האם השיער שלי יצמח שוב לאחר קעקוע?

אם אי פעם עשית קעקוע, אתה יודע שאתה נדרש לגלח את האזור בו יוצב הקעקוע (אם יש לאזור שיער כמובן). זוהי דרישה נפוצה לפני הקעקוע, כך שהקעקע יכול לבצע את עבודתו ללא כל מכשולים. שיער יכול למנוע מהשבלונה ליישם כראוי, ויכול לבלגן את העניינים עם המחט והדיו.

אבל, מה קורה לאחר ביצוע הקעקוע? האם השיער צומח מחדש, או שהוא יישאר ללא שיער לנצח?

בפסקאות הבאות נבחן מה קורה עם העור לאחר קעקוע והאם השיער יצמח מחדש או לא. אז בלי להתבטא יותר, בואו נתחיל!

גילוח לפני קעקוע – למה?

כדי להבין את הנושא כאן, צריך להבין מדוע יש צורך לגלח את אזור הקעקועים המיועד מלכתחילה.

קודם כל, אם אתה מגיע לחנות קעקועים ללא גילוח, אל תדאג. אמן הקעקועים שלך יספק לך סכין גילוח כדי לגלח את האזור המיועד בעצמך, או שהם יעשו זאת אם האזור אינו בהישג ידך..

אזור הקעקועים המיועד צריך להיות חלק ונקי מסיבות רבות. לדוגמה;

  • אזור חלק ונקי יביא ליישום סטנסיל טוב יותר
  • קל יותר לעבוד עם עור נטול שיער
  • עור נטול שיער מאפשר גם לקעקועים לעבוד בקלות
  • עור חלק אינו מפריע למחט
  • לא יהיו כתמים ריקים בקעקוע כשהאזור מגולח

כפי שאתה יכול לראות, שיער יכול לגרום להרבה בעיות עבור האמן הקעקוע. אם לא היית מגלח לפני כן, השיער היה קוטע את המחט בניקורה של העור. זה גם יגרום למחט לפספס כתמים מסוימים על העור, וכתוצאה מכך יהיו כתמים ריקים בקעקוע. שלא לדבר על זה שקל פי 10 להחיל את השבלונה לעיצוב הקעקוע על עור שעיר מאשר על עור חלק ומגלח..

אם אתה רוצה שהקעקוע שלך ייצא מושלם, תצטרך להתגלח, ללא ספק!

הערה: במהלך הגילוח, יש להיזהר במיוחד לא לקבל חיתוך גילוח. במקרה של חיתוך או צריבה של סכין גילוח, ייתכן שהקעקוע שלך לא יצליח לקעקע כראוי. המחט לא יכולה לעבוד על החתך, מכיוון שהיא נחשבת כ’פצע פתוח ‘. יתכן שתצטרך לחכות עד שהחתך יחלים לגמרי לפני שתקעקע.

אז, האם השיער יגדל בחזרה?

ההמשך של קעקוע

קודם כל, בואו ניקח רגע להבין מה עורך העור שלך לאחר קעקוע.

בימים הראשונים הקעקוע שלך ישמש כפצע פתוח. העור נקטע אלפי פעמים, ברציפות, ולכן טבעי להתייחס אליו כאל פצע טרי. וגם, הפצע צריך להחלים.

בשלב זה, תוכל לתת לקעקוע שלך להישאר עטוף ליום המחרת. זה יזלוג וידלוף, אבל זה נורמלי. הגוף נפטר מהפלזמה והדיו הנוספים כדי שהאזור יוכל להתייבש ולהחלים.

כשהקעקוע מרפא, העור מתייבש ותבחינו בשכבת עור חדשה שנוצרת. חשוב לא לבחור אותו או לגעת בו, למרות שהוא מגרד וגורם לאי נוחות.

לאחר שהקעקוע נרפא, תבחין בעור שחוזר לעצמו הרגיל. הוא ירגיש שוב רך, ותבחין בצמיחת שיער.

צמיחת השיער

כעת, בהתאם לאזור בגוף, השיער יגדל או שלא יצמח.

אם לאזור לא היה שיער לפני הקעקוע, לא יהיה לו שיער אחרי הקעקוע, כפי שניתן להניח. יש אנשים שחושבים שריפוי קעקועים מקדם צמיחת שיער, אבל זה לא נכון במקרים שבהם לא היה שיער מלכתחילה.

אבל, מה עם האזורים שבהם היה שיער, והיית צריך לגלח אותו? ובכן, תשובה פשוטה היא; כן, השיער יגדל בחזרה, ללא קשר לקעקוע!

השיער עשוי לא לצמוח מהר כפי שהוא היה עושה בדרך כלל לאחר גילוח גילוח. העור נפגע לאחר תהליך הקעקוע, ולכן מיקוד הגוף הוא קודם כל בריפוי פצעים. לכן, ה מחזור צמיחת שיער עלול להתעכב למספר ימים באזורי גוף מסוימים. מה שאנו מתכוונים בכך הוא הדבר הבא;

אם האזור המקועקע הוא שעיר במיוחד, השיער עשוי להימשך זמן מה עד שהשיער ועובי השיער היה בעבר. מצד שני, אם לאזור המקועקע לא היה באמת הרבה שיער, אתה עשוי להבחין בעיכוב גדול עוד יותר בצמיחת השיער.

מה לגבי שיער חודר?

אנשים רבים דואגים לבעיית קעקוע ספציפית; שיער צומח.

לאחר גילוח וקעקוע, האם ניתן לחוות בעיות בצמיחת שיער ביחס שיער צומח? ובכן, התשובה היא, כן ולא.

כעת, חשוב להבין כי דיו קעקוע מונחת לתוך העור מתחת לאזור זקיקי השיער. המשמעות היא שהקעקוע עצמו לא יושפע גם אם הייתה בעיה בשיער חודר.

עם זאת, כולנו יודעים כמה שיער צומח יכול לעצבן. זה בדרך כלל גורם לדלקת מקומית כלשהי, הופך לגרד מאוד ולא נוח. אם זה המקרה, במיוחד בקעקוע טרי, חשוב להימנע מלגעת ולגרד באזור.

זה רק יגרום לבעיות נוספות בעור ועלול להשפיע על תהליך הריפוי הקעקוע עצמו. עם זאת, אם הקעקוע שלך נרפא במלואו ואתה נתקל בבעיה בשיער חודר, אל תהסס לטפל באזור, אך הימנע מלנקב את העור כדי להסיר את השיער..

אם אתה כן קוטף את השיער החודר, זכור כי הדבר עלול לגרום נזק לקעקוע, במיוחד אם אתה לוחץ ושורט את האזור. יכולות להיות אפילו הצטלקות קבועות וזיהום באזור.

אז איך אתה יכול למנוע מבעיות אלה להתרחש?

ראשית, אנו ממליצים לך לבצע את הקעקוע במיקום עם שיער פחות או ללא שיער. לחלופין, אתה עושה קעקוע שבו העור מעט עבה יותר ויש לו יותר תמיכה בשרירים.

הסיבה שאנו ממליצים על כך נעוצה בעובדה כי עור דק יותר נוטה יותר לבעיות שיער צומח. במקום בו העור דק יותר, כך השיער ברוב המקרים. לשיער דק קשה יותר לצמוח, כך שהוא נתקע בזקיקים וגורם לכל מיני בעיות.

הבעיה עלולה להתרחש גם במהלך הגילוח עצמו. אם התער מגלח את העור בכיוון ההפוך לצמיחתו, סביר יותר שתסתיים בשיער חודר. לכן, חיוני לגלח את השיער באותו כיוון בו הוא צומח.

כמו כן, רוב אמני הקעקועים נוטים לייבש את האזור המיועד. שיטת גילוח זו עלולה לגרום לחתכי גילוח, כוויות גילוח ושיער צומח לאחר שהעור מתחיל להחלים. בקש מאמן הקעקועים שלך לגלח את העור כראוי (באמצעות ג’ל גילוח מוקצף, למשל), או הקפד לגלח או להסיר את השיער לפני פגישת הקעקוע..

האם השיער יגדל לאחר הסרת קעקועים?

סוגיה נפוצה נוספת הכרוכה בקעקועים היא צמיחת שיער לאחר הסרת קעקועים.

כעת, בהתחשב בכך שרוב הסרת הקעקועים נעשית בלייזר, נתמקד בהסרת קעקוע בלייזר לבעיה זו.

כרגע אין אינדיקציות לכך שהשיער שלך לא יגדל לאחר הסרת קעקוע בלייזר. ישנם מקרים בהם השיער לא צומח שוב כפי שהיה פעם. וכמה אנשים חוו נשירת שיער מסוימת באזור המטופל. דווח על נשירת שיער זמנית, אבל זה היה יותר מקרה של עיכוב בצמיחת שיער; השיער אכן צמח מחדש, זה פשוט לקח יותר זמן מכיוון שהעור נרפא והחלים מהטיפול.

עם זאת, מכיוון שהלייזר נועד למקד רק את הדיו בעור, הוא בדרך כלל אינו משפיע על האזור שמסביב, רקמות וזקיקי שיער. אז, גם אם הייתה פגיעה אפשרית בזקיקי השיער, זה יהיה מינימלי, שכן הלייזר עובד במהירות ומפגשי ההסרה אינם ארוכים.

מחשבות אחרונות

אז, יהיו הנסיבות אשר יהיו, השיער שלך יגדל לאחר קעקוע, אם גם לאזור היה שיער לפני הקעקוע. אם האזור היה נטול שיער לפני הקעקוע, הוא יישאר כך גם לאחר הקעקוע. לגוף יש דרכי עבודה רגילות, גם לאחר שהעור נפגע מתהליך הקעקוע. אם השיער שלך לא צומח מיד, אל תדאג. העור המטופל צריך קצת זמן להחלים, וככל שהוא מתרומם, מחזור צמיחת השיער יחזור ללוח הזמנים הביולוגי הרגיל שלו.