Anlamları Olan 19 İnanılmaz Mozaik Dövme Fikirleri

Mozaikler o zamandan beri oldukça popüler olmuştur ve kabuklar, taşlar ve bardaklarda gelişmektedir. Küçük parçalar ve parçalar aracılığıyla havalı bir sanatsal tasarımın formülasyonu ve nihayetinde bir başyapıt yaratmak, mozaik sanatını ustaca tanımlar. Tüm tasarım küçük parçalara dayanmaktadır ve bu yüzden çok önemlidirler. Küçük parçaların yaşamdan daha büyük bir şeyle birleşmesi gibi, yalnızca damla damla bir denizin oluşabileceğini ifade eder. Mozaik tasarımların çoğunu nerede bulabileceğinizi hatırlıyor musunuz? Mozaik sanatı formuyla süslenen kiliseler, camiler ve sinagoglardır. Muhtemelen bu yüzden manevi dünyayla da bağlantılılar..

Sade eski dövmenizi yoğunlaştırmak istiyorsanız, mozaik bunu yapmanın harika bir yoludur. Sanatı bir üst seviyeye taşıyor. Bu nedenle mozaik tasarımları, ayrıntılara dikkat eden erkekler ve kadınlar için harikadır, çünkü bütün olarak, küçük incelikler önemlidir. Mozaikler, geometrik tasarımlara ve modern sanat formlarına bayılanlar için kesinlikle çekici. Hem siyah beyaz hem de renkli desenler mozaikte yapıldığında süper havalı görünüyor. Bir başka trend yol, iki tür sanat formunu karıştırmaktır. Örneğin dövmenizin sadece yarısı mozaik olabilir. Diğeri sadece düz siyah beyaz anahat olabilir. Tüm tasarımı harika bir ironi ve bükülme ile sağlar.

Mozaik dövmeler göze hoş gelen bir görseldir ve bu nedenle özellikle mükemmel tasarımı aramanız için sizi anlamlarıyla birlikte 20 İnanılmaz Mozaik dövme tasarımının bir listesini oluşturduk! Okumaya devam etmek.

 • Daniel ve Aslanlar

mozaik dövme

Zaten bilmiyorsanız, Danie ve Aslanların arkasında bir hikaye var. Daniel, kraliyet efendisi Med Darius tarafından yüksek makama terfi ettirilir. Her ne kadar kıskanç düşmanları, Darius’u otuz gün boyunca Darius dışında herhangi bir tanrıya veya insana herhangi bir tür duayı mahkum eden bir kararname duyurması için kandırırlar. Bunun cezası aslanın inine atılmaktı. Yine de Daniel Tanrı’ya ve krala dua etmeye devam etti. Çok üzülen kral, Daniel’i ölüme mahkûm etmek zorunda kaldı. Ertesi sabah kral, Daniel’in durumunu sormak için acele etti ve Daniel, onun aslanın çenesini kapatan bir melek tarafından kurtarıldığını, “çünkü onun (Tanrı) önünde kusursuz bulundum” yanıtını verdi. Kral, düzenbazların aileleriyle birlikte ölüme mahkûm edilmesini emreder..

Bu dövme deseni, Daniel ve aslanlarla birlikte, bacağa oyulmuş renkli vitray aracılığıyla gösterilir. Bir katedralde olmanın anılarını çağrıştırıyor, değil mi? Dolayısıyla, güçlü bir şekilde ruhani iseniz, bu tasarım inancınızı sergilemek için müthiş görünecek..

 • fil yüzü

mozaik dövme

En genel anlamıyla filler güç ve güç anlamına gelir. Aynı zamanda sabır ve azim anlamına gelir. Üzerlerine bir tür tehdit empoze edilmediği sürece, genellikle çok sakin yaratıklardır. Önemli olmanın yanı sıra, bu günlerde vücut parçanıza mürekkebi almak söz konusu olduğunda filler çok moda. Göğüs veya sırt, çok büyük bir şeyi çoğaltmak için iki harika seçenek. Bu filin aslında oldukça şık ve hippi olan üçüncü bir gözü bile var. Kırmızı ton, tüm tasarımı büyük ölçüde geliştirir.

 • Mavi kedi

mozaik dövme

Bu kedi mozaik formunda oldukça benzersiz görünüyor. Mavi renk oldukça belirgindir, ancak gürültülü bir şeyle ilgilenmiyorsanız iyi bir renk seçimidir. Kedinin yeşil gözleri, mavi tulumlarla oldukça iyi rezonansa giriyor. Bu, trisepsleriniz için son derece çekici bir tasarımdır. Halihazırda evcil bir kediniz varsa, bu küçük arkadaşınıza bir teklif olarak hizmet edebilir..

 • baykuş tasarımları

mozaik dövme

Baykuşların yalnızca simya, okültizm ve büyücülüğü pekiştiren karanlıkta bulunduğu bilinmektedir. Şimdi, gece ile ilgili bir şey, şaşırtıcı bir şekilde, baykuşların da ilişkili olduğu bir gece gezgini olan aydır. Bu nedenle, ayın yenilenme evreleriyle birlikte dişil enerjinin ve doğurganlığın bir temsilcisi haline gelir. Mitoloji bile baykuşu bilgelik ve kadınlıkla ilişkilendiren kanıtlara sahiptir..

 • Tam Geri Mozaik Dövme

mozaik dövme

Bu dövme tasarımı, bir kilisenin duvarından bu adamın sırtına doğrudan kopyalanmış gibi görünüyor. Tam arka mozaik, ihtişamın bir prototipidir. Hem dövme sanatçısı hem de giyen için çok fazla sabır ve detaylandırma gerektirecek kadar karmaşıktır. Her ne kadar bittiğinde, sonuç muhteşem görünüyor. Bu desen tamamen Hristiyan dövme tasarımlarından ilham almıştır..

 • Sevimli Fil Dövme Tasarımı

mozaik dövme

Fillerin tüm dünyada güçlü bir mecazi anlamı olduğu bilinir ve iyi şans, canlılık, başarı, bilgelik ve macera sembolü olarak algılanır. Filler de tıpkı insanlar gibi son derece sosyal hayvanlar olduklarından sadakat, yakınlık ve dayanışmanın temsilcisi olarak kabul edilirler. Bununla birlikte, bu özel dövme deseni, birden fazla farklı tasarımla basılmış tüm hayvanı gösterir. Başın arkasındaki mandala, ona çok derin bir görünüm kazandırıyor. Göze çarpan şey, başının üstündeki mücevher benzeri taştır..

 • Yüz Mozaiği

mozaik dövme

Bu desen diğer tasarımlara göre oldukça tuhaftır. Kendi bireysel algınıza göre sonsuz uygulamalara sahip olabilir. Benim için bu, bir şeyin eksik olduğu veya muhtemelen kişinin bir şeyden emin olmadığı anlamına gelir. Görünen tek göz oldukça gerçekçi görünüyor.

 • Gizemli Kurt Tasarımı

mozaik dövme

Birçok insan son derece havalı göründüğü için vücutlarına kurt desenleri işliyor ve kurt genel olarak oldukça vahşi ve cesareti temsil eden bir hayvandır. Kurt, vesayet, gelenek, dürüstlük ve akraba bir karakterin temsilidir. Wolf, hızlı ve güçlü duygusal bağlar kurma kapasitesine sahiptir ve sıklıkla kendi dürtülerini yerine getirmesi gerekir. Böylece bizi aynı şekilde onları takip etmeye, ruhlarımıza ve beyinlerimize bağlı kalmaya ve kendi yaşamlarımız üzerinde otoriteye sahip olmaya motive ederler. Ek olarak, kurt her zaman okültizm ile ilişkilendirilmiştir ve mozaik etkisi tüm tasarıma çok daha fazla mistisizm katmaktan başka bir şey yapmaz..

 • Timsah tasarımı

mozaik dövme

Bu mozaik Timsah, bir su kütlesinden fırlayacakmış gibi harika görünüyor. Kare mozaik, fayanslar için de harika bir desen olabilir gibi görünüyor. Mavi, yeşil, sarı ve pembe renkler birbiriyle iyi uyum sağlar ve harika bir kontrast oluşturur..

 • Mozaik Barış Tasarımı

mozaik dövme

Mosaic Peace Sign Tattoo oldukça şık görünüyor. Güzel renkler, siyah bir arka plana sahip olan barış sembolünü tamamlar. Barış sembolüne dolanan sarmaşıklar onu doğa temasına bağlar. İsterseniz biraz çiçek de ekleyebilirsiniz. Aslında mozaik etkisi zaten bir çiçeğin taçyapraklarını andırıyor..

 • Kükreyen Panter Mozaik Dövme

mozaik dövme

Göğüsteki kükreyen Mozaik panter yüz dövmesi oldukça zarif görünüyor. Görkemli görünümlü bir tasarım ve mozaik etkisi ona biraz sanatsal bir dokunuş katıyor. Sembolik olarak, çağlar boyunca bir ruh hayvanıyla ilişkilendirilmiştir ve insanlar her zaman onun enerjisine ve gücüne bakarlar. Ayrıca nefes kesen aurası nedeniyle bu muhteşem yaratıktan korktular. Ağzından damlayan kan ona derin bir etki veriyor..

 • Arkadaki Mozaik Kedi Anahattı

mozaik dövme

Bu, herhangi bir kalın çizgi veya abartılı desen içermeyen çok basit bir tasarım modelidir. Arka kısım, geniş alana sahip olduğu için çift için iyi bir yerleştirme fikridir. Temiz bir parçadır.

 • Önkolda Fil Tasarımı

mozaik dövme

Küçük bir mozaik fil tasarımı oldukça moda görünüyor. Aslında içinizdeki hippiyi ve vahşi ruhu temsil ediyor. Önkol, oldukça dikkat çekici bir nokta olduğu için böyle güzel bir dövme için harika bir yer. Üzerindeki detay oldukça güzel. Filin alnında yin ve yang sembolü bulunur..

 • renkli balık sembolü

mozaik dövme

Koi balığı tasarımı oldukça canlı ve renkli görünüyor. Dövmenin boyutu, sırtı mükemmel bir yerleştirme fikri haline getiriyor. Japonya’da Koi Balığı, iyi bir kaderi veya kaderi temsil eder. Ayrıca, sıkıntılı zamanlarda kararlılık ve amaç gücü ile de bağlantılıdırlar. Bu nedenle, dünyanın geri kalanında Koi balığı iyi şans, zenginlik ve azim anlamına gelir. Cesareti temsil ettiği için Budizm’de de büyük önem taşır..

 • mozaik kalp

mozaik dövme

Kalp, sevgi ve şefkatin geleneksel anlamını temsil etmek için nezaket ve barışı temsil eder. Bu kalp dövmesi, bir araya getirilen birçok üçgen ve eşkenar dörtgen parçalarından oluşur, ancak içeride de mozaik efekti eklemek için çeşitli renkli desenlerle doldurulur..

 • Kertenkele Dövmesi

mozaik dövme

Ürpertici şeylerle ilgileniyorsanız, bu dövme sizin için doğru seçimdir. Elbette, kertenkeleyi kendinize dövme yaptırmak eşsiz bir fikir. Ancak renkler, tüm bu tasarımın tek canlı parçasıdır..

 • Mozaik Yılan Dövme Tasarımı

mozaik dövme

Tarihsel olarak konuşursak, yılanlar ve sürüngenler, gücü veya sanatsal bir ruh gücünü simgeler. Yılanların derilerini keserek döktüğü bilindiğinden, dirilişin, dönüşümün, zamansızlığın ve iyileşmenin büyük bir sembolü haline gelirler. Basit yılan tasarımının yanı sıra, basit bir yılan deseninden çok daha önemli olan bir ouroboros deseni tercih edilebilir. Ouroboros, ölümsüzlüğün ve yaşamın sürekli yeniden doğuşunun temsilcisidir. Resimdeki bu yılan tasarımı, ona gotik ama klasik bir hava veren siyah mürekkeple yapılmıştır. Mozaik tasarım sayısız renk tonu kullanıldığında harika göründüğünden, bu tasarıma farklı renkleri dahil etmeyi de seçebilirsiniz..

 • Mandala Arasında Gül

mozaik dövme

Bu, tüm kolunuzu ve omzunuzu kaplayan havalı bir tasarımdır. Muhteşem mandala deseni güzel görünüyor ve içinde mavi bir gül gömülü. Kraliyet mavisi rengi ona görkemli bir görünüm verir. Dış alanda birkaç siyah dolgu fark edebilirsiniz, ancak tüm dövme çoğunlukla monoton bir mavi renkte yapılır. Dövmenin tamamı, harika bir şaheser yapmak için bir araya getirilmiş farklı tasarım ve desenlerin bir karışımı gibi görünüyor..

 • Mozaik Buda

mozaik dövme

Bu mozaik Buda, dövme formunda çok havalı görünüyor. Bu tasarımın en şaşırtıcı yanı, içerdiği karmaşıklıktır. Bu dövme modelinin güzelliğinin yanı sıra Buda birçok şeyin simgesidir. İlk olarak, Buda tarafından kurulan pedagoji, İngilizce’de Budizm olarak tanımlanır. Budizm’in öğretilerine inanıyorsanız, bu niyetlerinizi anmak için harika bir tasarım olabilir. Bir Buda, Bodhi’ye ulaşan kişidir; ve Bodhi tarafından, insanlar tarafından tamamen insani yollarla elde edilebilecek örnek bir beyinsel ve ahlaki üstünlük durumu olan aydınlanma belirtilir. “Buda” kelimesi, kelimenin tam anlamıyla bilgi sahibi olan, bilen anlamına gelir. Bu nedenle, bilgiye susamışsanız, bu tasarım kişiliğinizin keskin bir temsili olacaktır..

Listenin sonuna gelince, size 19 harika mozaik dövme tasarımı sağladık. Hangi tasarımı seçerseniz seçin, mürekkep almanın kalıcı bir şey olduğunu ve uygun bir tasarımın seçilmesinin ardında çok fazla araştırma yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Öyleyse sana bununla iyi şanslar.