Lotus Dövmesinin Anlamı – Hepsinin En Kutsal Çiçeği

Çiçek dövmeleri söz konusu olduğunda, günümüzün en popüler dövmelerinden biri olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz ve onları birçok şaşırtıcı konsept ve tasarımda görebiliriz. Özellikle bayanlar arasında popüler olan bu dövmeler, bakılması en güzel olanlardır. Her birinin kendine özgü özel anlamı vardır. Bu grup içinde en sıra dışı olarak öne çıkan ve hepsinin içinde en derin anlamı taşıyan bir çiçek var..

Lotus, en derin ve en kalın çamurdan çiçek açar, yapraklarını birer birer açar, en şaşırtıcı çiçekte yükselir. Nilüfer olarak da bilinir, dünyadaki çeşitli dinlerde en kutsal çiçektir..

Hinduizm ve Budizm’de Lotus’un Anlamı

Padma olarak bilinen lotus çiçeği, Hindu dininde sıklıkla görülür. Hindu tanrılarının çoğu onunla temsil edilir ve her biri için önemli bir anlamı vardır. Lord Vishnu’nun, Tanrıça Lakshmi’nin, Lord Shiva’nın, Lord Ganesha’nın koltuk olarak, başlarının üstünde veya ellerinde bir lotus çiçeği ile temsil edilen resimlerini görebiliriz. Saflığı ve ilahi güzelliği sembolize eder ve yaprakları ruhsal uyanışı temsil eder. Her birimizin içinde bir nilüfer olduğuna ve iyi davranışlarımızla ruhumuzu genişlettiğimizde yapraklarının açıldığına inanılır..

Budizm’de lotus sekiz taç yaprağı ile temsil edilir ve ruhun, zihnin ve bedenin saflığını sembolize eder. Buda’nın doğasını temsil eden nilüfer çiçekleri ile tasarlanmış birçok Buda dövmesini görebiliriz. Lotus çamurdan yükseldiği için reenkarnasyon öğretileriyle bağlantılıdır. Buddha Dövmelerine ve Manevi Anlamlarına göz atın.

Lotus Renklerinin Anlamı

Lotus’un her renginin kendi anlamı vardır. Beyaz Lotus en saf renk olduğu için en popüler olanıdır. Ruhtaki en yüksek mükemmelliği temsil eder ve onu giyen kişinin en uyanık olduğuna inanılır..

Mavi Lotus zekayı ve bilgiyi temsil eder. Fiziksel ayartmaların üstesinden gelmenin bir sembolüdür. Yıllardır canlarını sıkan bir şeyi atlatmak için verdikleri mücadelenin bir hatırlatıcısı olarak Mavi Lotus’u boyayan insanlar var..

Kırmızı Lotus veya Kalp Lotusu aşkı temsil eder. Aşk, yaşam boyunca devam etmenizi sağlayan güçse, bu harika bir dövme seçimidir. Merhametli bir insansanız, Kırmızı Lotus bunu dünyaya göstermek için mükemmel bir seçimdir..

Lotus ve Ay Dövmesi Anlamı

En ilginç nilüfer dövmelerinden biri, çiçeğin altında yarım veya hilal olan dövmedir. Bu özel dövme, karanlıkta veya kadınsı güçte aydınlanmayı gösterir. Çoğunlukla kadınlar ve yoga topluluğundan birçok insan tarafından mürekkeplenir..

Ay, hayatımızın en güçlü sembollerinden biridir. Hepimiz her gün sürekli bir değişim yaşıyoruz ve yine de hep aynı insanlar olarak kalıyoruz. Lotus çiçeği ile birleştiğinde, bu sürekli değişimler sırasında saflıkla büyümemiz gerektiği anlamına gelir. Bu dövmenin harika tasarımları var ve her zaman harika görünüyor. En sevdiğinizi seçebileceğiniz çok sayıda renkli tasarım var..

Lotus Dövme Tasarımları ve Vücut Pozisyonları

Birçok dövme sanatçısı, müşterileri tarafından sıklıkla talep edildiğinden, Lotus çiçeklerinin muhteşem konseptlerini tasarlamaya büyük ilgi duyuyor. Kollar, sırt, boyun ve bacaklar gibi vücudun çeşitli bölgelerine yerleştirilirler ve görebildiğimiz birçok farklı tasarım kombinasyonu vardır. Birçok insan içinde AUM veya OM işareti olan Lotus dövmelerine sahiptir, bazı insanlar manevi ilişkilerinin bir işareti olarak ellerinin üst kısımlarına iki Lotus ekler. Ölümden sonraki hayata geçişi temsil eden Mısırlı unsurlara sahip Lotuslar var ve tüm bu harika renklerle çok havalı görünüyorlar. Ayrıca, Japonya’da birçok Lotus dövmesi, tasarım olarak harika görünen geleneksel ejderhalarıyla birlikte görülebilir. Ayrıca siyah veya yeşil renkte ünlü kabile dövmesi- basit nilüfer var. Genellikle küçük boyutlu olan bu dövmeler boyunda, ayağın üst kısmında veya elde görülebilir..

Artık Lotus çiçeğinin anlamını bildiğinize göre, bir dövme tasarımı için seçiminizi yapabilirsiniz. Lotus dövmesinin asla modası geçmeyeceğini unutmayalım, bu yüzden yine de mürekkebi boyamaya karar verirseniz, cildinizde harika görünecek. Daha derin sembolizmi nedeniyle, Lotus dövmesi her zaman dünyanın en ilahi dövmelerinden biri olacaktır. Bazı şaşırtıcı Lotus dövme tasarımlarını kontrol edelim.

Elinde Shloka Ile Lotus Tattoo Boyunda Lotus Dövmesi Kızın Sırtındaki Lotus Dövmesi Sırtta Lotus Dövmesi Lotus Dövme Mavi Renk Lotus Dövmesi Sırtta Pembe Lotus Dövmesi Bicepste Lotus Dövmesi Kollarda Lotus Dövmesi

  • Popüler Beyaz Dövme Mürekkebi – Almadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey
  • Siyah Dövme Mürekkebi – Tüm Sorular Cevaplandı ve En İyi Markalar İncelendi
  • Karanlık Dövme Mürekkebinde UV Glow Güvenli mi? Bilmen gereken her şey
  • En İyi Dövme Mürekkebi Seti Nasıl Seçilir – [En İyi 3 Seçenek]
  • Dövme Transfer Kağıdı – Basit ve Kapsamlı Kılavuz