Sembolik Kirpi Dövmesi Anlamı

Renkli Kirpi Dövmesi

Dövmeler, insanların kendileri için önemli olan bir şeyi hatırlatmak veya onları daha iyi ve daha güçlü bir insan haline getirmenin bir sembolü olarak tenlerine kazıdıkları bir şeydir. Dövmeler bir bireyin hayatını yansıtmaya devam ediyor, ancak dünyanın birçok farklı kültüründe hala çok basmakalıp bir konuşma. Her insanın sahip olduğu dövmeyi yaptırmak için farklı bir nedeni vardır ve bu, kendilerini diğerlerinden farklı ve benzersiz hissetmelerine yardımcı olur..

Milyonlarca dövme türü vardır ve her birinin derin bir anlamı vardır. Bugün, sembolik kirpi dövmesi hakkında bilgi edineceksiniz. Kirpi dövmesi oldukça sembolik bir dövme olmuştur ancak son yıllarda popülaritesini kaybetmiştir. Bu dövme ilk olarak 1975’te “The Hedgehog in The Fog” adlı ünlü bir animasyon dizisinin yayınlanmasından sonra popülerlik kazandı. Bu gösteriden sonra insanlar o kadar çılgın oldular ki kirpi dövmelerini vücutlarına yapmaya başladılar.

Kirpi sembolizm

Kirpi dövmesi birçok şeyi sembolize eder; Kirpi resmi Mezopotamya tanrıçası Tanrıça İştar’ın çevresinde çok popüler olduğu için anneliği sembolize eder. Bu yaratık bir tanrıçanın bazı özelliklerine sahip olabilirken, öte yandan eski zamanlarda Hıristiyanlar kirpiyi sebze ve meyve çalan suçlu bir yaratık olarak algılıyordu. Bir kişi, içinde yaşayan bir suçluluk duygusu nedeniyle veya yapmış olabileceği suçlu bir şeyi kendilerine hatırlatmak için vücuduna bir kirpi dövmesi yaptırabilir..

Afrika ve Asya’nın birçok insanı kirpiye çok saygı duyuyordu ve dikenlerini parlayan bir güneşin ışınları olarak tanımladılar. Bu insanlar küçük yaratığa çok saygı duydular ve onun meyve ve sebzelerin hasadının bir sembolü olduğuna inanıyorlardı..

Kirpi Dövmesinin Anlamları

Kirpi dövmesinden birçok farklı anlam çıkar ve bunların çoğu pozitiflik yayıyor gibi görünüyor. Kirpi dövmesine eklenen farklı anlamlar aşağıda belirtilmiştir..

Şiddetli Kalmanızı Hatırlatır

Kirpi dövmesi, kendinden emin hissetmeni ve korkusuz olmanı sağlar. Kirpi sivri uçları, insanlara korkusuz kalmalarını ve kendileri için savaşmalarını hatırlatır. Küçük ve masum görünebilirsiniz, çünkü insanlar sizden faydalanmaya başlar, ancak sivri uçlar insanlara savaşma ve güvenlerini artırma konusunda güven verir..

Bağımsız Kalmanıza Yardımcı Olur

Bir kirpi normalde hiçbir yardım almadan kendi yoluna gider; birçok insan bunu bağımsız olmanın ve size odaklanmanın bir işareti olarak algılar. Kendinize yardım edebilecek ve farklı başarılarla kendinizi şaşırtabilecek kişinin her zaman sizin olacağını hatırlatır. Dövme, insanlara kendilerinden başka başkalarına bağımlı olmayı bırakmalarını hatırlatır..

Zararlı Bir Ortamda Nasıl Yaşayacağınızı Hatırlatıyor

Günümüz dünyasında, tüm arkadan bıçaklama ve politik kaosla birlikte, kirpi dövmesi size taciz edilen bir doğada nasıl yaşayacağınızı hatırlatıyor. Kirpi küçük boyutludur; ancak yine de kendisini diğer zararlı hayvanlardan koruma yeteneğine sahiptir. Aynı şekilde, bu dövme insanlara kendilerini bu zehirli dünyadan nasıl koruyacaklarını hatırlatır..

Kirpi Dövme Fikirleri

Alabileceğiniz birçok farklı kirpi dövmesi türü vardır, aşağıda bahsedilenler size biraz ilham verebilecek birkaç popüler kirpi dövmesidir..

1. Çiçek Çiçeği Kirpi

Kadınlar için Kirpi Dövmesi

Çiçek çiçeği kirpi dövmesi oldukça büyük ve renkli bir dövmedir. Bu dövmede dikenler yerine kirpinin her yerine rengarenk çiçekler tatbik edilmiş. Çiçekler, bazı kırmızı anahatlarla yeşil, sarı ve mavi gibi farklı renklerdedir. Bu dövmenin boyutu büyük olduğundan, onu elde etmek için en iyi yer kolunuzda veya sırtınızdadır..

2.    Sonbahar Yaprakları

Sonbahar Yaprakları Kirpi Dövmesi

Bu dövme, özelliklerini geliştirmek için bazı kırmızı detaylara sahip cesur bir kirpi taslağını içerir ve kirpi birkaç sonbahar yaprağına oturur. Yaprakların boyutu büyüktür ve sarı ve kırmızı tonlarını içerir ve ona çok gerçekçi bir dokunuş verir. Boyut ve 3D efekti nedeniyle bu dövme için mükemmel yer kolunuz veya sırtınızdır..

3.    Geometrik Suluboya Kirpi

Geometrik Suluboya Kirpi Dövme

Geometrik tasarımlarla ilgileniyorsanız, bu kirpi dövmesi sizin için doğru dövme olabilir. Bu dövme, küçük küplere dönüşen geometrik olarak tasarlanmış bir kirpi içerir. Dövme, farklı suluboyalar içeriyor, bu da onu aynı anda hem benzersiz hem de gerçekçi yapan şey. Bu dövmenin boyutu küçüktür, böylece kolunuza veya boynunuza yakın bir yere tattırabilirsiniz..

4.    Siyah Beyaz Kirpi Kroki

Balon Dövmeli Kirpi

Bu dövme, ayakta duran ve bir balon tutan siyah beyaz bir kirpi içerir. Kirpi balona bakarken görülüyor ve biraz mutlu görünüyor. Bu dövme, hayattaki küçük şeylerle mutlu kalmanız gerektiğini gösterir; kirpi durumunda, kirpiyi bu kadar hayrete düşüren ve mutlu eden balondur. Bu dövmenin içinde çok detay var; tattırmak için en iyi yer üst bedeniniz veya kolunuzdur.

5.    Kirpi Girdap

Bilekte Kirpi Dövmesi

Bu kirpi girdap dövmesi çok basit ve havalı. Dövme, siyah mürekkeple ince bir kirpi taslağı içerir ve kirpi gövdesi bir girdap içinde görünür. Bu küçük bir dövme, bu yüzden bunun için en iyi yer bileğiniz. Her bir bilekte bir tane olmak üzere iki kirpi girdabı alabilirsiniz..

6.    Vahşi Kirpi

Erkekler için Kirpi Dövmesi Bacakta Şiddetli Kirpi Dövmesi

Bu dövme, bir kirpinin şiddetli bir görüntüsünü içerir. Detaylar oldukça yoğun ve kirpinin tüm taslağında görünen sarı mürekkep kullanımı var. Mükemmel detaylandırma nedeniyle dövme çok gerçek görünüyor ve şiddetli bir görüntü sergiliyor, bu da herkesin tüm nefret edenlerle yüzleşmek için nasıl cesur ve katil bir tarafa sahip olması gerektiği anlamına geliyor. Bu tür dövmeler için en iyi yer ayak bileğiniz veya kolunuzdur..

Çözüm

Bir kirpi sembolizmiyle bağlantılı birkaç özelliğiniz olabileceğini düşünüyorsanız, yukarıda bahsedilen harika kirpi dövmesi fikirlerinden bazılarının yardımıyla kesinlikle bir kirpi dövmesi yaptırmalısınız..

Bazı havalı Kirpi Dövme tasarımlarına bir göz atın.

Meyve ile Kirpi Dövme Sevimli Kirpi Dövme Erkekler için Kirpi Dövmesi Omuzda Kirpi Dövmesi Mutlu Kirpi Dövmesi Bilekte Kirpi Dövmesi Eldeki Kirpi Dövmesi

  • Rotary Dövme Kitleri: Artıları ve Eksileri
  • Dövme Makinesi Çerçeveleri: Bilmeniz Gereken Her Şey
  • Dövme Güç Kaynağı: En İyisini Nasıl Seçeceğinize Dair 6 İpucu
  • En İyi Dövme Başlangıç ​​Setleri: En İyisini Seçme İpuçları
  • Dövme Uygulaması Cildi: İpuçları ve Faydaları