Havalı Tasarımlarla Fener Dövmesi Anlamı

İlk başta dövme olarak alışılmadık gelebilir ama fener dövmesi dövme dünyasında çok yaygın bir tasarımdır. Bakması çok çekici olan bu muhteşem vintage görünüme sahiptir ve daha da güzel görünmek için diğer unsurlarla birleştirilebilir. Fenerle bağlantılı sembolizm çok açıktır. İçinde bir ışık var ve çok uzun bir süre insanların kullandığı tek ışık kaynağıydı. Herhangi bir kişiyle kolayca bağlanabilecek birkaç anlamı vardır..

Mum veya yağın çabuk yanmasını önleyen koruyucu bir mahfazaya sahiptir. Sadece bunu okuyarak belirli bir sembolizmi zaten ilişkilendirebilirsiniz, ancak anlamlarını ayrı ayrı açıklayalım ve neden bir dövme olarak düşünmeniz gerektiğini açıklayalım..

Fener Dövmesinin Anlamları

Elektrikten önce, insanların evlerindeki tek ışık kaynağı fenerdi. Birçok dövme sanatçısı, bu dövmeyi yapanların karanlıkla savaştığını söylüyor. İç alevlerini güvenli bir şekilde koruyan bir kalkan olarak görülen fenerle ilgili kişisel bir deneyim yaşadılar. Bazı meditasyonlarda tüm odak, kalbimizde tuttuğumuz ve evrene yaymamız gereken o aleve verilir. Buradan yola çıkarak feneri karanlıkta bir ışık, kötünün üzerinde iyi veya içinde bir ışık olarak tanımlayabiliriz. Üzerinde sahip olan kişiyle bağlantılı bir söz veya duanın olduğu eski siparişlerle birleştirilmiş fener dövmeleri vardır..

Fener, karanlıkta bir ışık olmanın yanı sıra ilim ve anlayışla da bağlantılıdır. Alev ne kadar uzun sürerse, bilgi o kadar büyük olur. Bilgi, öğrenilenlere hakim olmak için tekrarlanması gereken bir şeydir ve ancak o zaman aydınlanma elde edebiliriz. Anlamaya gelince, fener bakımla ilgilidir. Yeterince yağ olup olmadığı ya da mumun ne kadar dayanacağı umurumuzda değilse sönebilir. Bu yine insanın iç aleviyle ilgilidir. Sürekli olarak iç alevle ilgilenmeliyiz çünkü bu konuda sorumsuz davranırsak karanlıkta kalırız..

Aynı zamanda umudu temsil eder. Genellikle güzel çiçekler, yıldızlar ve kalplerle süslenmiş bu anlama sahip harika fener dövmeleri vardır..

Fener Dövmelerinin Farklı Türleri

Farklı türleri vardır ve her birinin anlamı vardır. Ünlü Jack O Lantern, çiçeklerle oyulmuş muhteşem Viktorya tarzı fenerler, çoğunlukla kadınlar tarafından mürekkeplendi, Japon / Çin fener dövmesi, vb..

Jack O Fener Dövme

Jack O Lantern Dövme Anlamı

Kötülüğün Koruyucusu olarak adlandırılan Jack O Lantern, gençler arasında çok popüler bir dövme tasarımıdır. Sebzelerin fener olarak oyulması, birçok ülkede uzun süredir yaygın bir uygulamadır. İnsanlar bu fenerleri sundurmalarını yıldırım için bir çip yolu olarak ve aynı zamanda kötü ruhlardan koruyucular olarak yaptılar. Jack O fenerinin uzun bir geçmişi var ve bugün tüm dünyada Cadılar Bayramı Geleneksel feneri olarak biliniyor. Bu ürkütücü fenerlerin inanılmaz güzel dövme tasarımları var, bu yüzden bir tane almayı düşünüyorsanız, dövmenizin harika görünmesini sağlayacak binlerce kombinasyon var..

Viktorya Tarzı Fener Dövmesi

Alevli Fener Dövmesi

Viktorya tarzı fener dövmesi, hepsinin en ünlüsüdür. Şaşırtıcı bir şekilde oyulmuş görünümüyle, tasarımınızın çok iyi görünmesi için profesyonel bir sanatçı seçtiğinizden emin olun. Bunu anlamla ilişkilendirmek zorunda değilsiniz çünkü olduğu gibi çarpıcı görünüyor, ancak ona anlam katmak istiyorsanız göz önünde bulundurabileceğiniz bazı vücut pozisyonu örnekleri var. Daha çok kol veya bacakta görülür ancak bu dövmeyi karın bölgesine yapan çok sayıda kadın vardır. Fener, sembolik olarak alev kalp ışığına veya kalp çakrasına yakın olacak şekilde ortasına yerleştirilir..

Japon/Çin Feneri Dövmesi

Çince/Japon Fener Dövmesi tarafından.

Japon / Çin fener dövmesi, her zaman geleneksel tarzında yapılan kırmızı bir kağıt fenerdir. Ancak, bu tasarımı her zaman farklı renkler veya öğelerle karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Kırmızı kağıt, mutluluğu ve iyi bir servet içindeki alevi temsil eder. Genellikle farklı Japon veya Çin sözleri veya kültürlerinden geleneksel öğelerle mürekkeplenir..

Sonuç olarak, fener dövmesi herhangi bir erkek veya kadın için mükemmel bir seçimdir. En iyi görüneceğini düşündüğünüz herhangi bir unsurla süsleyebileceğiniz dövmelerden biridir. Muhteşem fener dövmelerinin bazı örneklerine göz atın.

Göbek Kadınına Fener Dövmesi Arı, Kafatası ve Mum ile Fener Dövmesi fener dövme Kafatası ile Fener Dövmesi fener dövme Bıçak, Kafatası ve Taçlı Fener Dövmesi Çiçekli Yeşil Fener Dövmesi fener dövme Uylukta Fener Dövmesi fener dövme fener dövme Mum ve Çiçek ile Fener Dövmesi Yandaki Fener Dövmesi Eski Fener Dövme Mum ve Yapraklı Fener Dövmesi Göğüs Erkeklerde Fener Dövmesi Elinde Işık Evli Fener Dövmesi Mum ve Alev ile Fener Dövmesi Gözlü Fener Dövmesi fener dövme Yeşil Alevli Fener Dövmesi

  • Dövme Merhemleri Nelerdir? Bunları Nasıl Kullanmalısınız?
  • Dövme Kol Dayanağı. Satın Alırken Nelere Bakmalı?
  • Dövme Uyuşturucu Krem ile Ağrısız Dövmeler
  • En İyi Dövme Mürekkebi Seti Nasıl Seçilir – [En İyi 3 Seçenek]
  • Dövme Transfer Kağıdı – Basit ve Kapsamlı Kılavuz