Matruşka Bebek Dövmesi: Rusya’nın En Güzel Sembollerinden Biri

Rusya’daki en popüler oyuncaklar Matruşka yuvalama bebeğidir. Bu bebekler, 1890’da oyuncak olarak yapıldığı günden bu yana en anlamlı Rus hediyelik eşyasıdır. Uzak bir zamanın hikayesini anlatan rengarenk kıyafetleri ve sevimli gözleri ile Doğu Avrupa ülkesinin en büyük sembollerinden biri haline gelmiştir. Erkekler ve kadınlar, her şeyden önce tasarımları nedeniyle bu muhteşem ahşap bebekleri dövüyorlar ve ikincisi, içinde en güzel anlamları saklıyorlar..

Matruşka Bebek Dövmesinin Anlamları

Anne sevgisi

“Matryoshka” kelimesi “küçük anne” anlamına gelir. Tüm çocuklarına onları içinde tutarak bakan bir anneyi temsil eder. Matryoshkas her zaman ahşaptır ve onları ortadan ayırabilirsiniz ve içte aynı bebeği ortaya çıkaracaksınız ama daha küçük ve daha küçük olanın içinde daha da küçük olanı var ve sonuncusu, yedinci olana kadar devam ediyor, ki bütündür ve ayrılamaz. Sonuncusu, annenin kalbi olarak adlandırılan küçük bir tahta oyuncak bebek. Bazen Rusya’nın kalbi ile karşılaştırılır. Matryoshka, ülkenin anasıdır ve diğer tüm bebekler vatandaştır. Bununla birlikte, bu kadınlar için bir dövme için mükemmel bir seçimdir..

kadınsı taraf

Kadın her zaman sevdiklerinin koruyucusudur, her şeyle ilgilenir ve bir erkek bir matryoshka dövmesi eklerse çok saygılıdır. Sevdiği annesi, kız kardeşi veya karısı/kız arkadaşı ile bağlantılı olabilir. Bazı dövme sanatçılarına göre, bu dövmeyi ekleyen kadınlar bunu aynen böyle açıklıyor – kadınsı yönlerini ifade etmek için en iyi dövme seçimi. Kadınlar nazik, kibar, sevecendir ve çoğu zaman tüm bunları dünyaya göstermek için matruşka dövmelerinin ortasına bir kalp eklerler..

Hayat

Bu bebek aynı zamanda hayatı da temsil edebilir. İçerideki daha küçük bebekler anılarımız, öğrendiğimiz dersler, yaşam boyunca biriktirdiğimiz deneyimler olabilir ve derinlerdeki en küçüğü bilgeliğimizi temsil edebilir. Ayrıca, onu mürekkebi yapan kişinin güçlü bir karaktere sahip olduğu ve sizi kalplerine kabul etmesi için yavaş, katman katman hareket etmeniz gerektiği anlamına gelebilir..

Matruşka Dövmesinin İnanılmaz Tasarımları

Geleneksel

En yaygın olanı geleneksel tasarımlardır. Rus halk kostümleri giymişler ve Rus geleneğini simgeleyen başörtüsü takmışlar. En yaratıcı kısım göbek bölgesidir ve genellikle çiçekler, kalpler veya tüm ailelerin portreleriyle süslenir..

Modern

Bu bebeklerin modern tasarımları en ilginç olanıdır. Zamanla, bu bebekler Rusya’daki mevcut folklor geleneğine bağlı olarak değişti. İlk başta hepsi aynı tasarımlardı ama bugün farklı tasarımlara sahip yedi farklı bebek görülebiliyor. Her bebek benzersizdir; bu, dünyanın her yerinde kardeş olduğumuz ve birbirimizi kabul edip önemsediğimiz anlamına gelebilir. Bebeğin herkesi temsil edebileceği yaratıcı özgürlük de var. Ünlüler, sevilen birinin karakteri, çizgi film karakterleri, filmler ve diziler ile matryoshka şeklinde dövmeler var. Bu durumda, gökyüzü sınırdır ve kimi istediğinizi seçebilir ve onu bu ahşap bebeğe dönüştürebilirsiniz..

Matruşka Dövmesinin En İyi Vücut Yerleşimi

Genellikle kolun üst kısmında mürekkepli olarak görülebilir ve ayrıca bir manşon içine uygulanabilir. Rus kültürünü ve eski Rus hikayelerini seviyorsanız, hangi kolun dövülebileceğini hayal edin. Ancak bu oyuncak bebek her zaman bir peri masalından çıkmış gibi görünür ve seçtiğiniz herhangi bir tasarım hata olmayacaktır. Basit çizgilerle dövülen ve genellikle parmaklardan birine veya boynun arkasına mürekkeplenen bu tip küçük bebekler vardır..

Diğer ilginç olan şey ise matryoshka dövmenizi dilediğiniz gibi süsleyebilmenizdir. Binlerce tasarım geleneksel tasarımın dışına çıkıyor ve bir uzay matryoshka, oryantal matryoshka, karikatür matryoshka ve daha fazlasını görebiliriz. Bazı insanlar yedi bebeğin hepsini sırtlarına veya göğsüne veya tüm kol boyunca dövme yapar. Çoğunlukla bu dövmelerin etrafındaki eklemeler, örneğin kar veya iyi bilinen bir Rus şarkısından notlar gibi Rusya ile bağlantılı bazı şeyler. Ama beğendiğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz..

Bu özel dövme hakkında, favori tasarımınızı seçmeden önce biraz araştırma yapmalısınız. Çok fazla geçmişi var ve hikayesini bilmek güzel.

Bazı çarpıcı Matryoshka Tattoo tasarımlarına göz atalım:

Matruşka Bebek Dövmesi Rus Yuvalama Bebek Dövmesi Matryoshka Doll Tattoo On Shoulder Woman Uylukta Matruşka Oyuncak Bebek Dövmesi Sanatçı Kati Berinkey Rus Yuvalama Bebek Dövmesi Matryoshka Doll Tattoo Back Of Hand Woman Sanatçı Robson Carvalho Bir Kızın Yanındaki Matruşka Bebek Dövmesi Dondurmalı Matruşka Bebek Dövmesi Tek Gözü Kapalı Matruşka Bebek Rus Bebek Dövmesi Tek Gözü Kapalı Omuz Kadın Dövmesi Matruşka Bebek Dövmesi Matryoshka Doll Dövme Kırmızı Bir Kızın Omzuna Rus Oyuncak Bebek Dövmesi Rus Yuvalama Bebek Dövmesi

  • Dövme merhemleri nedir ve neden bunları kullanmalısınız??
  • Dövme Kol Dayanağı: Bir tane satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?.
  • Dövme Makinesi Çerçeveleri – Bilmeniz gereken her şey.
  • Dövme Güç Kaynağı – En iyisini nasıl seçeceğinize dair 6 İpucu.
  • Tek Kullanımlık Dövme Tüpleri: Bilmeniz Gereken Her Şey.