Diş Dövmesinin Arkasındaki Anlam

Dövmeler onlarca yıldır var. İnsanlar dövmenin ancak son zamanlarda ortaya çıktığını düşünebilir, ancak bu asırlık bir uygulamadır. 18. yüzyılda kazılan mumyaların korunmuş kalıntılarında dövme izleri görülüyordu. Mısır’daki mumyalarda bulunan en eski dövmeler MÖ 3017’den olabilir. Bu, dövmenin medeniyetler boyunca önemi olduğunu gösteriyor. Dövme sanatının bu güne kadar yaşadığı şaşırtıcı gerçek, tarihin zaman çizelgesindeki önemini işaret ediyor..

Vücuttaki Kadınlar İçin Diş Dövmesi

Dövme sanatı, 21. yüzyılın evrimi ile hız kazandı ve çeşitlilik ve erişilebilirlik söz konusu olduğunda inanılmaz sıçramalar yaptı. Eski dövme yöntemleri, günümüzün mürekkep makinelerinin teknolojik olarak gelişmiş tekniklerinden son derece farklıydı. O zamanlar dövme yapmak acılı ve ürkütücü bir süreçti. Bazı yerli kabileler hala bu yöntemleri uyguluyor. Bu yöntemler, deri delici aletlerin elle çekiçle vurulmasını içeriyordu..

Eldeki erkekler için diş dövmesi

Dövmeler genellikle bir tür altta yatan anlamı sembolize eder. Bir dövme ayrıca birini veya bir şeyi temsil edebilir veya bir tür hatıra olabilir. Vücudumuzu bir tuval gibi kullanmak ve duygularımızı dövmek 21. yüzyılın armağanıdır. 18. ve 19. yüzyıllardaki aydınlanma çağı, mantık ve mantık fikirlerini öne çıkardı. Bu, bugünün çağı dediğimiz 20. yüzyılın ikinci yarısına kadar ilerledi. Çağdaş sanatın en yüksek sanat biçimi olduğu bir çağ. Bu sanat biçimi, sıradan nesnelere anlamlar, yorumlar ve hikayeler verir. Diş dövmesi gibi bir şey çağdaş sanatın bir örneği olabilir.

diş dövmesi

Hepimiz dişin ne olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, birinin vücuduna diş dövmesi yaptırma fikri saçma görünebilir. Çağdaş sanatın ışığında diş dövmesi birçok anlama gelebilir. Sahip olduğumuz diş tipleri, örneğin kesici dişler, küçük azı dişleri, azı dişleri vb. göz önüne alındığında, her dişin farklı bir işlevi vardır. Bu, her diş tipinin farklı anlamlara sahip olabileceği anlamına gelir..

Erkekler için Kolda Kırık Diş Dövmesi

Genellikle erkekler için bir seçenek olarak görülen bu dövmeler, aslında dövme sahipleri arasında o kadar popüler değil. Genellikle, bu dövmeyi gerçek bir diş gibi gerçek boyutta yaparsınız. Hayal gücünüzü kullanabilir ve onunla yaratıcı olabilirsiniz..

Kadınlar için Parmağa Diş Dövmesi

Bir diş dövmesinden birçok farklı anlam doğabilir. Genel olarak, bir diş dövmesi, güçlü ve sert bir karaktere sahip birini gösterir. Erkeksi özellikleri belirler ve bu nedenle güçlü ve sert bir kişiliğe sahip insanlar bu dövmeyi sever..

Sembolik Olarak Genel Anlam

Dişlerimiz, yediğimiz yiyecekleri ısırmak ve öğütmek için kullandığımız araçlardır. Ayrıca vücudumuzu besleyen yiyecekleri parçalamak için dişlerin yardımıyla kullanırız. Bu, diş fikrini sadece bedenimizin değil ruhumuzun da beslenmesi ve zenginleşmesi ile ilişkilendirir. Bu nedenle, bir diş dövmesi ruhun beslenmesi anlamına gelebilir. Bir azı dişi taşlama işini yaptığından, bu anlam genellikle bir azı dişi dövmesi ile ilişkilendirilir..

Kadınlar için Minik Diş Dövmesi

Tehdit veya Uyarı

Taş Devri’nin eski sakinleri çeliği keşfetmedi. Bu nedenle, Taş Devri’nde diş çeliğin yerini aldı. Soğuk çeliğin niteliklerine sahipti; hafif, güçlü ve keskindi. Çelikten yapılmış aletler avlanmak ve öldürmek için kullanılan aletlerdi. Sert görünümlü bir köpek veya aslan, sembolik olarak düşmanlarınız için tehdit veya korkuyu temsil edebilir. Diş dövmesi yaptırmak, özellikle büyük bir köpek, korku anlamına gelebilir ve sizi yırtıcı içgüdülere sahip bir kişi olarak gösterebilir. Sembolik olarak, fırsatları avlamak için yırtıcı içgüdülere sahip bir fırsatçı olduğunuz anlamına gelebilir. Bu dövme kesinlikle rakipleriniz için bir tehdit olduğunuz ve kalplerinde korku salmak istediğiniz anlamına gelebilir..

Eldeki İplikli Diş Dövmesi

Hayatta kalma içgüdüsü

Bir köpek zamanla uzun ve keskin kenarlara sahip olacak şekilde gelişmiştir. Bunun evrimsel nedeni, eti parçalama ve parçalama amacında yatmaktadır. Et yiyen hayvanların köpek dişleri vardır, böylece dişlerini avına delebilirler. Bu nedenle köpekler, hepimizin miras aldığı doğal hayatta kalma içgüdülerini sembolik olarak temsil edebilir. Köpek dövmesine sahip olmak, doğal yırtıcı yanımızla rezonansa girer ve ona saygı gösterir. Aslında hepimizin yüzleşmesi gereken zorunlu bir kötülük..

Bacakta Büyük Diş Dövmesi

Bilgelik

Bilgelik fikriyle yakından ilişkilendirdiğimiz diş, kuşkusuz yirmi yaş dişidir. Bu diş, ağzın en gerisinde bulunan birkaç kişi için acı verici olabilir. 17 ila 25 yaşları arasında bir azı dişi ortaya çıkar. Bilim adamlarına göre, beynimiz 25 yaşında gelişmeyi durdurur. Bu nedenle, bu dövme yetişkinliğe geçiş ayini tasvir edebilir. Ayrıca bilginin varlığını sembolize edebilir ve aydınlanmaya inanan birini temsil edebilir..

Erkekler için Renkli Diş Dövmesi

Karşılık Gelen Çeneler

Bir üst çene dövmesi de metafizik aleme işaret edebilir. Duygular, maneviyat ve aşkınlık önemlidir. Aksine, alt yasa fiziksel gerçekliğe, malzemelere ve nesnelere karşılık gelir. Birçok insan çenenin iki tarafını subjektif ve objektif olarak karşılar.

Kafatası ile Diş Dövmesi

Karma ile bağlantı

Parlak beyaz dişleri olan bir kişinin iyi bir karması vardır ve sarı dişleri olan bir kişinin karması üzerinde çalışması gerekir. Bunlar sadece diş dövmelerinin mürekkep yardımıyla gösterebileceği sembolik kavramlardır..

Bacakdaki kadınlar için diş dövmesi

Dini Duygular

Eski dinler bir nesne olarak dişlere önem vermiştir. Örneğin Tlaloc, Meksikalı bir yağmur ve bereket tanrısıdır. Görsel imajı, dişli bir taç giyiyor. İlk Hıristiyanlar dişleri, gülümsemek için kullandığınız şey olduğundan, üstünlüğün ve özgüvenin işaretleri olarak sembolize ettiler..

Küçük Diş Dövmesi

Sonuçlandırmak

Bir diş dövmesi pek çok anlama gelebilir. Her dişin çeşitli karmaşık anlamlara yol açabilecek farklı işlevleri vardır. Bir diş dövmesi harika bir seçimdir çünkü hayatın en temel, temel kuralları için bir mihenk taşı oluşturabilir. Ayrıca daha popüler dövmelere sahip insanlar arasında öne çıkmanızı da sağlayabilir. Kişiliğinizle rezonansa giren diş dövmesi türünü seçin. Metafizik kavramlara hayransanız, diş dövmesi sizin için harika bir seçim olabilir..