Satranç Dövmesi ve Anlamı

Satranç tarihi 1500 yıl öncesine dayanan bir oyundur. Hindistan’dan başlayarak, İran ve Müslüman topraklarından Rusya ve İspanya’ya kadar yolunu buldu. Oyun farklı kültürler arasında seyahat ederken, parçalar da değişti. Bu, bugün bildiğimiz en modern versiyonuna ulaşana kadar birkaç yüzyıl boyunca oldu..

satranç dövmesi

Oyun her zaman strateji anlamına gelir ve ileriyi düşünmek ve bir karmaşıklığı temsil eder. Dürüstlüğü, şeffaflığı ve sürekli öğrenmeyi sembolize eder. Her oyuncu, her hareketi ve bu hareketin sonuçlarını düşünmelidir. Her oyun sırasında, oyuncu hatalarından ders alır ve bir sonraki oyun için onları daha güçlü kılar. Bir kişi satrançta kaybettiğinde, genellikle zarafet ve haysiyetle alınır..

Satranç Oyuncusu Nitelikleri

Satranç’ın süregelen popülaritesi, insanların neden vücutlarına dövme yaptırmak isteyebileceklerine dair harika bir sebep veriyor. Beş yaşından itibaren başlayan çocuklarla öğrenmek kolaydır. Hareketler oldukça basit, bu da hatırlamayı kolaylaştırıyor ve küçük yaşlardan itibaren çocuklar rakibi alt etmenin farklı yollarını uyguluyorlar..

Bacakta Satranç Dövmesi

Satranç oynamak için güçlü bir zihne sahip olmanız gerekir. Rakibinizi savunmaya alıp sürekli atak halinde olmanız gerekiyor. Poker gibi bir oyunda yapabileceğiniz gibi satrançta blöf yapamazsınız. Her şey masada. Her iki oyuncu da herhangi bir gizli kart veya gündem olmadan neyin mümkün olduğunu görebilir. Ayrıca şanslı olduğunuz için satranç da kazanamazsınız. Arka planda her zaman yaratıcılığınızın bir yansıması olan bir düşünce süreci vardır..

Satranç Siyah Beyaz Dövme

Dövme Olarak Satranç Taşları

İnsanların vücutlarına bir satranç oyunu dövmesi yaptırmalarının birkaç nedeni vardır. Kral patrondur. Otoriteyi temsil eder. Genellikle kral ayakta kalan son adamlardan biridir. Aynı zamanda, birçok kişiye lider olmasına rağmen kendine dikkat etmesi gereken bir kişiye tercüme edilebilecek savunulması gereken parçadır..

Satranç Taşları Dövmesi

Kraliçe, birçok yöne hareket edebilen en güçlü taşlardan biridir. Bir veziri kaybetmenin ciddi sonuçları olabilir, bu yüzden oyundaki en değerli taş olmasına rağmen, ona çok iyi baktığınızdan emin olmanız önemlidir. Kraliçe dövmesi yaptırmak, bu dünyada kadınlara olan saygıyı ve sahip oldukları veya sahip oldukları kabul edilmesi gereken gücü sembolize edebilir. Bir erkek, önemli olanını temsil etmek için bir kraliçe dövmesi yaptırabilir ve kadın, kendisine ve dünyadaki diğer kadınlara övgü olarak bir kraliçe dövmesi yaptırabilir..

Sırtta Satranç Dövmesi

Şövalye parçası biraz daha sıradışı. Bir kişi, hayatta aldıkları sıra dışı yolu temsil etmek için bir şövalye dövmesi alırdı. Yüksek rütbeli ve çeviktirler. Hayatta hız ve çevikliği temsil edebilecek birkaç kare atlayabilirler. Bir şövalye dövmesi, satranç ve atlara olan sevginizi birleştirmenin harika bir yolu olabilir..

Erkekler için Satranç Dövmesi

Piskoposun genellikle Hıristiyan dini ve inancıyla bağlantıları vardır. İnanç sembolü olarak bir piskopos dövmesi yaptırılabilir. Bir piskoposa dövme yaptırmanın bir başka nedeni de, hayatlarında büyük bir şey için sırada olmaları olabilir. Piskopos genellikle Kral ve Kraliçe’nin yanına yerleştirilir ve onlardan sonraki önemli parçadır. Fil parçası olabildiğince çapraz hareket edebilir. Yolunu bilir ve amacına ulaşana kadar bu yolda yürümeye devam edecektir. Hayatlarında aynı hedeflere sahip olan herkes bir piskopos dövmesi yaptırırdı..

Kral Kraliçe Satranç Dövmesi

Kale çoğunlukla bir kale, takımın kalesi olarak temsil edilir. Güçlü ve sağlamdır. Kale dövmesi yaptırmakla ilgilenen herkes, kendilerini başkalarını izleyen veya dünyayı gözlemleyen biri olarak gören biri olabilir. Kalenin bilge adamın sopasını temsil ettiği de söylenmiştir..

Oyun Bitti Satranç Dövmesi

Piyon taşları, alışan ve kurban edilen askerler olarak görülüyor. Masadaki herhangi bir parça kadar önemlidirler ve genellikle pek itibar görmezler. Dövmeniz olarak bir piyon parçası seçmek, pozisyonu tanıdığınızı gösterebilir..

3D Satranç Dövmesi

Satranç Dövmesi Ve Becerisi

Satrançla ilgili bir dövme yaptırmak, aşağıdakiler gibi başka temsillere sahip olabilir:

  • Öngörü – herhangi bir eylemin uzun vadeli sonuçlarına bakmak
  • Çevre – tüm sahneyi araştırmak, gizli dinamikleri ve görünmeyen olasılıkları gözlemlemek
  • Dikkat – acele ve gereksiz gaflardan kaçınmak
  • Azim – belirsiz koşullarda pes etmeyi reddetmek, sürekli olarak konumunu iyileştirmek için zorlamak

Çift Satranç Dövme