Dünyaca Ünlü Dövme Sanatçısı – Don Ed Hardy ve Güzel Dövme Sanatı

Dövme Sanatçısı: Don Ed HardyFotoğraf: vimeo.com

Giyim markası Ed Hardy’yi duydunuz mu? Ürünlerin her yerinde karmaşık tasarımlara sahip popüler bir markadır (insanlar genellikle onun gömleklerini giyerken görülür).

İşte günün eğlenceli gerçeği: Birçok kişi bunu bilmiyor ama Ed Hardy’nin markası aslında ünlü bir dövme sanatçısı olan Don Ed Hardy.!

Güzel dövme sanatı, göz alıcı moda dünyasına getirildi. Kolaylıkla en etkili dövme tasarımcılarından biridir ve çalışmaları dövme ve moda dünyasında zamana karşı başarıyla ayakta durmuştur..

Ayrıca mürekkebini bir Japon sanat formu olarak tanıyacaksınız, tasarımlarının çoğu yabancı ama sanatsal açıdan güzel görünüyor..

Sanatının hayranıysanız veya ilginç bir dövme için yeni fikirler arıyorsanız, bilmeniz gereken her şeye sahibiz..

Kim olduğunu, başarılarını, neyle tanındığını ve sanatının bir kısmını üzerinize nasıl alabileceğinizi keşfedin:

Kimdir: Dövme Sanatçıları Arasında Bir Efsane

Don Ed Hardy, moda markasının arkasındaki dahi olmanın yanı sıra en iyi dövme tasarımlarıyla tanınan dünyaca ünlü bir dövme sanatçısıdır..

Dünyanın en çok arzu edilen ve etkili tasarımcılarından biridir. Sanatı, hem dövme hem de moda endüstrilerinde Japon sanatının en başarılı birleşmelerinden biri olarak kabul edilmektedir..

Don Ed Hardy, en iyi dövme tasarımları ile tanınan dünyaca ünlü bir dövme sanatçısıdır.

Genellikle moda markası “Ed Hardy” olarak bilinir..

Ancak moda dünyasına girmeden önce başarılı ve tanınmış bir dövme sanatçısı oldu..

Güney Kaliforniya’da büyüyen Ed Hardy, kariyerine dövme ve moda endüstrisine geçmeden önce resim ve baskı resimle başladı..

Sanatı tüm dünyada tanınmaktadır ve bugün en etkili tasarımcılardan biri olmaya devam etmektedir..

Don Ed Hardy’nin Kariyeri

Don Ed Hardy, San Francisco Sanat Enstitüsü’ne kaydolarak başarıya giden yolu başlattı. Baskıresim alanında B.F.A derecesi ile mezun oldu ve kariyerine resim ve baskıresim ile devam etti..

 

Dövme ve moda sektörüne girmeden önce medya ve baskı işinde çalışıyordu. O zamanlar sanatı, uluslararası birçok sanat galerisinde ve müzede sergileniyordu..

Sonra Ed Hardy, 1960’larda Yale sanat bursunda dövme eğitimi almak için Japonya’ya gittiğinde dikkatini bir dövme sanatçısı olmaya çekti..

İlhamını, bugün hala sahibi olduğu dövme dükkanını açtığı San Francisco’ya geri getirdi..

2002 yılında sanatını moda endüstrisine taşımaya karar verdi ve tasarımlarının bir giyim hattına dönüştürülmesi için lisans verdi..

Başarılar

Don Ed Hardy, kariyerinin ilk aşamalarından beri ödüller alıyor ve büyük başarılar elde ediyordu. 2000 yılında SFAI’den fahri doktora aldı. Ayrıca otuz kitap yazmış ve yayınlamıştır..

Bu, tüm tasarımlarının ve sanat eserinin üstünde. Kariyeri boyunca sanat galerileri ve kâr amacı gütmeyen mekanlar için çok sayıda serginin küratörlüğünü yaptı..

Çalışmaları ve hikayesi, dünyanın her yerinde birçok süreli yayında ve filmde yer aldı. 2000 yılında Oakland Belediye Başkanı tarafından şehrin Kültür Sanat Komisyonu’na atandı..

En İyi Dövme Tasarımları

Don Ed Hardy’nin en ünlü eseri, orijinal dövme tasarımları olarak başladı..

En İyi Dövme TasarımlarıFotoğraf: hardymarks.com

Dövme sanatı duvarı, müşterilerin seçebileceği kendi tasarımlarıyla kaplıydı. Tüm zamanların en ünlü tasarımı kafatasıdır..

Tüm kafatası tasarımlarında kurdeleli bir kalp ve aşk hakkında bir söz var. Bir başka ünlü tasarım, ünlü güllerine sahiptir..

Çalışması çok benzersiz ve Hardy’nin eseri olarak cesurca öne çıkan çok farklı bir kişiliğe sahip. Tasarımları moda endüstrisine ulaştığında, göz kamaştırıcı mücevherlerle karıştırılarak büyük bir yeni moda trendi haline geldi..

En popüler moda çizgileri, tümü farklı kafatası ve gül tasarımlarını içeren gömlekleri, ayakkabıları ve kolonyasıydı..

Don Ed Hardy’yi Nasıl Bulabilirsiniz??

Dövme sanatçıları arasındaki efsane, sanatçının kendi elleriyle yapılması gereken gerçek bir Ed Hardy dövmesini asla alamayacağınızdır..

Bugün Honolulu ve San Francisco’ya gidip gelmekle ve dövme dükkanlarını ve giyim hattını yönetmekle meşgul..

Ancak, tasarımlarını neredeyse her yerde çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Yetenekli sanatçılarından birinin iki ünlü mağazasından birinden bir tane yapmasını istiyorsanız, Honolulu veya San Francisco’ya seyahat edebilirsiniz.!

İmza tasarımlarını kendiniz denemek isterseniz, en yüksek puan alan bir dövme başlangıç ​​setine ihtiyacınız olacak ve incelenen siyah dövme mürekkeplerini araştıracaksınız..

Beğenebileceğiniz makaleler:

  • Dövme Güç Kaynağı – En İyisini Nasıl Seçeceğinize İlişkin 6 İpucu
  • Dövme Merhemleri Nelerdir ve Neden Bunları Kullanmalısınız??
  • Dövme Kol Dayanağı – Birini Alırken Nelere Bakmalı
  • Rotary Dövme Kitleri – Artıları ve Eksileri
  • Dövme Makinesi Çerçeveleri – Bilmeniz Gereken Her Şey