Kutsal Swastik Dövme Anlamı

Dövmelerin o kadar etkileyici olmadığı zamanlar vardı; bunun yerine taşıyıcının ürkütücü görüntülerini oluşturdular. Ancak, artık insanlar bir dövmenin sahip olabileceği güzelliği ve anlamı gerçekten anlıyorlar. Her sembol, tasarım, şekil ve boyut farklı bir anlama sahiptir ve daha derin bir mesaj sunar..

Önkolda Swastik Dövme

Dövme – Bir İfade Biçimi

Vücudunuzu mürekkeplemenin en büyük nedeni, sesiniz çıkmadan kimliğinizi ve duygularınızı ifade edebilmenizdir. Bazı insanlar, korkunç bir deneyimi veya travmatik bir olayı sakladıkları için bunu oldukça zor bulurlar. Ancak doğru dövme, doğru mesajın sinyalini verebilir. Örneğin, LGBTQ + topluluğu ve Aids hastaları, kendilerini kucaklamak ve dünyaya kimlikleriyle gurur duyduklarını göstermek için genellikle biyolojik tehlikeyi giyerler..

Erkekler için eldeki gamalı haç dövmesi

gamalı haç sembolü

Bugün Swastik dövmelerinin anlamlarını ortaya çıkaralım. Hitler’in kullandığı sembol olduğu için bazılarınızın ne anlama gelebileceği hakkında genel bir fikri olabilir. Sembolü düşündüğünüzde aklınıza gelebilecek ilk şey nefret veya kötülüktür..

Boyunda Swastik Dövme

Bununla birlikte, bu sembolün özet bir açıklaması iyi şanslar ve esenliktir. Evet, bu kadar güzel bir mesajın en çok korkulan grubun sembolü haline gelmesi oldukça şaşırtıcı..

Erkekler için Om ile Swastik Dövme

Bazı insanların kendilerini bu sembolle neden daha ayrıntılı olarak mürekkeplediklerini tartışacağımız için bu makaleyi okumaya devam edin ve Swastik dövmesinin anlamına daha derin anlamlar bakın..

kökenler

Swastik kelimesi Sanskritçe’den gelir ve yukarıda bahsettiğimiz gibi iyi şans veya esenlik anlamına gelir. Sembol, Hitler onu bayrakta bir sembol olarak kullanmaya başlamadan çok önce ortaya çıktı. Bu aslında Hinduizm, Jainizm, Odinizm ve Budizm gibi birçok dinde kutsal bir semboldür. Bu sembol, Hindistan ve Endonezya gibi Asya ülkelerindeki birçok tapınak ve evde bulunur..

Erkekler için göğüste gamalı haç dövmesi

Bunun dışında Swastik sembolü Avrupa’da da eski bir tarihe sahiptir; sembolü, Hıristiyanlık öncesi Avrupa kültürlerinden birçok eserde görebilirsiniz..

Neden Bir Dövme?

İnsanların neden bu sembolle kendilerini mürekkepledikleri sorusu ortaya çıktı. Peki, bu sembolün farklı anlamları ve yorumları var..

Önkolda Swastik Dövme

Nefret Tasviri

İlk başta, çoğu kişi bunun belirli topluluklara veya dinlere yönelik nefreti tasvir etmek olduğuna inanıyordu. Örneğin, çok sayıda beyaz güç grubu gamalı haçları nefreti sergilemek için kullanmaya devam etti. Birçoğu vücutlarını sembolle dövdü ve Nazi ilkelerini takip etmeye yemin etti..

Kadınlar için Swastik Dövme

İyi Şansı sembolize eder

Ancak, beyaz üstünlüğü veya Nazi ile ilgisi olmayan birçok insanın vücutlarını boyadığını görmemizin nedeni tamamen farklıdır. Sembol ilk ortaya çıktığında taşıdığı anlam oldukça güzeldi. Dövme iyi talihi simgeliyordu.

Göğüste büyük gamalı haç dövmesi

Böylece Hindular ve Jainler, hesap defterlerinin, kapılarının ve hatta adaklarının açılışında sembolü kullandılar. Ancak Budizm’de sembol Buda’nın ayaklarını veya ayak izlerini temsil eder..

Refahı tasvir eder

Bunun dışında sembol, çoğulluğu ve bolluğu da temsil ediyordu. Bu bir refah işaretiydi. Bazıları da uzun bir ömrü temsil etmek için kullandı..

Parmağa gamalı haç dövmesi

İnsanlar neden Swastik Dövme yaptırıyor??

Dövme farklı anlamları temsil ettiğinden, çoğu kişi sembolü vücutlarına boyayarak benimsemiştir. Birçok insan dövmeyi iyi şansın sembolü olarak kullanır veya bu dövmeye sahip olmanın onlara daha uzun bir yaşam şansı vereceğine inanır..

Kafasına gamalı haç dövmesi

İnsanların kendilerine bu dövmeyi yaptırmalarının en büyük sebebi olan bir diğer sebep ise, Hitler’in bu sembol için yarattığı imajı değiştirmek istemeleridir. Hitler yüzünden hepimiz bu sembolü biliyoruz ve aşinayız. Eski tarih kitaplarında Hitler’in bayrağını veya herhangi bir resmini görene kadar çoğumuz bunu daha önce hiç görmemiş veya duymamıştık. Ancak, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sembol Hitler’den çok önce vardı ve anlamı tamamen farklıydı..

Eldeki Siyah Swastik Dövme

Bu yüzden insanlar sembolün o eski imajını geri getirmek ve başkalarının ona bir nefret işareti olarak bakmamasını istiyor. Popüler bir dövme modeli olan Monami Frost gibi birçok influencer, kendini sadece bu amaç için boyadı. Ancak, gamalı haçı dönüştürmeye inanmasına rağmen, vücuduna karşı duyduğu nefret nedeniyle dövmesini örtmek zorunda kaldı..

Swastika Bugün

Gamalı haçların doğası veya Budistler ve Hindular için oynadığı rol hakkında en ufak bir anlayışa sahip olmanız önemli değil. Beyaz bir erkek veya kadın üzerinde bu sembolü gördüğünüzde, aklınıza gelen ilk düşünce “Nazi” ile ilgili olacaktır. Hitler’in bu sembol üzerinde bıraktığı ağır etkiyi yeniden inşa etmek çok zor..

boyunda güzel Swastik Dövme

Hala gerçek anlamın pek çok kişi tarafından bilinmediği bir aşamada olduğumuzu söylemek doğru olur. Bazıları bilse bile, sembol hiçbir zaman beyaz insanlar üzerinde olumlu bir içerik taşımıyor gibi görünüyor..

Erkekler için Shlok ile Swastik Dövme

İnsanlar, dövme yaparak gamalı haçların gerçek imajını ve anlamını geri kazanmak için buna göre hareket ediyor. Ancak, beyaz ten üzerindeki bu dövme yine de aynı varsayımı gündeme getirecektir. Bazı insanlar, insanların onun hakkındaki algısını değiştirebilmek için sembolü gerçekten kucaklıyorlar. Örneğin, ManWoman kültürel algıyı değiştirmek için vücudunu 200’den fazla gamalı haç dövmesiyle kapladı. Bunun dışında, davasına yardımcı olmak için aynı sembolle 30’dan fazla kişiye dövme bile yaptırdı..

Çözüm

Dövmeler, kendinizi sanat yoluyla ifade etmenin yeni bir yoludur. Mesajınızı hiçbir şey söylemeden yüzlerce kişiye ulaştırabilirsiniz. Ancak bazen herkes dövmenizin verdiği mesajı anlamayabilir. İnsanlar bazı görüntüleri yanlış şekilde alma eğilimindedir, bu da vücudunuzdaki sembolü gerçekten anlayanın siz olduğunuz sonucuna varır..

basit gamalı haç dövmesi

Bu nedenle kişiliğinize uygun bir dövme yaptırmalısınız. Dövmeler aynı zamanda günlük bir terapi seansı olarak da çalışır, bu nedenle zor bir dönemden geçtiyseniz, gününüzü geçirmeniz için sizi motive eden bir sembol bulun..