Herkes İçin 25 Harika Ankh Dövme Fikirleri

ankh-dövme28

Ankh sembolünü görselleştirmek için, bacakları olmayan ve kolların yerine tam ortasından geçen bir çizgi olan bir çubuk figür hayal edin.. Ankh sembolü, özünde tüm insanlık için mevcut olan bolluğu ve özünde yaşamın temsilini temsil eder..

Bu çok basit bir dövme tasarımıdır ve bu nedenle hem erkeklere hem de kadınlara kitlesel çekicilik getirir. Vücut sanatınız için Ankh dövmesini seçme konusunda kararsızsanız, bu eski sembol hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Ankh Sembol Tasarımı

Bunun sizin için doğru dövme olup olmadığına karar vermeden önce, tasarımın özüne ve Ankh’ın her bir parçasının neyi temsil ettiğine ulaşmanıza yardımcı olur. Sembolün tepesine bakıldığında döngü vardır ve tarihle birlikte çok önemli bir atamaya sahiptir..

Döngü, Güneş’i Dünya’nın ufkuyla bir olurken temsil eder.. Dünya ve güneş birliği Ankh sembolünün özüdür., Bu eşsiz sembolün nereden kaynaklandığı eski Mısır zihniyetinde derin.

Hem büyüme hem de bolluk sağlamak için gerekli olan güneşin tüm Mısır topraklarını nazikçe öptüğü uzun zamandır anlaşılmıştı. Dünyanın her şeye gücü yeten güneş ve sularla birleşimi, gelişmeye devam ederken Mısır’daki tüm yaşamı sağladı..

Derin Ankh Anlamları

Ankh sembolüyle ilişkilendirilen daha derin bir başka temsil de şudur: Dünya ve güneşle olan bağlantıları ile dişi ve erkek güçlerin eşsiz bir birleşimidir..

Bu eşsiz dernekler, onu İsis ve Osiris birliği ile ilişkilendiren Mısırlılar için çok kutsal bir anlama sahiptir. Ankh sembolünü modern dövmelerde kullanma fikri, yaşamlarında özellikle aileye büyük önem verenler için küresel bir çekiciliğe sahiptir..

Ankh dövmesini yaptıran birçok insan, büyüyen ailelerinin genişlemesini ifade etmek için çocuklarını da sembole dahil ediyor. Dünyada hayat veren güç olarak kabul edilen ve sembolü ayak bileklerinde, omuzlarında ve hatta memelerinin üzerinde kullanan kadınlar.

Bugün Ankh’ın Anlamları

Ankh sembolünün günümüzde dövme tasarımı olarak bu kadar popüler olmasının bir nedeni, eski Mısır sembolünün temel inançlarıyla ilişkilendirilebilecek çeşitli anlamlardır. Özel bir sihirli gücü, yaşamın genişlemesini, nihai gücü ve her şeyi bilen gerçeği temsil edebilir..

Sembolün manevi dünya, vizyon ve otorite ile bir bağlantısı vardır. Kutsal kabul edilen Ankh sembolü aynı zamanda belirli kötülüklere karşı aşınma koruması sunabilir, gizem kapılarını açabilir ve ölümden sonraki yaşamla bağlantı kurabilir. Aynı zamanda ölümsüzlük, birleşme, gizli bilgelik ve gelecekteki evrime atıfta bulunur..

Dövmenizin Anahtarı

Gizem Ankh sembolünü çevreler dünyadan gizlemeyi sevdikleri bir dereceye kadar gizemleri olduğunu hisseden geniş bir kitleye hitap eder.. Eski Mısırlılar, Ankh sembolünün, ölümden sonraki yaşamın kapılarını açabilecek ve ölülerin alemlerine girmelerine izin verebilecek bir anahtar olduğuna inanıyorlardı..

Bugün insanlar için sembol, onlar için yüzeyin hemen altında saklı olan ve dünyayla paylaşmak istemedikleri, ancak kendilerine bir hatırlatma olarak kullanmak istedikleri bir şeyi sembolize edebilir. Bir bağımlılığın fethini, ölümcül bir hastalığın hayatta kalmasını veya sevilen birini kaybettikten sonra devam etmeyi sembolize ediyor olabilir..

Birçok insan, Ankh sembolünün üstündeki döngünün, değişen bilincin ve değişmiş varlık durumunun diğer tarafına açılan bir portal olduğuna inanır. Mısır cenaze sanatında bu inancı sağlamlaştırmak için birçok Ankh keşfedildi..

Ankh dövmesinin gelecek yaşamla ya da ölümden sonraki yaşamla ilgili olduğuna inanıyor olsanız da, gerçekten ölüm olmadığını hissediyor olabilirsiniz ve bu anahtar aracılığıyla bir bilinçli deneyimden diğerine geçiyoruz..

Bugün, birçok insan eski anlamı alıyor ve dövmede çevredeki çeşitli değişikliklerle kendi yaşamlarına dahil ediyor. Tasarımın karmaşıklığı ne olursa olsun, geçmişe derin ve anlamlı bir bağlılığa sahiptir ve bu, bugünün dünyasında olanlara çok çekici gelir..

Beğenebileceğiniz makaleler:

  • Dövme İğnesi Nedir ve En İyisini Seçmenin Önemi
  • En İyi Dövme Başlangıç ​​Setleri – En İyisini Seçmek İçin Basit İpuçları
  • Dövme Uygulaması Cilt – İpuçları ve Faydaları
  • Dövme Uyuşturucu Krem ile Ağrısız Dövmeler?
  • Tek Kullanımlık Dövme Tüpleri – Bilmeniz Gereken Her Şey