Aztek Yılan Dövmesinin Ne Anlama Geldiğini Öğrenin

Kabile dövmelerinin her zaman kültürel mirasa saygı göstermenize yardımcı olacak bir yolu vardır. Duymuş olabileceğiniz en eski ve en büyük kabilelerden biri, Güney Amerika bölgesinden gelen Azteklerdir. Aztekler arasında birçok sembol ve gelenek bulacaksınız, bu da bu tasarımları birleştirmeyi daha da heyecan verici hale getiriyor. Dahil edebileceğiniz çok şey olduğu için çeşitlilik size yaratıcılığınızı kullanma özgürlüğü verir. Böylece Aztek dövme fikirleri farklı semboller ve hayvanlarla gelir..

Aztek Yılan Dövmesi

En yaygın Aztek dövmelerinden biri, Quetzalcoatl (tüylü yılan) olarak da bilinen Aztek Yılanı veya yılan dövmesidir. Aztekler, Aztek dövme tasarımlarınızın ardındaki anlamda önemli bir rol oynayan belirli bir takvim sistemini takip etti. Aztek yılan dövmeleri daha erkeksi özelliklere sahiptir ve erkeklerde iyi durur. Ancak kadınlar için herhangi bir kısıtlama yoktur ve bu dövmeleri de deneyebilirler. Bahsetmemek gerekirse, bu dövmelerin birçok insanın ilişkilendirilebilir bulabileceği bazı derin anlamları vardır..

Cesur Siyah Aztek Yılan Dövmesi

Aztek dövmelerinin ardındaki anlam hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir sonraki dövmeniz için biraz bilgi edinmek istiyorsanız, bu makaleyi daha fazla okumalısınız..

Aztek Yılan Dövmelerinin Arkasındaki Anlam

Aztek yılan dövmesi, Aztek dövmelerinin en popüler türlerinden biridir. Quetzalcoatl olarak da bilinen yılan, kültürlerinde önemli bir semboldü. Aztek yılan dövmesi, Azteklerin idolleştirdiği Yılan Tanrı’yı ​​sembolize eder. Birçok tanrıya inandılar ve onlara çok saygı ve hayranlık duydular. Dolayısıyla bunun gibi dövmeler Aztekler için büyük bir şey olurdu ve kendilerini savaşçı olarak tasvir etmelerini sağlarlardı..

Parmaktaki kadınlar için Küçük Aztek Yılan Dövmesi

Savaşlarda savaşan Aztek erkekleri özellikle bu dövmeyi alırdı. Bu dövme aynı zamanda doğu yönünü ve Aztek takviminde beşinci günü temsil eder. Bugün bu anlamla bağdaştıramayabilirsiniz, ancak Aztek Yılanının tasarımı oldukça ilginç. Bazı şaşırtıcı vücut sanatı elde etmenize yardımcı olacak.

Kadınlar için arkada Aztek Yılan Dövmesi

Aztek Yılanı, Aztek dövme koleksiyonundan sadece bir harika unsurdur. Diğer birçok anlam, farklı Aztek dövmelerinin etrafında döner. Aztek dövmelerinin temsil ettiği ana anlamlardan biri savaştır; yılan bir savaşçıyı sembolize eder. Aztekler, kendilerini diğerlerinden gerçek savaşçılar olarak ayırmak için dövmeler giyerlerdi. Bazıları, Yılan Tanrı ve diğerleri gibi farklı tanrılarını onurlandırmak için dövmeler yaptırırdı..

Erkekler için kulak arkası Aztek Yılan Dövmesi

Aztek kartal dövmesi, gücü, gücü, cesareti ve cesareti sembolize ettiği gibi birçok başka anlama da sahiptir. Bunlar, erkeklerin dövmelerinde sergilemeyi sevdikleri bazı özellikler. Ayrıca, ne yaşarlarsa yaşasınlar, derinlerde, zorlukların üstesinden gelebilecek özelliklere sahip olduklarını hatırlatmaya yardımcı olacaktır. Bu dövme bunu keşfetmelerine yardımcı olabilir..

Erkekler için kolda yılan dövmesi

Güneş ve ay tanrıları, günlük işlerini simgeledikleri için Aztekler için en önemli tanrılardan biriydi. Oll olarak bilinen Güneş Tanrısı, deprem, yağmur, rüzgar ve su gibi tüm dünyevi ve evrensel unsurları temsil ediyordu. Aztek Ay Tanrısı dövmesinin de ilginç bir tarihi var ve bütün bir hikayesi var. Azteklere göre, Ay Tanrısının başlangıçta Güneş Tanrısı olması gerekiyordu. Ancak başarısızlığı nedeniyle Ay Tanrısı oldu. Bu hikayeleri bugünle ilişkilendirmek zordur, ancak birçok gizem ve tarihle birlikte gelirler. Bu, birçok kişinin dövmelerinde sergilemek istediği bir şey..

Eldeki iki başlı yılan dövmesi

Daha önce de belirtildiği gibi, Aztek dövmeleri, kültür ve gizemle dolu farklı anlamları tasvir eder. Aztek yılan dövmelerinin ardındaki bu anlamlara tıklamasanız bile, şaşırtıcı desenler ve tasarımlar sizi bu dövmeyi anında yaptırmaya zorlayacaktır..

Aztek Yılan Dövmesi Yerleştirme

Aztek yılan dövmeleri, bazı benzersiz özelliklerle farklı tasarım ve şekillerde görünür. Görkemli dövme özelliklerine adalet sağlamak için bu heyecan verici dövme için doğru yeri seçmelisiniz. Bütün bir Aztek yılan dövmesi için en iyi yerleşimler, tam kolunuz, önkolunuz, göğsünüz, omuzlarınız ve sırtınız olacaktır. Bazı insanlar, üst göğsünüzün kolunda, sırtında ve yanında iyi görünen yılanın sadece yüzünü almaktan hoşlanırlar..

Arka omuzdaki kadınlar için Siyah Yılan Dövmesi

 Yılanın girdaplı vücut özellikleri kola iyi gider ve mükemmel hareketi yaratır. Bir yerleşim yeri seçmek söz konusu olduğunda, biraz bunaltıcı olabilir. Ancak herhangi bir karışıklığı ortadan kaldırmanın en iyi yolu, önce Aztek yılan dövmenizi seçmektir. Ve buna göre, mükemmel yerleşimi seçebilirsiniz. Aztek yılan dövmeleri çok asil bir his vermeye yardımcı olur; bu nedenle, nereye tattırırsanız yaptırın, yine de her zamanki gibi harika görünecek..

Aztek Yılan Dövmesi

Aztek yılan dövmesi, bulabileceğiniz en yapılandırılmış yılanlardan birine benziyor. Aztek yılan dövmenizi canlandırmanın birçok yolu var. Bazı Aztek yılan dövmeleri, Snake’in çok benzersiz ve güçlü görünmesini sağlayan, bazı belirgin ayrıntılarla labirent benzeri bir özellikte görünen siyah ve gri mürekkepli bir Aztek yılanı içerir. Renkli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, genellikle kırmızı veya yeşil rengi içeren renkli mürekkepli bir Aztek yılan dövmesine gidebilirsiniz..

Göğüsteki erkekler için Aztek Yılan Dövmesi

Bu dövmelerin bazılarının kuyruğunun her iki ucunda da iki yüzlü yılanlar vardır. Bunlar çok efsanevi bir özellik verir. Aztek yılan dövmelerinin ardındaki anlamla ilişki kuramıyor olsanız bile, akıllara durgunluk veren bir vücut sanatı elde etmek için yine de şaşırtıcı tasarımı ve görünümü için gidebilirsiniz..

Aztek Yılan Dövme Çeşitleri

  • Siyah ve Gri Geleneksel Aztek Yılan dövmesi
  • Renkli Aztek Yılan dövmesi
  • Aztek çift başlı yılan dövmesi
  • Takvim Aztek Yılan Dövmesi

Götürmek

Umarım Aztek yılan dövmesinin anlamları size yardımcı olmuş ve dövme kararınızı kolaylaştırmıştır. Bu anlamlar gelenekseldir ve günümüz dünyasında geçerli değildir, ancak bu dövmelerin güzelliği budur. Bu kabile yüzlerce yıl önce var olmasına rağmen, insanlar hala dövme yaptırarak ona ilgi gösteriyor. Bunlar Aztek kabilesinin zengin tarihini ve kültürünü sergiliyor. Bu yüzden bu anlamları dikkatlice gözden geçirin ve muhteşem vücut sanatı elde edin..