Bıyık Dövmesi – Bugün Dünyanın En Popüler Dövmelerinden Biri

Bıyık söz konusu olduğunda, modasının asla geçmediği konusunda hepimiz hemfikiriz. Erkeklerin keskin taşlarla traş olduğu Neolitik Çağ’dan günümüze kadar bıyık bakımı oldukça havalı ve insanların en sevdikleri şekli seçebilecekleri kategorilere ayrılmış çeşitli stiller var. Düzeltme, yüzyıllar boyunca birçok erkek tarafından takdir edilen bir sanattır..

Bıyık popülaritesi

Bıyık denilince aklımıza Albert Einstein, Mark Twain, Salvador Dali gibi önemli isimler geliyor. Kişisel markaları haline geldiler ve onları düşündüğümüzde benzersiz bıyıklarını görmezden gelemeyiz. Sosyal ağlarda yayılan bıyık ateşi Movember olarak bilindiği için, Movember Vakfı’nın amacı nedeniyle erkekler saygıyla sakallarını uzatmaya devam ediyor. Movember ayı, prostat ve testis kanseri ve ayrıca erkek intiharı bilincini yaymayı amaçlayan erkek sağlığına adanmıştır. Bu olaydan sonra dünya bıyığa farklı bakmaya başladı.

 İnsanlar (erkekler ve kadınlar) yüzlerine saygıdan ya da sadece eğlenmek için bıyık çizmeye, kostüm partilerine sadece bıyıkları çizerek ya da minik bir çubuğa yapıştırılmış kağıttan bıyık yapmaya başladılar. Bugün ünlü bir kişi veya Charlie Chaplin veya Super Mario gibi bir karakter kılığına girebilmeleri için çocuklar ve yetişkinler için her çeşit bıyık satan çok sayıda mağaza var. Buradan sonra işler hızla tırmandı ve işaret parmağına minik bıyık dövmeleri bile yaptırmak çok popüler oldu..

“Fingerstach” dövmesinin anlamı

Bu fikirle yola çıkan ilk dövme sanatçısı Ohio’lu Giovani oldu. O zamana kadar insanlar sadece işaret parmağına küçük bıyık çizerdi ama şaka olsun diye Giovani bunlardan bir tanesini bir arkadaşının üzerine boyamaya karar verdi ve resim internette yayınlandığında herkes bıyık sahibi olmak istedi. Çok hızlı bir şekilde popüler oldu ve insanlar ona “Fingerstach” demeye başladı. “Fingerstach” hem erkekler hem de kadınlar için çekiciydi ve 2003’ten beri birçok insan dövmeyi mürekkepledi..

Dünyanın her yerindeki dövme sanatçıları, bu trend nedeniyle her zaman çeşitli küçük bıyık tasarımları önermektedir. “Fingerstatch” dövmesi meşhur olduktan sonra, birçok moda stüdyosu ve mağazası, farklı şekil ve boyutlarda bıyıklı giysiler ve ürünler tasarladı. Gülen yüz olduğu için popüler oldular, bu yüzden insanlar sadece işaret parmağına değil, vücudun farklı bölgelerine de bıyık çizmeye devam ediyor..

Bıyık dövmesinin anlamı

Bıyık dövmesinin anlamını düşündüğümüzde en iyi tanım, her insanın dövmelerine bağlı olarak kendi bireysel anlamının olmasıdır. Bazı insanlar eğlence için “Parmak İzi”ni döverken, diğerleri onu daha derin bir anlamla ilişkilendirir. Bıyık dövmesi söz konusu olduğunda farklı hikayeler var, bunlardan biri, bazı genç erkeklerin kanserle kişisel bir savaşın bir işareti olarak veya bıyık dövmesi olan bir arkadaşına destek olarak bıyığı mürekkepledikleri ve genellikle bıyık dövmesi olduğudur. ellerinin bir parçası. Bıyık dövmesi de otorite işaretidir. Bazı zamanlar valor ile de bağlantılıdır..

Bazı kadınlar iç güçlerinin bir işareti olarak bıyık dövmesi yapar ve kadın erkek tüm insanlar eşittir. Erkeklere destek olmak için kaç kadının Fingerstach’ı dövmesi şaşırtıcı, bu yüzden dövmeyi seven tüm kızlar için harika bir fikir. Ama çoğunlukla, bıyık dövmesi çok havalı göründüğü ve aralarından favori seçebileceğiniz birçok tasarım olduğu için seçilir. En popüler olanlardan biri kıvırcık gidon bıyığıdır. İnsanların bileğine veya dirseğinin arkasına dövme yapılmış çok sevimli görünüyor. Genellikle çok fazla rengi olmayan küçük bir dövmedir. Çoğu zaman sadece siyah, yeşil, kırmızı vb. veya parmakta, dirseğin arkasında, bilekte, boyunda, kulağın arkasında mükemmel görünen bir anahat dövmesidir. Bu tür bir dövmenin yapılması çok zaman almaz, bu nedenle işlem o kadar rahatsız edici değildir..

Bıyık dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, bir hata yapmayacaksınız çünkü bıyıkların modası yakın zamanda geçmiyor. Biraz eğlenceli ve aynı zamanda gerçekten iyi bir amaç için. Cildinizde küçük ve sevimli bir şey istiyorsanız mükemmel bir seçimdir..

Haydi bazı harika “Fingestatch” ve bıyık dövmelerine bir göz atalım..

parmak izi dövme bıyık dövme Dirsek Bıyık Dövmesi parmak izi dövme bıyık dövme bıyık dövme

  • Dövme merhemleri nedir ve neden bunları kullanmalısınız?
  • Siyah Dövme Mürekkebi – Tüm Sorular Cevaplandı ve En İyi Markalar İncelendi
  • Dövme İğneleri ve en iyisini seçmenin önemi
  • En İyi Dövme Mürekkebi Seti Nasıl Seçilir – [En İyi 3 Seçenek]
  • Dövme Transfer Kağıdı – Basit ve Kapsamlı Kılavuz