60+ tetování, která symbolizují svobodu (aktualizováno 2021)

Tetování svobody je pro nositele důležité, bez ohledu na to, jaký design vám svobodu symbolizuje. Svobodu lze symbolizovat mnoha různými vzory tetování. Tetování svobody může být fantastickým způsobem, jak ukázat světu, který se vymanil ze své minulosti. Může to také znamenat, že jste překonali těžkosti a konečně si můžete užívat života.

Tattoo symbolizuje svobodu

Někteří lidé si také nechají vytetovat svobodu, aby symbolizovali to, čeho doufají, že ve své budoucnosti dosáhnou. Každý bude mít svou vlastní verzi svobody a existuje mnoho různých způsobů, jak ji vyjádřit pomocí tetování. Zde je 15 tetování, která symbolizují svobodu.

Psaní tetování

Tetování se svobodným psaním 1Kredit: Instagram Svobodné tetování 2Kredit: Instagram Tetování se svobodným psaním 3Kredit: Instagram

Někdy je tetování slov svoboda na vás nejsnadnějším způsobem, jak dostat pointu. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba při výběru tohoto stylu tetování zvážit, je získání správného písma. Dobré písmo by mělo být čitelné a mělo by být kompromitováno, jak atraktivní vypadá.

Písmo lze spárovat s jinými obrázky, které symbolizují svobodu, a vytvořit tak kompletní kousek, který představuje osvobození.

Tetování horkovzdušným balónem

Tetování horkovzdušným balónem 1Kredit: Instagram Tetování horkovzdušným balónem 2Kredit: Instagram Tetování horkovzdušným balónem 3Kredit: Instagram

Horkovzdušné balóny již dlouhou dobu představují svobodu, protože mohou po celém světě odletět. Pomalu odplují, často synonymem pro cesty kolem světa v klasické literatuře.

Horkovzdušné balóny mohou také odrážet nutkání zbavit se strachu, smutku a starostí. Balón přeruší své vazby na Zemi a stoupne výš, na lepší místo.

Orel bělohlavý

Orel bělohlavý 1Kredit: Instagram Orel bělohlavý 2Kredit: Instagram Orel bělohlavý 3Kredit: Instagram

Američané budou běžně oslavovat svou svobodu s tetováním plešatého orla. Je to národní pták Spojených států a je široce spojen se svobodou a svobodou.

Je běžné mít samotné tetování, které replikuje jeho přísný a autoritativní vzhled. Je také vytetováno podél hvězd a pruhů, pro maximální vlastenectví, nebo v klasickém americkém stylu.

Socha svobody tetování

Socha svobody tetování 1Kredit: Instagram Socha svobody tetování 2Kredit: Instagram Socha svobody tetování 3Kredit: Instagram

Ikonická Socha svobody představuje Libertas, římskou bohyni svobody. Je to jeden z mezinárodně nejuznávanějších obrazů, které představují svobodu, demokracii a lidská práva.

Není to jen symbol svobody v USA, mnozí, kteří uprchli do Ameriky, viděli sochu jako znamení přivítání do nové naděje a představovali lepší budoucnost pro ně a jejich rodinu. Design tetování Sochy svobody vyhovuje řadě různých návrhů tetování.

Tetování zlomeného řetězce

Tetování zlomeného řetězce 1Kredit: Instagram Tetování zlomeného řetězce 2Kredit: Instagram Tetování zlomeného řetězce 3Kredit: Instagram

Řetězy jsou spojeny s uvězněním, otroctvím a otroctvím, obraz přetrženého řetězu symbolizuje osvobození a svobodu. Tyto snímky pocházejí již z dob francouzské revoluce, kde byli vězni a otroci osvobozeni revolucionáři, kteří jim fyzicky zlomili řetězy.

Některým se v tetovacím designu uvolní připoutané ruce, jiným míč a řetízek, zatímco někteří si ve svých vyobrazeních volí řetězy potřísněné krví.

Létající pták tetování

Flying Bird Tattoo 1Kredit: Instagram Flying Bird Tattoo 2Kredit: Instagram Flying Bird Tattoo 3Kredit: Instagram

Ptáci již dlouho symbolizují svobodu. Jsou to jedinečná zvířata, která chodí, plavou a létají, což z nich dělá fantastické znamení svobody. Nemají žádná fyzická omezení pohybu, a proto jsou ideálním tetováním.

Ptáci jsou také vnímáni jako poslové nebe, symbolizující mír, spásu, svobodu a spiritualitu. Ptačí tetování, když symbolizuje svobodu, je obvykle zobrazováno za letu. Ptáci jsou také tetováni, aby reprezentovali věci jako kreativitu a inspiraci, jak proudí větrem.

Přečtěte si více: 60+ nejlepších návrhů tetování ptáků a jejich význam (aktualizováno 2021)

Tetování motýlů

Tetování motýlů svobody 1Kredit: Instagram Tetování motýlů svobody 2Kredit: Instagram Tetování motýlů svobody 3Kredit: Instagram

Motýl je symbolem transformace a změny díky metamorfóze z housenky na krásný, živý motýl. V některých kulturách motýl představuje duši a věří se, že signalizuje návštěvu posmrtného života.

Metamorfóza je konečným znakem svobody. Motýli představují znovuzrození a svobodu změnit váš život. Hmyz také symbolizuje odvahu provést změny ve vašem životě a duchovním růstu.

Také si přečtěte: 20+ návrhů tetování motýlů (význam a inspirace)

Tetování peří

Stejně jako tetování ptáků, tetování peří symbolizuje svobodu. Peří symbolizuje svobodu, protože ptáci mohou volně cestovat a nic jim nebrání jít tam, kam chtějí. Osoba, která chce tetování peří, touží po svobodě ptáka.

Peří má význam v indiánské kultuře a ve staroegyptské kultuře. Často jsou tetováni v pohybu, vznášejí se od vašeho těla a představují svobodu pohybu.

Wings Tattoo

Tetování křídel svobody 1Kredit: Instagram Tetování křídel svobody 2Kredit: Instagram Tetování křídel svobody 3Kredit: Instagram

Jakýkoli tetovací styl křídel představuje svobodu, ať už jeho zvířecí křídla, steampunk nebo andělská křídla. Dvojice křídel vám může pomoci osvobodit vás z pout všeho, co vás drží nebo svazuje.

Při výběru tetování na křídle pamatujte na to, že všechna zvířata mají svůj vlastní význam, čímž přináší tetování inspirované svobodou novou úroveň symbolizace.

Tetování v otevřené kleci

Tetování v otevřené kleci 1Kredit: Instagram Otevřené tetování v kleci 2Kredit: Instagram Otevřené tetování v kleci 3Kredit: Instagram

Chcete -li svému ptákovému tetování dodat ještě větší symboliku, přidejte k barvení otevřenou klec. Otevřená klec znamená, že jste byli kdysi zavření, ať už fyzicky, mentálně nebo emocionálně, a nyní můžete být svobodní a osvobození.

Tetování v kleci s otevřenými dveřmi je symbolem svobody. Ptačí klec s létajícím ptákem nebo sedícím na něm představuje vysvobození. Můžete také přidat ptačí klec visící ze stromu pomocí skryté symboliky za stromy.

Bubble Tattoo

Freedom Bubble Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Bubble Tattoo 2Kredit: Instagram Freedom Bubble Tattoo 3Kredit: Instagram

Bubble tetování je fantastický způsob, jak reprezentovat vaši svobodu. Bublina se bude volně vznášet ve vzduchu a často využívá svoji svobodu k tomu, aby přinášela radost ostatním. Je to méně populární a jedinečnější tetování, které symbolizuje svobodu.

Bubliny také symbolizují vytrvalost, protože pokud bubliny nevyskočí, budou po dlouhou dobu neporušené. Mají překvapivě robustní vnější vrstvu, která zvládne více praskání a píchání, než si někdy představujete.

Skeleton Key Tattoo

Skeleton Key Tattoo 1Kredit: Instagram Skeleton Key Tattoo 2Kredit: Instagram Skeleton Key Tattoo 3Kredit: Instagram

Skeletovací klíčové tetování symbolizuje svobodu, protože může otevřít jakékoli dveře, které chce. Může to být klíč k otevření jakýchkoli dveří, nebo to může zamknout jakýkoli klíč, který skryje cokoli (vaše minulost, vaše pocity, špatná zkušenost).

Skeltonové klíče lze začlenit do větších designů, jako jednoduchou liniovou práci nebo jako ozdobné kousky. Někteří přidávají do svého tetování klíčů srdce, symbolizující klíč k jejich srdci a svobodu milovat nebo být milován.

Beruška tetování

Freedom Ladybug Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Ladybug Tattoo 2Kredit: Instagram Freedom Ladybug Tattoo 3Kredit: Instagram

Jako mnoho jiných létajících tvorů, beruška představuje svobodu a svobodného ducha. Berušky také symbolizují štěstí a štěstí. Tato tetování budou představovat jak pozitivitu, tak svobodu.

Berušky jsou nejen roztomilé, s výraznými červenými a černými potisky, ale také představují štěstí, štěstí a ochranu. Počet skvrn na berušce představuje roky štěstí, které se od vás očekává.

Anarchy Tattoos

Tetování Anarchie svobody 1Kredit: Instagram Tetování Anarchie svobody 2Kredit: Instagram Tetování Anarchie svobody 3Kredit: Instagram

Písmeno A v kruhu je jedním z nejuznávanějších symbolů anarchie. Tato politická ideologie je založena na slibu, že všechny hierarchie vytvářejí útlak, což z ní činí fantastický způsob, jak symbolizovat vaši svobodu.

Často to může být vnímáno jako protivládní nebo proti založení tetování, ale někdy se to používá pro lidi, kteří milují punkovou hudbu. Tento symbol je tetován buď samostatně, nebo jako součást většího kusu, obvykle s lebkami.

Dračí tetování

Freedom Dragon Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Dragon Tattoo 2Kredit: Instagram Freedom Dragon Tattoo 3Kredit: Instagram

Vlečky mají různé významy, v závislosti na kultuře a mytologii. Čínští draci symbolizují moudrost a jsou považováni za ušlechtilá stvoření. V Evropě jsou draci považováni za nebezpečné.

Draci v japonské kultuře představují svobodu a štěstí. Jsou jedním z nejznámějších obrázků v historii tetování a lze je snadno přizpůsobit jak vašemu tělu, tak vašemu osobnímu vkusu.

Také si přečtěte: 14 nejlepších návrhů tetování draků: Mezopotámie, východní Asie nebo Evropa?

Koňské tetování

Freedom Horse Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Horse Tattoo 2Kredit: Instagram Freedom Horse Tattoo 3Kredit: Instagram

Koně jsou univerzálním symbolem svobody. Při jízdě na koni se lidé mohou cítit svobodní, přičemž divokí koně jsou konečným symbolem možnosti pohybu bez omezení. V indiánských kmenech představují koně také moc.

V římské mytologii byli koně spojeni s bohem války a táhli boha slunce. V keltské mytologii jsou považováni za štěstí. V lidové moudrosti znamená několik koní dohromady bouři.

Také si přečtěte: Top 30 úžasných návrhů tetování koní (aktualizováno 2021)

Grapevine Tattoo

Freedom Grapevine Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Grapevine Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Grapevine Tattoo 1Kredit: Instagram

Vinná réva je symbolem Liber Pater, který byl římským bohem vína a svobody. Má festival Liberalia, který oslavuje svobodu slova.

Alternativně si někteří lidé nechají vytetovat vinnou révu na oslavu radosti z opilosti nebo na oslavu své lásky k vínu.

Pochodeň tetování

Freedom Torch Tattoo 1Kredit: Instagram Freedom Torch Tattoo 2Kredit: Instagram Freedom Torch Tattoo 3Kredit: Instagram

Obraz pochodně je často spojován se Sochou svobody, která také ovládá pochodeň. Po celém světě byla v různých kulturách pochodeň považována za symbol osvícení a naděje.

Říká se, že pochodeň směřující nahoru představuje život, zatímco ta, která směřuje dolů, představuje smrt. Pochodně jsou obvykle napuštěné výraznými odstíny oranžové a červené, ale mohou také replikovat tlumené barvy soch.

Tetování svobody: Další časté dotazy

Které celebrity mají tetování, která symbolizují svobodu?

Radostná herečka Lea Michele má ptáka vytetovaného na bederní kosti a Ruby Rose má ptáka vytetovaného na zátylku. Dakota Johnson má na pravém rameni tetování tří ptáků.

Demi Lovato má na prstu vytetované slovo Free a Kesha má na kolenou vytetovaný Live Free. Kehlani má za uchem napuštěnou Espíritu Libre, což je španělština pro Free Spirit. Supergirl herečka Melissa Benoist má na krku po boku ptačího peří slovo Free.

Miley Cyrus má Freedom napsaný přes její kloub v kurzívě. Shemar Moore má na zádech vytetované slovo Freedom velkým písmem.

Zoë Kravitz má na levém předloktí tetování s nápisem Free At Last na počest Martina Luthera Kinga mladšího a létajícího orla na pravém předloktí. Hayden Panettiere má Libertu vytetovanou na boku prstu, což v italštině znamená „svoboda“.

Jaké barvy symbolizují svobodu?

Jaké barvy symbolizují svobodu 1Kredit: Instagram Jaké barvy symbolizují svobodu 2Kredit: Instagram Jaké barvy symbolizují svobodu 3Kredit: Instagram Jaké barvy symbolizují svobodu 4Kredit: Instagram

Barvy mají velký význam. Modrá často představuje svobodu, vytrvalost, spravedlnost, prosperitu a mír. Zelená je spojena s přírodou, Zemí a lidstvem, což jsou všechny pojmy spojené se svobodou. Přidání těchto odstínů do vašeho tetování může dodat designu symboliku.

Věděl jsi:

Světlejší barvy jsou jasnější ve světlejších odstínech pleti, tmavé odstíny pleti lépe vyhovují sytějším barvám inkoustu. Všechny barvy vyblednou rychleji než černé tetování.

Co bolí, více obrysování nebo stínování?

Co bolí více obrysovat nebo stínovat 1Kredit: Instagram Co bolí více obrysovat nebo stínovat 2Kredit: Instagram

Tetování se obvykle skládá z obrysu a stínování. Obě tyto techniky jsou velmi odlišné.

Obrys tetování je místo, kde umělec nakreslí váš design na kůži jehlou. Většina lidí to považuje za věc, která bolí nejvíc. Čím větší tetování je, tím větší obrys musí být. Pokud máte obavy, vaše první tetování bude bolet, zvolte menší obrázek.

Na rozdíl od osnovy, ne každé tetování má stínování. Barva a stínování mohou způsobit, že dílo bude vypadat jako živé, dodá mu odvážnější vzhled nebo mu dodá rozměr. U většiny lidí stínování bolí méně než proces osnovy. Stínování přichází za obrysem, takže si vaše tělo na pocit tetovací jehly obecně zvyklo.

Věděl jsi:

Pokud jste nervózní z bolesti při prvním tetování, vyhněte se bolestivějším místům, jako jsou chodidla, kolena, ruka a žebra. Oblasti, kde je kůže tenká a kosti jsou blízko povrchu, budou bolet více.

Jak najdu správného umělce pro své tetování, které symbolizuje svobodu?

Navštěvujte studia, promluvte si s umělcem a podívejte se na jejich portfolio. Měli byste se cítit pohodlně důvěřovat svému tetovateli, poté, co se vám to všechno natrvalo natře na kůži. Studio by mělo být čisté a dobře prezentované, při tetování byste nikdy neměli ohrozit své zdraví.

Věděl jsi:

Pokud se k vám váš tetovač chová s opovržením, takže se cítíte jako přítěž nebo obtížný kvůli touze po určitém designu, odejděte.

Umělec, kterého si vyberete, bude obvykle vycházet z požadovaného typu tetování svobody. Walk-in studia jsou skvělá, pokud chcete vstoupit, vybrat si design a něco získat na místě. Výzkum budou vyžadovat ti, kteří chtějí konkrétní design a v konkrétním stylu tetování.

Jak bezpečný je tetovací inkoust?

Profesionální tetovací inkoust byl vyzkoušen a testován po generace. Inkoust používaný k tetování lidí byl regulován tak, aby splňoval určité zdravotní a bezpečnostní standardy. Inkoust, který můžete levně koupit na internetu, není regulován, proto byste se nikdy neměli tetovat doma pomocí inkoustu dodaného přes internet, pokud nejste profesionál.

Ne všechny tetovací inkousty jsou veganské, ale mnoho studií má možnost použít veganský inkoust. Mnoho značek nabízí veganský inkoust, proto se před pod jehlou poraďte se svým tetovačem.

Co si mám vzít při tetování??

Co si mám vzít při tetování?Kredit: Instagram

Tou nejdůležitější věcí je mít na sobě něco pohodlného, ​​co také umožňuje snadný přístup do oblasti tetování. Nedoporučujeme nosit přiléhavé oděvy nebo odhalovat takové, ve kterých se můžete cítit nepříjemně, když si lehnete.

Věděl jsi:

Během procesu se vám na oblečení může dostat inkoust nebo krev. Noste něco tmavšího a vyhněte se nošení svého oblíbeného oblečení.

Jak najdu správné písmo pro své tetování svobody?

Jak najdu správné písmo pro své tetování svobody 1Kredit: Instagram Jak najdu správné písmo pro své tetování svobody 2Kredit: Instagram Jak najdu správné písmo pro své tetování svobody 3Kredit: Instagram

Písmo, které si vyberete pro své tetování svobody, může tomuto slovu dodat ještě větší význam. Na výběr jsou tisíce písem, všechna s vlastními výhodami. Nejdůležitější je, že je to čitelné, nikdo nechce tetování, které má říkat svoboda, ale čte jako království nebo nuda.

Promluvte si se svým tetováním, může mít oblíbeného nebo vám může doporučit dopis. Mezi faktory, které je třeba zvážit, patří:

 • Tvar písma.
 • Písmo, ať už je například tučné nebo kurzívou.
 • Jak je to čitelné.
 • Chcete jednoduchý nebo přehnaný styl?
 • Mezera mezi písmeny.
 • Chcete obrys písma nebo stínovaný?
 • Jak zapadají do ostatních tetování.
 • Barva. Nemusí to být jen černým inkoustem.
 • Poselství vašeho tetování.
 • Je to napsáno správně??
 • Je písmo spojeno se značkou nebo s kusem popkultury.

Věděl jsi:

Tetování je neuvěřitelně osobní, takže styl psaní, který si vyberete, by měl být také osobní.