Dünyanın Her Yerinde Kılıç Dövmesi Anlamları

Kılıç, birçok farklı kültürde kullanılan güçlü bir semboldür. Silah toplumda norm haline geldiğinden beri yangınlarda dövülen bir araçtır. Kılıçlar gücü ve adaleti temsil eder, ancak sembolün arkasındaki anlamın derinliklerine indikçe her yerde biraz farklı çağrışımlar olduğunu görüyoruz..

Elinde Deldi Elma ve Yılanlı Kılıç Dövmesi

Kılıcın sembolü, zaman içinde nesilden nesile aktarılan birçok gelenek ve inançta karşımıza çıkar. Bu sembolle ilişkili kelimeler şunlardır:

  • Güç
  • Koruma
  • Yetki
  • Kuvvet
  • Cesaret
  • Onur
  • netlik

Geçiş Hakkı

Kılıç, daha ilkel dönemlerde şövalyeliğin veya bir ‘savaşçı’ olmanın sembolüdür ve törenle ilk kez sunulduğunda, alıcının daha yüksek bir sosyal statüye sahip olduğu onaylanmıştır. Bu fırsata hak kazanmak için genellikle belirli bir soy ve eğitimin kanıtlanması gerekiyordu, ancak özel durumlarda bu formaliteler atlandı..

Kadınlar için Kılıç Dövmesi

Tarot Kartlarındaki Kılıçlar

Tarot okumanızda bir Kılıç kartı göründüğünde, büyük olasılıkla bir zorlukla karşılaşacaksınız veya zorlayıcı bir durum veya kişiyle karşılaşacaksınız. Kendinizi gerçekle mücadele ederken veya katı biri olarak bulabilirsiniz. Bir tartışma veya kalp kırıklığı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İzin verirseniz, Kılıç kartları sizi inkarlarınızdan kurtarabilir ve size değerli dersler verebilir..

Elinde Kılıç Tarot Kartı Dövmesi

Kılıçlar ve Budizm

Ayrıca, Budizm kılıcı bir metafor olarak kabul eder, çünkü kılıç her şeyde gerçeğe ulaşmak için yanlış düşünceyi “keserek” cehaleti keser. Kötü ruhları yener.

Budizm Dövme

1000 Silahlı Kannon’a ek olarak, Fudō Myō-ō (ezoterik Mantra Kings’in lideri), Kokūzō Bosatsu (Bodhisattva of Memory) dahil olmak üzere, şeytanı boyun eğdiren kılıcı kullanan birçok tanrı gösterilmiştir. & Zeka) ve Monju Bosatsu (Bilgeliğin Bodhisattva’sı).

Fudo Myo-ō Sırtta Dövme Fudo Myo-o Dövme Sırtta Kokūzō Bosatsu Tattoo Kokūzō Bosatsu Tattoo Sırtta Monju Bosatsu Dövme Monju Bosatsu Dövme Bir Adamın Sırtına Budist Dövmesi

Mayacılık ve Kılıçlar

Mayalar, fiziksel ve ruhsal düzlemin bölünmesi konusunda güçlü bir bağlantı ve ilgi hissettiler. Çift bıçaklı kenarları olan kılıç, gerçekliğin perdesini kelimenin tam anlamıyla keser ve bireyleri bir sonraki dünyaya getirir – ister fedakarlık ister savaş sırasında can kaybı olsun.. 

Bacakta Kılıç Dövmesi

Kelt Kılıç İnançları

Kelt kılıcı, sahibinin gücünü, gücünü, onurunu ve savaşta nihai zaferini simgeliyordu. Bu kılıçları üretmek için gereken iyi kalite ve olağanüstü beceriler, bunların aşırı pahalı olduğu ve normalde soylular ve reisler için ayrıldığı anlamına geliyordu..

Kelt Kılıç İnançları Erkek Dövmesi

Kelt mitolojisinde kılıç her zaman Tuatha De Danann’ın ilk kralı Nuada Airgetlam ile ilişkilendirilmiştir. Kelt sembolü olarak dövme, muazzam gücü, onuru ve asaleti ve kalpteki saflığı sembolize edebilir. Kılıç genellikle sahibiyle birlikte diğer birçok mülkünün arasına gömülür veya tanrılara veya ruhlara bir hediye olarak sembolik olarak suya atılırdı..

Japon Samuray Kılıcı

Japon kılıcının (nihonto) binlerce yıl öncesine dayanan gelenekleri vardır. Bir samurayın kılıcı ruhunu temsil ediyordu. Kılıç, Samuray sınıfının simgesiydi ve bir samuray, uzun katana ve daha kısa wakisazhi olmak üzere ikisini taşıdı ve nesilden nesile aktarıldı. Birlikte, Samuray’ın barış zamanlarında sol tarafında taşıdığı, bıçağı yukarı bakacak şekilde temel silahı olan daisho’yu (uzun ve kısa) oluşturdular..

Eldeki Japon Samuray Kılıcı Dövmesi Eldeki Katana Dövmesi Bir Adamın Pazı Üzerinde Japon Samuray Dövmesi

Kılıçlar ve Dövmeler

Herhangi bir dövme gibi, anlamı kişinin inandığı şeyle ilişkilidir. Kendinize bir kılıç dövmesi yaptırmanın birçok yolu vardır; ya detaylı bir tasarım ya da diğer unsurlarla birlikte. Neye meyilli olursanız olun, birlikte çalışabileceğiniz yüzlerce, hatta binlerce tasarım ve konsept vardır..

kılıç dövme Melek ile Kılıç Dövmesi

Güllü Kılıç Dövmesi

Dövmede tek bir gül olsun, kılıcın etrafındaki sarmaşıklara tırmanan, kılıcı zarif bir şekilde çerçeveleyen bir demet gül veya bir bıçakla delinmiş bir gül olsun, bu tasarım konsepti erkekler ve kadınlar arasında oldukça popülerdir..

Kılıç ve Gül Dövmeli Kurt Kafası Dövmesi

Bir kılıcı çevreleyen bir dizi gül, aşkın gücünü ve çatışmaları bastırma yeteneğini gösterebilirken, bir gülü delen bir kılıç kalp ağrısını ve kaybı gösterebilir..

Delikli Gül Dövmeli Kılıç

Yılanlı Kılıç Dövmesi

Kılıçla ilişkilendirilen anlamların yanı sıra tasarıma sarmal bir engerek, kobra veya başka yılanlar eklemek de gurur, savunma, yeniden doğuş ve doğurganlığı simgeleyebilir. Tasarımın yılanı delen bir kılıcı varsa, dövme bir bireyin hayattaki mücadelesini ve bunun üstesinden gelmek için mücadelesini temsil edebilir..

Kılıç Dövmeli Yılan

Ejderhalı Kılıç Dövmesi

Kılıç ve Ejderha Dövmesi

Ejderhalı kılıç dövmeleri birkaç şeyi temsil edebilir. Birincisi, hem ejderha hem de kılıç o kültürde önemli semboller olduğundan Asya mirasına bir övgüdür. Ejderhalar aynı zamanda değişimin, büyüme cesaretinin sembolüdür. Her iki sembolü de dövenler, bir zorluğun üstesinden geliyor olabilir veya sonunda kurtulabilecekleri uzun bir yaşam korkusuyla karşı karşıya kalabilirler..

Kılıç, kültürü ve konumu aşan en eski sembollerden biridir. Birçok insan kılıç sevgisini dövmelerle gösterir. Gerçekten inandığınız bir tasarım seçin ve dövmenin mürekkebini yalnızca kasıtlı olarak değerlendirdikten sonra karar verin..

Başka bir havalı kılıç dövme tasarımına bir göz atın.

Arkada Japon Samuray Dövmesi kılıç dövme Göğüste Dövme