Sırtlan Dövmesi Anlamı ve Sırtlan Sembolizmi

Sırtlanlar, birkaç yıldır hayatta kalan ve umursayan tavırları ve tiz kahkahalarıyla tanınan yaratıklardır. Bu günlerde, özellikle bu hayvanın doğasını çok ilginç buluyorlarsa, insanların sırtlan dövmesi yaptırması çok yaygın. İnsanların sırtlanlara nasıl baktığını, sırtlan dövmelerinin arkasındaki anlamı ve bu hayvanı içeren farklı dövme fikirlerini öğrenmek için okumaya devam edin..

Erkekler İçin Eldeki Sırtlan Dövmesi

Sırtlanların Tarihi ve İnsanların Onları Nasıl Gördüğü

Sırtlanların yıllar içinde lekelenmiş bir üne sahip olması talihsiz bir durumdur. Aynısı sırtlan dövmeleri için de geçerlidir. Afrika folkloru ve geleneklerine göre, insanlar bu hayvanların özüne kadar çürük olduğuna inanıyorlar..

Midede Sırtlan Dövmesi

Bu olumsuz imaj, tarih öncesi çağlarda başlamış olabilir. Çizgili ve benekli sırtlanlar ilk insanları avlardı. Aslında, leşleri temizleme ve insanları avlama pratiği, insanların sırtlanları aşağılık yaratıklar olarak görmeye başlamalarının nedenidir. Tanzanya’nın bazı bölgelerinde, bir anne çocuk doğururken gece boyunca bir sırtlan uluduğunda, efsaneye göre çocuk büyüdüğünde hırsız olur. Batı Afrika mitolojisinde insanlar sırtlanların cadılarla işbirliği yapan ahlaksız ve kirli hayvanlar olduğunu gördüler..

Omuzdaki Erkekler İçin Kırmızı ve Siyah Renk Sırtlan Dövmesi

Orta Doğu bölgesinde, topluluklar yaşlılar sırtlanları dünyanın yozlaştırdığı cinlerin vücut bulmuş hali olarak düşünürler. Önde gelen bir Arap yazar olan Al-Doumairy, sırtlanları gece pusuya yatıp cesur ve yiğit insanlardan kan emen vampirler olarak tasvir etti. Bu, sırtlanların korkak yaratıklar olduğu şeklindeki yaygın görüşü açıklayabilir. Yahudi ve Hıristiyan gelenekleri bile bu yaratıkları önemsemiyor. Sırtlanın sürekli gülmesi, yaygın olarak aptallığının ve düşük zeka seviyelerinin bir işareti olarak kabul edilir..

Erkekler İçin Siyah Renkli Sırtlan Dövmesi

Flip tarafında, bazı insanlar sırtlanları oldukça farklı değerlendirir. Örneğin, Hindistan, Afganistan ve Filistin’in bazı kırsal bölgelerinde insanlar, kötü bir üne sahip olmalarına rağmen, yalnız bireyler için aşk iksirleri yaratmak için sırtlanları keserler..

Erkekler İçin Biceps Üzerinde Sırtlan Dövmesi

Sorulacak ilginç bir soru, sırtlanların bu itibarın çoğunu hak edip etmediğidir. Bazı insanlar, sırtlanların yüzeyde göründükleri gibi olmadığı konusunda güçlü insanlardır. Dahası, insanlar bu hayvanı olumlu bir ışık altında görmeye başladığında, toplumun yanlış yapılandırmalarının ve olumsuz mitlerinin çoğunun yavaş yavaş ortadan kalkacağını umuyorlar..

Sırtlan Dövmelerinin Arkasındaki Anlamlar

Sırtlanlar genellikle onlarla ilişkili olumsuz anlamlara sahiptir. İnsanların hayvanı korkaklık, ahlaksızlık, ölüm ve kirlilikle ilişkilendirdiğini görmek yaygındır. Unutmayalım ki bazı kültürlerde aptallığın, yozlaşmanın ve ihanetin de simgesidirler..

Sırtlan Dövme Tasarımı

Öte yandan bazı durumlarda insanlar da hayvanın varlığına olumlu anlamlar yüklemektedir. Bazen sırtlan dövmeleri, kişinin iyi bir fırsatı yakaladığını sembolize eder. Dahası, Afganistan ve Hindistan’ın bazı bölgelerinde insanlar sırtlanları doğurganlığın, erkekliğin ve sıcaklığın sembolü olarak görürler. Sırtlan dövmeleri, dünyada yanlış anlaşılmaya meyilli bazı meraklılar için de mükemmeldir..

Erkekler İçin Harika Kol Sırtlan Dövmesi

Bununla birlikte, sırtlanlarla ilgili çoğu anlamın olumsuz olduğu bir sır değil. Bu, bireylerin neden ilk etapta vücudunun farklı bölgelerine sırtlan dövmesi yaptırmayı tercih ettiğini merak ediyor..

Oklarla Sırtlan Dövmesi

Vücudunuzun herhangi bir yerine sırtlan dövmesi yaptırmaya karar verirseniz, kendinizi birkaç garip karşılaşmaya hazırlamalısınız. Örneğin, insanların soru sorması, dövmeniz hakkında olumsuz konuşması veya dövmenizi kesinlikle onaylamaması muhtemeldir. Ancak, bu özel dövmenin sadece sizin için özel ve benzersiz bir anlamı olması gerektiğini akılda tutmak önemlidir. Sırtlan dövmenizin neyi simgelediğini biliyorsanız ve anlamı sizin özelliklerinize ve kişiliğinize uygunsa endişelenmenize gerek yok.!

Sırtlan Dövme Fikirleri

Sırtlan dövmelerinden etkilendiyseniz, en yaygın ve popüler sırtlan dövmesi fikirlerinden bazılarını öğrenmek için okumaya devam edin. Çoğu meraklı, vücudunun kol, omuz vb. gibi farklı yerlerinde aynı dövme tasarımlarına sahiptir..

Kılıçlı Sırtlan Dövmesi

Benekli sırtlan

Gülen sırtlan büyüleyici bir dövme tasarımıdır ve genellikle olumlu bir sembolizme sahiptir. Bu dövmeyi seçmelisiniz çünkü sırtlanların tipik doğasının zıt bir temsilidir. Gülmeyi çok seven, hafif kalpli ve güler yüzlü bir bireyseniz, bu harika bir dövme fikri. Ancak, gülen bir sırtlan dövmesi yaptırmanın her zaman pozitifliği sembolize etmediğini unutmayın..

Ayakta Renkli Gülen Sırtlan Dövmesi

Bazen bir sırtlanın gülmesi ironik bir kahkaha olabilir. Bir sırtlan çok kısa süre içinde avını yakalayacağı için gülüyor olabilir..

Sırtlan Tribal Dövmeler

Sırtlan kabile dövmeleri bu günlerde çok popüler dövmelerdir. Dövmenizin birkaç detayından hoşlanmıyorsanız ve dövmenizi geleneksel bir tarzda istiyorsanız, tribal sırtlan dövmesini seçmeniz şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca, hayvanın yüzünün değil, yalnızca vücudunun göründüğü bir geometrik sırtlan dövmesi de seçebilirsiniz..

Arkada Tribal Sırtlan Dövmesi

Avını Yakalamak İçin Doldurulmuş Sırtlan Dövmesi

Avlarını yakalamak için hazırlanmış sırtlanların dövmeleri çok dikkat çekiyor. Bu tasarımlarda keskin dişleri ve açık ağzıyla hayvanı görebilirsiniz. Bu özel dövme, safsızlığınızı, gaddarlığınızı ve içinizde kalan vahşi bir şeyi sembolize eder. Başka bir deyişle, dövme vahşi doğanızı temsil eder. Toplumda yanlış anlaşıldığını hisseden biriyseniz, bu şiddetli sırtlan dövmesi sizin için çok iyi bir seçenek olacaktır..

Sırtlan Dövmesini Göğüste Çalıştırmak

Bu tür dövmelerin en etkili ve korkutucu dövmelerinden biri, ağzından geçen bir kılıç ve kısır bir sırtlanın kafasıdır. Sırtlanın ağzında ve kılıcında biraz kan var.  

Sonuç olarak

Hangi tasarımı seçerseniz seçin, çoğu insanın bu hayvanı onaylamadığı ve dövme seçiminizi sorgulayabileceği gerçeğiyle barışmanız önemlidir..

Tayca Erkekler İçin Sırtlan Yüz Dövmesi

Bir sırtlan dövmesinin tam size göre olduğunu içtenlikle hissediyorsanız, hangisinin hoşunuza gittiğini görmek için tüm farklı tasarımları kontrol ettiğinizden emin olun..