Ayak İzi Dövmesinin Benzersiz Varyasyonları

siyah-gri-özel-komut dosyası-ve-ayak izi-dövme-by-salvador-diaz-at-sertifikalı-gümrük

Bugün en sevilen ve popüler dövme tasarımlarından biri ayak izidir, evcil hayvanınızı ölümsüzleştirebilir, vefat eden bir sevdiğinizi hatırlamanıza yardımcı olabilir veya bu dünyada nereye ayak bastığınızı gösterebilir. Bu anlamlara ek olarak, ayak izi dövmelerinin tasarım olanakları sınırsızdır.

Bu ayak izleri, doğum tarihlerinden, geçiş tarihlerinden veya kullanıcıyla kişisel bağlantısı olan dini alıntılardan benzersiz metin veya ifadeler eklenerek tamamen kişiselleştirilebilir. Bu dövme tasarımları, bir ayak izinin gerçek boyutunda olabilir veya mürekkeplenmesini istediğiniz kadar küçük veya büyük olabilir..

Ayak izi dövmeleri yaptırma konusunda karar vermeden önce, bu yaratıcı dövme tasarımlarının arkasındaki farklı varyasyonlar ve anlamlar hakkında aşağıdaki ayrıntılı bilgilerden bazılarını göz önünde bulundurun..

Ayak İzi Dövme Anlamı

Ayak izi dövmelerinin çekiciliği, vücuda mürekkebi alan kişiye bağlı olarak birçok farklı anlam ve yoruma izin vermesidir. Küçük bir çocuğun ayağının dövmesi, bir bebeğin doğumunu kutlayabilir veya bebeğin ölümünü anabilir..

Ayak hem amacı hem de gücü simgeliyor ve vücutta hareket eden birkaç ayak, sonsuz bir yolculuğa çıkmanın temsilcisidir.. Bir bağımlılıkla mücadele eden veya istismarcı bir ilişkiden çıkanlar için, yürüyen ayak izleri ilerlemeyi veya ilerlemeyi sembolize eder..

Kesin olan bir şey var ki, gerçek bir ayak şeklinden yapılmış bir ayak izi dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, aynı dövmeye sahip olan biri hakkında endişelenmenize gerek kalmayacaktır..

Ayak İzi Dövmelerinin Varyasyonları

Ayak izi dediğimizde her zaman bir çocuğun ya da yetişkinin ayak izi anlamına gelmez, bu tasarımlar hayvanların yanı sıra maneviyat yelpazesini de kapsar. Ayak izi dövmelerinin günümüzde farklı vücut sanatlarında kullanılmasının sadece birkaç yaratıcı yolu:

Bebek Ayak İzi Dövmeleri

Bebek veya çocuk ayak izleri bir çocuğun doğumunu işaretlemenin veya aniden vefat eden bir bebeği hatırlamanın benzersiz bir yolu. Ebeveynler, çocukların hızlı büyüdüğünü fark eder, bu nedenle ayak izi dövmeleri, bu çocukların ne zaman doğduğuna veya ilk kez kollarınıza ne zaman verildiğine dair kalıcı anılar yaratır..

Çoğu hastane, doğduğunda bebeğin ayağının izlerini yapar, bu baskıyı dövmeniz için şablon olarak kullanın. Birçok kişi dövmeye bebeğin adını ve doğum tarihini koyar. Kelebek kanatları oluşturmak için her iki bebeğin parmak izini birbirine yaklaştırın. Bir çocuğu kaybettiyseniz, aynı fikri meleğin kanatlarını oluşturmak için kullanın..

Kumda Yürüyen Ayak İzleri

Özelleştirilmesi kolay ayak izi dövmelerinden biri de kumda yürüyen ayak izleridir. Ayak izlerinin ayrıca Hristiyan çağrışımları vardır ve takipçilerine Tanrılarının yanlarında nasıl yürüdüğünü hatırlatır. Kumda yürüyen ayak izleri bir kişinin yaşam yolculuğunu temsil eder veya ilerlemeyi gösterir bir bağımlılıkla uğraştıktan sonra veya taciz edici bir ilişkiden sonra devam ettikten sonra.

Ayak izleri, bazıları için nerede olduklarını ve sadece yürümeye devam ederlerse hayatta sahip oldukları hedeflere nasıl ulaşabileceklerini hatırlatmak istediklerini sembolize edebilir. Kaplumbağa gibi adım adım, yavaş ve istikrarlı ve gerçekten de her şey mümkün..

Buda’nın Ayak İzi Tasarımı

İster Budizm uyguluyor olun, ister sadece bu öğretileri seviyor olun, bir Buda ayak izi çok derin dini sembolik anlamlar taşır. Bu ayak izi dövmeleri Buda’nın varlığını tüm öğretilerinde sembolize eder, bu dünyada da yürüdüğünü hatırlatır.

Bu, Buddha’yı aklınızda tutmanın ve sürekli olarak onun ayak izlerini takip etmeniz gerektiğini kendinize hatırlatmanın benzersiz bir yoludur. Her gün Budist ilkelerini uygulamaya odaklanmanıza yardımcı olmak için ayak izine bir dharma çarkı yerleştirmek gibi öğretilerini dövmeye dahil ederek bu tasarımı özelleştirin..

Pet Pençe Baskı Dövme

Teknik olarak bir ayak izi değil, evcil hayvanlarını seven ve tüylü aile üyelerinin vücutlarında kalıcı bir hatırlatma oluşturmak isteyen insanlara bunu söyleyin. Evcil köpeklerin veya kedilerin ayak izi dövmelerini yaptırmak bir onları ölümsüzleştirmenin eğlenceli yolu.

Bir evcil hayvan pençe baskı dövmesi oluşturmanın popüler bir yolu, evcil hayvanın adını ayak izinin etrafına ve ardından özel bir mesaja yazmaktır.. Biraz boya ve kağıt kullanarak patisinin bir kopyasını alarak evcil hayvanın baskısını kişiselleştirin, ve bu tasarımın temeli olabilir.

Birden fazla evcil hayvan için, tüm baskıları alın ve ayak bileğinizin, bileğinizin, belinizin çevresinde veya kulağınızın yakınında yaratıcı bir desende olsun, vücudunuzun her yerinde küçük ayak izleri oluşturun..

Bu eğlenceli ve yaratıcı ayak izi dövmeleri, kadınlar veya erkekler için idealdir ve zorlu bir yolculuktan sağ kurtulan ebeveynler için çok özel bir anlamı vardır..

Bu ayak izi dövmeleri, bir bireyin maneviyatını, geçmiş deneyimlerini veya yaşamları boyunca kurdukları bağlantıları yansıtmak için harika, çeşitli şekillerde kişiselleştirilme seçeneğine sahiptir. Kişisel bir hatırlatma olması için ayak izi dövmelerini gözden uzak tutun veya bileğinizde, kulaklarınızda veya kollarınızda dünyaya gösterin..

ayak izi-dövmeler-christopher-aliana ayak izi-dövmeler-hayden lily-erkek-kol-iç-pazı-ayak izi-dövmeler popüler william-name-el izi-ve-ayak izi-dövme alıntı-ayak izi-dövme-beyefendi robzink sam_1434 savannah-sophia-siyah-mürekkep-ayak izleri-dövme-sol-omuz-omuz sırtta 1-kelebek-bebek-ayak izleri 100_2310 14688_476064419102615_534463928_n_large bebek dövmesi-4 siyah-gri-özel-komut dosyası-ve-ayak izi-dövme-by-salvador-diaz-at-sertifikalı-gümrük şirin bebek ve ayak izi f785cf2e6e7b6fe3ddf9adfee98a61b2 göğüste ayak izleri-ve-yıldız-dövmeler ayak izi-dövme-jz

Diğer Popüler Dövme Fikirleri ve Tasarımları

Bilek Dövmeleri – Serseri Damga Dövmeleri – Göğüs Dövmeleri – 3D Dövmeler