קעקוע סוכר וקעקוע קאלברה: משמעות ורעיונות עיצוב

מציאת העיצוב המושלם לקעקוע חדש היא תמיד קשה. אתה רוצה משהו שייראה מדהים, אבל גם יש לו משמעות עמוקה יותר ואפילו אסוציאציה תרבותית. ובכן, אם אתה מחפש קעקוע כזה, אתה נמצא במקום הנכון. גולגולת סוכר או קעקוע קאלברה עשויים להיות הבחירה הנכונה עבורך.

גולגולת הסוכר או סמליות Calavera קשורים לתרבות המקסיקנית, או ליתר דיוק, באל דיה דה לוס מוארטוס, או ביום המתים. בפסקאות הבאות נבחן את הסמליות והמשמעות של קעקוע גולגולת הסוכר, כמו גם נבחן כמה רעיונות עיצוביים. אז בלי להתבטא יותר, בואו נתחיל!

קעקועי גולגולת הסוכר – הסבר על מוצא וסמליות

קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, מוצאקעקוע שמור

חגיגת אל דיה דה לוס מוארטוס

גולגולת סוכר או סמליות של קאלברה קשורים ל יום המתים, שחוגגים ב -31 באוקטובר, ב -1 בנובמבר וב -2 בנובמבר, שהוא גם יום כל הנשמות. החגיגה מתחילה באמצע הלילה בערב כל הקדושים, 31 באוקטובר.

מקורו של יום זה מהמסורת ומהטקסים האצטקים שבהם במקום להתאבל על מותו של אדם אהוב, אנשים מכבדים וחוגגים את בן הקהילה ומשפחתם המנוח והאהוב. המסורת נשארה עד היום ובחלקים מסוימים של העולם, היא אפילו התמזגה עם האמונה והשיטות המודרניות, הקתוליות.

כפי שהזכרנו, גולגולת הסוכר היא אחת הסמליות העיקריות של מסורת זו. הוא הובא על ידי האירופאים, או הספרדים במאה ה -17 כחלק מכיבוד הנפטרים. גולגלות הסוכר הונחו ליד המזבחות שבהן יתקיימו הטקסים. הוא האמין כי הגולגולות מייצגות את זכרם של הנפטרים או את אבותיהם.

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, משמעותמקור תמונה: אינסטגרם

המשמעות של גולגולת הסוכר או קאלברה

גולגולת סוכר או קאלברה מייצג גולגולת אנושית, שלעתים קרובות עשויה בעבודת יד ממחלת סוכר או מחימר. הגולגולת מעוטרת לעתים קרובות בפריטים כמו ציפוי, נייר כסף צבעוני, נוצות, חרוזים וכו ‘.

אחת האטרקציות העיקריות של הגולגולות הללו היא עד כמה הן מופיעות צבעוניות ועליזות, שכן גולגולות בעולם נחשבות כהות וחולניות, כמו גם קשורות להיבטים השליליים של המוות..

עם זאת, גולגולות סוכר משרתות את הכבוד לחגוג ולחגוג את הנפטרים, האבות הקדמונים וחייהם. הם גם מעבירים את משמעות הלידה מחדש לשלב הבא של החיים, המסיר את ההיבטים העצובים והשליליים של המוות. עבור אנשים אלה, המוות הוא רק הפסקת חיים אלה והתחלה של חיים אחרים.

גולגולת סוכר ותרבות מודרנית או פרשנות

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, צווארקעקוע שמור

יום המתים נחגג עד היום, ומדינות או תרבויות רבות ברחבי העולם מתחילות לחגוג גם את היום הזה. מאחר ויום המתים מתרחש יחד עם ליל כל הקדושים, אנשים רבים מחברים בין שני החגים הללו וחוגגים אותם יחד.

בחלקים מסוימים של העולם, במקום להביא גולגלות ממש בעבודת יד לחגיגות וטקסים, אנשים רבים נוטים לעשות אמנות פנים וגוף באמצעות האלמנטים הפופולריים של גולגולת הסוכר או קאלברה. זו גם הפכה לתחפושת ליל כל הקדושים פופולרית, אך רבים רואים בה ניכוס תרבותי במקום לכבד את התרבות המקסיקנית.

פרשנויות מודרניות אחרות לגולגלות הסוכר מגיעות בצורה של קעקועים. לצורך קעקועים, אנשים פונים קאלברה או דימוי של גולגולת סוכר. זו הפכה לאחת מבחירות הקעקועים הנפוצות ביותר בעשורים האחרונים. נדבר על כך יותר בפסקאות הבאות.

קעקועי גולגולת הסוכר וקאלברה – עיצוב מוסבר

קעקועי סוכר גולגולת, קעקוע שמור, 1מקור תמונה: אינסטגרם

עיצוב גולגולת קאלברה

כפי שהזכרנו קודם לכן, קעקוע של קאלברה הוא קעקוע של תמונת גולגולת סוכר. זוהי אחת מגולגלות הסוכר הנפוצות ביותר או קעקועי יום המתים.

עיצוב קעקוע Calavera די דומה לגולגולת הסוכר בפועל. הקעקועים לרוב צבעוניים ומייצגים בדרך כלל סוג גולגולת נקבה ולא זכר. הסיבה לכך נעוצה בעצם מָסוֹרֶת הטקסים של יום המתים מתרכזים סביב קדושות ספרדיות ואלות אצטקיות.

קעקוע של Calavera מתאפיין בדרך כלל בהרבה קווים ונקודות, פירוט, צורות לב ופרחים, וכמובן בצבעים רבים. צורות הפרח והלב ממוקמות לעתים קרובות באזור העיניים (או בארובות העין). הקעקועים יכולים להכיל גם סמלים מערביים יותר, כמו צלב, תכשיטים או יהלומים, כוכבים וכו ‘.

גולגולת סוכר או עיצוב גולגולת מסוכרת

קעקוע סוכר או גולגולת מסוכרת די דומה לעיצוב הקעקועים של קאלברה. הוא כולל בדרך כלל מגוון צבעים וסמליות עליזה האופיינית ליום המתים. עיצוב הגולגולת מתמקד בעבודת הקו המסובכת יותר מזו של קעקועים של קאלברה.

עם זאת, בניגוד לקעקועים של קאלברה הדומים יותר לאנדרטאות זיכרון, קעקועי גולגולת סוכר הם רק עיצובים גולגולת מעוטרים. זו הסיבה שהם יכולים להכיל כמה סימבוליזמים שונים, כמו ארובות עיניים בצורת לב או פרח, או אף פרפר וגבות. לעתים קרובות הקעקועים כוללים דפוסים שונים, עבודת קווים סחרורית, הרבה שכבות על תחרה ונקודות.

קעקועי גולגולת סוכר ייחודיים מכיוון שהם מכילים לעתים קרובות שורות או מילות השראה, בהתאם לסמליות יום המתים. המילים כמו ‘לנצח’, ‘תקווה’ או אפילו שמות של נפטרים יכולות להופיע בעיצובים של קעקוע גולגולת סוכר.

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 2מקור תמונה: אינסטגרם

עיטורים וקישוטים בעיצובים של קעקוע סוכר

רוב קעקועי גולגולת הסוכר כוללים עיטורים וקישוטים לכבוד או לסמל יום החג. עיטורים מסורתיים כאלה כוללים;

  • פרחי ציפורני חתול – ה פרחי ציפורני חתול מקסיקניות, או Cempasuchitl משמשים לקישוט מזבחות בהן מונחות גולגלות סוכר, כמו גם קברי המתים. הוא האמין כי ציפורני חתול יכולים למשוך את נשמתם של העוזבים באמצעות הצבעים הבהירים והניחוח הנפלא.
  • ורדים אדומים – ורדים אדומים פורחים ומלאי חיים משולבים לעתים קרובות עם עיצוב קעקוע גולגולת סוכר שחורה להנציח ולסמל אהבה נצחית ונצחית. קעקועים כאלה נעשים לרוב על ידי אנשים שאיבדו את בני זוגם, או את אהבת חייהם.
  • סמלים של כדור הארץ – סמלי האש, המים, הרוח והאדמה מופיעים לעתים קרובות בקעקועי גולגולת סוכר. כדור הארץ מיוצג לעתים קרובות על ידי פרי כלשהו או “לחם המתים” (פאן דה מוארטו שימש במהלך טקסים מסורתיים). מים מיוצגים בדרך כלל על ידי דמעות, רוח על ידי מיתרים מתנופפים, והאש מסומלת בלהבות או בצבע אדום בוהק..

צבעים המשמשים בקעקועי גולגולת סוכר

הצבעים המשמשים בקעקועים מסורתיים של גולגולת סוכר בהירים וחיים לעתים קרובות כדי לכבד את חגיגת יום המתים. עם זאת, כמה קעקועים של גולגולת סוכר כוללים רק גוונים שחורים ואפורים, כדי להראות את האבל על מותו של מישהו אהוב. להלן סקירה קצרה של כל הצבעים בשימוש מסורתי ומה שהם מסמלים;

  • אָדוֹם – בדרך כלל מייצג להבה/אש או דם. לעתים קרובות הוא מסמל אהבה נלהבת, בלתי מתה ונצחית, או התשוקה הנוצרית והאבל על קורבנו ומותו של ישו..
  • צהוב וכתום – בדרך כלל מייצגים את פרחי הציפורן המקסיקנית, השמש, האור, ושמחה ואושר כללי.
  • וָרוֹד – ניתן להציג גוונים שונים של ורוד בקעקועי גולגולת סוכר לייצוג חגיגה ואושר למי שמת וכעת נכנסים לחיים חדשים.
  • לבן – בדרך כלל מייצג את חפותו של הנפטר, או מקווה שהם ייכנסו לשלב חדש של החיים.
  • סָגוֹל – מסמל צער על מותו של אדם אהוב, כמו גם סבל וכאב שהמוות מביא לאנשים שנותרו מאחור.
  • שָׁחוֹר – מסמל את המוות בצורתו ה’אמיתית ‘; הוא מסמל גם את המיתולוגיה האצטקית.

גולגלות סוכר ורעיונות עיצוב לקאלברה

קעקוע גולגולת סוכר זיכרון או דיוקן

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 3מקור תמונה: אינסטגרם

קעקועי גולגולת הסוכר לזכר הם וריאציה מפורסמת של סמליות הגולגולת הסוכר מאוד ביחס ליום המתים. קעקועים אלה הם קעקועי דיוקן, כאשר העיצוב מבוסס על אדם אמיתי אך יש להם אותן תכונות כמו גולגולת סוכר.

קעקועים כאלה הם לרוב מציאותיים ודמויי חיים, כך שהם יכולים להיות ממש קשים לביצוע נכון. עבור קעקוע כזה, צריך למצוא אמן קעקועים די מקצועי שיש לו ניסיון בעשייה מציאותית קעקועי זיכרון. קעקועים אלה בדרך כלל מפורטים מאוד ומעוטרים בכבדות עם קווים, נקודות ופריטים כמו פרחים, פרפרים וכו ‘..

בכל הנוגע לעיצובי קעקוע של גולגולת סוכר, העיצוב מבוסס על תמונה ממשית של אדם. לאחר מכן יוצר הקעקוע עיצוב חדש המשלב את תכונות האדם וגולגולת הסוכר. לאחר שילוב העיצובים, האמן יתחיל להעביר את התמונה על העור שלך.

אז היכן עליך למקם את קעקוע הזיכרון שלך לגולגולת סוכר? ובכן, קעקועים אלה אמורים להיות גלויים. אז לך על אזור הכתפיים, הצד של הצוואר, הגב העליון, האמה, אזור השוקיים וכו ‘ומכיוון שהקעקוע יהיה מפורט וצבעוני ביותר, אתה יכול לצפות לשלם יותר מאלף דולר. המחיר עולה ביחס לגודל הקעקוע, מורכבות העיצוב ומיקום הגוף.

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 5מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 6מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 7מקור תמונה: אינסטגרם

קעקוע גולגולת סוכר שחור, גיאומטרי

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 8מקור תמונה: אינסטגרם

לפעמים גולגלות סוכר אינן מכבדות וחוגגות את מותו של אדם אהוב. כמה עיצובים של קעקוע גולגולת סוכר מציגים את התמותה ואת בלתי נמנע של המוות. לכן קעקועים כאלה הם במקום צבעוניים, לעתים קרובות שחורים, גיאומטריים וכבדים בפרטים.

עם זאת, למרות שעיצובים הקעקועים שחורים וגיאומטריים, הקעקועים כוללים לעתים קרובות את הסמלים האופייניים והעליזים כמו פרחים, לבבות, פרפרים וכו ‘. חלק מהקעקועים אפילו כוללים שעונים או כלי נשק לסמל חלוף הזמן וחוסר המוות של המוות..

קעקוע הגולגולת הסוכר השחור והגיאומטרי יכול להיות קטן או גדול, בהתאם להעדפותיך. הם יכולים גם להכיל סמליות ופריטים נשיים או גבריים יותר, כך שיתאימו לך באופן אישי. קעקועי גולגולת סוכר שחורים הם בדרך כלל רב תכליתיים בעיצוב ויכולים לפרט או להציל פרטים מעניינים ומורכבים.

למרות שקעקועים אלה אינם כוללים צבעים אחידים, הם עדיין ממש קשים לביצוע, שכן בעיצוב מתרחשים הרבה פירוט ומורכב גיאומטרי. אז, אתה יכול לצפות לעלות משמעותית של הקעקוע הסופי, במיוחד אם הקעקוע גדול וממוקם במקום מורכב על הגוף.

קעקועי סוכר גולגולת, קעקוע שמור, 9מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 11מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 12מקור תמונה: אינסטגרם

סלבריטאי כבוד קעקוע גולגולת סוכר

קעקועי סוכר גולגולת, קעקוע שמור, 13מקור תמונה: אינסטגרם

וריאציה של קעקוע גולגולת סוכר שחורה היא זו הכוללת גולגולת מסוגננת ותאריך מותו של אדם מפורסם, או מפורסם. יש אנשים שהולכים על עיצוב קעקועים של סלבריטאים כצורה של כיבוד והנצחה של חיי סלבריטי שהשפיע על חייהם.

קעקועים כאלה נעשים לרוב בצבע שחור עם הרבה הצללה אפורה, כדי לתרגם באמת את האבל על מותו של מפורסם. כמה סוגים של קעקועי כבוד מפורסמים כוללים את הדיוקן האמיתי של הסלבריטאי, אך לרוב העיצוב כולל גולגולת מסוגננת ותאריך המוות.

קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 14מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 15מקור תמונה: אינסטגרם

קעקוע גולגולת סוכר גברי

קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 16מקור תמונה: אינסטגרם

כפי שהזכרנו קודם לכן, קעקועי גולגולת סוכר כוללים לעתים קרובות עיצוב גולגולת נשי, המבוסס על הטקסים והפרקטיקות של אלות אצטקיות וקדושות מקסיקניות. עיצוב הגולגולת הנשית של סאם משמש לפרשנות עיצוב גברית ונשית כאחד.

עם זאת, בעיצוב גברי, הגולגולות מציגות מראה כהה יותר, נועז, מבשר רעות ומציאותי, בהשוואה לקעקועי הגולגולת הסוכר הרגילים. יתר על כן, במקום להציג פריטים וסמלים כמו פרחים ולבבות, עיצובים קעקועים אלה משלבים לעתים קרובות סמלים כמו רוחות רפאים, עכבישים, קורים, גולגלות אחרות, ינשופים וכו ‘..

עם זאת, הוא סבור כי קעקועי גולגולת סוכר גבריים ונשיים כאחד מסמלים את המוות באותו אופן, רק הקעקועים הגבריים נמצאים בתחום הריאליסטי יותר ומטיסים לכיוון ההיבטים השליליים של גסיסה והבלתי נמנע של מוות..

קעקועי סוכר גבריים הם לרוב שחורים וכוללים הצללה אפורה. יש גם הרבה קווים ונקודות, האופייניים לקעקועים הסטנדרטיים של גולגולת הסוכר. הקעקועים יכולים להיות בכל גודל, אבל עדיף לעשות קעקוע גולגולת סוכר בינוני, רק כדי שהפירוט והעבודה של הקו יראו טוב יותר..

קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 17מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 18מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 19מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת סוכר, קעקוע שמור, 20מקור תמונה: אינסטגרם

קעקוע גולגולת סוכר הדוניסטי

קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 21מקור תמונה: אינסטגרם

וריאציה עיצובית פופולרית נוספת של קעקוע גולגולת סוכר היא זו המציגה סמליות של מסיבות. הרעיון מאחורי עיצוב כזה הוא שמוות הוא פשוט כרטיס לכיוון אחד למסיבה נצחית. לכן גולגולת הסוכר מלווה בפריטים כמו משקאות חריפים, כובעי סומבררו, פונצ’ו מפוספס וסמלים אחרים של המורשת המקסיקנית ותרבות הנהנתנות והפינוק..

קעקוע הגולגולת הסוכר הנהנתנית כולל לעתים קרובות גולגולת סוכר שחורה מוקפת בפריטים הנ”ל שיכולים להיות גם שחורים או צבעוניים. הקעקוע יכול להיות קטן או גדול, רוב הקעקועים כאלה נוטים להיות קטנים ומתאימים, למשל, מאחורי האוזן, האמה, הקרסול, החלק האחורי של הצוואר וכו ‘..

קעקועי סוכר גולגולת, קעקוע שמור, 22מקור תמונה: אינסטגרם קעקועי גולגולת הסוכר, קעקוע שמור, 23מקור תמונה: tattoodo.com

מחשבות אחרונות

קעקועי גולגולת הסוכר הם ללא ספק חלק מהמורשת והתרבות המקסיקנית. עם זאת, קעקועים אלה גם מראים כיצד התרבות והמסורת חורגות ממדינות ואנשים ותופסות את העולם בסערה באמצעות סמליותו, משמעותו ומראהו המדהים.

כיום קעקועי גולגולת סוכר הפכו לעיצוב המיינסטרים בקהילת הקעקועים. אבל, למרות שהקעקועים פופולריים, כל עיצוב קעקוע של גולגולת סוכר עדיין ייחודי וייחודי לאדם העונד אותו. אז, אם אתם מחפשים עיצוב קעקוע מגניב, אך משמעותי וייחודי, אז קפצו קעקוע גולגולת סוכר.