Müzikal Dövme Anlamları ve Tasarımlardaki Varyasyonlar

koldaki müzikal dövme

Müzik, tek başına farklı nesilleri ve kültürleri aşan bir dildir. Birkaç on yıl önce mürekkeplenen tiz nota anahtarı dövmeleri, aynı tasarımdan ilk mürekkebini alan bir çocuk için aynı evrensel anlama sahip olabilir..

Birçokları için müzik basitçe kanlarındadır, geçim kaynağıdır ve oldukları ya da olmak istedikleri her şeydir. Müzikle bu derin ve kişisel bağınız olduğunu dünyaya göstermenin kendi harika müzik dövmelerinizi yaptırmaktan daha iyi bir yolu olabilir mi?.

Gitar dövmelerinden, müzik terazili mürekkebe, kalp şeklindeki tiz nota anahtarına kadar, bu yaratıcı mürekkep tasarımları hemen hemen herkese hitap ederken, yaratıcı yönünüzü de göstermenizi sağlar..

Müzikal dövmeler, enstrümanlar, şarkılar ve müzisyenlerle derin bir duygusal bağı temsil eder ve popülaritesi artmaya devam edecek zamansız bir seçimdir..

Müzik Dövmelerinin Tarihi

Müzik dövmelerinin tarihte nerede başladığını görmek için ilkel kabile kültürlerine geri dönmemiz gerekiyor. O zamanlar müzik ve maneviyat bir bütün olarak kabul edildi ve hızla dünya çapında birçok ritüelin parçası oldu..

Spiritüel inançlar ve ritüellere dayalı riayet, dövmeleri ve müziği sonsuza dek birbirine bağladı, bugün hala canlı ve gelişen bir şey..

Gövde mürekkebi ve müziğin en belirgin kesişimi, 1970’lerin başlarında, heavy metal ve punk rock’ın ilk aşamalarındayken meydana geldi..

Hem punk rock hem de heavy metal, normları aşmaya ve anti-sosyal olmaya dayanır ve bunu yapmanın gitar dövmeleri, havalı müzik dövmeleri ve şarkı sözü dövmelerinden daha iyi bir yolu var mı?.

Müzik Dövmeleri ve Artan Popülarite

Birkaç on yıl önceki dövmeler, müzikle ilgili her şeyin sevgisinin bir temsilinden daha çok yüzünüzde olsa da, zaman kesinlikle değişti..

Bugün insanlar en sevdikleri gitar efsanesi ile mürekkeplenecek, en sevdikleri şarkıların sözlerini yazacaklar ve hatta bazıları belirli bir dönemin müzik sevgisini sembolize etmek için kaset veya 8 parçalı bant gibi bir sembol kullanacaklar..

Günümüz sanatçıları, tiz nota anahtarı kadar basit bir şeyi alıp çevirebilir ve çevirebilir, böylece o derin müzik sevgisinin simgesi olan bir kalp gibi görünür..

Müziğe olan sevginizi göstermek ama aynı zamanda belirli bir kültür içinde öne çıkmak, sanatçılar, daha derin ilişkili anlamlar yaratmak için müzik sembollerini diğer tasarımlarla birleştirmenin bazı inanılmaz yollarını geliştirdiler..

Müzik Dövmelerinin Varyasyonu

Herhangi bir temsilin takan kişiyle nasıl derin bir bağlantısı olacağını anlamak için müziğin sevginin gıdası olduğunu söyleyen Shakespeare’in sözlerini dinlemeniz yeterlidir..

Kişi bir müzisyen, bir müzik aşığı veya sadece bir müzik uzmanı olsun, aşağıdakiler, müziği bir biçimde veya başka bir şekilde tasvir eden tüm farklı dövme çeşitlerine bir bakış verir..

Kaset Bandı Dövmesi

Bu müzikal dövmeler, 70’lerin ve 80’lerin müziğine olan sevginin simgesidir. Bazı yaratıcı sanatçılar, bu tür müzik için yanan aşkı sağlamlaştırmak için kaseti kasetten bir kalp şeklinde ilmeklediler..

Tiz Nota Anahtarı

Müziğin dili için daha fazla tanınan bir sembol yoktur; tiz nota anahtarı olabilir mürekkepli birçok yönden ve hala genel anlamı koruyor.

Bir tiz nota anahtarı çevirerek ve bir bas nota anahtarının yanına yerleştirerek, müzik sevgisinin akıllıca bir temsili olan kalp şeklinde bir tasarım yaratırsınız..

Gitar

Başka hiçbir sembolün müzikle gitardan daha derin bir bağlantısı yoktur..

İster favori gitaristinizden sonra temalı ister akorlardan gelen notalarla gösterilmiş olsun, gitar dövmeleri hem havalı hem de bireyselliğinizi sergilemek için harika bir seçimdir..

Mikrofon

Şarkı söylemeyi sevenler için mikrofon, sesinizi yükseltme ve dünyaya ne yapmak için doğduğunuzu söyleme yeteneğinizin simgesi olabilir. Mikrofon ayrıca kendini ifade etme ve güçlendirmenin temsilcisidir..

Gördüğünüz gibi, müzik dövmeleri, melodi yapan ve çalan insanlar kadar çeşitli olabilir. Müziğe aşık olduğunuzda herkesin bilmesini istersiniz ve vücut mürekkebi, zamanı aşacak müziğe olan sevginiz olduğunu dünyaya haykırmanın harika bir yoludur.

Beğenebileceğiniz makaleler:

  • Dövme İğnesi Nedir ve En İyisini Seçmenin Önemi
  • En İyi Dövme Başlangıç ​​Setleri – En İyisini Seçmek İçin Basit İpuçları
  • Dövme Uygulaması Cilt – İpuçları ve Faydaları
  • Dövme Uyuşturucu Krem ile Ağrısız Dövmeler?
  • Tek Kullanımlık Dövme Tüpleri – Bilmeniz Gereken Her Şey