Pürüzsüz Bir Yelkenin Keyfini Çıkarmak İçin Gemi Dövmelerinin Arkasındaki Anlam

Gemi dövmeleri, denizciler arasında en yaygın deniz dövmesi türlerinden biridir. Şimdi, tanıtılan farklı dövme tasarımları nedeniyle giderek daha fazla insan gemi dövmesi yaptırıyor. Gemi dövmeleri her zaman erkeksi bir çekiciliğe sahip olmuştur, ancak bu, kadınların bu dövmeyi almasını engellemedi. Gemi dövmelerinin ardındaki anlamlar hem erkekler hem de kadınlar için gerçekçi ve ilişkilendirilebilir. Bu nedenle bu dövmeleri cinsiyete göre değerlendirmek yanlış olur..

Erkekler İçin Kolda Gemi Dövmesi

 Gemi dövmeleri, denizcilerin eve dönmelerine ve doğru hedefe ulaşmalarına yardımcı olduğu için rehberlik ve yönlendirme anlamları etrafında döner. Bu dövmeler aynı zamanda denizle bir bağlantıyı temsil ediyor. Sahile yakın yaşayan veya hayatını denizde geçiren pek çok insan bu dövmeyi yaptırır. Gemi dövmenizle çok şey yapabilir ve onları sergilemenin birçok farklı yolunu bulabilirsiniz. Dövme yaptırmadan önce anlamını anlamak önemlidir. Bir gemi dövmesi ile teninizi süslemek istiyorsanız bu makaleyi incelemeli ve gerçek anlamını anlamalısınız..

Kadınlar için bilekte gemi dövmesi

Gemi Dövmelerinin Arkasındaki Anlam

Gemi dövmeleri, oldukça gerçekçi ve ilişkilendirilebilir birçok anlam taşır. Gemi dövmelerinin de zengin bir geçmişi vardır, çünkü eski zamanlardaki denizciler bu dövmeyi alırdı. Denizdeki hayatlarını ve evden uzaktayken yaşadıkları farklı deneyimleri sembolize ediyordu. Su, deniz feneri, çapa, deniz kızları, kayalar ve diğer birçok şey gibi farklı semboller ekledikten sonra gemi dövmelerinin anlamı değişebilir..

Hem erkekler hem de kadınlar için gemi dövmesi

 Gemi dövmeleri söz konusu olduğunda sınırlı seçeneğiniz yok; gemi dövmenizin arkasındaki anlamı değiştirmek veya eklemek için yapabileceğiniz çok şey var. En yaygın gemi dövmelerinden biri, denizcilerin çoğunun aldığı yelkenli gemi dövmesidir. Anlamı ve bu dövmede görünen farklı semboller nedeniyle hala popüler. Bu tür dövmelerdeki en sembolik unsur sudur; dövmenizi anlamlı kılar ve harika vücut sanatı elde etmenize yardımcı olur.

Erkekler için kafasına gemi dövmesi

Gemi dövmeleri, insanların hayatları boyunca aramaya devam ettikleri en önemli şeylerden ikisi olan rehberliği ve yönü sembolize eder. Böyle bir dövme yaptırmak, özellikle kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz durumlarda size yön duygusu verebilir. Gemi dövmeleri, hemen hemen herkesin motive edici ve ilham verici bulabileceği birçok başka anlamı temsil eder. Bir gemi dövmesinin tasvir ettiği ortak anlamlardan bazıları iyi şanslar, onur, cesaret, zorluklar ve bağımsızlıktır. Aynı zamanda doğaya dalmayı, yeni başlangıçları ve yaşam biçimini temsil eder..

Erkekler için sırt üstü gemi dövmesi

Gemi dövmeleri, kaybettiğiniz birinin anısına alabileceğiniz bir hatıra dövmesi olarak da hizmet eder. Bu, özellikle size yakın birini denizde veya kötü bir sel olayında kaybettiğinizde geçerlidir. Bazı gemi mahkemesi dövmeleri, tıpkı gemilerin yönü sembolize etmesi gibi, kaybettiğiniz kişinin sizin yön kaynağınız olduğunu gösterir. Gemi dövmenizde canlandırabileceğiniz erkek anlamları var. Tek yapmanız gereken, anlamını iyi anlamak ve onlara geminizde istediğiniz şekilde dövmeyi göstermek..

Vücut üzerinde renkli gemi dövmesi

Bu kadar çok derin anlamı olan böylesine sembolik ve güzel bir dövmeye direnmek zor. Gemi dövmeleri sadece çok yönlü anlamlarla değil, tüm dövme tercihlerinize uyacak farklı tasarımlarla da karşımıza çıkıyor. Sadece güzelliği için bir gemi dövmesi yaptırmak istiyorsanız ve anlamına bağlı kalmak istemiyorsanız, bunun için tamamen gidebilirsiniz. Öyleyse yolculuk başlasın!

Gemi Dövmeleri Yerleştirme

Gemi dövmelerinin çoğu orta ila büyüktür; bu nedenle bunun için ideal yer sırtınız, göğsünüz, karnınız, uyluklarınız ve kollarınız olacaktır. Daha az ayrıntıya sahip daha küçük bir gemi dövmesine gitmek istiyorsanız, eller, bacaklar, boyun, köprücük kemiği yakınları, ayaklar veya kulak arkası için gidebilirsiniz. Gemi dövmeleri birçok unsur içerir ve onlar aracılığıyla bütün bir hikayeyi anlatabilirsiniz..

Erkekler için kulakta gemi dövmesi

Vahşi ve cesur bir şey yapmak istiyorsanız, bir arka gemi dövmesine gidebilirsiniz. Sırt, gemi dövmesi için en yaygın yerleşimlerden biridir ve sizi çarpıcı bir vücut sanatı ile bırakır. Dövme tasarımınızı yaptıktan sonra, buna göre kolayca bir yerleşim seçebilirsiniz..

Gemi Dövmeleri Türü

1. Gemi Kafatası Dövmesi

Bu gemi kafatası dövmesi, korkutucu ve dramatik vücut sanatı elde etmenize yardımcı olacak mükemmel bir dövme. Dövme, şeklin tabanı damlayan çizgilerle bir kafatası yüzüyle tatlandırılmış siyah ve gri bir gemiyi içeriyor. Dövme sanatçısı gerçekçi detayları ortaya çıkaran harika bir iş çıkardığı için bu parçadaki dövme becerileri kelimelerin ötesindedir. Bu dövmenin anlamı, bir insan olarak her şeye nasıl hazır olduğunuzu ve yolunuza çıkacak hiçbir engelden korkmadığınızı gösterir..

Önkolda kafatası olan siyah beyaz gemi dövmesi

2. Geleneksel Korsan Gemisi Dövmesi

Geleneksel korsan gemisi dövmeleri, hem erkek hem de kadınlarda iyi görünen başka bir yaygın gemi dövmesi tasarımıdır. Bu dövme, siyah mürekkepli korsan dövme işaretleri ile siyah beyaz mürekkepli geleneksel bir gemi içerir. Bu tasarım oldukça basit; ancak, bu dövmeyi daha anlamlı ve ilginç hale getirecek başka unsurlar da ekleyebilirsiniz..

Göğüste Güllü Gemi Dövmesi

Diğer çeşitler

  • Dini Gemi Dövmeleri
  • Suluboya Gemi Dövmesi
  • çiçekli gemi dövmesi
  • Mahkeme Gemi Dövmesi
  • Pusula gemisi dövmesi
  • Yelkenli Gemi Dövmesi
  • Donanma gemisi dövmesi

Sonuç olarak

Bu gemi dövme anlamlarının yardımıyla, artık bu eski ve güzel dövme türünün arkasındaki gerçek anlamı kolayca anlayabilirsiniz. Bir dövmenin taşıdığı anlamlar, kelimelerle iletemeyeceğiniz hikayeleri anlatmanıza yardımcı olduklarından, kullanıcının bilmesi oldukça önemlidir. Gemi dövmeleri, temsil ettikleri derin anlamlar sayesinde size çok fazla ilham ve rehberlik de verir. Artık tek ihtiyacınız olan doğru gemi dövme tasarımı ve bazı ilginç ve anlamlı vücut sanatı elde edebilirsiniz. Umarız sorunsuz bir seyir geçirirsiniz (dövme)!

Tam vücut sırtında gemi dövmesi