Alın Dövmesinin Arkasındaki Anlam

Dövmeleri çok amaçlı kullanabilirsiniz. Kimileri bunu ifade ettikleri duygular için kullanırken kimileri estetik için kullanır. İyi yapılırsa dövmeler cildinizde harika görünebilir. Bu sanat, sahip olduğunuz içsel karakterleri de temsil edebilir. Öte yandan, ilişkilendirdiğiniz dış güçleri de temsil edebilir..

Kızlar için Alın Dövmesi

Dövme kültürünün genel sanat sevgisinden geldiğini düşünebilirsiniz, ancak bu doğru değil. Dövmeler birçok tarihi kültürel kabilenin bir parçası olmuştur. Birçok savaş suçlusu, düşmanlarını korkutmak için dövmeler yapardı. Birçok mahkûmun iğrenç sebeplerden dolayı çirkin dövmeler giydiğini öğrenmek sizi şaşırtabilir..

Kolunuzun ve bacaklarınızın herhangi bir yerinde bir dövme harika görünüyor, ancak onları vücudunuzun diğer bölgelerine de yaptırabilirsiniz. Bunlar sırtınız, göğsünüz, boynunuz ve hatta alnınız gibi yerleri içerir. Yüz dövmeleri daha az yaygındır. Bu nedenle, sadece birkaç kişi alın dövmesi yaptırmayı tercih ediyor, bunlar arasında şüpheli geçmişleri olan acımasız kişilikler, örneğin mahkumlar var..

Siyah Kalın Görünümlü Alın Dövmesi

Popüler ünlüler, nüfusun çoğu için rol model olduklarından, yüz dövmeleri trendinde büyük bir rol oynuyorlar. Çoğu ünlü aşırı bir kişiliğe sahip olma eğilimindedir. İfade sınırlarını aşmayı severler ve bu nedenle bazılarının yüz dövmeleri olduğunu fark edebilirsiniz. Bir kişi, Lil Wayne, Post Malone ve Tekashi 69 gibi ünlü rapçilerin etkisiyle alın dövmesi yaptırmayı tercih edebilir. Iron Mike Tyson’ın ünlü yüz dövmesi yanaklarından alnına kadar uzanır ve bu ikonik dövmenin de çok büyük bir etkisi vardır. insanlara, özellikle boks severlere.

Alın dövmesi sizin için bir sapma ve uyumsuzluk aracı olabilir. Uygunluk değerlerini küçümseyen bir kişilik iseniz, bu dövme sizin için bir seçim olabilir. Alnınıza dövme yaptırmak, kendinizi normdan muaf tutmanıza ve kişisel ifadelerin kanatlarını germenize izin verir..

Alnına Minik Gül Dövmesi

Alın dövmesi yapabilmek, bazılarının gözünde sizi olumsuz etkileyebilir, ancak birçok kişinin takdiriyle de sonuçlanabilir. Ayrıca, bir alın dövmesi öne çıkar ve dikkat çeker ve dışarıdayken dikkat çekmenin harika bir yoludur..

Bazı markalar, markalarını alnına tattırmak için insanlara önemli miktarda para ödeyerek alın dövmelerini kendi avantajlarına kullanır. Bunun gibi şeyler genellikle viral olur ve bu da etkili bir pazarlama stratejisi anlamına gelir..

Mahkumların Alnına Dövmeleri

Suçlular, genellikle bir çeteyle olan ilişkilerini temsil etmek için alın dövmeleri giyerler. Kullanıcı, bunu bir hatıra veya başarı olarak da kullanabilir. Birçok farklı alın dövme tasarımı, semboller ve kodlar içerme eğilimindedir. Anlamları yabancılar için bir sır olarak kaldığı için onları yorumlayamayabilirsiniz. Dahası, bu dövmeler genellikle bir yaşam olayını, beceriyi, kişisel ifadeyi, dünya görüşünü veya hapsedilmeyi sembolize eder. İçerirler:

Alnına Dövmeli Yaşlı Adam

Alnına Dikenli Tel

Bu dövme, şartlı tahliye şansı olmadan hapis hayatı anlamına gelir. Mahkumlar, parmaklıklar ardında geçirdikleri yılları temsil etmek için bu dövmeyi de takabilirler..

Erkekler İçin Şık Alın Dövmesi

Ufuktaki Kuşlar

Bir mahkûmun alnında ufukta uçan kuşlar varsa, bu mahkûmun özgürlük özlemi çektiğini gösterir..

Kadınlar İçin Uçan Kuşlar Dövmesi

Alın üzerinde Kelt haçı

Bu dövme genellikle ırkçı bir beyaz güç hareketini temsil eder. Aynı zamanda bir tetikçinin işareti olabilir ve idamla karşı karşıya olabileceklerini sembolize edebilir..

Erkekler için Alnına Çapraz Dövme

Örümcek ağı

Alnına örümcek ağı takan mahkûmlar, örümceğin konumuna göre pek çok şeye işaret edebilir. Eğer ağın merkezindeyse, mahkûmun tüm hayatını hapishanede geçirmesi muhtemeldir. Öte yandan, örümcek ağdan çıkıyorsa, bu mahkumun hayatını yeniden düzenlemek istediğini gösterebilir. Örümcek ağındaki bir örümcek, bağımlılık ağına takılmış olabileceğinden, mahkumun narkotik bağımlılığını da temsil edebilir..

Kadınlar için Alnına Örümcek Ağı Dövmesi

Alnındaki Küçük Haç

Bu, cezaevinde geçirilen süreleri temsil eder. Her haç bir yıl hapis anlamına gelebilir. Öte yandan, 6. yüzyıl göçebe paralı askerleri, yeniden doğuşun ve gücün bir işareti olarak alınlarına takarlardı. Bu insanlar Bozkır’da vebaya karşı koruma sağladılar ve birçok savaş verdiler..

Benim için Basit Alın Dövmesi

Alnına Dövme Yaptırmalısın?

Belirli bir kişiliğe aitseniz, alın dövmesi yaptırmak size iyi hizmet edebilir. Mürekkep tutkunuysanız ve tüm vücudunuzu tuval olarak görüyorsanız, onu doldurmayı bırakmamalısınız. Yüz dövmeleriyle ilgileniyorsanız alnınız harika bir yerdir. Alın, özellikle uzun bir saç çizgisine sahip insanlar için yaratıcılık için çok yer sağlar..

alın dövme

Sanatsal nedenlerin yanı sıra alın dövmesi, alnında hoş olmayan doğum izleri olan kişiler için de harika bir çözümdür. Bu gibi durumlarda, iyi bir dövme sanatçısı, dikiş izleri veya yanık izleri gibi yaralanmaların etrafında dövme yapmaya yardımcı olabilir ve bunları sanatsal bir görüntüye dönüştürebilir..

İşte alnınızda işe yarayabilecek iki fikir.

Alnına Gül Dövmesi

Bu dövme için mükemmel yerleşim kaşınızın hemen yanında olabilir. Kaşınızın kenarında uzanan güzel bir küçük gül çiçeği almaya değer. Ayrıca minimalist, zarif, fazla bunaltıcı değil ve alnınıza mükemmel şekilde oturuyor..

Kızlar için alnına kırmızı gül dövmesi

Alnındaki Tasarımcı Taç

Bu, alnınızda mükemmel görünen çok çağdaş bir dövme tasarımıdır. Desenli tasarımlarda uzmanlaşan dövme sanatçıları, bu muhteşem tasarımla alnınızı doldurabilir. Bu dövme sadece saç stilinize iltifat etmekle kalmaz, aynı zamanda size güven ve güç de verebilir..

Alnına Güzel Tasarım Dövme

Sonuç olarak

Çoğu durumda, alın dövmesi toplumdan dışlanan insanlar içindir. İster desen tabanlı, ister nesne tabanlı veya yazılı alın dövmesi yaptırın, kesinlikle sizi diğerlerinden ayıracaktır. Sonunda bir tane elde etmek, diğerlerinden farklı olduğunuz ve benzersiz bir şey yaparak öne çıkmaya istekli olduğunuz anlamına gelir..