Tetování přes jizvu: Vše, co potřebujete vědět

Jizvy jsou něco, co mnoho lidí řeší ve svém tichu. Některé jizvy mohou mít pozitivní vzpomínky, ale ve většině případů jsou připomínkou negativního zážitku. A mnoho lidí se chce takových připomenutí zbavit. Zbavit se jizvy je však nesmírně obtížné. Skrytí jizvy tetováním se tedy zdá jako dobrý nápad.

Pokud máte zájem zakrýt jizvu tetováním, jste na správném místě. V následujících odstavcích se podíváme na to, jak se tetování přes jizvy provádí, zda je možné ve všech případech a co můžete od takového tetování očekávat. Takže bez dalších okolků začněme!

Skrytí jizev tetováním: 6 věcí, které byste měli vědět

Skrytí jizev tetovánímInstagram: @stifftattoo 

1. Proč si lidé tetují jizvy?

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé chodí na takové tetování, je zneviditelnit jizvy. Protože s jizvami je těžké se vypořádat, zvláště pokud jsou někde viditelné, může být tetování vynikajícím řešením.

Tetování pokrývající jizvu nejen skrývá jizvu, ale také vrací sebevědomí, které člověk například ztratil v důsledku negativní zkušenosti. Lidé si také jizvy nezakrývají pouze tetováním. Existují případy strií pokrývajících tetování.

Doposud se tetování osvědčilo při snižování nebo zakrývání viditelnosti a účinků jizev a strií. Bohužel ne každá jizva nebo strie může být pokryta tetováním. Někteří umělci tetování odmítají tetovat jizvy, pokud zjistí, že tetování jizvu ještě zhorší.

Proto je zakrytí jizev složitým procesem, který přesahuje jednoduchou uměleckou výzdobu těla. K rozhodnutí, zda jizva nebo strie stojí za riziko tetování, vyžaduje mnoho posouzení a řadu faktorů.

Proč si lidé tetují jizvyInstagram: @thetattoopostoffice

2. Zraňují tetování pokrývající jizvy (Více)?

Tolerance bolesti se liší od jedné osoby k druhé. Takže tvrdit, že tetování pokrývající jizvy ublíží všem stejně, by byla lež. Pokud jste například již měli tetování, jistě by byla bolest snesitelná, protože už víte, co očekávat. Pokud je však tetování pokrývající jizvu vaším prvním tetováním, můžete očekávat vážnou bolest.

Celkově však můžeme říci, že tetování pokrývající jizevnaté tkáně bolí. Někdo by řekl, že bolí ještě víc než běžné tetování na nezjizvenou kůži. Navíc, v závislosti na tom, kde se nachází jizva, může tetování způsobit mírnou až mysl otupující bolest.

Věří se také, že nejvíce bolí hlubší a větší jizvy, zvláště pokud se nacházejí v místech, kde je poškození nervů dosti závažné. Menší a povrchnější jizvy tolik nebolí, protože kůže je plochá a poškození nervů je malé.

3. Je obtížné si nechat tetování pokrývající jizvy?

Nyní tetování pokrývající jizvu není samo o sobě obtížné, ale před tetováním je třeba zvážit některé faktory, aby se předešlo komplikacím.

Předně žádný tetovač nebude dělat tetování jizvy, aniž by prozkoumal jizvu samotnou. Pojďme se tedy podívat na úrovně obtížnosti tetování s ohledem na typy jizev;

 • Hypertrofické jizvy – tyto jizvy vznikají v důsledku popálenin a povrchových poranění. Obvykle jsou silnější, červené a vyvýšené nad povrchem kůže. Tyto jizvy jsou plně zhojeny po dobu jednoho roku a teprve poté je lze tetovat. Po hypertrofická jizva je zcela vyléčen, nemělo by to moc bolet, nechat se přes něj tetovat. Existuje malá šance, že jizva bude během procedury podrážděna, ale rutina následné péče je nezbytná pro ochranu tetování i tkáně jizvy.
 • Keloidní jizvy – tyto jizvy vznikají po vážném zranění. Po 3 až 5 letech jsou zcela uzdraveni a teprve poté je lze tetovat. Tyto jizvy jsou silné a červené a často mají nepravidelný tvar. Pokud keloidní jizva tetuje se před úplným zhojením, což může vést k vážnému podráždění a znovuotevření jizvy.

Navíc jsou tyto jizvy nejtěžší na pokrytí, takže tetování pokrývající keloidní jizvu je často větší a složitější. Dokonce se doporučuje nechat si udělat tetování, které bude zahrnovat jizvu, než tetování na jizvu samotnou.

druhy jizevUznání: Saved Tattoo

 • Atrofické jizvy – tyto jizvy jsou často měkké a nacházejí se pod povrchem kůže. Vyskytují se jako strie nebo jako jizvy po popálení, hlubokém řezu nebo jednoduchých chirurgických zákrocích. Do této skupiny patří také jizvy po akné nebo plané neštovice.

Kvůli jejich formě a vzhledu, atrofické jizvy lze snadno tetovat a obecně nepředstavují žádná rizika. Je nezbytné nechat jizvu plně zahojit a najít správný design, který ji překryje. Protože jsou však tyto jizvy často odbarveny, je důležité si nechat udělat tetování s více barvami, detaily nebo obecně texturovaným tetováním..

 • Jizvy po amputaci/odstranění kůže – tyto jizvy se objevují v důsledku odstranění části těla. Poté, co se jizvy zahojí, je kůže poměrně hladká a dá se velmi snadno tetovat. Tyto části těla však mohou mít vážné poškození nervů, takže mohou být příliš citlivé na tetování. Nemluvě o tom, že tetování na jizvy po odstranění kůže může být opravdu bolestivé.

Jak vidíte, tetování pokrývající jizvu závisí na mnoha faktorech, jako je typ jizvy, zda je zcela zhojená a jak se tvoří na kůži. Před tetováním je tedy důležité promluvit si s vysoce profesionálním tetovacím umělcem, nejlépe s tím, který dříve pracoval na tetování jizev. Jen tak získáte řádnou konzultaci a vhled do možnosti tetování přes vaši jizvu a jak by to mohlo dopadnout.

4. Co je třeba vzít v úvahu při tetování pokrývajícím jizvy?

Co je třeba vzít v úvahu při tetování pokrývajícím jizvyInstagram: @khalblk

Takže tetování je o přípravě a informování. Totéž platí pro tetování pokrývající jizvy. Než si ji tedy pořídíte, zde jsou věci, které byste měli vědět a zvážit;

 • Posuzování jizvy – protože tetování přes určité jizvy může být složité, je důležité získat konzultaci a upřímný názor od profesionálního tatéra. Posoudí typ jizvy, umístění a zda je možné provést tetování. Mějte na paměti, že jizvy bez okrajů jsou pro tetování nejlepší, zatímco ty s tmavšími okraji nemusí být vhodné pro zakrytí tetování.
 • Hodnocení fáze hojení -pro tetování pokrývající jizvu je potřeba jizvu zcela zahojit. V závislosti na typu jizvy může proces hojení trvat jeden až pět let. Než se tedy necháte vytetovat, ujistěte se, že je vaše jizva zcela zahojená.
 • Hledání profesionálního tatéra – nyní je to velmi důležité; musíte najít vysoce profesionálního tatéra, který už podobné tetování pokrývající jizvy udělal. Nechcete, aby s vaší jizvou manipuloval někdo nezkušený, protože riziko komplikací a podráždění jizvy může být vysoké.
 • Přichází s designem – může být obtížné najít design, který kreativně zakryje nebo obejde jizvu. Také musíte mít na paměti, že zjizvená kůže není plochá a hladká, takže konečný design tetování bude také texturovaný. Zkuste jít na design, který odpovídá textuře jizvy. Vyhněte se kresbě a geometrickým tvarům a použijte přirozenější tvary (například květiny).
 • Zvládání bolesti -jak jsme zmínili dříve, tetování pokrývající jizvu může být opravdu bolestivé. S ohledem na typ tetování a umístění jizvy se ujistěte, že jste duševně a fyzicky připraveni projít tetováním. Ale také mějte na paměti, že čerstvě zhojené jizvy bolí více než jizvy, které jsou již nějakou dobu zcela zhojené.
 • Následná péče a následná opatření -Abyste předešli jakémukoli druhu komplikací, podráždění nebo infekce, je ZÁSADNÍ dodržovat rutinu následné péče a pravidelně sledovat svého tetovacího umělce. Umělec bude vědět, zda se tetování správně hojí, a varuje vás, pokud je něco špatně.

Poté, co si uděláte tetování pokrývající jizvu, je naprosto normální, že se jizva zhorší, podráždí a zvedne. Jizvová tkáň se obvykle po několika hodinách uklidní. Pokud tkáň zůstane zhoršená a začne bolet, určitě co nejdříve navštivte svého tatéra nebo lékaře. Pokud tetování pobolívá, vytéká, je bolestivé a celkově červené déle než několik dní nebo se jizva znovu otevře, pravděpodobně dochází k tetovací infekci, která vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Mějte také na paměti, že inkoust může na jizvě nebo kolem ní vypadat trochu opeřený. Tetování může také vypadat méně definované a trochu rozmazané v oblasti jizvy. To je zcela normální, a pokud zjistíte problém se vzhledem tetování, můžete vždy provést několik úprav.

Poznámka: U tetování pokrývajících jizvy je vyšší šance na prasknutí. To znamená, že tetovací jehla pravděpodobně pronikne zjizvenou kůží o něco hlouběji, než obvykle. V důsledku toho se inkoust rozšíří za linie tetování, takže některé části tetování budou rozmazané.

5. Co jsou tetování jizev barevné na kůži?

Nyní některá tetování pokrývající jizvy nemusí být skutečnými tetovacími vzory. Někteří lidé jdou na tetování v barvě kůže nebo kůže známé jako kamufláž jizvy nebo korekční pigmentová kamufláž. Tato tetování se provádějí technikou pointilismu, kdy se inkoust barvy kůže ukládá do tkáně jizvy a opravuje nebo zesvětluje pigmentaci jizvy.

Co jsou tetování jizev v barvě kůžeInstagram: @sibinabrowart

Opravné tetování pigmentových jizev je nejlepší v případě strií, popálenin a poruch pigmentace. Tetování jizev v barvě kůže je podobné, ale ne stejné jako běžné tetování. Jedná se o specifickou tetovací techniku, která ke kosmetickému tetování patří. Takové postupy tetování jsou často k dispozici v centrech nebo kancelářích plastické chirurgie.

Tetování jizev v barvě kůže může stát až 1 000 $, v závislosti na velikosti jizvy a jejím umístění. Některé jizvy vyžadují několik sezení, takže budou zjevně ještě dražší. Pokud chcete znát přibližnou cenu, určitě se poraďte, ale nečekejte, že budete znát konečnou cenu. Některé jizvy neberou pigmentový inkoust okamžitě, což vyžaduje více sezení a vyšší konečné náklady.

6. Kdo by si NEMĚL nechat udělat tetování pokrývající jizvy?

 • Lidé s čerstvými jizvami – pokud nechcete, aby se jizva nehojila nebo znovu otevřela, nikdy byste si neměli nechat tetovat čerstvou jizvu. To může způsobit mnoho zdravotních komplikací a vést k opětovnému otevření jizvy. Tetování bude hojit dvakrát tolik a může dokonce vést k infekci.
 • Lidé se sluncem spálenou pokožkou – pokud jste byli příliš vystaveni slunci a vaše kůže (nebo jizva) je spálená sluncem, neměli byste si nechat udělat tetování jizvy. Počkejte, až se vaše pokožka uzdraví z poškození spálením od slunce, a poraďte se s tetovačem o možnosti tetování.
 • Lidé s nízkým imunitním systémem – při tetování jizvy potřebuje tkáň jizvy čas a energii k uzdravení. To lze správně provést pouze tehdy, pokud má člověk silný imunitní systém, dobré zdraví a správnou výživu. Pokud je váš imunitní systém slabý, vaše tetování se bude těžko hojit a hojení může trvat déle než obvykle. To může vést k řadě komplikací nebo dokonce k infekci.

Závěrečné myšlenky

Věříme, že jizvy jsou formou tetování, která jsou celoživotní a trvalá. Jistě, mohou mít negativní konotace a být připomínkou nějaké hrozné události v životě. Ale bez ohledu na to jsou vaše jizvy součástí vás, kdo jste a čím jste si prošli. A v jistém smyslu jsou krásní svým vlastním způsobem.

Pokud tedy chcete zakrýt jizvu tetováním, směle do toho. Nikdy ale nedělejte něco jen proto, aby se ostatní necítili nepříjemně. Pokud vaše jizvy lidem vadí, je to jejich problém. Obklopte se lidmi, kterým budou vaše jizvy připadat dechberoucí a úžasné, než podivné a ošklivé.

A pokud si přesto jizvu chcete zakrýt, důrazně vám doporučujeme, abyste si nechali pořádné konzultace a posouzení s vysoce profesionálním tetovacím umělcem. Poskytnou vám všechny potřebné informace, klady a zápory a možná rizika.