Jonah Marais’in 12 Dövmesi ve Anlamları

Jonah Marais Roth Frantzich, Amerikalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Jonah, en çok Zach Herron, Jack Avery, Daniel Seavey ve Corbyn Besson ile birlikte Amerikan erkek grubu ” Why Don’t We “nin bir parçası olmasıyla ünlüdür. 2016’da başladılar ve birkaç EP yayınladılar ve 2018’de 8 letter adlı ilk albümlerini yayınladılar..

Jonah’ın vücudunda onun için gerçekten özel olan oldukça şaşırtıcı dövmeler var. Sizi onun mürekkeplerine ve arkasındaki anlamlara götürelim..

1. ‘Ağaç ve 8’ Dövme

Dövme: Şarkıcının sağ kolunun yan tarafında palmiye ağacı dövmesi var. Sağ bileğinin yan tarafında da “8” rakamı dövmesi var..

Anlam: Ön kolundaki ağaç dövmesi onun için özel bir tasarım ve aynı zamanda grubun 2019 yılında çıkardığı “Cold in LA” şarkısını temsil ediyor. Ağaç, albüm kapağında yer alıyor. Bileğindeki “8”, grubun tüm üyelerinin sahip olduğu, paylaştıkları bağı temsil eden ve aynı zamanda ilk albümlerinin adını temsil eden, 8 harfli eşleşen bir dövmedir..

2. Kuş Dövmesi

Dövme: Sağ bileğinin iç kısmında kanatları genişçe yayılmış bir kartal dövmesi var..

3. Tasarım Dövmesi

Dövme: Sağ ön kolunun üst tarafında elmas tasarımlı bir dövme var. Tasarım geometrik şekiller ve çizgilerden oluşur.

Anlam: Ön kolundaki tasarım aslında bir beyzbol sahasının taslağıdır. Jonah eskiden beyzbol oynadığı için dövme onun için özel bir anlam taşıyor..

4. ‘Kaplan’ Dövmesi

Dövme: Jonah’ın sağ kolunda, dirseğinin yanında bir kaplan dövmesi var..

Anlam: Kolundaki kaplan, kaplan yılında doğduğu için doğum tarihini temsil ediyor. Kaplan da en sevdiği hayvan olduğu için bu dövmeyi yaptırmak istedi..

5. Ev Dövmesi

Dövme: Sağ ön kolunun iç kısmında en özel mürekkeplerinden biri var. Dövme, yıldızlı bir gökyüzünün altında bir şehrin silüetinin, altında dalgaların olduğu bir köprünün ve bir sıra ağaç ve bunların denizdeki yansımasının tasarımıdır..

Anlam: Kolundaki şehir dövmesi, memleketi Minnesota’dan bir sahne. Dövme, evinin denize bakan sahnesini gösteriyor. Jonah, dövmeyi Instagram hesabında “evin kalıcı bir hatırlatıcısı” başlığıyla paylaştı.

6. ‘Sayı’ Dövmesi

Dövme: Sağ üst kolunda da “1998” rakamı dövmesi var..

Anlam: Sayı doğum yılını temsil eder. Jonah, 16 Haziran 1998’de doğdu..

7. ‘Gemi’ Dövmesi

Dövme: Şarkıcının sağ pazı üzerinde büyük bir gemi dövmesi var..

Anlam: Pazı üzerindeki gemi, yeni bir başlangıcın ve yolculuğun sembolüdür. Aynı zamanda iyi şans ve kısmeti temsil eder..

8. ‘Güneş’ Dövmesi

Dövme: Jonah’ın sağ üst kolunda da güneş dövmesi var.

Anlam: Kolundaki güneş dövmesi, çok sevdiği ve en büyük destekçilerinden biri olarak gördüğü “Güneşli” büyükannesinin adını temsil ediyor..

9. ‘Cıvata’ Dövmesi

Dövme: Sol elinde, başparmağının yanında küçük bir şimşek dövmesi var..

Anlam: Elindeki cıvatanın dövmesi kendiliğindenliği temsil ediyor.

10. ‘Loon’ Dövmesi

Dövme: Şarkıcının sol omzu, sahip olduğu ilk dövmeye sahip. Dövme bir loon kuşuna ait.

Anlam: Jonah’ın omzundaki loon dövmesi, memleketi Minnesota’daki Stillwater’a bir övgü niteliğindeki dövmelerinden bir diğeri. Loon, Minnesota’nın eyalet kuşudur..

11. Alıntı Dövme

Dövme: Sağ bacağının iç kısmında, ayak bileğinin hemen üstünde, üzerinde “derin nefes al” dövmesi var..

12. Kelime Dövmesi

Dövme: Şarkıcının sol göğsünde “TCZJES” dövmesi var..

Anlam: Göğüs kafesindeki kelime dövmesi, aile üyelerinin baş harflerinden yapılmış bir kelimedir. Mektuplar babası Timothy Frantzich, annesi Carrie Frantzich, erkek kardeşi Zebulon Wilder Frantzich, kendi adı Jonah ve kız kardeşleri Esther Grace ve Svea’yı temsil ediyor. Dövme, ailesine olan sevgisini temsil ettiği için özel bir dövme, bu yüzden herkesin baş harflerini kalbine dövme yaptırdı..