıldız

Bu dövme, esas olarak küçük bir şeyden başlayan ve büyük bir sonuca yol açan bir yolculuğu temsil ediyor. Örneğin, oyuncular küçük kasaba oyuncuları oldukları ve şimdi film yıldızları oldukları zamanı temsil edip hatırlatabileceği için bu dövmeyi yaptırmayı tercih ediyor..

Bacakta Üç Yıldızlı Dövme

Yıldız Savaşları

Star Trek serisinin hayranıysanız, bu harika bir dövme fikri. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacak ve onu benzersiz kılmak için tasarımları deneyebilirsiniz..

Renkli Trek Yıldız Dövmesi

Dövmelerin Yerleştirilmesi

Yerleşim doğru değilse hiçbir dövme iyi görünmez. Bu nedenle, dövmenin yerleştirilmesi büyük bir rol oynar ve kullanıcının duygularını ve hislerini ifade etmesine izin verir. Ayrıca, eğer kullanıcı dövmenin özel olmasını istiyorsa, genellikle kimsenin görmediği bir alan seçebilir..

Erkekler için Canlı Siyah Yıldız Dövme

Yıldız dövmesinin pek çok çeşidi olduğundan, her dövmenin yerleşiminin nasıl farklı olabileceğini merak ediyor olmalısınız. Pekala, yanılıyorsunuz, çünkü bu dövmelerin çoğu boyun, bilek, sırt, bacak ve göğüs gibi yerlerde popüler..

Kadınlar için En İyi Yerleştirme Fikirleri

Vücudunuzun herhangi bir yerine dövme yaptırabilirken, her noktanın dövme için ideal olmadığını bilmelisiniz. Bir kadın olarak vücudunuzun bazı bölgeleri dövmeyi zarafetle daha güzel taşıyabilir. Vücudunuzun çok az bölgesinde çok kısa sürede çatlaklar ve kırışıklıklar oluşur, bu nedenle dövmeniz solabilir ve aynı görünmeyecektir..

Kadınlar için parmak üzerinde yıldız dövmesi

Dövme yerleştirmeyle ilgili en önemli gerçek, güneşe maruz kalma miktarını dikkate almanız gerektiğidir. Vücudunuzun her bölgesi dövmeye farklı tepki verir. Vücudunuzun belirli bir bölümünde güneşe maruz kalmak dövmenizin parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar, ancak aynı zamanda renkleri soldurabilir veya güneş yanığına neden olabilir. Yıldız dövmesi yaptırmak için vücudunuzun ideal bölgeleri aşağıdadır..

Kulak Arkası

Kulağın arkasına dövme yerleştirmek eski bir gelenektir, bu da kişinin sevdiklerini özlediği anlamına gelir. Bazılarımız içe dönüküz, bu yüzden bir dövmeyi saklamayı ve sadece yakın arkadaşlar ve aile için görünür kılmayı tercih ediyoruz..

Kadınlar için kulak arkası yıldız dövmesi

Ayak

Ayakta bir dövmenin yapılması, onu doğru şekilde koruduğunuzda güzelliği ve sadeliği sembolize eder. Kadınlar için ayak dövmesi tasarımları çoğunlukla renkli kelebekler, çiçekler vb. Tasarımlar da kesin ve karanlık olabilir, ancak genellikle insanlar ayaklarında yıldız gibi küçük dövmeleri tercih ederler..

Kadınlar için yürüyerek yıldız dövmesi

köprücük kemiği

Dış veya üst köprücük kemiğinize dövme yaptırmak mükemmel bir fikir. Birçok süper model ve aktris, köprücük kemiğine yakın dövmeler taşır ve yıldız dövmelerine yepyeni bir görünüm kazandırır..

Kadınlar için omuzda yıldız dövmesi

Bilek

Bileğinizin iç kısmı, vücudunuzun dövmeler için en yaygın alanlarından biridir ve aynı zamanda idealdir. Eski zamanlarda, insanlar iç bileğin ruhsal enerjiyi yaydığına inanıyorlardı. Bu nedenle, bir yıldız dövmesi için bu yerleştirme hem erkekler hem de kadınlar için harika bir fikirdir..

Bilekte kadınlar için Minik Yıldız Dövmesi

Erkekler İçin En İyi Yerleştirme Fikirleri

Yıldız dövmeleri söz konusu olduğunda erkekler için birkaç harika yerleştirme fikri var. Bahsettiğimiz gibi, en sık görülen bölgelerden biri bilek ve boyundur. Bununla birlikte, erkekler vücutlarına mürekkepli daha büyük resimleri tercih ettikleri için, burada erkekler için bazı yerleştirme fikirleri var..

Bilekte erkekler için geometrik yıldız dövmesi

 Göğüs

Büyük bir yıldız görüntüsü arıyorsanız, sandık mükemmel bir seçim olacaktır. Bu alan dövmeye daha fazla kapsama alanı sağlar ve dövme sanatçısı daha fazla renk ve dokuya sahip bir tasarım ortaya çıkarabilir..

Erkekler için göğüste basit Yıldız Dövmesi

Geri

Bu özel alan dövme yaptırmak isteyen erkekler için oldukça yaygındır çünkü kendine güvenen bir erkek imajını yansıtabilir. Tabii ki, arka alanın kullanıcı ve diğerleri tarafından da görünmediğini merak ediyor olmalısınız. Bu nedenle, dövmenin daha özel olduğu bir yerleştirme istiyorsanız, sırt en iyi pozisyondur. Ayrıca üst koldaki dövmeler dayanıklılık, güç ve cesaret gösterir..

Erkekler için sırt üstü yıldız dövmesi

Bu Dövmeler Dekoratif mi?

Bu dövmelerin kendilerine has bir görünümü olduğundan, tasarım konusunda esnek olup olamayacağınızı merak ediyor olmalısınız. Pekala, bu dövmelerden bazıları, bahsettiğimiz gibi, belirli inançlar ve insan gruplarıyla bağlantılı olabilir..

Erkekler için Parmağa Siyah Yıldız Dövmesi

Bu nedenle, önce dövmenin size uygun olup olmadığını ve anlamı ile ilişki kurup kuramayacağınızı düşünmelisiniz. Eğer öyleyse, dövme sanatçılarınızdan her zaman onunla yaratıcı olmalarını ve istediğiniz anlamı ifade etmelerini isteyebilirsiniz..

Erkekler için 3D Yıldız Dövmesi

Elbette, dövmelerin belirli anlamları vardır, ancak bir dövme her zaman başka bir anlama da gelebilir. Hangi mesajı vermek istedikleri her zaman kullanıcıya bağlıdır..

Yıldız Dövmeleri Hala Ünlü mü??

Evet, yıldız dövmesinin popülaritesi artmaya devam ediyor ve benzersiz görünümleri nedeniyle yıldız dövmeli birçok ünlü ünlü bulacaksınız. Örneğin, Lindsay Lohan, Britney Spears, Aaron Carter ve Megan Fox, yıldız dövmelerini şık bir şekilde taşıyan birkaç ünlüdür..

Küçük Yıldız Dövmeli Ünlüler

Bazıları bugün bahsettiğimiz benzer fikirleri kullandı. Takipçileri de yıldız dövmesiyle bir bağlantı geliştirdi. Ayrıca, yıldız dövmesinin popülaritesi, esas olarak ne anlama geldiğinden ve dövmeyi ne kadar iyi taşıyabileceğinden gelir. Basit ve zarif bir tasarım olmasına rağmen güçlü anlamlar yansıtabilir..

Çözüm

Gördüğünüz gibi, bir avuç yıldız dövmesi çeşidini paylaştık. Her birinin kendi özelliği ve anlamı vardır. Yani yıldız şeklinde bir dövme arıyorsanız yukarıda saydıklarımızı inceleyebilirsiniz. Bunlara benzer ama farklı bir anlamla kendi tasarımınızı da oluşturabilirsiniz..

Bacakta renkli yıldız dövmesi

Size uygun ve aradığınız anlamı temsil edebilecek birini bulmayı unutmayın. Her zaman dövme sanatçınızın talimatlarınızı anladığından emin olun..

Erkekler için göğüste siyah yıldız dövmesi