Origami Dövme Anlamı: Zarif Japon Kağıt Katlama Başyapıtları

Origami, Song Hanedanlığına kadar uzanan bir Japon sanat tekniğidir ve esas olarak ritüeller için kullanılmıştır. O zamanlar birçok kişi kağıdı, bir kişiye bağlı olan nesneleri veya hayvanları temsil eden farklı şekillerde katladı. Daha çok cenazelerde ruhun sembolü olarak kullanılmış ve bazı geleneklerde ruhu özgür kılmak için yakılmıştır. Bugün bu muhteşem teknik tüm dünyada kabul görmüştür. İsim aynı kalır ve insanlar o kadar güzel görünen çarpıcı şekiller yaparlar ki, herkes bir tane almak veya nasıl yapılacağını öğrenmek ister..

Origami Dövmesinin Anlamları

Origaminin şekli kesin bir geometrik görünüme sahiptir, bu yüzden bu muhteşem kağıt katlama modellerinin dövme olarak nasıl göründüğünü hayal edin.!

Ciltte o kadar harika görünen harika bir tasarım ki, birçok insan onu dövme olarak kabul etti. Origami, genellikle yetişkin boyama kitaplarında sıkça gördüğümüz hayvanların ve diğer nesnelerin desenli geometrik görüntüleri ile bağlantılı olan çok popüler bir tasarımdır..

Origami tasarımlarının anlamı söz konusu olduğunda, dövmeyi seçerseniz daha net bir görüntü elde etmeniz için bazılarını açıklayacağız..

Origami Kuşunun Anlamı

Origami Kuş Dövme Suluboya Womantarafından Aline Wata

Origami Kuşu, temsil ettiği sembolizm nedeniyle aralarında en popüler olanıdır. Geleneksel Japon origami kuşu turnadır. Japonya’da bu kuş, çok uzun zaman bırakan ve iyi şans ve sağlık getiren efsanevi bir yaratık olarak kabul edilir. Bu, gördüğümüz en yaygın origami kuşudur ve popülaritesi nedeniyle sıklıkla dövme için bir seçimdir..

Çift İçin Origami Kuğu Dövmesi

Bir diğer popüler origami kuşu ise kuğudur. Kuğu sadakati temsil eder, bu nedenle eğer birine veya iki kişiye (bir çift) derinden sadıksanız, ilişkilerini mühürlemek için iki origami kuğu boyayabilirler. Kuğunun eşine ne kadar sadık olduğunu hepimiz biliriz ve biri ölürse diğeri kalp kırıklığından ölür. Ne kadar romantik!

Origami Kelebek Anlamı

Origami Kelebek DövmesiWildcat Ink tarafından

Bu tasarım kızlar arasında çok popüler çünkü güzelliği ve zarafeti temsil ediyor. Dövmenizi güzelleştirmek için seçebileceğiniz çok sayıda farklı kanat şekli var. Hepimiz biliyoruz ki, ilk başta bir tırtıl kelebeğe dönüşür, bu yüzden bazen bu, birinin ruhsal olarak yeniden doğduğu anlamına gelebilir..

Bu sembolizm aynı zamanda Japon geleneğiyle de bağlantılıdır ve derin bir manevi anlamı vardır. Hatalarını düzeltmesi, saflığı ve güzelliği ile parlaması için insana ikinci bir şans verildi. Buna Chocho diyorlar ve origami birçok şekilde görülebildiği için.

Origami Ejderha Anlamı

Origami Ejderha Dövmesi tarafından Luca Testadiferro

Bu tasarım genellikle erkeklerin tercihidir. Gücü, gücü, bilgeliği ve başarıyı sembolize eder. Japonya’da ciddi bir geleneksel anlamı olan en eski semboldür. Bir Origami Ejderhasının çarpıcı dövme tasarımları ve şüphesiz her zaman harika görünen pek çok farklı konsept var. Ejderhanın şekli pek çok ayrıntıya sahiptir, bu yüzden kağıt katlayarak neler yapabileceğinizi ve ne kadar karmaşık görünebileceğini hayal edin. Bu dövme gerçek bir meydan okumadır, bu yüzden yukarıda belirtilen anlamlarla bağlantı kurabiliyorsanız, bu meydan okumayı kabul etmeli ve vücudunuza gerçek sanatı mürekkeplemelisiniz..

Diğer origami hayvanları, efsanevi yaratıklar ve dövme için öğelerden oluşan sonsuz bir seçimdir. Geleneksel origami ve modern sanat tekniklerinin kombinasyonları muhteşem, bu yüzden ne seçerseniz seçin bir hata olmayacak. Ayrıca, kağıt uçak bir origami olarak kabul edilir ve harika görünüyor. Genellikle bir kuşu sembolize eder ve her iki anlama da sahip olabilir. Kedi bağımsızlığı, balık özgürlüğü temsil eder, kurbağa ise genellikle insanların arabalarına veya çantalarına ve sırt çantalarına eklenen bir origamidir, yani güvenliği temsil eder. Yani bir origami kurbağa dövmesi eklerseniz, hayatınızın geri kalanında güvende olursunuz.!

Farklı Gövde Yerleşimleri

Origami dövmelerine gelince, bu tasarımlar için en popüler renk siyahtır. Yeni sulu boya dövme tekniği ile insanlar, origami dövmelerini suluboya şeklinin üzerine çizgi sanatı olarak mürekkepler. İnanılmaz bir nihai sonuç veren en yaygın dövme ve en kolay ve daha az acı veren dövmelerden biridir..

Tüm dövmelerde olduğu gibi bileğe, kollara (kol içine), sırta, boyuna vb. yapılan irili ufaklı tasarımlar var. Ayrıca kulak arkasında güzel görünen minik origami dövmeleri de var..

Kol origami büyüleyici bir şey! Tüm o sinirli şekillerin kusursuz bir şekilde güzel bir şeye dönüştürüleceğini hayal edin. Bazıları siyah ve beyaz renkli her türlü origami çiçeği ve kuşla çevrili bir origami ejderhası olabilir..

Birçok insan, boyundan omuza veya tüm kol boyunca uçan birkaç kuşla origami dövmelerine sahiptir. Dövmenin vücuda yerleştirilmesi için birçok seçenek var. En sevdiğiniz origami dövmesini zaten seçtiyseniz, tasarımınız için hangi vücut bölümünün mükemmel olacağını söylemek için dövme sanatçılarıyla konuşabilirsiniz. Sonunda, tüm origami dövmeleri benzersizdir çünkü kullanıcının kişiliğiyle bağlantılıdır, bu nedenle kalıcı olarak cildinize eklemeden önce en sevdiğiniz hayvan, bitki veya eşya hakkında biraz araştırma yapın..

En güzel origami dövmelerinden bazılarına göz atalım:

Bir Kadının Sırtına Origami Kelebek Dövmesi Seb Inkme tarafından. Origami Turna DövmesiCristiano Fernandes tarafından Origami Tekne/Kağıt Tekne Dövmeİzzet Abatlev tarafından Origami Fil Suluboya Dövmetarafından Diego Boeno Bir Kızın Yanında Origami Kuş Dövmesi tarafından Lionel Fahy. Kulak Arkası Origami DövmesiCarin Silver tarafından Eldeki Origami Kuş Dövmesi Eldeki Origami Boğa Dövmesi Bir Kadının Sırtına Origami Turna DövmesiSasha Üniseks tarafından Origami Dövme KızJess Ika tarafından Bir Adamın Uyluğuna Origami Fil Dövmesiİzzet Abatlevi tarafından Origami Tavşan DövmesiBen Hur Leite tarafından Boyunda Origami Küçük Fil DövmesiJakub Nowicz tarafından Bir Kızın Uyluğuna Origami Kuş DövmesiMarek tarafından Sulu Boya Kullanarak Çiçek Dövmeli Origami Kuşları Deanna Wardin tarafından. Sırtta Origami Turna DövmesiInez Janiak tarafından Eldeki Origami Turna Dövmesi Bir Kızın Elinde Su Dövmeli Origami Küçük Tekne Suluboya Bir Kadının Yanında Origami Fil Dövmesi BSA tarafından. Bir Kadının Yanında Origami Dize Kuş/Vinç DövmesiDoğu İz tarafından Bacakta Origami Kuş Dövmesi Sevimli Origami Dövmetarafından Keith Lin Origami Turna Dövme Sulu Boya. Gene Coffey tarafından Uylukta Suluboya Kullanarak Origami Turna DövmesiHaziran Jung tarafından Sevimli Küçük Origami Köpek Dövmesi

  • Dövme merhemleri nedir ve neden bunları kullanmalısınız??
  • Dövme kol dayanağı: Bir tane satın alırken nelere dikkat etmeli.
  • Rotary Dövme Kitleri: Artıları ve Eksileri
  • Dövme Uyuşturucu Krem ile Ağrısız Dövmeler
  • Dövme Uygulaması Cildi: İpuçları ve Faydaları