30+ Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri: Sevimli ve Tatlı

Bir tasarıma karar vermek söz konusu olduğunda, çocukların isim dövmeleri en popüler seçeneklerden bazılarıdır. Bir çocuğun adı çocukluk anılarını çağrıştırabilir, çocuklarınızı her zaman hatırlamanıza yardımcı olabilir ve nihayetinde sevgi göstermenin yanı sıra onlara saygı gösterebilir..

Yaratıcı zekaya sahip olanlar için siyah, beyaz, renkli mürekkep ve ek detaylarla çocuk ismi dövmesi özel yapılabilir. Bu dövmeler çok dayanıklıdır ve iyi bakılırsa yıllarca bozulmadan kalabilirler. Elbette, çocuk isimleri dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar tarafından yapılabilir..

Bir açıklama yapmanın ideal yolunu arıyorsanız, yapmanız gereken bir isim dövmesi olabilir. Bu nedenle, bu makalede en iyi çocuk isimleri dövme fikirlerini ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız, bu yüzden sonuna kadar okuduğunuzdan emin olun..

Çocuğunuzun Adını Dövmek Kötü Şans mı??

Pek çok kişi çocuğunun adını cildine mürekkeple yazdırmayı planlarken, bazıları da çocuğunuzun adını dövmenin sonuçlarının ne olabileceğini merak edebilir. Çocuğunuzun adının dövmesini yaptırmak uğursuzluk mudur? Gelecekte sana biraz acı ve üzüntü verecek mi??

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, şansKayıtlı Dövme

Korkunç dövmeler veya eşinizin adı gibi bazı dövmelerin uğursuzluk getirdiği bilinse de, çocuğunuzun adını yazdırmak kötü şans getirmez..

Geçmişte dövme tasarımları nedeniyle insanların kötü şansla uğraşmak zorunda kaldığı durumlar olsa da, kesinlikle bu sorunu yaşamazsınız. Kısacası, dövmeler sadece bazı insanların güzellik adına yaptırdığı güzel sanatlardır ve kesinlikle bir lanet değildir..

İsim Dövmeleri için En İyi Yerleştirme

İsim dövmeleri için ideal yeri arıyorsanız, vücutta kesinlikle birçok farklı yer vardır. Bazı insanlar bu dövmeleri kollarına ve bacaklarına yaptırmayı düşünürken, diğerleri bunu yapmak için daha belirgin bir yeri tercih eder. Genellikle ve kollarından farklı olarak, insanlar çocuklarının adını kollarında, bileklerinde ve hatta göğüslerinde kullanmayı severler..

Mantıksal olarak, bir isim dövmesi için en iyi yer göğsünüzdür, çünkü daha sonra kalbinizin yakınında gösterilecektir ve daha sonra o kişinin size ne kadar yakın olduğunu göstereceksiniz. Ancak, bunlar vücudumuzda isim dövmesi yaptırmak için en iyi yerlerdir..

Göğüste Dövme İsimleri

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, isim 1Görüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, isim 2Görüntü Kaynağı: Pinterest

Daha büyük bir tasarımın mürekkeplenmesi için düz bir alan istiyorsanız, göğsünüze bir isim dövmesi yaptırmak harika bir karardır. Aslında, onu işte saklayabileceksiniz, ancak boş zamanlarınızda spor salonunda veya tatilde sahilde sergileyebileceksiniz. Tabii ki, her zaman aklında küçük olan olacak.

Göğüste mürekkep almanın genellikle vücudumuzun kemik ve kaburgalara yakınlığı nedeniyle oldukça ağrılı bir parçası olması önemlidir..

Bacakta Çocuk Adı Dövmeleri

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, 1. bacakGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, 2. bacakGörüntü Kaynağı: Pinterest

Bacakta bir dövme için stratejik bir yerleşim var ve aynı zamanda dövme severler için giderek daha popüler bir seçim. Bacaktaki dövmeler güzeldir, genellikle daha şık görünürler ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza izin verecek kadar büyüktürler..

Bununla birlikte, bacaktaki dövmeler, tam pozisyona bağlı olarak ya çok acı verici olabilir ya da hiç acı vermeyebilir. Aslında, baldırlarınıza dövme yaptırmak acı verici olacaktır, ancak üst bacağınızın dış kısmına mürekkeplendiğinde çok az acı hissedeceksiniz..

Çocuklar İçin Sırttaki İsim Dövmeleri

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, geri 1Görüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, geri 2Görüntü Kaynağı: Instagram

Sırtımız, büyük ve dikkat çekici veya küçük ve ince, herhangi bir çocuğun isim dövmesine uyum sağlayabilecek geniş ve düz bir yüzeydir. Bu nedenle sırtına mürekkep yaptırmak harika bir fikir ve nereye giderseniz gidin çocuğunuzun adını sergileyeceksiniz..

Sırta dövme yaptırmak gerçekten acı verici değildir ve genel olarak düşük orta derecede ağrıya neden olur..

İyi Bir Dövme Fikrini Nasıl Bulabilirim??

İster çevrimiçi ister dövme sanatçınız tarafından kişiselleştirilmiş bir tasarım olsun, iyi dövme fikirleri bulmak oldukça kolay olabilir. Ancak, kişiliğinizi yansıtacak iyi bir dövme fikrini nasıl ortaya çıkarabilirsiniz? Daha benzersiz ve sanatsal bir dokunuşa sahip bir şey istiyorsanız veya kişiliğinize daha yakın bir tasarım istiyorsanız, göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç şey var..

Her şeyden önce, dövmenizden ne istediğinizi anlamak istersiniz. Eşsiz ve güzel bir çocuk ismi dövmesi mi yoksa çok fazla ayrıntı veya bebek yüzü olan bir dövme mi istiyorsunuz? Ya da sadece ebeveyn olarak yeni hayatınızın bir temsili.

Buna ek olarak, kişiliğinize uygun detayları eklemeyi ve mürekkepleneceğiniz yeri düşünmeyi bekleyeceksiniz. Örneğin, sırtınıza bir dövme yaptırmayı planlıyorsanız, düz bir yüzeye yakışan bir dövme yaptırmak isteyebilirsiniz. Öte yandan, kolunuz gibi düz olmayan bir yüzeye mürekkep yaptırmayı planlıyorsanız, farklı detaylar daha uygun olacaktır..

Ayrıca, salonunuza dövme fikirleri istemekten korkmayın. Aslında, ilham almak için kontrol edebileceğiniz bir portföyleri olacak ve bir çocuk ismi dövmesi yaptırmak isteyip istemediğinize dair size kesinlikle bazı fikirler verecektir..

Kendinizi neye bulaştırdığınızı bilmek için birinin vücudundaki gerçek dövmeyi görmekten daha iyi bir şey yoktur..

En İyi Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri

Doğru çocuk ismi dövme fikrini almak en kolay iş değildir ve daha önce de belirtildiği gibi dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. Yine de, aşağıdaki tasarımları kontrol ederek ilham alabilirsiniz..

Çocuğunuzun ismine göre yapılan isim dövmeleri kesinlikle sizin için eşsiz bir anlam ifade edecektir. Doğru dövme tasarımına sahip olduğunuzda, bunu başkalarına gösterebileceksiniz ve çocuğunuzun adının temsili kesinlikle ailenizin geri kalanını etkileyecektir..

1. Doğum Tarihi Olan Siyah Harfli Dövmeler

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kayıtlı dövme, tarih 1Görüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kayıtlı dövme, tarih 2Görüntü Kaynağı: Pinterest

Bu ilk çocuğun adı dövme tasarımı, en basit ama en eşsiz ve zarif olanıdır. Basitçe, çocuğunuzun adını güzel bir yazı tipiyle döverek doğum tarihiyle bitirmekten ibarettir..

Bu kulağa yaygın gibi gelse de, yazı tipine, dövme rengine ve isteğe bağlı ek ayrıntılara bağlı olarak aslında sonsuz sayıda özel olasılık vardır..

2. İsimli Bebek Ayak İzi Dövmesi

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, ayak i 1Görüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, ayak p 2Görüntü Kaynağı: Pinterest

Bir bebek ayak izi dövmesi, alabileceğiniz daha belirgin ve kişisel bir dövmedir. Bununla bebeğinizin yaptığı ilk adımları ve güzel ayaklarının şeklini hatırlayacaksınız. Bu listedeki diğerleri kadar ince ve zarif olmasa da kesinlikle kişiseldir..

3. Bebek El İzi

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, el 1iGörüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, el 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, el 3pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Çocuğunuzun anılarının bir diğer önemli sembolü de el izidir. Bu nedenle, çocuğunuzun isim dövmesine gitmek için bu öğeyi göz önünde bulundurmalısınız..

Tıpkı bebek ayak izi gibi, el izi tasarımının da kesinlikle daha az incelikli ve daha az zarif göründüğünü ve bunun bazı durumlarda dezavantaj olduğunu unutmayın..

4. Hayat Ağacı

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, ağaç 1iGörüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, ağaç 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, ağaç 3pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Hayat ağaçlarının güzel ve çok ilginç bir anlamı vardır. Aslında, gelişimimizi ve benzersizliğimizi temsil ediyorlar. Aslında dallar güçlenip büyüdükçe daha tecrübeli ve bilgili oluyorsunuz..

Çocuğunuzun adını eklemek, onu bu gelişim ve güçle ilişkilendirecektir ve bu kesinlikle harika bir fikir. Son olarak, herhangi bir kıyafet ve duruma uyacak ince bir dövmedir..

Devamını Okuyun: 30’dan Fazla En İyi Hayat Ağacı Dövme Tasarım Fikirleri (ve Anlamları)

5. Sevimli Filler

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, Filler 1iGörüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, Filler 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Tıpkı bir hayat ağacı gibi, fil dövmelerinin de derin bir anlamı vardır ve gücü, sadakati ve iyi şansı temsil eder. Bu nedenle, çocuğunuzun isim dövmesine eklemek için bir fil tasarımı almak harika bir fikir..

6. Bir Çiçek Dövmesi

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, çiçek 1iGörüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, çiçek 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, çiçek 3pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Çiçek dövmeleri, birinin alabileceği en popüler dövmelerden bazılarıdır. Güzel bir çiçeğe ek olarak, çocuğunuzun adı kesinlikle üzerinde harika görünecek. İster siyah mürekkepli bir dövme, ister beyaz mürekkepli veya renkli bir dövme olsun, göze çarpacak ve kesinlikle çocuklarınızı gururlandıracak..

Devamını oku:

40+ En İyi Ayçiçeği Dövme Tasarım Fikirleri (Anlam ve İlham)

20+ Lotus Çiçeği Dövme Tasarım Fikirleri (Anlam ve İlham)

7. Çocuğunuzun Adıyla Yıldız Dövmesi

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, star 1iGörüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, star 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Yıldız dövmeleri, en etkileyici ve güzel anlamlardan bazılarına sahiptir. Aslında hırsı, başarıyı ve umudu temsil ederler. Zor zamanlar geçiriyorsanız, yıldız dövmenizin doğru yolu bulmanıza yardımcı olacağına inanılıyor..

Söylemeye gerek yok, çocuğunuzun adı ona, anlamına büyük bir katkı sağlayacak ve hem sizin hem de çocuğunuzun geleceği için iyi şanslar getirecektir..

Devamını Okuyun: Favori Yıldız Dövme Tasarım Fikirlerimiz (ve Anlamları)

8. Adına Değer Katan Bir Gül

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, 1p gülGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, gül 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Çocuk ismi dövmeleri orijinal olmalı ama aynı zamanda şık ve ilgi çekici görünmelidir ve bu yüzden çocuğunuzun ismiyle bir gül kesinlikle harika bir fikirdir. Adı gövdeye, yaprakların üstüne veya hemen yanına dövme yapın ve inanılmaz tasarım karşısında hayrete düşmeye hazır olun..

9.    Öğeleri Birleştirme

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, tarak 1pGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, tarak 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, tarak 3pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Alacağınız çizimden emin değilseniz veya bir fil, bir gül veya bir yıldız arasında karar veremiyorsanız, öğeleri birleştirmek dövmenizi benzersiz kılmak için harika bir yoldur. Dövme sanatçınızdan çocuğunuzun isim dövmesine kırmızı bir gül, bir düş kapanı veya sadece geometrik bir tasarım eklemesini isteyin ve ne kadar etkileyici olacağını görün..

10. Kalp Atışı Dövmesi

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, kalp atışı 1iGörüntü Kaynağı: Instagram Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, kalp atışı 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, kalp atışı 3pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Bebeğinizden ilk bahsederken aklınıza gelen ilk şeylerden biri kalp atışlarıdır. Bu nedenle ve sonsuza kadar hatırlamak istediğiniz için, onun adıyla bir kalp atışı dövmesi sonsuza kadar sürmesini sağlayacaktır..

Bir kalp atışı çizgisi dövmesinin gücü, sevgiyi, tutkuyu ve ne olursa olsun ilerleme kapasitesini temsil ettiğini belirtmek önemlidir..

Devamını Okuyun: 16 En İyi Sonsuzluk Kalp Dövme Tasarım Fikirleri (2021 Güncellendi)

İçlerinde Gizli Çocuk İsimleri Olan Dövme Tasarımları

Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, gizli 1pGörüntü Kaynağı: Pinterest Çocuk İsimleri Dövme Fikirleri, kaydedilmiş dövme, gizli 2pGörüntü Kaynağı: Pinterest

Bir başka orijinal ve güzel çocuk ismi dövme fikri, içinde gizli isim bulunan bir tasarımdır. Yalnızca bir isimden veya kalp atışı, ayak izi veya el izi gibi sembolik unsurlardan oluşan bir dövmenin tamamını göstermek istemiyorsanız, bunlar sizin için en iyi seçenektir..

Bunlardan birine gitmenin en büyük avantajı, herhangi bir tasarımı seçebilecek olmanızdır. Elbette daha ince ve zarif bir tasarım ya da daha dikkat çekici bir tasarım istiyorsanız, sizin için seçenekler mevcut..

Ayrıca, çocuğunuzun adını herkese göstermek ve bununla gurur duymak istiyorsanız, yukarıda belirtilen önceki tasarımlar muhtemelen sizin için daha iyidir..

Özetlemek gerekirse, geleneksel çocuklar dövmeleri ayrı olarak adlandırır, çocuğunuzun adının gizlendiği dövmeler en çok yönlü tasarımlardır ve onları her duruma uyarlayabileceksiniz..

Hamileyken Çocuk Adı Dövmesi Alabilir misiniz??

Hamileyken dövme yaptırmak tamamen mümkün olsa da uzmanlar bebek doğana kadar beklemenizi tavsiye ediyor. Öncelikle hamileliğin ilk 3 ayı son derece önemlidir ve bebeğin organları gelişmeye devam ettiği için dövme yaptırmamalısınız..

Bu ilk 3 aydan sonra ve organlar gelişimini tamamlamış olsa bile, doğumdan önce dövme yaptırmak yine de zararlı olabilir. Ayrıca hamileyken cildiniz gerilir ve doğumdan sonra dövme deforme olabilir ve bu kesinlikle istemediğiniz bir şeydir..

Hala devam etmek ve güzel çocuğunuzun adını dövme yapmak istiyorsanız, süreç boyunca size daha iyi rehberlik edebilmesi için dövme sanatçınızı önceden bilgilendirmeniz şiddetle tavsiye edilir..

Devamını Okuyun: Hamileyken Dövme Yaptırabilir misiniz??

Çözüm

Bunlar, genel olarak dövmeler hakkında bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra göz önünde bulundurmanız gereken en iyi çocuk dövme fikirleriydi. Çocuğunuzun adını dövme yaptırmanın nedenlerinden biri, bir an bile pişman olmamanızdır ve bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir..

Çocuğunuz büyüdüğünde ve teninize dövme yaptırdığını gördüğünde gurur duyacak ve bunu tüm akrabalarınıza göstereceksiniz..

Sonuç olarak, ilk çocuklarınızın isim dövmesini yaptırmaya hazırlanıyorsanız, kesinlikle bu fikirlerle yanlış yapmış olamazsınız.!