Makas Dövme Anlamı

Her dövmenin derin bir anlamı ve geçmişi vardır, tıpkı bunun gibi, bir makas dövmesinin bile çok net ama derin bir anlamı vardır. İnsanlar dövme yaptırmayı severler, özellikle önemli bir şey bir şeyi atlatmasına yardımcı olduysa veya bir şeyi kaybettiklerini hatırlatmak için. Her bireyin dövme yaptırmak için farklı bir nedeni vardır ve bu kişilerden bazıları vücutlarına makas dövmesi yaptırmayı tercih ederler..

Eldeki berber dövmesi

Makas dövmesinin sembolizmi oldukça açıktır; bununla birlikte, bununla birlikte gelen farklı anlamlar vardır. Bir dövme yaptırmadan önce, o dövmenin anlamını ve önemini bilmek her zaman iyidir. Makas dövmesi yaptırmayı planlıyorsanız, aşağıda belirtilenler, makas dövmesinin anlamı ve tam olarak doğru dövmeyi elde etmenize yardımcı olacak birkaç makas dövmesi fikridir..

Makas Dövmelerinin Arkasındaki Anlamlar

Makas dövmesi ile ilgili birçok anlam vardır, aşağıda belirtilen tüm anlamlar makas dövmesinin arkasındaki anlamlardır:

Erkekler için Makas Dövmesi

Olumsuzluğu Kesmek

Bir makasın ana özelliği belirli şeyleri kesmektir, bu nedenle bu dövme tüm olumsuz insanları veya olumsuz çevreyi hayatınızdan kesmek anlamına gelebilir. Bunu yeni bir hayata başlamanın bir yolu olarak kabul edin ve olumsuzluk tarafından vurulsanız bile, ona yaklaşmanın hiçbir yolu yoktur. Bu dövme, insanlara böyle bir şeyle karşılaştıklarında bu tür insanları ve durumları kesmelerini hatırlatır..

Boyundaki kadınlar için makas dövmesi

Kendinizi Keskinleştirin

İnsanlar olarak, her birimiz her gün daha iyi bir insan olmaya çalışırız ve makas bize kendimizi bilememizi ve daha iyi bir insan olmamızı hatırlatmanın bir yoludur. Makas çok keskin bir özelliğe sahiptir, cismin keskinliği ona saniyeler içinde her şeyi kesme gücü verir. Bu nedenle, makas size kendinizi tımar etme gücü verir..

Siyah Beyaz Makas Dövmesi

Makas, kendisiyle ilişkili birçok anlamı olan dövme türüdür; ancak bu, makası bir nesne olarak nasıl gözden kaçırdığınıza bağlıdır. Makas son derece açık bir anlama sahip olabilir, örneğin, saç kesme sevginiz için bir makas dövmesi yaptırabilirsiniz ve aynı zamanda tüm negatif enerjiyi kesmek gibi çok daha derin bir anlamı olabilir..

Makas Dövme Fikirleri

Alabileceğiniz birçok farklı makas dövmesi türü vardır; hepsi farklı şekil ve boyutlarda gelir. Bazıları farklı nesnelerle birlikte görünebilir, bazıları adlara eklenebilir ve bazıları normal bir makas gibi görünebilir. Bazı iyi makas dövmesi örnekleri için, aşağıdaki harika makas dövme fikirlerine göz atın:

Makas Dövmeli Saç Seti

1. Renkli Kanatlı Makas

Bu dövme, içinde mor detaylar bulunan ve makasın her iki yanında birer tane olmak üzere iki renkli kanadı olan kapalı bir makas içerir. Kanatlar renklidir ve deniz yeşili, mor ve siyah tonlarını içerir. Bu dövmeyi yaptırmayı planlıyorsanız, yaptırmak için en iyi yer daha görünür olduğu için kolunuzdur ve bu dövmenin boyutu oldukça büyüktür..

Bacağındaki kadınlar için makas dövmesi

2. Kurdele Kesme Makas

Bu dövme, makasın kurdeleyi kestiğini göstermek için pembe kanser kurdeleli açık bir makas içerir. Bu dövme, kadınların kanserle mücadelesini temsil ettiği için oldukça fazla sembolizme sahiptir ve eğer kişi onunla mücadele ediyorsa, onlara daha çok savaşmayı ve asla pes etmemesini hatırlatır..

Kurdele Dövmeli Makas

Hepsinin ayrı anlamları olan birçok farklı makas ve kurdele dövmesi türü vardır. Anlamı, tattırdığınız kurdelenin türüne bağlıdır. Örneğin, büyük bir açılış dövmesi varsa, hayatınızda yeni bir bölümün başladığını gösterir ve yeni şeyler denemeye devam etmenizi ve geleceğe umutla bakmanızı hatırlatır..

Kurdele Dövmeli Makas

3. Taş Oyma Makas

Bu dövme, ortasında bir taş oyulmuş açık bir makas içerir. Makas siyah beyaz mürekkeple tatlandırılmıştır ve taş için kullanılan farklı bir renk vardır, renk seçtiğiniz taş türüne bağlıdır. Doğum taşını seçebilirsin, örneğin makasın ortasına yakut veya zümrüt taşlı bir taş alabilirsin. Bu dövmeyi tattırmak için mükemmel yer kolunuzdur..

Taş Dövmeli Makas Taş Dövmeli Makas

4. Taraklı Makas

Bu dövme, yanında orta boy bir tarak bulunan bir makas içerir. Nesneler siyah mürekkep kullanılarak dövülür ve 3D derinlik içerir. Bu dövme, saç stilisti olan ve farklı saç modelleri yapma tutkusu olan insanlar için idealdir. Bu dövmeyi yaptırmak için en iyi yer kolunuzdur, bu şekilde müşterileriniz saç kesmeye ve şekillendirmeye ne kadar bağlı olduğunuzu görebilecekler, eğer yaptığınız buysa..

Berber makası dövme seti

5. Aşk Makası

Bu çok benzersiz ve ilginç bir dövme, saf siyah mürekkeple tatlandırılmış aşk kelimesini içeriyor, ancak bir V yerine makas, V’yi kenarları açık bir şekilde aşık ediyor. Bu dövme, doğru aşkı bulmak için zamanı olan veya çok fazla incinmiş olanlar için en iyisidir. Bu, hayatta aşktan başka şeylere odaklanmak için iyi bir hatırlatmadır. Bu dövme için en iyi yer bileğinizdir, çünkü boyutu küçüktür ve özellikle dövme bir hatırlatma ise daha görünürdür..

Bilekte Makas Dövmesi

6. Gül Makas

Bu dövme, yanında birkaç büyük gül bulunan açık bir makasın cesur bir taslağını içerir. Hem makas hem de gül, siyah mürekkeple ana hatları içerir. Makasta gerçek görünmesini sağlayan çok fazla ayrıntı var ve güllerin makasın içinden büyüdüğü gösteriliyor. Bu dövme için en iyi yer, geniş ve büyük olduğundan çok fazla alan gerektirdiğinden göğsünüz veya sırtınızdır..

Kolda Gül Dövmeli Renkli Makas Koldaki Erkekler İçin Makas Dövmesi Göğüste Makas Dövmesi

Son sözler

Makaslı dövmeler benzersiz bir dövme türüdür ve hayal edebileceğinizden daha fazla anlamı vardır. Makas dövmesi yaptırmanın sizin için doğru şey olduğunu düşünüyorsanız, yukarıdaki anlam ve fikirleri gözden geçirin ve mükemmel makas dövmesini yaptırın..

Göğüs tarafındaki erkekler için makas dövmesi