Tek Göz Dövmesinin Arkasındaki Anlam

Dövme, eski zamanlardan beri popüler bir sanat biçimidir. Eskiden insanlar genellikle kendilerini kötü güçlerden korumak veya Tanrılarını mutlu etmek için dövmeler kullanırlardı. Yaşlılıktan beri insanlar dövmelerin gücüne güçlü bir inanca sahipti. Ve inançlarını göstermek için vücudun farklı bölgelerine farklı dövmeler yaptılar..

Kadınlar için kolda klas tek ölü göz dövmesi

Dövmeler her boyutta, şekilde, renkte ve tasarımda gelir. Hepsinin birbirinden özel ve farklı anlamları vardır. Örneğin, kuş dövmeleri genellikle özgürlüğü, ağaç dövmesi ise bilgeliği ve ölümsüzlüğü temsil eder. Bu nedenle, her dövmenin insan hayatında kendi önemi ve önemi vardır..

Kadınlar için Bilekte Sulu Boya Tek Göz Dövmesi

Ayrıca tek bir dövmenin farklı kültürlerde farklı anlamları da olabilir. Örneğin, bir kartal dövmesi genellikle bilgelik ve maneviyat anlamına gelir. Ancak Yunan metodolojisinde erkeksi gücü temsil eder. Dövme giyen herhangi bir kişi her zaman o sembole olan inancını sergilemeye çalışır. Bu yüzden çoğu insan vücudun görünür kısımlarında dövmeler yapar..

Korkunç Tek Göz Dövmesi

Aynı şey tek göz dövmesi için de geçerli. Bu dövmeyi çeşitli tasarımlarda bulabilirsiniz ve hepsi çok önemli bir anlam ifade ediyor. Farklı kültürlerdeki göz dövmelerinin anlamlarını ve ideal yerleşimlerinin ne olduğunu anlamak için makaleyi okuyun..

Tek Göz Dövmesi Ne Demektir??

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilen göz dövmeleri, onlar için kesinlikle yüksek sembolik değere sahiptir. Tek göz dövmesinin Hristiyanlık, yaşam, odak, ruh, koruma, zeka, vizyon, netlik, kehanet, vesayet ve algı dahil olmak üzere farklı anlamları vardır. Göz sembolleri, eski çağlardan beri birçok farklı kültür için her zaman önemli bir değere sahiptir..

Tek Göz Dövmesi

Eski Mısır’da göz dövmesi, Tanrı’nın ve Hıristiyanlığın bir işaretiydi. Ona “Tanrı’nın Gözü” dediler, bu da Tanrı’nın doğruların ruhlarına baktığı anlamına geliyor. Bu şekilde göz dövmesi inancı, ruhu ve Hristiyanlığı sembolize eder. Sezgiyi simgeleyen “üçüncü göz” hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz. Manevi ve ruh farkındalığının gözünü gösterir..

Erkekler için Hayalet Tek Göz Dövmesi

Göz dövmesi, bir kehanet işareti ve geleceği koruma yeteneği olabilir. Eskilerin “seni yakından takip edeceğim” dediğini duymuşsundur. Bu şekilde göz, koruma ve gözetimi de sembolize edebilir..

Kadınlar için Minik Dövmeler

Aşağıdakiler, kendi dövmenizi kazırken kullanabileceğiniz gözün farklı anlamlarıdır..

Horus’un Gözü

Ra’nın Gözü olarak da bilinen Horus’un Gözü, eski Mısır’da yaygın bir semboldür. Güç, koruma ve sağlığın sembolüdür. Horus, genellikle bir şahin olarak tasvir edilen eski Mısır’ın bir gök tanrısıydı..

Dairesel tasarım tek göz dövmesi

Efsanelere göre, Seth (fırtına ve şiddet tanrısı) ve Horus bir savaşa girerler ve bu sırada Horus’un gözü hasar görür. Horus’un karısı (neşe, annelik ve aşk tanrıçası) tahtı geri aldı. Ama Horus, babasını ölmekten kurtarmak için gözünü feda etti. Bu hikaye sayesinde Horus’un gözü şifa, restorasyon, koruma ve fedakarlığın bir işareti haline geldi..

Ön Kolda Kırmızı Gül Dövmeli Göz

Modern kültürlere göre, Horus’un gözü, Tanrı’nın halkını izleyen gözünü betimleyen Providence’ın Gözü’nü temsil eder. ABD doları faturasındaki gözü de görmüş olabilirsiniz. Bu gözü genellikle iki tasarım çevreler: Sırasıyla “İşlerimizi onaylıyor” ve “Çağların Yeni Düzeni” anlamına gelen Annuit Coeptis ve Novus Ordo Seclorum. Bazı komplo teorisyenlerine göre İlluminati’nin tuhaf gizli cemiyetini temsil ediyor..

Mide üzerinde uçak siyah beyaz göz dövmesi

Üçüncü Göz

Üçüncü göz dövmesi sezgi, aydınlanma, basiret ve iç bilgeliğin sembolüdür. Budizm, Hinduizm ve Hint gelenekleri, üçüncü gözü kaşın tam ortasında bir nokta haline getirir. Elbette bu, bu sembolün tam anlamını temsil etmek için alnınıza bu dövmeyi takmanız gerektiği anlamına gelmez. Yaratıcı olabilir ve aynı anlamı gösterecek farklı vücut bölümlerine kazıyabilirsiniz..

Erkekler için Üçüncü Göz Dövmesi

Providence’ın Gözü

Bu sembolü Tanrı’nın Gözü olarak biliyor olabilirsiniz. Bu tek göz dövmesi bir insan gözüdür ve genellikle bir üçgen ve güneş ışınlarıyla tasvir edilir. Bu sembol, eski zamanlardan beri Hıristiyanlıkta özel bir öneme sahiptir ve 1872’de ulusun kurucuları tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük mührünün arkasında kullanmak üzere seçilmiştir. ABD’deki 13 eyaleti gösteren 13 seviyeli bir piramidin üzerinde yapılan ilahi gözü içerir..

Kırmızı Yılan Göz Dövmesi

İster bir dine mensup olun, ister para için özel bir yeriniz olsun, ister İlluminati’nin komplo teorilerine bulaşın, bu İlahi Takdir Gözü mutlaka sizin için bir anlam ifade ediyor. Alt din ayrıca bu gözün ilahi gücün yardımsever rehberliğini sembolize ettiğine inanır..

Göz Dövmeleri İçin İdeal Yerleşim

Tasarımın amacına, boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde tek göz dövmesi yaptırabilirsiniz. Eski zamanlarda, insanlar düşmandan korunmak için boyun, omuz, kafa ve sırtta göz dövmeleri yapardı. Ayrıca arkadan saldıran avdan kendilerini kurtarmak için bu dövmeyi yaptılar. Aşağıdakiler, vücudunuzda anlamlı bir göz dövmesi yapmak için bazı fikirlerdir..

Kız için Boyunda Basit Tek Göz Dövmesi

  • Ense veya kulağın altındaki üst ense kısmına basit fırça darbeleriyle küçük bir göz dövmesi yapabilirsiniz. Göz dövmesinin sizin göremediğiniz manzarayı görebileceğine dair yaygın bir inanış olduğundan, kör noktanıza göz kulak olabilecek bir gözü kazımak daha iyidir..
  • Bacaklarda veya kollarda büyük bir göz dövmesi yaptırabilirsiniz. Bir koruma sembolü olarak kullanmak istiyorsanız bu yerler mükemmeldir. Seyahat ederken sizi koruyabilir veya yakınınızdaki tehlikelere karşı sizi koruyabilir. Bacaklar ve kollar ayrıca, dövmenizde istediğiniz karmaşık desenler ve uygun detaylarla tasarımlar elde etmek için yeterli alan sağlar..
  • Sadece gözün ideal yerleşimini düşünmeniz değil, aynı zamanda acıya dayanma yeteneğinizi de düşünmeniz gerekir. Vücudun bazı kısımları çok fazla ağrıya neden olabilir, bu nedenle ağrıya toleransınız yoksa dövme sanatçınızdan ideal yerleşimi istemeyi düşünün. Sizin için neyin en iyi olduğu ve hangi bölgenin daha az ağrılı olduğu konusunda size faydalı bir öneride bulunabilirler..

Erkekler İçin Siyah Kalın Tek Göz Dövmesi

Sonuç olarak

Tek göz dövmesinin farklı kültürlerde farklı anlamlar gösterebileceğini öğrendiğinize göre artık kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. İnançlarınıza göre göz tasarımını seçebilir ve daha güzel göründüğü yere oyabilirsiniz..

Erkekler için eldeki göz dövmesi