Tüm Angelina Jolie Dövmelerinin Listesi ve Anlamları (Yenileri Dahil)

Fotoğraf: thesun.co.uk.

Angelina Jolie, oyunculuk yetenekleri, güzelliği ve aktivizmi ile dünya çapında tanınmaktadır. Angelina defalarca çeşitli nedenlerle manşetlerde yer aldı ve halkın gözünden asla fazla uzaklaşmadı..

Yine de çok az insan bu yıldızın bir dövme meraklısı olduğunu ve yeni siyah mürekkep almak için dövme iğnesinin altına girmekten çekinmediğini biliyor..

Bu mürekkebin bir kısmı eski dövmeleri örtmek için ve yıllar içinde yaptırdığı dövmelerden birkaçı kaldırıldı, ancak genel olarak, dövmelerinin çoğunun arkasında bir anlamı var..

İşte Angelina Jolie’nin birçok dövmesi ve anlamları.

Angelina Jolie Dövmeleri

Sırt Üstü Gotik Yazı Dövmesi: Boynundaki bu dövme, en sevdiği grup The Clash tarafından yapılan bir şarkının başlığı olan ‘Haklarınızı Bilin’ yazıyor..

Bu 2004’te yapıldı ve senaryoyu bir yetkilendirme ayeti olarak görüyor..

Sol Omuzda Khmer Dua Yazısı: Bu dövme 2003’te yapıldı. Dua bir Budist Pali büyüsüdür ve Kamboçya’da evlat edindiği oğlu Maddox’a ithafen yapılmıştır..

Onu herhangi bir kötü şanstan korumak içindir..

Fotoğraf: tattoo-models.net.

Sağ Önkolda Arapça Yazı: Bu dövme aslında Jolie’nin eski kocası Billy Bob Thornton’a yaptırdığı dövmeyi örtbas etmekti..

Bu dövmeyi 2009’da aldı. Senaryonun ‘Kararlılık’ anlamına geldiği söyleniyor, ancak Jolie bunu ‘irade gücü’ anlamına geliyor..

2013’te çift mastektomi ameliyatı olduktan sonra sağ ön kolunun yanında başka bir Arapça metin satırı daha aldı..

Sol Önkolda Romen Rakamları: Jolie’nin sol ön kolunda iki farklı romen rakamı var. Biri 13 numara ve batıl inançlı olmadığını ve buna inanmadığını göstermek için yapıldı..

İkinci sayı grubu, Winston Churchill’in 2009’da koluna eklediği ünlü konuşmasının tarihidir..

Tennessee Williams Alıntı Sol Kolun İçi:  Bu alıntı, kafeslerde tutulan kalbi vahşiler için bir duadır. Jolie bunu koluna yazdırdı çünkü bu onunla ilgili bir şey..

Bu dövmenin anlamı, insanların mutluluklarını bulmalarını, kafeslerinden kurtulmalarını ve özgür yaşamalarını ummasıdır..

çapraz dövme: Kalçasının sol tarafında bulunan bu dövme bir ejderha dövmesini örter. Çapraz dövmenin yanında, ‘beni besleyen aynı zamanda beni yok eden’ anlamına gelen bir Latin yazısı var.

Bilekte H Harfi: Bu dövme Jolie’nin erkek kardeşi James Haven’a bir övgüdür. Ancak, bazı kaynaklar bunun eski erkek arkadaşı Timothy Hutton’a bir övgü olduğunu iddia ediyor..

Üst Koldaki Coğrafi Koordinatlar: Bu dövme, tüm çocuklarının doğum yerlerinin coğrafi koordinatlarını ve ayrıca ayrı yaşadığı kocası Brad Pitt’in doğum yerini içerir..

Eldeki M harfi: Bu dövme Jolie’nin annesi Marcheline Bertrand’a saygı duruşunda bulunuyor.

Alt Sırttaki Bengal Kaplanı: Bu dövme 2004 yılında Jolie’nin Kamboçya vatandaşı olmasını kutlamak için yapıldı. Bu dövmenin sanatçısı Sompong Kanphai, Jolie’ye Khmer dövmesi de dahil olmak üzere birçok kez dövme yaptırdı..

Alt Sırt Kabilesi: Jolie’nin sırtında iki kabile dövmesi, bir kabile ejderhasını çevreleyen iki küçük kabile şekli var. Bu alt sırt kabile dövmeleri artık kısmen Bengal kaplanı dövmesi ile kaplıdır..

Viski Bravo İç Uyluk Dövmesi: Bu dövme, havacılık fonetik alfabesinde Jolie’nin ayrı yaşadığı kocası Brad Pitt’in (William Bradley Pitt) baş harflerine sahiptir..

Eski Dövmeler

Billy Bob Üst Kol Dövmesi: Jolie’nin 2000 yılında o zamanki kocası Billy Bob Thornton’u onurlandırmak için aldığı bu dövme.

Ancak, iki bölünmeden sonra, Jolie 2002’de mürekkep lazerini çıkardı. Jolie’ye göre, çıkarılması için 5 klinik ziyareti yapıldı..

 

Bir zamanlar Jolie’nin kolundaki dövmenin yerini şimdi coğrafi koordinat dövmesi aldı..

Sol Omuzda Ölüm Dövmesi: Jolie’nin ilk dövmesi Japonca ölüm yazısıydı. Jolie’ye göre dövme yaşamak için bir hatırlatmaydı. Ancak, bu dövme kaldırıldı ve şimdi onun yerine Kmer dövmesi geliyor..

Pelviste Ejderha Dövmesi: Jolie Amsterdam’da sarhoşken kalçasına mavi dilli bir ejderha dövmesi yaptırdı. Hemen aldığına pişman oldu ve kısa süre sonra çapraz dövmesi ve Latin alfabesiyle örtbas edildi..

Sağ Kolda Soyut Tasarım: Bu dövme Jolie ve Billy Bob tarafından ayrılmadan önce tasarlandı. Şimdi Arapça yazı dövmesiyle kapladı.

Sağ Kolda Japonca Yazı: Jolie ve eski kocası Johnny Lee Miller uyumlu dövmeler yaptırdı. Japonların cesaret sembolüydü..

Jolie, dövmesi gibi hissetmediği için sildirdiğini söylüyor. İnsanların geçici dövmeler gibi hissettikleri şeyleri, özellikle de artık uygun değillerse, silmeleri yalnızca normaldir..

Alt Arka Cam Dövmesi: Bu dövme, Jolie’nin her zaman pencerelerden dışarı baktığını ve bulunduğu yerden başka bir yerde olmak istediğini sembolize etmek için yapıldı..

Ancak, bu dövme şimdi Bengal kaplanı dövmesi ile kaplıdır. Kapatılmasını istedi çünkü şimdi olmak istediği yerde olduğuna inanıyor.

Angelina Jolie Yeni Dövme

Büyük Sırt Dövmesi: Jolie’nin son dövmesi 2016’nın başlarında yapıldı. Brad Pitt de benzer bir dövme yaptırdı ve mürekkebin ikisini birbirine bağladığı söylendi..

Fotoğraf: Splashnews.com

En yeni dövme güç kaynaklarını kullanmak yerine, Jolie’yi bu ayrıntılı dövmeyle boyamak için cerrahi iğneler takılı çelik çubuklar kullanıldı ve birçok kişinin acı verici bir deneyim olacağını söyledi..

Ancak, günlük dövme tabancanızdan daha doğrudur..

Fotoğraf: s_bukley / depozitphotos.com.

Beğenebileceğiniz makaleler:

  • Popüler Beyaz Dövme Mürekkebi – Almadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey
  • Siyah Dövme Mürekkebi – Tüm Sorular Cevaplandı ve En İyi Markalar İncelendi
  • Karanlık Dövme Mürekkebinde UV Glow Güvenli mi? Bilmen gereken her şey
  • En İyi Dövme Mürekkebi Seti Nasıl Seçilir – [En İyi 3 Seçenek]
  • Dövme Transfer Kağıdı – Basit ve Kapsamlı Kılavuz