Güçlü Anlamlı 14 Güvercin Dövmesi

yarım kollu-güvercin-dövme

Güvercin dövmeleri, vücut sanatı olarak kullanabileceğiniz en güzel ve sembolik dövmelerden bazılarıdır. Güvercin sadece gerçeklik ve efsane aracılığıyla uçmakla kalmaz, aynı zamanda dövmeleri için bu tasarımı seçmeyi düşünen herkes için derin bir anlam taşıyan sembolizme sahiptir..

Güvercin göç yolu, çok gizli yerlerde daha küçük boyutta tasvir edilebilir veya devasa omuz, göğüs ve sırt dövmeleri olarak dünyaya yayınlanabilir. Dövme tasarımınıza güvercin alma konusunda hala kararsızsanız, seçiminizi daha kolay hale getirmek için aşağıdakilerden bazılarını göz önünde bulundurun..

güvercin ve hristiyanlık

Güvercin, Meryem Ana ve İsa Mesih ile çok yakın bir ilişkiye sahiptir. Güvercin hem bu dini ikonları birbirine bağlar hem de takipçiler için ilahi ilhamı sembolize eder..

Güvercin, Mesih’in kendisinden tüm takipçilerine mesaj taşımayı sembolize edebilir. Uzun zamandır Hıristiyan bilgeliğine inanılan güvercin, fedakarlık ve inancın bir sembolü olarak. güvercin dövme sembolü dikkate değer nitelikleri temsil edebilir ve inançtaki saflığı tasvir eder.

Dini sembollerle mürekkeplenmeyi seven birçok insan, Hıristiyan inancına olan inançlarıyla güvercinin manevi bağını kullanmaya çalışır. Hissettiğin o manevi bağlılık, vücutta güvercin şeklinde kolayca tasvir edilir..

Arthur Efsanesi

Kral Arthur söz konusu olduğunda, güvercinin çok yüksek bir itibara sahip olması birçok kişiye şaşırtıcı gelebilir. Güvercin ve Kral Arthur bağlantısını tasvir eden çok sayıda sanat eseri var ve bu sadece güvercin dövme tasarımının çekiciliğini arttırıyor..

Kutsal Kâse ve Kral Arthur tarihte birbirine bağlıdır ve güvercin bu ikisini birbirine bağlayan bağlantıdır.. Güvercin genellikle saflığı, sonsuz yaşamı ve saflık niyetini simgeleyen Kutsal Kase’nin bir temsili olarak kullanılır..

Kutsal Kâse, daha yüksek bilgiye giden gemi olarak kabul edilir ve güvercin, bugün insanları daha yüksek bir varlığa bağlamak için bir referans olarak kullanılmaktadır..

Tarot ve Güvercin

Güvercin ve barışın bağlantısı Kelt’ten Hıristiyanlığa kadar çeşitli kaynaklardan gelir ve esenlikle ilişkilendirilen derin anlamı taşır. Tarot’ta güvercin pek çok görünür ve genellikle savaştan sonra gelen barış için derin bir anlamı vardır..

Belki bir kişi iyi bir amaç için savaşıyor ve güvercin dövmesi, her zaman iyi bir mücadele için savaşacaklarını kolayca anlamalarına yardımcı olabilir..

Güvercin dövmesini bir tasarıma dahil etmek, bugün savaşıyor olmanıza rağmen, bir gün güvercin gibi zorlukların üstesinden geleceğinizi ve barışın olduğu diğer tarafa geçeceğinizi umduğunuzu gösterebilir..

Bugün Güvercin Anlamları

Güvercinle pek çok derin ruhsal bağlantıyla, kullanıcının tercih ettiği bir dizi anlamı iletmek için kolayca kullanılabilir. Bugün birçok insan güvercini sevgi, sonsuz umut ve Tanrı’ya güçlü bir inançla ilişkilendirir..

güvercin gerçeği, kendine güçlü bir güveni ve onların saflığını ve rehberliğini temsil eder.. Sembol aynı zamanda sakin, sıkıntılı zamanlarda birisini kontrol altında tutan, ilham ve kurtuluş sembolü olarak da görülebilir. Meryem Ana referansına geri dönersek, güvercin anneliğin, ilahi bağlantıların ve hatta bakire niteliklerin simgesidir..

Güvercin dövmesinin tasvir edilmesinin benzersiz yollarından biri, güvercin ağzında, taşıyıcıyla daha derin bir anlam taşıyan bir cümleyi veya kelimeleri ortaya çıkaran bir parşömen tutulmasıdır..

Güvercin, bir anneyle diğerleriyle olduğundan çok daha derin bir düzeyde bağlantı kurar. Tüm zamanların en ilahi anneleri olan Meryem, Venüs, Afrodit ve İştar, hepsinin bir noktada güvercine bağlı olduğu görülebilir..

Güvercinler aynı zamanda Zeus gibi başkalarını beslemek olarak da anılır, bugün bir annenin çocuklarına bakan ve onları koruyan ya da kendilerine bakamayanlara bakan bir anneyi sembolize edebilen bir anne jestidir..

İster yeni bir anne olun, ister annesini seven biri ya da bir anne olun, güvercin her yaştan bir çocukla olan bağlantının kalıcı bir temsilidir. Güvercin ve onun barış, sevgi ve annelik gibi olan her şeyle bağlantısı, dünya çapında bir dövme kullanıcısı kitlesine hitap ediyor..

Diğer Popüler Dövme Fikirleri ve Tasarımları

Bilek Dövmeleri – Serseri Damga Dövmeleri – Göğüs Dövmeleri – 3D Dövmeler