Tüy Dövmesinin Arkasındaki Anlam ve Semboller

Dövmeler eşsiz bir sanat eseridir. İlk başta, insanlar kötü ve suçlu nitelikleri dövmelere bağladılar çünkü isyankar insanlar arasında oldukça ünlüydüler. Ancak yıllar geçtikçe bu düşünce tamamen değişti..

Güzel kırmızı renk Tüy Dövme

Günümüzde insanlar dövmeleri, arkasında daha derin bir anlamı ve mesajı olan özel bir vücut sanatı olarak görüyorlar. İnsanların vücutlarını boyamak için kullandıkları bir avuç sembol, tasarım ve alıntı vardır. Bir dövmenin anlamı, kullanıcıya ve vermek istediği mesaja bağlıdır..

Kadınlar için boyunda tüy dövmesi

Günümüzde insanlar dövmeleri, arkasında daha derin bir anlamı ve mesajı olan özel bir vücut sanatı olarak görüyorlar. İnsanların vücutlarını boyamak için kullandıkları bir avuç sembol, tasarım ve alıntı vardır. Bir dövmenin ardındaki anlam, kullanıcıya ve vermek istediği mesaja bağlıdır. Öyleyse, tüy dövmesinin ve sembollerinin ne anlama geldiğine ve insanların onları neden kendilerini mürekkeplemek için kullandıklarına daha yakından bakalım. Yolculuk başlasın!

Tüy Dövmesi / Sembolü Ne Anlama Geliyor??

Sırttaki erkekler için büyük tüy dövmesi

Tıpkı diğer dövmeler ve semboller gibi, tüy dövmesinin de çeşitli anlamları ve yorumları vardır. Her kuşun farklı bir tüy seti olduğunu biliyor olabilirsiniz; bu nedenle, her tüy dövmesinin anlamı, hangi kuşun tüyüne tattırdığınıza bağlı olarak değişir. Bazıları tüy dövmelerinin karmaşık veya sıra dışı bir anlamı olduğunu düşünebilir. Peki, durum böyle değil.

Parmaktaki Kadınlar İçin Minik Tüy Dövmesi

Bazı tüy dövmeleri basit mesajlar taşır; diğerlerinin derin anlamları olabilir. Bir tüy dövmesinin anlamı ne olursa olsun, alabileceğiniz en estetik vücut etiketlerinden biridir! İşte tüyün neye benzediğine dair birkaç örnek.

Kızılderili Tüy

Kızılderili mitlerinde kuşlar büyük rol oynar. Tüy onlar için her zaman büyük bir öneme sahip olmuştur ve genellikle tüy, şapka, giysi ve mücevher gibi giyim tarzlarının bir parçası olmuştur..

Erkekler için Kalın Siyah Tüy Dövme

Bu Yerli Amerikalıların çoğu, tüm doğal nesnelerin ruhları olduğuna inanıyordu; bu nedenle onlar için tüy kalite, erdem, güç ve en önemlisi bilgelik anlamına geliyordu..

Erkekler İçin Tüy Dövmesi

Ayrıca tüylerin gökyüzünden bir hediye olduğuna inanıyorlar. Bu, tüyün yere düştüğünde büyük enerji yaydığı fikrini getirdi. Bu enerji, rüzgarın, havanın ve gök gürültüsünün sahip olduğu güce benzer..

Kadınlar için yürüyerek Küçük Tüy Dövme

Kızılderili kabilelerinin şefleri, ruhlarla olan bağlantılarının bir işareti olarak çok sayıda tüy takarlardı. Kabilelerin savaşçıları tüyleri cesaretin sembolü olarak görmüş ve her savaşta giymiştir..

Mısır Tüyü

Mısırlılar da tüylerin gökyüzündeki tanrılara benzediğini iddia ettiler. İnandıkları bir tanrı, yerin ve havanın babası olarak bilinen Shu idi. Bu Tanrı saçında tüyler vardı; bu nedenle Mısırlılar her zaman tüye değer vermişlerdir..

Omuzdaki erkekler için Katı Mavi ve Siyah renk Tüy Dövmesi

Mısırlıların inancında bir tanrıça Ma’at olarak bilinir. Hakikat ve adalet tanrıçasıydı ve devekuşu tüyü takardı. Bu nedenle, bu dövmeye sahip olmak Mısır kültüründe moda bir trend..

hıristiyan tüyü

Tüylerin Hıristiyan inancında büyük önemi vardır. Örneğin İncil’de Nuh’un tufan sırasında bir güvercini umudun simgesi olarak gördüğünden bahseden bir hikaye vardır. Bu nedenle, bir güvercinin beyaz tüyleri Hıristiyanlıktaki umuda benzer..

Kadınlar için Hıristiyan Tüy Dövme

Bunun dışında Hıristiyanlıkta meleklerin tasviri, onların beyaz kanatları olduğunu gösterir ki bu da birçok Hıristiyanın giydiği yaygın bir dövmedir. Müslümanlar da meleklerin kanatları olduğuna inansalar da dinleri vücutlarını dövme ile boyamalarına izin vermez..

Kelt Tüyü

Kelt inancında tanrıları tüyden yapılmış bir pelerin giyerdi. Tüylerin onları farklı varoluş düzlemlerine götürebilecek mistik güçleri olduğuna inanıyorlardı..

Kadınlar için Kelt Tüyü Dövmesi

kırık tüy

Çeşitli kültürel ve dini inançları tasvir etmenin yanı sıra, tüy dövmesinin benzersiz anlamlara sahip bazı varyasyonları vardır. Örneğin, kırık tüy dövmesi sadece çekici görünen bir tasarım değil, anlamını öğrendikten sonra daha da güzelleşiyor..

Kadınlar için Tay üzerinde İnanılmaz Kırık Tüy Dövme

Kırık bir tüy dövmesi, vefat eden ve kullanıcı için çok değerli olan birini hatırlatır. Duygusal bir çekiciliği var; bir kişi bu dövmeyi kaybettiği kişiyi onurlandırmak ve onlara olan sevgisini göstermek için alabilir..

Sonsuzluk Tüy Dövme

Sonsuzluk tüyü dövmesi, tüy dövmesinin bir başka popüler versiyonudur. Sonsuzluk tüyü dövmesi, temel olarak kullanıcının ebedi, gerçek aşkını ve birine olan tutkusunu gösterir. Hayatınızdaki bir ilişkiyi onurlandırmanın en iyi yolu.

Forever Infinity Tüy Dövmesi

Ayrıca bu dövmeyi, bir olayın veya bir kişiyle ilgili hoş bir anıyı hatırlamak ve geriye bakmak için de alabilirsiniz. Örneğin, yıldönümü tarihinizi veya sevdiğiniz birinin doğum tarihini gösteren bir sonsuzluk tüyü dövmesi size her zaman mutlu günü hatırlatacaktır..

Tüy Ok Dövme

Tüy dövmelerinin birçok çeşidi vardır ve bir ok sapından geçen tüy, dövme fanatikleri arasında oldukça popülerdir. Bu dövme, zafer ve bağımsızlık imajını canlandırıyor. Aynı zamanda zaferi temsil eder..

Erkekler için oklu basit tüy dövmesi

Dövmenin Yerleştirilmesi

Tüy dövmesi çok yönlü bir dövmedir ve vücuttaki farklı noktalara tattırabilirsiniz. Bu nedenle, dövmenin en iyi yerleşimi seçiminize bağlıdır. Önkol, dövme için ideal bir noktadır çünkü tüyün yerleştirilmesi için mükemmel bir şerit oluşturur..

Erkekler için önkolda tüy dövmesi

Sırtlarında tüy tasarımını tercih edenler tavus kuşu tüylerini tercih etme eğilimindedir. Tavus kuşu dövmelerinin güzelliğini tüm renk ve detaylarla tasvir etmek için eğri ve geniş kapsama alanı sağlar. Dövme, tavus kuşunun tüylerinin nasıl göründüğüne benzer ve dövmeyi daha zarif hale getirir..

Tavus Kuşu Tüy Dövmesi

Kulak arkası ve bilek gibi daha küçük alanlar da tüy dövmesi için iyi noktalardır. Dövmenin bu şekilde yerleştirilmesi, dövmeyi başkalarına göstermek yerine kendisine hayran olmak isteyen biri için en iyisidir..

Çözüm

Tüy dövmeleri semboliktir ve çeşitli kültürel ve dini inançları temsil ederler. Bunun dışında bir tüy dövmesi güzelliği, bilgeliği, zekayı, cesareti, umudu ve gücü gösterir. Anlamı, ne tür bir tüy olduğuna bağlı olarak değişir. Bu nedenle, tüy dövmesi yaptırmaya karar verirseniz, her zaman istediğiniz mesajı iletecek doğru olanı bulduğunuzdan emin olun..

Sırttaki erkekler için Wings Feather Tattoo

Bu nedenle, dövme sanatçınıza arzu ettiğiniz tüy türünü bildirin. Bu, tercihinize oldukça benzer bir şey bulmalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca, tavus kuşu tüyü gibi bazı tüy dövmelerinin çok fazla ayrıntı ve renk içerdiğini ve hassasiyet gerektirdiğini unutmayın. Bu nedenle, profesyonel bir dövme sanatçısı ile iletişime geçtiğinizden emin olun..

Erkekler için parmak üzerinde uçak Tüy Dövme