Kitap Dövmesi: En Yaratıcı Dövme Tasarımlarından Biri

Hem ilginç hem de ciddi olan en gizemli ve büyülü dövmelerden biri kitaptır. Dünyanın dört bir yanındaki birçok kitap severde mürekkeplendiğini görebildiğimiz binlerce çarpıcı kitap dövmesi tasarımı var. Edebiyat, sanatın ana ilham kaynaklarından biridir çünkü çok fazla büyülü dünya, favori karakterler, anlamlı aksesuarlar vardır. Dövmeler söz konusu olduğunda ne tür bir sanat görebileceğinizi hayal edin. Bu tasarımlar bazen basittir ancak çoğu zaman derin bir kişisel bağlantıya sahip en güzel sanat eserleri vardır. Kitapla bağlantılı birçok anlam var, bu yüzden en ilginçlerini keşfedelim:

Kitap Dövmesinin Anlamları

Bilgi Kralı

İlk ve en önemli anlam bilgidir. Kitap sevenler çok ama sadece bir kitap okuyup ona ömür boyu bağlı kalanlar da var. Bu tek başına bize kitapların bilgi olduğunu ve çoğu zaman insanların kendilerini okudukları hikayelerde bulduğunu söyler. Bu insanların çoğu, en güzel dövmeleri seçerek veya tasarlayarak en sevdikleri kitapları veya karakterleri dövme derecesine kadar bağlanır..

İç Çocuğu Uyandırmak

İçimizdeki çocuğa gelince, kitap bizi biraz nostaljik yapan en değerli hatıralardan biridir. Ebeveynlerimizin ve büyükanne ve büyükbabalarımızın yatmadan önce okudukları hikayeleri hatırlarız ve bu hikayeler psikolojik gelişimimizin önemli bir parçası olarak sonsuza kadar hafızamızda kalır. Bu yüzden insanlar bazen o çocuk kitaplarından esinlenerek o güzel zamanların bir hatırlatıcısı olarak dövmeler yaparlar..

 Kusursuz bir kaçış

Bu kadar çok şeyin olduğu bu kalabalık dünyada kitap mükemmel bir kaçamak. İnsanlar büyülü dünyalara dalarlar ve bir an için sürekli sorumluluklarını unuturlar. Herkes için mükemmel bir rahatlama ve aynı şey kitabınızdan ilham alan dövmenizle bağlantılı olabilir. Ne zaman baksan dünya bir anlığına sessizleşiyor.

Bir kitap dövmesi için binlerce tasarım var, bu yüzden en yaygın kavramlardan bazılarını gözden geçirelim:

Kitap Dövme Tasarımları

Kitabın içindeki dünyaya girmeden önce kitabı dövme olarak açıklayalım. Yüzyıllar boyunca kitap birçok biçim aldı. Kil ve balmumu tabletlerden parşömenlere, kodeksten bugün bildiğimiz kitaba. Bir kitabı dövmeyi düşünüyorsanız, sizin için doğru olanı seçmenize ilham verecek araştırmak için birçok tasarım var..

Ahşap Kapaklı Ortaçağ Kitap Tasarımı

En popüler olanı ahşap kapaklı ortaçağ kitap tasarımıdır ve en dövmeli olanıdır. BT harika görünüyor ve bir dövme stüdyosunda dövme kataloğunu gözden geçirdiğinizde göz ardı edilemez. İçinde kutsal bir şey yazılıymış gibi mistik bir his veriyor ve kullanıcının hayatının bir parçası. Bazen bu dövme ortasında bir kilit ile tasarlanır ve anahtar vücudun başka bir yerine eklenir veya hiç anahtar yoktur, bu da “bu kitap kapalı” anlamına gelir..

Ortaçağ kitap kapağı, eski tarz dövmelerin bir parçasıdır ve daha ilginç hale getirmek için diğer unsurlarla birlikte tasarlanabilir. En popüler olanlardan biri, oldukça gizemli olan baykuş, hilal ve yıldızlar içeren eski ortaçağ kitabıdır..

 Baykuş bilgeliğin sembolüdür ve kitap, ay ve yıldızlarla birlikte bu dövmeyi yapan kişinin gerçeği sevdiği anlamına gelebilir. Baykuş ayrıca ölümle de bağlantılıdır, bu nedenle çoğu zaman karanlığı simgelemek için bir ay ve yıldızlarla temsil edilir. Ancak bu olumsuz bir temsil değildir, çünkü hakikatten (veya acıdan) aydınlanma gelir..

Vintage stilinden bahsetmişken, daha popüler olan diğer kitap dövmeleri, çiçek ve yapraklarla tasarlananlardır. Dövmenizin harika görünmesini sağlamak için bu tasarımın pek çok kombinasyonu var. En sevdiğiniz çiçekleri çevresine ekleyerek dövmenizi mükemmel hale getirebilirsiniz..

Bu dövme çoğunlukla kadınlar arasında popülerdir ve aralarından en sevdiğinizi seçebileceğiniz ciddi anlamda iyi tasarımlar vardır. Bu dövmenin anlamı kadınsı tarafla bağlantılıdır. Bunun en yaygın olanlarından biri de güllü kitaptır. Güller dikenleri nedeniyle bir savunma sembolüdür ve en yaygın anlamı güllerin kitabı koruduğudur ki bu da onu giyen kadının karakteri olarak anlaşılabilir..

Bir Yığın Kitap

Bir başka yaygın dövme de bir yığın kitaptır. Çoğu zaman kolun üst kısmına mürekkeplenir ve harika renklere sahip çok sevimli tasarımlar vardır. Bu dövme genellikle kitap severlerle ilişkilendirilir ve kitaplara sonsuz bağlılıklarını ifade eder..

Açık Kitap

Çoğunlukla sırtta dövme olan açık kitap, bilgeliğin bir simgesidir. Başkalarına yardım etmeye açık olan, hayattaki fırtınaları atlatmak için onlarla konuşan insanlar için harika bir seçim olabilir. Bu türden bir başka ilginç dövme de uçan kitaptır. Bir kuşu simgeleyen açık bir kitaptır. Uçan kitap dövmesini harika kılmak için başka ayrıntılar ekleyen kadınların ortak tercihidir. Bazen kitap yerde yatarken dövülür ve sayfalar kuşlar gibi uçup gider.

Bazı insanlar açık kitap gibi bir kişilikleri olduğunu düşünürler. Gizli veya içinde hiçbir şey yok. Görünen her şey. Bu insanlar ayrıca açık kitabı dövme olarak veya daha büyük dövmelerinin bir parçası olarak seçerler..

Favori Bir Alıntı

Bir kitaptan en sevdiğiniz alıntıyı yapmak bugün bir moda haline geldi. Teklifinizi daha iyi tanımlamak için etrafına eklenecek çok şey var. Bunlar en ilginç dövme tasarımlarıdır çünkü anlamlıdırlar ve en iyi sanat detaylarından bazılarıyla dekore edilmiştir..

Favori Karakter veya Sahne

Şimdi kitapları açmanın ve karakterlerden ilham alan en şaşırtıcı dövmelerin neler olduğunu öğrenmek için içeriye bakmanın zamanı geldi. Nesillerin sembolü haline gelen çok popüler kitap karakterleri var. En çok dövmeli olanlardan biri Küçük Prens. Bu dövme her zaman iç çocukla bağlantılıdır, bu nedenle erkekler ve kadınlar orijinal kapağından Saint-Exupéry’nin prensini çizer ve eğer arkalarında ne olduğunu anlamak isteyen varsa kitabı okumalıdır. Bu, tüm kitap karakterlerinden ilham alan dövmeler için geçerlidir..

Bu çarpıcı dövmeler arasında görebileceğimiz diğer popüler karakterler ve aksesuarlar, Edgar Allan Poe’nun kuzgunu, Tolkien’in Güç Yüzüğü, Alice Harikalar Diyarında’dan tavşan veya kedi, Lovecraft’ın Chatulu’su ve daha pek çok şey..

Ayrıca, insanlar vücutlarına ilk bakışta çok tanınan The Shire, Narnia’nın gizli kapısı, Harry Potter’dan The Hogwarts okulu ve daha pek çok sahneyi boyarlar. Tüm hikayeyi anlatan kollar da var, o göz alıcı tasarımların içinde kaybolabilirsiniz. Bazıları bir Stephen King kitabının veya en sevilen gerçekçi bir romanın hikayesini anlatır, bazıları çocuk kitaplarından ilham alır ama genel olarak kaliteli bir sanat eseridir ve böyle bir harikalığı yaratmak için çok fazla yetenek gerekir..

Kitap dövmenizi nereye ekleyeceğiniz elbette sizin seçiminiz. Kişisel bağlantınıza bağlı olarak küçük veya büyük olabilir. Kitap dövmeler arasında her zaman özel bir yere sahip olacaktır çünkü dövmeler arasında en anlamlı olanıdır..

İşte bazı güzel kitap dövme tasarımları:

Kitap dövme yığını Kitap dövme yığını Önkol Kadına Kitap Dövmesi Önkolda veya Bir Kadında Hilal, Çiçek ve Yaprak Dövmesi Yapan Kitap Kadının Sırtına Kitap Dövmesi Dövmesinden Çıkan Çiçeklerle Açık Kitap Gül Dövmeli Kitap Sayfaları Dövmeli Kitap Aç Kitap Sayfaları ve Kuş Dövmesi Kitap dövme yığını Tavus Kuşu Tüylü Açık Kitap Ve Bir Kadının Sırtına Dövme Yapan Yapraklar Kitap dövme yığını Kitap Alıntı Dövme Bir Kadının Yanında Anahtar Deliği Dövmeli Açık Kitap Hilal, Yıldızlar, Ağaçlar ve Dağlar Dövmeli Açık Kitap. Çiçekler, Yapraklar ve Uylukta Dövme Oturan Bir Kız Ile Kitap Yığını. Üzerinde Bir Fincan ve Micky Mouse Duman Dövmesi Olan Kitap Yığını. 'Bin hayat yaşadım' Alıntı Dövme ile Kitap Yığını. Kalp şekli dövme katlanmış sayfaları ile kitap yığını. Kitap Dövme Yığını. Yıldız, Gezegen ve Siklon Dövmeli Açık Kitap. Çiçek ve Yaprakları Dövme Ile Kitap Yığını. Kitap Yığını ve Üzerine Bir Fincan Dövme. Uçurtma Olarak Uçan Kitap ve 'Bu Varış Yeri Değil, Yolculuk' Alıntı Dövme. Hilal, Yıldız, Çiçek ve Yaprak Dövmeli Açık Kitap. Hilal, Yıldız, Yaprak ve Çiçek Dövmeli Kitaplar. Kitaplar Dövme. Kafasında Kitap Yığını ve Yığın Dövmesinin Üstünde Elma Olan Kitap Okuyan Bir Kız. Hilal, Yıldız, Çiçek ve Yaprak Dövmeli Açık Kitap. 'Elbette Kafanın İçinde Oluyor Ama Neden Dünyada Bu Gerçek Olduğu Anlamına Gelsin' Alıntı Üç Açık Kitap Dövmesi ile. Dövmeli Kitap Yığını.

  • Dövme Kol Dayanağı: Satın Alırken Nelere Bakmalı
  • Rotary Dövme Kitleri – Artıları & Eksileri
  • Tek Kullanımlık Dövme Tüpleri: Bilmeniz Gereken Her Şey
  • Dövme Makinesi Çerçeveleri: Bilmeniz Gereken Her Şey
  • Dövme Uygulaması Cilt – İpuçları & Faydalar