70+ květinových tetování na ramena (a jejich významy za nimi)

Květiny v tetovacích světech jsou jako malé černé šaty v módě – jsou vždy IN. Tyto klasické, nadčasové kousky body art se ukázaly být univerzální a snadno se přizpůsobí jakémukoli stylu tetování, kterému dáváte přednost. Tetování s květinovou tématikou má různé významy, v závislosti na květinách, které si vyberete nebo považujete za relatable.

Zatímco květiny vypadají perfektně na jakékoli části těla, jsou obzvláště fascinující na ramenou. Pokud si tedy chcete nechat udělat úplně první tetování na rameno nebo máte náladu na nový kousek tělového inkoustu, jste na správném místě.

Přejděte dolů a dozvíte se více o květinových tetováních na ramenou, prohlédněte si krásné vzory a podívejte se na důležitou symboliku, kterou v sobě nesou.

Tetování na rameni bolí?

Ramena patří k nejméně bolestivým oblastem, na která se dá tetovat, a je to celá tlustá kůže s velmi malým počtem nervových zakončení. Úroveň bolesti je nízká až střední, samozřejmě v závislosti na tom, jak bolest vnímá každý člověk.

Většina lidí popisuje bolest jako pocit píchání nebo škrábání. Jak se tetovací jehla pohybuje blíže ke kosti, může to vypadat jako poněkud bolestivá vibrace.

V zásadě, pokud chcete tetování bez velké bolesti a nepohodlí, je rameno ideálním umístěním. Mějte na paměti, že každý člověk a jeho tolerance vůči bolesti je odlišná.

70+ návrhů květinových tetování na ramenou

Květinové tetování má mnoho podob, barev, tvarů, velikostí a stylů. Mohou být elegantní a elegantní nebo odvážné a ostré. Výběr designu květinového tetování závisí na vás a vaší osobnosti. Zde je tedy několik úžasných možností, kterými se můžete inspirovat.

1. Tetování slunečnice na rameni

Slunečnicové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Slunečnicové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Slunečnicové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Slunečnicové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Slunečnicové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Květiny jiskří, zvláště slunečnice. Jejich jasně žluté okvětní lístky nám připomínají sluneční svit i v zamračených dnech.

Mnoho lidí neví, že symbolika slunečnic je spojena s řeckým mýtem. Vypráví se, že nymfa Clytie byla šíleně zamilovaná do Apolla, boha slunce. Zpočátku ji také miloval.

Nakonec se Apollo zamiloval do jiné nymfy. Clytie tedy evidentně žárlila. Její žárlivost byla silná, že šla a řekla všechno otci druhé nymfy. Není třeba říkat, že na otce dojem neudělal. Choval se brutálně a pohřbil svoji dceru NAŽIVO!

Apollo byl zničený, ale zároveň naštvaný na Clytie. Aby potrestal svého bývalého milence, proměnil Apollo Clytie ve slunečnici.

Protože Clytieho láska k Apollovi byla tak silná, sledovala, jak se Apollo každý den pohybuje po obloze, stejně jako slunečnice následují slunce.

Slunečnice představují adoraci, věrnost a nadějnou lásku. Díky svému spojení se sluncem slunečnice znamenají optimismus, radost nebo něco pozitivního i v nejtemnějších hodinách.

Vícebarevné slunečnicové tetování na přední nebo zadní straně ramene je neuvěřitelně krásné, můžete se také rozhodnout pro černé nebo šedé provedení. Zatímco slunečnice vypadají nejlépe, když je jejich jasně žlutá barva dokonale vyleptaná na kůži, vaše černé/šedé tetování může mít také skvělou atmosféru. Jen se ujistěte, že vaše tetování je podrobné.

2. Rose Tattoo na rameni

Růžové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Růžové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Růžové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Růžové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Růžové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Zatímco všechny květiny představují lásku tak či onak, růže jsou v tomto oddělení mnohem lepší. Ze všech květin tam jsou růže nejčastěji spojeny s láskou. Romantická gesta vždy obsahují kytici růží. Dokonce i jedna růže může udělat trik a mluvit hodně při vyjadřování lásky člověka k jeho blízkému.

Růže jsou opravdu o lásce a pomíjivosti. Jejich význam se však může rozšířit také na důvěrnost nebo utajení a další osobnostní rysy, ctnosti a hodnoty.

Symbolika tetování růží se liší podle barvy. Například červená růže znamená lásku a romantiku. Růžová růže symbolizuje vděčnost, obdiv, milost a radost. Na druhé straně oranžová růže zobrazuje vášeň a nadšení. Žlutá růže symbolizuje přátelství nebo ochranu před závistivými milenci a bílé růže znamenají čistotu a nevinnost. Modrá růže znamená nemožné nebo nedosažitelné.

Někteří lidé používají růžové tetování, aby někomu vzdali poctu. Za tímto účelem můžete také přidat jejich jméno nebo datum, které je s nimi spojeno.

Stejně jako ostatní květinová tetování může být vaše růže na rameni vícebarevná nebo černá. Růžové tetování můžete přidat přímo na rameno, na zadní nebo přední část. Je také užitečné přidat stonek, který vám půjde po zádech nebo paži, v závislosti na umístění.

Také si přečtěte: 22 krásných růží s názvy tetování pro ženy

3. Lotus Tattoo na rameni

Lotus Tattoo na rameni 1Kredit: Instagram Lotus Tattoo na rameni 2Kredit: Instagram Lotus Tattoo na rameni 3Kredit: Instagram Lotus Tattoo na rameni 4Kredit: Instagram Lotus Tattoo na rameni 5Kredit: Instagram

Lotosový květ je fascinujícím způsobem krásný a také má hluboký význam v mnoha kulturách, zejména ve východní Asii.

Lotus je považován za symbol čistoty a božské krásy. Samotná květina kvete a daří se jí i ve špinavých vodách. Lotus nám svým způsobem připomíná překážky a negativní situace v životě, které musíme překonat, abychom mohli kvést a prospívat.

Soucit a síla jsou také spojeny s lotosovým květem. Člověk přece musí být silný, s očima upřeným na cenu, aby přežil v těch nejtěžších podmínkách a dosáhl úspěchu, který si zaslouží. Stejně jako lotosový květ ve špinavé vodě.

Protože existence lotosu nikdy ve skutečnosti nekončí, význam této květiny se rozprostírá na věčný život.

Mnoho lidí, obvykle žen, si vybírá lotosové tetování, protože symbolizuje mír a jednoduchost. Lotus jen plave na vodě a není ovlivněn ničím, co se kolem něj děje. Proto tato jemná květina představuje mír.

Pokud máte myšlení, které není ovlivněno vnějším světem, nebo doufáte, že toho dosáhnete, lotosový květ je skvělou volbou pro tetování.

Nejběžnějším umístěním lotosového tetování jsou záda, žebra a paže. Ale lotosový květ nebo lotosová větev dokonce vypadá skvěle i na lopatkách.

Také si přečtěte: 20+ návrhů tetování Lotus Flower (význam a inspirace)

4. Tetování květu ibišku na rameni

Ibiškové květinové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Ibiškové květinové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Ibiškové květinové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Ibiškové květinové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Ibiškové květinové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Květy ibišku symbolizují romantickou lásku a náklonnost díky červeným a horkým růžovým květům. Tyto krásné květiny s pěti okvětními lístky jsou obecně známé tím, že odpuzují zlé oko a negativitu.

Z tohoto důvodu lidé často nechávají tetovat květ ibišku, aby zahnali negativitu a vytvářeli pozitivní vibrace.

Jediný květ ibišku je nádherným vyjádřením ženské stránky nositele. Tvar a barvy této květiny představují krásu, půvab a ženskost člověka. Ibišek ale nemusí být vyhrazen pouze pro ženy. Muži, kteří oceňují ženskost, si mohou tato tetování také rozhoupat.

Ibišek může také symbolizovat prestiž a úspěch. Stejně jako u jiných květin závisí konkrétní symbolika na barvě. Červený ibišek tedy znamená lásku, vášeň a romantiku. Růžový ibišek zobrazuje ženskost, zatímco fialový květ je symbolem tajemnosti a dokonalosti.

Žlutý ibišek je vzácný a představuje štěstí a dobrá znamení, radost a naději. Modré tetování ibišku na rameni zobrazuje víru ve vaši svobodu nebo vaše rozhodnutí. Koneckonců, modrá je barva klidu, nezávislosti a svobody.

Oranžový ibišek je o pohostinnosti, vřelosti a radosti. Mnoho lidí se rozhodlo pro tento druh tetování, aby vzdalo hold nebo projevilo uznání Haiti.

5. Lily Tattoo na rameni

Lily Tattoo na rameni 1Kredit: Instagram Lily Tattoo na rameni 2Kredit: Instagram Lily Tattoo na rameni 3Kredit: Instagram Lily Tattoo na rameni 4Kredit: Instagram Lily Tattoo na rameni 5Kredit: Instagram

Zatímco různé odrůdy květů lilie mají jiný význam, nejběžnější symbolikou je plodnost a čistota. Lilie jsou sladké a nevinné, a proto jsou spojeny se znovuzrozením a svěžím životem.

Lilyino tetování také symbolizuje ženskost, zejména mateřství. Vášeň a královská hodnost jsou také spojeny s krásnými květy lilie. Růžové lilie znamenají ambice a prosperitu, zatímco žluté lilie znázorňují dobré zdraví a uzdravení. Červené lilie, stejně jako ostatní květiny, představují vášeň a romantiku.

Vaše tetování lilie může zabírat pouze oblast ramen nebo se rozprostírat po paži, hrudníku nebo zádech. Vše závisí na designu, pro který se chystáte.

6. Tetování Cherry Blossom na rameni

Cherry Blossom Tattoo na rameni 1Kredit: Instagram Cherry Blossom Tattoo na rameni 2Kredit: Instagram Cherry Blossom Tattoo na rameni 3Kredit: Instagram Cherry Blossom Tattoo na rameni 4Kredit: Instagram Cherry Blossom Tattoo na rameni 5Kredit: Instagram

Třešňový květ jako symbolický jarní květ symbolizuje obnovu, znovuzrození a pomíjivou povahu života. Tyto jemné květiny se ukázaly být nádhernou metaforou pomíjivosti života, protože nežijí příliš dlouho.

Někteří lidé si vybírají tetování z třešňového květu, aby si připomněli, a jiní, aby žili každý den naplno. Život je krátký a žijete jen jednou, ale pokud to uděláte správně, stačí jednou. I když to může vypadat jako klišé, které lidé neustále opakují, je to pravda a tetování z třešňových květů může tuto myšlenku znázornit.

Tetování z třešňového květu je jemné, elegantní a může být velké i malé, černé nebo vícebarevné. Můžete si také vybrat, zda jej umístíte přímo na rameno nebo třeba na lopatku. V závislosti na designu se vaše třešňové květy mohou rozšířit dolů po paži a do úplného nebo polovičního rukávu.

7. Pivoňkové tetování na rameni

Pivoňkové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Pivoňkové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Pivoňkové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Pivoňkové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Pivoňkové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

V japonské kultuře jsou pivoňky symbolem statečnosti, cti a štěstí. Pivoňka, král květin, se používá při oslavách velkých a důležitých svátků. Z tohoto důvodu tyto květiny představují bohatství.

Zatímco pivoňky byly považovány za symbol mužnosti, ženy je mohou také rozhoupat. Pivoňkové tetování na rameni může znamenat mnoho věcí, včetně prosperity, vnitřní harmonie, laskavosti a čistoty.

Kromě samotných pivoněk můžete do svého tetování přidat další motivy včetně hadů nebo draků. Tato kombinovaná tetování na ramenou nebo lopatkách často představují rovnováhu sil a krásy.

8. Jasmínové tetování na rameni

Jasmínové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Jasmínové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Jasmínové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Jasmínové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Jasmínové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Význam tetování jasmínu se v jednotlivých kulturách liší. Ve většině případů tato krásná květina zobrazuje lásku, smyslnost nebo krásu. Čistě bílé květy jasmínu představují čistotu a nevinnost.

Jasmín je malá květina, která kvete v noci. Přes svou malou velikost má jasmín silnou vůni. Z tohoto důvodu často symbolizuje hodnotu skromnosti.

Vaše jasmínové tetování může také znamenat jednoduchost a pokoru. Většina lidí se rozhodne pro více jasmínových květů, které jdou po ramenou.

9. Daisy Tattoo na rameni

Daisy Tattoo na rameni 1Kredit: Instagram Daisy Tattoo na rameni 2Kredit: Instagram Daisy Tattoo na rameni 3Kredit: Instagram Daisy Tattoo na rameni 4Kredit: Instagram Daisy Tattoo na rameni 5Kredit: Instagram

Stejně jako ostatní jarní květiny, sedmikrásky obvykle symbolizují nové začátky a naději. Sedmikrásky také parkují pozitivní vibrace a představují zábavu, náklonnost a další sladké hodnoty a atributy.

Tetování sedmikrásky můžete umístit kamkoli chcete, ale na rameni vypadá obzvlášť pěkně. Může být na přední části, na horní části ramene nebo dokonce na lopatce.

Daisy tetování často symbolizuje trpělivost, lásku a čistotu. Je to jedna z těch květin, které jsou čistě pro ženy a nemůžeme se nabažit jejich roztomilosti.

10. Tetování Magnolia na rameni

Magnolia Tattoo na rameni 1Kredit: Instagram Magnolia Tattoo na rameni 2Kredit: Instagram Magnolia Tattoo na rameni 3Kredit: Instagram Magnolia Tattoo na rameni 4Kredit: Instagram

Květy magnólie jsou jemné, a přitom neuvěřitelně krásné. Symbolizují vytrvalost, vznešenost a lásku k přírodě. Když se podíváte na magnólii, můžete vidět, že je silná, ale také jemná a jemná. Proto magnólie představuje krásu, která zahrnuje jemnost a ženskost.

Navzdory své jemné povaze je magnólie také odolná. Takže tetování s touto květinou může představovat vytrvalost. Silní lidé, kteří překonali mnoho výzev, si často vybírají tetování magnólie.

Vaše tetování magnólie může obsahovat další květinové motivy, například pivoňky.

11. Iris Tattoo na rameni

Iris Tattoo na rameni 1Kredit: Instagram Iris Tattoo na rameni 2Kredit: Instagram Iris Tattoo na rameni 3Kredit: Instagram Iris Tattoo na rameni 4Kredit: Instagram Iris Tattoo na rameni 5Kredit: Instagram

Iris květina symbolizuje božskou hranici mezi Zemí a nebem, ale také intuici, znovuzrození a naději. Tetování duhovky zobrazuje moudrou lásku, moudrost, velikost a nevinnost. Tato květina pojmenovaná po řecké bohyni Iris znamená pro různé kultury různé věci.

Jedna věc je však jistá, tetování duhovky jsou jedinečné a vypadají jako správná umělecká díla. V tetování je duhovka obvykle modrá nebo fialová. To znamená, že někteří lidé se rozhodnou pro černé nebo akvarelové možnosti. Stejně jako mnoho jiných květin může být duhovka ústředním a jediným bodem vašeho tetování nebo v kombinaci s jinými květinami a motivy.

Lidé chodí na tetování duhovky, pokud se mohou vztahovat k symbolice, ale také k estetice, a na počest Iris, kterou znají a milují.

12. Makové tetování na rameni

Makové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Makové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Makové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Makové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Makové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Mák je nejlépe známý jako květina, která symbolizuje vzpomínku na první světovou válku. Dnes se mák používá ke vzdání pocty všem padlým vojákům.

Symbolika květu máku, kromě vzpomínání, také ukazuje na oběť a nehynoucí lásku. V některých kulturách, zejména v Asii, mák symbolizuje úspěch, štěstí a romantickou lásku.

Makové tetování může také znázorňovat plodnost, plodnost, spánek a přírodu. Mnoho lidí se rozhodlo pro mák tetování, protože je spojeno se smrtí, když chtějí někomu vzdát hold. Existuje však spousta dalších důvodů pro tetování máku, jak můžete usoudit podle všech významů, které představuje.

Vaše mák tetování může být v živé červené, ale také černé. Kromě květin můžete zahrnout také stonky. Tímto způsobem může stonek klesnout po vaší paži nebo zpět.

13. Tetování kmenových květin na rameni

Kmenové květinové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Kmenové květinové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Kmenové květinové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Kmenové květinové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Kmenové květinové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Pokud chcete svému květinovému tetování dodat neobvyklý šmrnc, je tribal style skvělou volbou. Kmenové tetování existuje již po staletí a je to skvělý způsob, jak ocenit vaši kulturu.

Nejlepší na těchto tetováních je, že můžete použít jakoukoli květinu, kterou chcete, a nechat ji tetováním proměnit v kmenový motiv. Ujistěte se, že jste vybrali květinu, jejíž symboliku považujete za relatable, nebo vaši oblíbenou květinu.

Kmenové vzory jsou obzvláště silné, když jsou velké, ale vaše květinové tetování může být malé a jemné a stále budete vypadat úžasně.

14. Malé květinové tetování na rameni

Malé květinové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Malé květinové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Malé květinové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Malé květinové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Malé květinové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

To, co na květinách milujeme, je jejich univerzálnost v tetování. Květinové tetování si můžete nechat udělat v jakékoli velikosti, barvě, tvaru nebo stylu. Pokud tedy chcete malé nebo jemné tetování na rameno, malé květiny to zvládnou.

Navzdory své kompaktní velikosti jsou tato tetování stále působivá. Stále je můžete kombinovat s jinými motivy včetně kolibříků, srdcí, půlměsíce, pojmenujete to.

Malé květinové tetování obvykle přichází ve formě jemných čar. To znamená, že opravdu potřebujete najít tetovacího umělce, který je zručný a talentovaný. Přestože se tato tetování zdají jednoduchá a snadná, je zapotřebí velké množství odborných znalostí, aby jim dodaly jejich jemný a jemný vzhled.

15. Velké květinové tetování na rameni

Velké květinové tetování na rameni 1Kredit: Instagram Velké květinové tetování na rameni 2Kredit: Instagram Velké květinové tetování na rameni 3Kredit: Instagram Velké květinové tetování na rameni 4Kredit: Instagram Velké květinové tetování na rameni 5Kredit: Instagram

Pokud nechcete malé nebo jemné tetování, můžete vždy dosáhnout velkého. Květiny v propracovaných provedeních opravdu září, zejména proto, že se tatér může soustředit na každý jednotlivý detail a vytvářet realistická tetování.

Obvykle se jedná o vlastní tetování, která umělci vytvářejí jen pro vás. Proto jsou nejvhodnější pro nervózní osoby, které chtějí skákat jedinečným tetováním, které snadno vynikne.

I když máte k dispozici jakýkoli druh květin, výrazné barvy jsou zde obzvláště užitečné. Nicméně, jak můžete vidět na fotografiích výše, blackwork může dát vašemu květinovému tetování zvláštní atmosféru, vše závisí na samotném obrázku a květinách, které si vyberete.