Yeni Bir Başlangıcı Simgeleyen Dövmeler

Dövmeler birçok insanın hayatında önemli bir rol oynar; her dövmenin belirli bir anlamı veya önemi vardır. Dövmeler, mücadeleleri ve engelleri, bir ilişkiyi, doğumu veya birinin üstesinden gelmekte olduğu zorluğu simgelemek gibi özel olayların onurunu veya hatırasını temsil eder. Dövmeler, hatırlatmalar, hedefler, hayaller ve yeni bir başlangıç ​​için motivasyon, mesajların ve alıntıların iletişimi veya sevdiklerinizin hatırasının veya bir inancın temsili olabilir..

Yeni bir başlangıç ​​anlamına gelen dövme, yaşam tarzınızı değiştirmeyi dört gözle beklediğinizi veya yükseldiğinizi simgeler. Kalbinizi kıran bir ayrılık ya da boşanma sonrasında yeni başlangıçlar düşündüğünüzü ifade etmek için de bu dövmeleri kullanabilirsiniz. Bu, pozitifliği temsil eder ve karanlık zamanları geride bırakarak hayata devam etmeye hazır olduğunuzu sembolize eder..

1. Lotus

Çiçekler ve onların temsili hakkında konuştuğumuzda, lotus yabancılaşmış aşkı ve yeni bir başlangıcı sembolize eder. Nilüfer çiçeğinden İncil’de ve diğer dinlerde bahsedersiniz. Efsanevi hikayelerde veya mitolojide bu çiçeği duymuş olabilirsiniz. Bazılarına göre nilüfer Tanrı’nın çiçeğidir. Bazı dini dövmelerde de lotus tasarımlarını görebilirsiniz. Tasarımların sembollerine ve anlamlarına inanan insanlar, lotus’u yeni bir başlangıcın sembolü ve yeniden doğuşun bir işareti olarak görürler. Bazen hayatımızdan, çevremizdeki insanlardan, alışkanlıklardan vb. yorgun düşeriz ve bir değişikliğe ihtiyaç duyarız. Bu değişiklikler, lotus dövmesi ile sembolize edilen sizin için yeniden doğuştur..

Bir Kadının Sırtındaki Lotus Dövmesi

2. Ayın Evreleri

Ay her ay yeni bir başlangıç ​​yapar ve her şeyin bir evre olduğunu ve her şeyin değişeceğini hatırlatır. Birçok insan ayın ay döngülerini takip eder ve niyetlerini yeni evrelerle uyumlu hale getirir. Ayın farklı evreleri, her şeyin sadece bir evre olduğunun mükemmel bir hatırlatıcısıdır. Ayın her aşamasının bir anlamı vardır. Azalan ay, bırakmayı veya salıvermeyi temsil eder. Yeni ay, yeniden doğuşu, yeni bir başlangıcı veya yeni bir başlangıcı sembolize eder. Ağdalı ay, tezahür, kazanım ve büyüme anlamına gelir. Dolunay, gücün zirvesini, yüksekliğini ve arzunun elde edilmesini temsil eder. Ayın sizin için önemi olan herhangi bir evresinin dövmesini yaptırabilirsiniz..

Anlamları olan ay evresi dövmeleri

3. Anka Kuşu Yanıyor

Bu dövme en sembolik ve popüler dövmedir. Phoenix yeniden doğuşu temsil ediyor ve geçmişi tasvir eden küllerden yükseliyor. Belki bu dövmeyi takmak isteyen kişi, unutmak ve yeniden doğuşu kıvılcımlamak istediği bir deneyime sahiptir. Bu dövme, herhangi bir mücadelenin üstesinden gelen veya yeni başlangıçları için motivasyon isteyen insanlar için mükemmeldir..

Bu tasarım daha büyük bir alanı kaplar ve sırtınız bu dövme için ideal bir nokta olabilir. Phoenix, nihayetinde yeni başlangıçların bir işaretidir, çünkü bazı insanlar Phoenix’in yaşlandığında kendini yaktığını ve sonra bu küllerden yeniden doğduğunu düşünür. Bu kuş büyülü ve mistiktir ve hayatın zorluklarıyla karşı karşıya kalanlar için gerçekten güçlü bir anlamı vardır..

Sırtta Anka Kuşu Dövmesi

4. Kelebek

Kelebek dövmesinin birçok anlamı vardır. Bu böceğin tüm dünyada manevi önemi büyüktür. Kelebek dövmesi, yusufçuk dövmesi ile aynı anlamlara sahiptir. Bu böceklerin ikisi de dönüşümü temsil eder. Kara canlılarından uçan böceklere dönüşmeleri yeni bir başlangıcı simgeliyor. Kelebek dövmesi ayrıca değişimi, yaşamı, bağımsızlığı ve uyumu temsil eder. Yeni bir başlangıç ​​geliştirmek için hayallere ve umutlara ihtiyaç duyar. Kelebek dövmesi, en iyisini ummanız ve dilemeniz gerektiğinin bir hatırlatıcısıdır..

Eldeki Kelebek Dövmesi.

5. Güneş ve Arı

Arılar duygulu bir böcektir ve ne kadar uzağa giderlerse gitsinler her zaman evlerine dönerler. Bazen arılar yollarından atılırlar, ancak günün sonunda yine de yollarına geri dönerler. Ve güneşin kendisi yeni bir başlangıcın ve umudun sembolüdür. Her gün güneş doğar ve dünyaya ışık saçar. Bir kişinin motivasyona ihtiyacı varsa veya hayatta yeni bir başlangıcı temsil etmek istiyorsa, bu dövmeyi giymelidir. Güneş takmak aynı zamanda enerji, cesaret, bilgi ve canlılık demektir. Öte yandan arı dövmesi, yeni bir başlangıç ​​dışında sadakati ve cesareti temsil eder..

Bacakta Güneş Ve Arı Dövmesi

6. Hilal veya Yeni Başlayan Ay

Ay da güneş gibi her ay yeni bir başlangıç ​​yapar. Aşamalar değişir ve sonra yeniden başlar. Ay ile yeni bir başlangıcı simgelemek istiyorsanız bu dövmeyi süsleyebilirsiniz. Hayatta önemli bir sorun yaşadıysanız ve hareket etmek ve hayatınızın yönünü değiştirmek istiyorsanız, yeni bir ay ya da hilal dövmesi sizi motive edecektir..

Anlamları olan hilal dövmeleri

7. Koru

Koru dövmesi büyümeyi, yenilenmeyi ve yeni başlangıçları temsil eder. Sembolizmi hakkında konuşursak, dövme aynı zamanda Yeni Zelanda’nın yerli çalılarında bulabileceğiniz eğrelti otunu da temsil eder. Maori atasözlerinden birine göre, bir eğreltiotu yaprağı ölürse, yerine bir başkası doğar demektir. Böylece bir koru dövmesi sizi hayata devam etmek için motive edecektir..

Eldeki Koru Maori Tattoo

8. Enso Çemberi

Bu dövme aydınlanmayı, gücü, evreni, sonsuzluğu, zarafeti ve boşluğu simgeliyor. Bu çizim veya dövme, hareketin bir ifadesi olarak kabul edilir. Bu dövmenin anlamı çok güçlüdür ve basit ve temizdir. Enso imgesi, dövme yapıldığında, beden ve ruhun hareketinin yarattığı zihin özgürlüğünü temsil eder..

Eldeki Enso Çember Suluboya Dövmesi

9. Wānautanga

Wānautanga, sevgiyi, aileyi, uyumu, büyümeyi ve yeni bir başlangıcı temsil eden bir semboldür. Bu dövmenin iki versiyonu var. İlki, yeni bir hayat doğuran iki hayatın bağlantısını temsil ediyor. Bu yeni hayat, doğum yapan her iki insanın da merkez noktası haline gelir. Bu dövmedeki balık ve kanca, refahı ve zenginliği simgelemektedir. İkincisi, aileyi, korumayı ve değişimi temsil eden dalga ve gelgit desenleriyle kaplumbağa şeklindedir. Yani, eğer bir aile insanıysanız, o zaman bu dövme tam size göre..

Bacakta Wānautanga Dövme

10. Tohumdan Çiçeğe

Bu dövmenin bir tohumdan tam bir çiçeğe dönüşümü temsil eden üç unsuru vardır. Tohumdan çiçeğe dövme, doğanın güzel bir tasviridir. Tohumun bir çiçeğe yeni bir hayat verdiğini herkes bilir ve sonra o çiçek tekrar döngüyü takip eden tohumları serbest bırakır. Yeni bir başlangıcı, değişimi, güzelliği ve büyümeyi sembolize eder..

Eldeki Tohum Ve Çiçek Dövmesi

Çözüm

Yukarıdaki dövmelerden farklı tasarımların hayattaki yeni başlangıçları ve büyümeyi ne kadar iyi sembolize ettiğini görebilirsiniz. Hayatınız yeni bir döneme giriyorsa ve yeni yolculukta motivasyon arıyorsanız yukarıdaki seçeneklerden bir dövme seçebilirsiniz. Bütün bunlar size yeni bir hayata geçtiğinizi ve şimdi pozitifliği dört gözle beklediğinizi hatırlatacak ve temsil edecek..