Anlamlı 30 Güzel ve Geleneksel Zambak Çiçeği Dövmesi

zambak-çiçek-ve-kelebek

Dövmelerle ilgili geleneksel anlamlara inanıyorsanız, zambak çiçeği kesinlikle ruhsal olarak gelişmişler içindir. Zambak çiçeği, yeni anneleri, özellikle de hem doğurgan hem de besleyici anne adaylarını temsil eder..

Zambak çiçeği çeşitli şekillerde çizilebilir ve çok renkli seçeneklerle boyanabilir., bir gömleğin altından dışarı çıkarak veya göze çarpan bir yere gizlenerek çarpıcı görünmek. Önemli anlamları olan çiçeklerin hayranıysanız, zambak çiçeği dövmesiyle ilgili tüm çağrışımlara göz atın. Yaşınız, cinsiyetiniz veya inançlarınız önemli değil, bu eşsiz çiçeğin küresel bir çekiciliği var..

Yunan Lore Derneği

Zambak çiçeği, Yunanlıların dünyaya hükmettiği günlere kadar uzanan önemli bir anlam taşır. Anneliği ve doğumu simgeliyordu ve çiçeğin Hera’nın anne sütünden yaratıldığı söyleniyordu. Hikayeyi takip etmek için Zeus, Herkül’ün bir Tanrı olmasını istedi, bu yüzden ona ikinci karısı Hera’nın memesini emdirdi..

Herkül’ün göğsünden süt alabilmesi için uyku tanrısı Somnus’tan sakinleştirici Hera’yı istedi. O kadar şiddetli içti ki, süt taştı ve Samanyolu’nu yarattı ve zambak çiçeğini yaratmak için Dünya’ya döküldü..

Zambak çiçeğiyle ilgili her şey anne, güç ve doğurganlık çığlıkları atıyor, birçok kadının benzersiz tasarımla yakından ilgili olmasının bir nedeni..

Bugün Zambakın Anlamları

Zambak çiçeği dövmesinin bugün çok çeşitli anlamları vardır. Çiçeğin de erkeksi niteliklere sahip olması birçok kişiye şaşırtıcı gelebilir. Yunanlılar zambağı cinsellik ve erotizmle ilişkilendirirdi, uzun zambak tabancası fallusu temsil eder, polen doğurganlığı temsil eder..

Bugün zambak doğumun, inancın, umudun ve yenilenmenin bir temsilidir. Zambaya daha derin anlamlar yükleyenler kendilerini tutkulu, masum ve sevgi dolu görürler. Bir temizlik, hatırlama veya geçiş anlamına gelebilir..

Zambak çiçeği dövmesi için en popüler renk seçimi mor gölgeli beyazdır, ancak herhangi bir renk yeterli olacaktır..

Hıristiyan Zambak Derneği

Zambak, Hıristiyanlıkla çok benzersiz bir ilişkiye sahiptir. Hristiyanlar zambakı masumiyet, iffet, saflık ve dindarlığın sembolü olarak görürler.. Beyaz zambak Madonna’nın simgesi olarak kabul edilir., ya da Meryem Ana.

Meryem Ana’nın önemi, göründüğünden çok daha derine iner. Saptan başlayarak, Madonna’nın sadık zihnini sembolize eder. Zambak yaprakları bekaret ve saflığıyla dikkat çekiyor..

Bu muhteşem çiçeğin kokusu onun tanrısallığını temsil eder ve yaprakları onun alçakgönüllülüğünü gösterir. Zambakın üç pedalını bir araya getirdiğinizde, inancı, umudu ve yardımseverliği de simgeleyen kutsal üçlüye sahip olursunuz..

Eski Eşler Masalı

Zambakın çocuklar ve annelik ile neden bu kadar uzun bir birlikteliği olduğunu merak ediyorsanız, her dinin çiçek ve doğurganlıkla derin bir bağlantısı var gibi görünüyor..

Zambak çiçeği ve annelikle ilgili en eski hikayelerden biri, bu muhteşem çiçeği kullanarak çocukların doğumunu tahmin edebilmekle ilgilidir. Eski eşler şöyle gider: bekleyen anneye zambak ve gül ile yaklaşmanız gerekir..

Çiçekleri ayrı ellere koyun ve anne adayından bir eli seçmesini isteyin. Gülü tutan eli seçerse, bir kızı olacak. Zambaklı eli seçerse, bir erkek çocuk doğuracak.

Lily Ezoterik Sembolizm

Ezoterik sembolizm ve zambak çiçeği kendi içinde benzersizdir. zambak çiçeği özgürlük, saflık, ilerleme, sonsuz büyüme ve gelişmenin simgesi. Zambak birçok Tarot kartında görünür ve Tarot’un dilinin simgesidir..

Zambak, kırılganlığı, kendimiz olma özgürlüğünü ve başkalarının oldukları gibi olmalarına izin vermeyi temsil eder. Zambak, hayatımızdaki sağlığın ve tedarikin, büyümenin, gelişmenin ve masumiyetin simgesidir. Zambak yeni ilişkileri veya doğumları gösterebilir..

İster çocuklarını hatırlatmak isteyen bir anne olun, ister vefat etmiş bir yakınınızın anısını yaşatmak isteyen bir anne olun, bu çiçeğin güzelliği en çok insanı cezbeder. Bağımsız bir dövme tasarımı olma yeteneğine sahiptir veya diğer çiçekler veya sembollerle iyi çalışır..

Beğenebileceğiniz makaleler:

  • Dövme İğnesi Nedir ve En İyisini Seçmenin Önemi
  • En İyi Dövme Başlangıç ​​Setleri – En İyisini Seçmek İçin Basit İpuçları
  • Dövme Uygulaması Cilt – İpuçları ve Faydaları
  • Dövme Uyuşturucu Krem ile Ağrısız Dövmeler?
  • Tek Kullanımlık Dövme Tüpleri – Bilmeniz Gereken Her Şey