20+ nejlepších návrhů tetování Phoenix (Put on Your Mystical Briliance)

Phoenix je jedním z nejpopulárnějších a nejrozmanitějších mýtických tvorů, který existoval po tisíciletí prostřednictvím různých kultur a civilizací. Označuje cestu životem a všechny boje, které s ním přicházejí, a symbolizuje znovuzrození. Je to proto, že fénixi jsou ptáci, kteří umírají v popelu a povstávají z něj, divokí a jasnější než kdy jindy.

Pokud po přečtení našeho úvodu stále přemýšlíte o tom, zda je tetování fénix pro vás tou správnou volbou, v tomto článku podrobně popíšeme historii a původ ptáka fénixe a předvedeme význam fénixe jako vašeho tetování. Pamatujte si, že to doma nezkoušejte!

Původ a historie Phoenixů

Phoenix je živý, odvážný a zvědavý pták, který je známý svým intenzivním procesem znovuzrození, který zahrnuje vstávání z popela. Phoenix je také známý jako ohnivý pták a jako takový je dokonalým strážcem života, smrti a znovuzrození.

Všichni v životě procházíme různými procesy a některé nás nutí vyjít silnější, zatímco ty druhé nás nutí bojovat. Phoenix je reprezentací tohoto boje, ale také nadějí a slibem, že všechno bude v pořádku a že nakonec zvítězíš.

Co ale původ tohoto majestátného a mýtického ptáka obnáší? Pojďme se ponořit do dávné historie a podívat se, odkud pochází myšlenka fénixe.

Phoenix Tattoo, uložené tetování, historieZdroj obrázku: Saved Tattoo

Legenda o fénixovi pochází hlavně ze starověkého Egypta a Řecka. Je to stvoření z ráje, takže se nakonec věřilo, že nemůže zemřít. Může se však znovu narodit. Je to ohnivý pták s červenými a žlutými plameny známý jako jeho peří a křídla.

Phoenix vypadá jako obří pták, který také vypadá podobně jako orel nebo dokonce sokol. Má dlouhou životnost, více než tisíc let. Když se však fénix blíží ke konci svého životního cyklu, vykazuje známky stárnutí. Některá přesvědčení naznačují, že Phoenix je nesmrtelný, ale je to populárnější víra, že nový pták Phoenix povstává z popela svého předchůdce, který předtím spálil.

Vzhledem k tomu, že pochází převážně z řecké mytologie, některé dokumenty dokonce zdůrazňují, že fénixové jsou purpuroví a pocházejí z města Fénicie, které je známé díky purpurovým barvivům, o nichž se věří, že jsou inspirovány fénixy. Věřilo se, že barva je také královská, nosí ji králové.

Také si přečtěte: 60+ nejlepších návrhů tetování ptáků a jejich význam (aktualizováno 2021)

Starověký Egypt

Původ Phoenixe také sahal do starověkého fénixe známého jako Bennu, který byl považován za sluneční zrození bohů. Byl to ochránce faraonů a konečný symbol nesmrtelnosti, života a znovuzrození. Během starověké egyptské historie byli identifikováni i další ptáci fénixe.

Phoenix Tattoo, uložené tetování, EgyptZdroj obrázku: Saved Tattoo

Starověká Čína

Podle starověkých dokumentů, které podrobně popisují tento majestátní pták, byli fénixové strážci říše. Věřilo se, že Phoenix je symbolem starověké čínské císařovny a zároveň značí eleganci, ženskost, křehkost a jemnost.

Fénix byl také používán jako ochránce několika osobnostních rysů, včetně odvahy, spolehlivosti, důvěry, empatie a laskavosti.

Feng-Huang je mýtický fénix, který symbolizuje čas harmonie a výstup na trůn nového císaře.

Phoenix Tattoo: Význam

Existuje mnoho významů fénixů a jako takových i jejich tetování. Většina významů fénixe v tetování může být spojena se smrtí, životem, znovuzrozením, zničením a stvořením. Přesto existuje několik dalších významů.

Život

Život je jedním z klíčových významů tetování fénixe. V závislosti na kultuře, kde fénix pochází, mohou tato majestátní mýtická stvoření žít po staletí a někdy až 1000 let. Fénixové jako takoví nesou mnoho významů spojených s dlouhou a životem plným potěšení.

Fénixi jsou navíc symbolem dlouhověkosti a toho, jak nás určité situace a události mohou učinit ještě silnějšími, než jsme byli dříve.

Smrt

Analogicky k životu může být fénix spojován se smrtí, ale ne ve špatném kontextu. Smrt s fénixi neznamená konec, ale začátek nového života.

Možná jste ve svém životě hodně změnili, přestěhovali jste se do jiné země, dokončili jste univerzitu, změnili jste kariéru nebo jste byli povýšeni. Tetování může být reprezentováno jako smrt vaší minulosti a znovuzrození něčeho nového, nové životní cesty, kterou budete od nynějška následovat.

Znovuzrození

Symboliku znovuzrození lze kombinovat se symbolikou života a smrti. Hlavní vlastností Phoenixu je znovuzrození. Může to být vnímáno jako vytrvalé a odvážné, bez ohledu na šance, kterým čelíte. Navzdory těžkostem vstanete z popela a vaše nejvýraznější rysy ukážou, kdo skutečně jste.

Symbolika znovuzrození pochází z mnoha kultur. Mnoho lidí ukazuje sílu překonat výzvy a potíže, s nimiž se potýkají, jako je obtížný rozchod, ztráta milované osoby, ztráta zaměstnání, pocit stesku po migraci a další.

Phoenix Tattoo, uložené tetování, znovuzrozeníZdroj obrázku: Saved Tattoo

Růst

Jak již bylo zmíněno na začátku článku, měníme se během celého života a po několika letech nemůžeme říci, že jsme stejná osoba jako před několika lety. Je však důležité vědět, jak tyto roky využít k růstu.

Phoenix může znamenat růst kariérního nebo vzdělávacího plánu. Může také symbolizovat harmonii, která přichází s vdáváním nebo s dětmi.

A konečně, růst také znamená nechat jít a pohřbít toxické vlastnosti, které vás v minulosti zpomalovaly. To může také zahrnovat duševní onemocnění, jako je deprese, nespavost, úzkost a další.

Teplo

Phoenixes, tvorové obklopení divokými plameny, mohou také symbolizovat sluneční teplo. Podle řecké mytologie byl Phoenix ve vlastnictví Apolla, samotného boha Slunce. S ohledem na to může tetování fénixe symbolizovat teplo vašeho srdce a duše.

Zůstatek

Ve starověké čínské kultuře mohou fénixové symbolizovat harmonii. Harmonie může být také synonymem rovnováhy, což znamená naši rovnováhu zdraví nebo emoční rovnováhu se sebou samým nebo se svou drahou polovičkou. Zejména v čínské kultuře znamená rovnováha řízená Phoenixem harmonii mezi dvěma zamilovanými lidmi a mezi sebou v míru.

Kam umístit tetování Phoenix?

Od ruky tetování PhoenixKredit: @alexisvaateteart

Nepochybně by tetování fénixe vypadalo skvěle kdekoli. Při výběru správného místa pro tetování je však důležité vzít v úvahu vaše proporce. S ohledem na to nemůžete dát obřího fénixe, který by vypadal skvěle na záda, na lýtko nebo žízeň, na druhé straně umístění malého fénixe na záda nebo stehna by mohlo být směšné, pokud ho nekombinujete s jiné umění.

Zde jsou pozice, které byste měli zvážit:

Strany: Vzhledem k tomu, že fénix je velký a majestátní pták, který vypadá podobně jako páv, měli byste zvážit strany, pokud toužíte po dlouhém a velkém tetování, zvláště pokud chcete vystavit nádherný ocas fénixů.

tetování fénixe na straně ženKredit: @barbara_corbucci_tattooer

Zadní: Zpět je také skvělou volbou pro tetování fénixe, které je větší než ostatní. Zpět je skvělá pozice pro velké a barevné tetování, které obvykle zobrazuje událost nebo příběh. Mnoho lidí, kteří kombinují fénixe s jiným zvířetem jako drak, touží po umístění tetování fénixe na záda.

full back fénix tetování mužiKredit: @inktologietattoo_luxembourg

Rukáv na noze: Rukávy na noze jsou oblíbenou polohou pro tetování fénixe, jaké uvidíte na jednom z návrhů, které zobrazíme níže. Ať už si vyberete velký design, který zdůrazní křídla a ocas fénixe, nebo malý design, který se bude hodit k jiným tetováním, nebudete se mýlit.

Fénix na rukávuKredit: @davidbctwilliamstattoos

Pažní rukáv: Rukávy jsou stejně oblíbené jako rukávy, ale pro ty s tenkými pažemi fénixe, jehož výroba může být těžší. Přesto jej můžete použít v kombinaci s jinými symboly a vzory, pokud si s tetováním dovolíte být kreativní.

Hruď: Hrudník je také oblíbeným místem pro tetování fénixe, ale nemusí být dostatečně velký, aby pokryl celý fénix.

Kredit: @ewadeart

Mnoho lidí, kteří dělají tetování na hrudi, se zaměřuje na získání designu, který dává křídlům zvláštní důraz. Možná byste měli udělat totéž s tetováním fénixe na hrudi, jak je pravděpodobné, že se nevejde celé.

13 nejlepších návrhů tetování Phoenix

Jak jste již viděli, fénix je znakem života, smrti a znovuzrození. Tento nesmrtelný a mýtický pták, který tráví tisíce let cestováním po noční obloze a přináší úsvit, inspiroval mnoho tetovacích návrhů. Podívejme se na naše oblíbené. Možná by to byla perfektní inspirace pro vaše další tetování.

1. Tetování karty Phoenix

Tetování karty PhoenixKredit: Instagram

Pokud jste fanouškem karetních her a chcete kombinovat další prvky, které symbolizují stejné věci jako fénix, měli byste zvážit pořízení tohoto tetování. Je to názornější, ale barvy jsou živé a dokonale vystihují divokou povahu fénixů. Existují také prvky lebek, ohně a dalších, ale jsme si jisti, že byste tyto prvky mohli nahradit jinými. Pokud vás ilustrace jako tato přitahují, měli byste se určitě obrátit na svého tatéra a ukázat mu tento design.

2. Malé tetování Phoenix

Malé tetování PhoenixKredit: Instagram

I když divoké červené, oranžové a žluté vzory charakteristické pro fénixe jsou jejich ochrannými známkami, je také možné vyrobit fénixe, který nebude mít tolik výrazných barev nebo bude dokonce vyroben čistě černým inkoustem. Takový je tento design, který lze přidat na zápěstí, paži, předloktí a další. Samozřejmě, podobný tomuto designu by mohl být vyroben, ale tento vypadá jako tlačítko a docela atraktivní.

Bez ohledu na jeho menší velikost ve srovnání s ostatními designy fénixe, které jsme uvedli, si rozhodně myslíme, že tento vyniká. Kromě toho zůstává nevinný vzhled podobný páva.

3. Drobné tetování Phoenix

Drobné tetování PhoenixKredit: Instagram

Pokud vám výše uvedený design nebyl dost malý, měli byste tento design vyzkoušet. Vypadá to atraktivně, žensky a docela minimalisticky. Je to také jednoduchý design, který osloví nadšence do tetování, kteří se bojí jehel a nechtějí chodit na tetování kvůli správnému tetování. Jedná se o čistý černý inkoust, ale můžete také přidat další barviva podle svého vkusu. Tento design může jít kamkoli, ale vypadá skvěle na pažích, zápěstích, hrudníku nebo dokonce na stehně nebo koleni.

4. Zpět tetování Phoenix

Zpět tetování PhoenixKredit: Instagram 

A teď si promluvme o seriózních návrzích pro opravdové milovníky tetování. Neexistuje lepší způsob, jak popsat vaši lásku k fénixům a obdiv k těmto bájným tvorům, než udělat si obrovské tetování na zádech. Na tomto designu můžete vidět fénixe, který bojuje s dalšími mýtickými stvořeními, jako jsou mytičtí tygři a draci.

Tento design se zdaleka nevyrábí a může trvat jen tři sezení a někdy i více. Nemluvě o tom, že uzdravení bude trvat déle než u ostatních tetovacích návrhů. Přesto vypadá vášnivě, urputně a předvádí karmínovou krásu majestátních fénixů.

5. Tetování na rukávu Phoenix

Ramenní rukáv Phoenix tetováníKredit: Instagram

Tetování Phoenix je vzácnější než jiné mýtické návrhy tetování. Proto může být obtížné vybrat správný vzor pro rukávové tetování. Nalezení tohoto designu a chvilkové obdivování nás však přimělo ukázat uznání pozornosti k detailům na této úrovni. Tento fénix uchovává prvky páva, orla a dalších ptáků, se zvláštní pozorností na paví peří. Mnoho zářivých a živých barev, které dodávají tetování zvláštní kouzlo, je velmi důležité.

Vaše tetování nemusí vypadat stejně, ale vždy se ujistěte, že si vyberete barvy, které budou dobře ladit a budou hezkým kontrastem k jiným tetováním, která plánujete přidat do rukávů. V tomto tetování nezapomeňte přidat nějaké mraky nebo dokonce slunce.

6. Floral Phoenix Tattoo

Květinové tetování PhoenixKredit: Instagram

Pokud jde o návrhy fénixů, neexistuje žádná genderová preference, ale nic vám nebrání přidat sem a tam pár květin. Fénixové vypadají odvážně a nebojácně, ale to neznamená, že by se neměli cítit křehcí a delikátní. Výběr správných květin pro vaše květinové fénixové vzory je zásadní. Tento design ukazuje kombinaci křehkosti a nebojácného fénixe, která k sobě skvěle ladí.

Návrh lze také provést černobílým inkoustem, ale pak by se hodil k růžím nebo jiným velkým květům. Navíc toto tetování může také vypadat skvěle na jiných pozicích, jako je zadní nebo horní strana.

7. Tetování zad/ ramen Phoenix

rameno Phoenix Tattoo mužiKredit: Instagram 

Tento fénix říká, že si se mnou nezahrávej. Může naznačovat velkou sílu, spojení života, smrti a znovuzrození. Může to však být také o pocitu nebojácnosti a sebevědomí. Může také naznačovat teplo. Toto konkrétní tetování vypadá skvěle na zádech, s velkým důrazem na detail a pozornost na přesnost.

Nepochybně by tento tetovací vzor vypadal skvěle i s více barvami. Zkoumejte a experimentujte s designem zad/ramen, který není ani příliš malý, ani příliš velký, a zdůrazněte, že chcete, aby ostatní věděli, že jste silní, tvrdí a že by si s vámi nikdo neměl zahrávat.

8. Tetování na hrudi Phoenix

Tetování na hrudi PhoenixKredit: Instagram 

Phoenixes, jak již bylo uvedeno výše, jsou oblíbenou volbou pro tetování na hrudi. Tento menší fénix obklopený hořícími plameny rozpíná křídla široko daleko a je nebojácný a majestátní, jak je popsáno v různých legendárních příbězích.

Menší návrhy fénixů vypadají skvěle, ale jejich výroba může být obtížnější kvůli úniku inkoustu a správnému, přiléhavému tvaru. Tento design vypadá majestátně a ladí s různými barvami a vzory.

9. Řvoucí Phoenix

Řvoucí tetování PhoenixKredit: Instagram

Tento fénix vás chce slyšet řvát. Jak vidíte, bílí fénixové obklopení plameny a tmavým pozadím také vypadají skvěle. Zdravíme umělce za kreativitu a velkou pozornost věnovanou detailům. Toto tetování dodává designu další hloubku a projevuje fénixe, který právě vstal z plamenů.

Můžete jej kombinovat se silnějšími a více akcentovanými plameny na pozadí, přidat slunce, mraky a další prvky. Také tetování na rukávu je skvělé, když kombinuje více tvorů a symbolů. Zvažte různé možnosti a zjistěte, jak by pro vás mohly fungovat.

10. Phoenix bojující s tetováním draka

Phoenix a draci jsou dva populární nemesové, protože oba jsou vládci oblohy, takže nás nepřekvapuje, že někdo přišel s nápadem na jejich bitvu. Ať tak či onak, dokončení tohoto návrhu může trvat dlouho a je v tomto procesu poměrně obtížné.

Pokud máte nápad na jakýkoli design tetování, který zahrnuje fénixe, který bojuje s jiným tvorem, a chcete, aby v něm byly další prvky, měli byste si promluvit se svým tetovacím umělcem a zjistit, zda jsou vůbec schopni vytáhnout něco podobného.

11. Tetování rukávů Ice Phoenix

ledový fénix Sleeve TattooKredit: Instagram 

Fénixové vypadají majestátně, i když jsou zataženi do druhého plánu. Tento fénix uvnitř tetování na rukávu vypadá prominentně a snadno upoutá pozornost, i když to není v prvním plánu. Nicméně toto tetování může být obtížné kombinovat s ostatními, na základě tvaru, dalších symbolů a barev, které plánujete použít.

Tento konkrétní design vypadá, že fénix v současné době stoupá z plamenů a sám se znovu narodí, takže to může sloužit jako inspirace pro vaše další tetování.

12. Noha rukáv Phoenix

Tetovací tetování na rukávu PhoenixKredit: Instagram

Dříve v článku jsme zdůraznili, že fénixové dělají skvělý rukáv na noze. Tato možnost je skvělá pro ty, kteří chtěli umístit fénixe na celou nohu, ale nevěděli, jak na to. Používá zjednodušený černý inkoust, a přesto tetování vypadá draho a luxusně.

Pokud plánujete udělat tetování podobné tomuto, počítejte s tím, že to bude nějakou dobu trvat a dokonce to může bolet.

13. Phoenix Wings

Tetování Phoenix WingsKredit: Instagram

Křídla Phoenix vypadají majestátně a toto tetování jim dodává další odstín a barevný kontrast ohnivých tónů. Tento fénix je detailní, barevný a drsný. Výroba šikovných rukou trvala hodně času.

Tento design by vypadal skvěle na zádech, ale můžete jej také přidat do boků, kyčle nebo nohy.

Další věci, které byste měli vědět o tetování Phoenix

Souhlasíme s tím, že existuje mnoho nádherně vypadajících tetovacích vzorů fénixe, ale je jen na vás a vašich preferencích, co chcete. Zde jsou odpovědi na některé otázky, které vás mohly trápit, než se necháte tetovat na fénixe.

Jak dlouho trvá tetování Phoenix?

Největším určujícím faktorem je, jak velké je tetování a příliš podrobné. Pokud hledáte jednoduchý a minimalistický design, nezabere to více než jednu relaci. Pokud hledáte tetování ve stylu malby nebo rukáv, bude to vyžadovat několik relací, které mohou trvat až několik hodin.

Zranění tetování Phoenix?

Podobně jako u výše uvedené otázky závisí na designu. Složitější a více orientované na detaily může trvat déle. Čas a bolest však nakonec obvykle stojí za to. Určitě si promluvte o tom, co vám dělá nepříjemnosti s vaším odborníkem na tetování, protože jehla může být při prvním tetování docela znepokojující.

Více podrobností se můžete dozvědět prostřednictvím grafu bolesti tetování: Co je nejvíce (nejméně) bolestivé místo

Kolik stojí tetování Phoenix?

Některé cenově dostupnější možnosti mohou stát od 50 do 100 USD. Pokud však hledáte větší a barevnější tetování, může to stát několik stovek dolarů. Další podrobnosti o nákladech na tetování můžete znát zde. Nebo místo toho můžete zvážit dočasné tetování.