Çingene Dövmesinin Popülaritesi ve Anlamı

Hiç dövme yaptırmayı düşündün mü? Pekala, bir noktada, çoğumuz bu ani dürtüyü vücudumuza sayısız tasarımla mürekkep vermek için hissediyoruz. Belki de artan trendden dolayıdır, çünkü birçok ünlü ünlünün harika dövmeler yaptığını göreceksiniz; arkadaşınız veya tanıdığınız birinin bile olabilir. İnsanlar dövmelerin neden bu kadar ünlü olduğunu merak ediyor. Bugün herkes arkasındaki güzelliği anladığı için bu bir sır değil..

Erkekler için Karanlık Çingene Dövmesi

Çoğu insan bir trend olduğu için veya sadece diğerlerinden öne çıkmak için dövme yaptırırken, diğerleri sahip olduğu anlam için dövme yaptırabilir. Dövmeler sadece bir moda trendi değil; sanat eseri haline geldiler. İnsanlar, duygularını, inançlarını ve taşıdıkları dövmeyle olan bağlantılarını ifade etmek için dövmeleri kullanırlar. Farklı kökenleri ve anlamları olan çok fazla tasarım ve alıntı var. Çingene dövmesi, sembolik öneme sahip böyle bir tasarımdır. Enfes detaylara sahip renkli bir dövmedir ve diğer unsurlarla birleştirildiğinde daha da çarpıcı görünür..

Eldeki Küçük Çingene Dövmesi

Çingene dövmesini, anlamını, kökenini ve insanların neden bu dövmeyi yaptırdığını tartışırken okumaya devam edin..

çingene ne demek?

“Çingene” terimini birçok kez okumuş veya duymuş olabilirsiniz. 600 yıllık bir kelimedir; ilginç bir şekilde, tanımı hiçbir zaman aynı kalmadı. Çingeneler aslen kuzey Hindistan ve Mısır’dan geldi. Onlar kimdi?

Boynundaki erkekler için kılıçlı çingene dövmesi

Eh, temelde onlar, mevcut kaynaklar üzerinde yaşamak için toprak üzerinde yaşayan ve toprak üzerinde çalışan göçebe bir gruptu. Göçebe yaşam tarzı, hayatta kalabilmek için yaratıcı ve zeki olmalarını gerektiriyordu. Bazıları Çingenelerin 14. yüzyılda Avrupa bölgesine seyahat ettiğine inanıyor. Sonraki altı yüzyıl boyunca dünyanın dört bir yanına göç ettiler..

Geleneksel Çingene Dövmesi

“Çingene” terimi artık tipik olarak Avrupa, Afrika ve Amerika’da gezici bir grup insanı ifade ediyor. Çingeneler koyu tenli ve koyu saçlıdır ve Romanca konuşurlar. Bu insanlar genellikle ticaretle, falcılıkla, mevsimlik işlerle geçinirler..

Erkekler için güllü çingene dövmesi

“Çingene” kelimesine daha geniş anlamda bakarsak, seyahat tutkusu olan bir gezgini tanımlamak için kullanabiliriz. Özgür ruhlu, kural dışı, kendi kendine yeten bir göçebe gezgin olan herkes çingenedir..

Çingene Dövmesinin Arkasındaki Anlam

Diğer dövmeler gibi çingene dövmeleri de özellikle diğer unsurlarla birleştirildiğinde farklı anlamlar taşır. Diğer anlamlarına bakmadan önce geleneksel çingene tasarımından bahsedelim..

Geleneksel Çingene Dövmesi

Geleneksel olarak çingene dövmeleri çeşitli anlamları ve sembolizmi temsil eder. Örneğin, yaşam tarzlarını onurlandırmak için geleneksel bir çingene dövmesi yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda, her günü son günmüş gibi yaşamayı seven özgür ruhlu, bağımsız bir ruh olduğunuz anlamına da gelebilir. Ayrıca, kişiliğinizi, büyüye olan hayranlığınızı, iyi talihi, şansı vb. gösterebilir..

Kadınlar için boyunda şirin çingene dövmesi

Çingene Ay Dövmesi

En popüler eski ve moda dövmelerden biri çingene ay dövmesidir. Bu dövme, kırlangıç, çapa, pusula ve deniz kızı gibi en beğenilen, ünlü dövmeler arasındadır. Onlarca yıllık popülerliğin ardından çingene ay dövmesi her zamanki gibi popülerliğini koruyor..

Bacağında ay olan çingene dövmesi.

Her çingene dövmesinin farklı bir anlamı vardır, ancak çingene ay dövmesi gizem, arzu, maneviyat, doğa, sihir ve doğa anlamına gelir. Çingenelerin fal, ritüeller, sihir ve doğa ile olan bağlantılarını daha önce tartışmıştık..

Çingene Ruhu Dövmesi

Çingene ruhu dövmesi eski bir okul dövmesidir ve herhangi bir geleneksel dövme tasarımı için ideal bir seçimdir. Kadınsı bir dokunuşa sahip olduğu için çoğunlukla kızların kolunda bir çingene ruhu dövmesi bulabilirsiniz. Bu dövme oldukça benzersizdir ve doğayı ve cesareti temsil eder. Kendini rahat hisseden ve kendini iyi hisseden insanlar bu dövmeyi taşır.. 

Erkekler için İnanılmaz Çingene Dövmesi.

Çingene Kafatası Dövmesi

Çoğunlukla Calavera olarak bilinen çingene veya şeker kafatası, vefat eden insanları kutlamak ve onurlandırmak için Ölüler Günü olayını temsil eder. Bu bir Meksika festivalidir ve sevdiğiniz birinin ya da sizinle özel bir bağlantısı olan birinin yasını tutmak için çingene kafatası dövmesini yaptırabilirsiniz..

Önkolda kafatası olan çingene dövmesi

Çingene Gülü Dövmesi

Çingene gülü dövmesi, dövmeye daha fazla doku ekleyen bir gül içerdiğinden oldukça benzersizdir. Bir gül dövmesi yeni başlangıçları ve umudu tasvir eder. Ayrıca vefat eden birine veya birine olan sevgiyi de gösterir. Çingene dövmesi bağımsızlığı gösterir, bu nedenle bir çingene gülü dövmesi, sevdiğiniz kişiyi hatırlarken hayata yeni bir başlangıç ​​yapmak için size umut ve cesaret verebilir..

Uylukta çingene dövmesi.

çingene kızı dövmesi

Çingene dövmeleri genellikle geleneksel kıyafet içinde koyu saçlı ve tenli bir kadın figürü olarak görünür. Bir çingenenin yüzündeki ifade genellikle boş olsa da, dövme sanatçıları onu ağır makyaj, mücevher ve çiçeklerle tasvir eder. Görünüşe göre çingene yıldızlara bakıyor, bir şey arıyor. Bazı tasarımlarda ayrıca çingenenin saçını kaplayan eşarplar ve büyük tüyler bulunur..

Kadınlar için Siyah Çingene Dövmesi

Kadın çingeneler her zaman özgüvenleri ve cesur kişilikleri ile tanınırlardı. Bu nedenle, çingene kızı dövmesi, kendilerini bağımsız olarak göstermek ve kadınların güçlendirilmesini temsil etmek isteyen kadınlar arasında ünlüdür. Ayrıca bir şey aradıklarını gösterir.

Kız için renkli kol çingene dövmesi

Çingene dövmelerinin tasvir ettiği yaygın anlamlardan bazıları şunlardır:

Bağımsızlık

Çingeneler, bir yerden bir yere seyahat eden bir grup insandı. Kendilerinden başka kimseye bağımlı olmadıkları bir yaşam sürdüler. Bu nedenle, kendilerini bağımsız veya kendi kendine yeterli olarak göstermek isteyenler, vücutlarına çingene dövmesini yaptıracaklar..

Bacakta Gerçekçi Çingene Dövmesi

Gizem

Erken dönem çingeneler geçimlerini mevsimlik işler, büyüler, sihir ve ticaretle sağlıyorlardı; onlar doğanın gücü ve unsurları hakkında derin bilgiye sahip falcılardı. Bu nedenle, onlar hakkında her zaman gizemli bir şey vardı. Büyü, falcılar ve doğanın gücünden hoşlanan insanlar bu dövmeyi yaptırabilir. Bu yorumla ilgili olmasalar bile, bir çingene dövmesi, insanların onlar hakkında düşündüklerinden farklı olduklarını göstermelerine yardımcı olabilir..

Kadınlar için arka omuzda seksi çingene dövmesi

maneviyat

İnsanlar Çingenelerin oldukça manevi olduğuna ve farklı kültürlere kolayca adapte olduklarına inanırlar. Çingeneler, gelecek kaygısı olmadan her günü dolu dolu yaşamaya inanıyorlardı. Onların özgür ruhlu yaşam tarzları, bu dövmeyi yaptırmak için birçok kişiyi etkiledi..

Uylukta Hayalet Çingene Dövmesi.

kadın gücü

Çingene dövmesinin arkasındaki en popüler anlamlardan biri kadın gücüdür. İnsanlar çingeneleri bağımsız, alçakgönüllü ve akıllı kadınlar olarak gördü. Çingenelerle aynı özellikleri paylaşıyor veya hayatınızdaki güçlü, bağımsız bir kadını onurlandırmak istiyorsanız, bir çingene dövmesi sizin için mükemmel..

Siyah Renk Çingene Dövmesi

Çingene Dövmesinin Diğer Anlamları

Çingene dövmelerinin birçok çeşidi vardır ve her tasarım farklı bir anlamı temsil eder. Bir çingene dövmesinin tasvir ettiği şey, aynı zamanda kullanıcıya da bağlıdır. Bununla birlikte, aşağıdakiler Çingene dövmesinin arkasındaki ortak anlamlardan bazılarıdır..

  • yolculuk tutkusu
  • İyi şans
  • Mutluluk
  • büyü
  • hayatın yolu
  • başarı

Dövmenin Yerleştirilmesi ve Kişiselleştirilmesi

Birçok yerleştirme seçeneği sunan çok yönlü bir dövmedir. Bu dövmenin renklerini ve sanatını sergileyen en yaygın alanlar sırt, omuz, önkol ve baldırdır. Bu noktalar dövme için daha fazla kapsama alanı sağlar, böylece dövme sanatçısı onu mükemmel bir şekilde yerleştirebilir..

Erkekler için sırtta çingene dövmesi

Bu dövmeyi benzersiz kılmak için çeşitli şekillerde özelleştirebilirsiniz. Örneğin, bağımsızlığı tasvir eden bir çingene dövmesi istiyorsanız, koyu renkler ekleyebilirsiniz. Ayrıca daha ruhani veya doğal bir görünüm istiyorsanız kuş, çiçek gibi diğer doğal detayları da ekleyebilirsiniz..

Kadınlar için bacak üzerinde çingene dövmesi

Çingene dövmesinin yüz ifadelerini de özelleştirebilirsiniz. Örneğin, bu dövmelerin çoğu çingeneyi boş bir yüzle tasvir ediyor; daha çekici görünmesi için parlak gözler gibi başka dokular ekleyebilirsiniz.

Dövme Neden Popüler??

Çingene dövmesinin popülaritesinin artması, sahip olduğu sembolik anlamlardan kaynaklanmaktadır. Sadece çekici görünmekle kalmaz, aynı zamanda sizin için bir anlam ifade eden birini de alabilirsiniz. Dövmeyi sır olarak saklamak veya başkalarıyla paylaşmak isteyip istemediğiniz size kalmış; sadece dövmeyi doğru yere yerleştirdiğinizden ve doğru dokuları kullandığınızdan emin olun..

Erkekler için güzel Çingene Dövmesi

Çözüm

Bu dövmeyi yaptırmayı planlıyorsanız, Çingene’nin tasvir etmesini istediğiniz anlamı dövme sanatçınıza bildirdiğinizden emin olun. Bu, dövme sanatçısının arzu ettiğiniz bir şey bulmasını sağlayacaktır. Unutmayın, bir dövme çok çabuk kaybolmaz; uzun süre sizinle bir vücut etiketi olarak kalır. Bu yüzden, kişiliğinizi yansıtan birini seçtiğinizden %100 emin olun..

Erkekler için omuzda çingene dövmesi