15 tipů na tetování, která vypadají lépe, když stárnete

Když se rozhodnete pro tetování, chcete také, aby dlouho vypadalo perfektně. V některých případech k tomu nedojde. Proces stárnutí, sluneční záření a další faktory mají na tetování zásadní vliv. Některé kousky umění těla nevydrží zkoušku času, zatímco jiné ano. V této příručce se dozvíte více o tetováních, která dobře stárnou a postupem času mohou dokonce vypadat lépe. Pokračujte v čtení.

Prodlužte si tetování: Pamatujte

Následná péče o tetování, umístění a design jsou důležitými faktory v procesu stárnutí inkoustu. Ale nejdůležitějším faktorem zde je odbornost tatéra.

Umístění

Je užitečné mít na paměti, že tetování se nachází v dermis pokožky. Tato vrstva kůže je silná asi 1 mm. Aby se tetovací jehla dostala a zůstala v dermis, je zapotřebí velké odbornosti a přesnosti. Je snadné vynechat a jít příliš hluboko.

Když tatér jde příliš hluboko, inkoust má tendenci sfouknout. Časem tetování nemá své ostré a jasné linie, ale začíná vypadat trochu nedbale. Jinými slovy, vaše tetování nebude dobře stárnout.

Výběr tatéra je zde tedy naprosto zásadní. Neměli byste spěchat. Dejte si dostatek času na výběr umělce, jehož dovednosti, talent a odbornost vám poskytnou úžasné tetování, které dobře stárne a bude s časem vypadat stejně přitažlivě.

Naštěstí dnes existuje spousta možností. Talentovaní umělci tetování předvádějí svou práci na sociálních médiích a je snadné najít správnou osobu.

Následná péče

Jakmile si vyberete umělce tetování, musíte přemýšlet o následné péči o tetování.

Jste připraveni zůstat oddaní správnému mytí/zvlhčování tetování, zvláště když se hojí?

Můžete se ujistit, že vaše tetování nebude příliš vystavováno slunci?

Pokud ano, jste připraveni na tetování a má velkou šanci dobře stárnout. Musíte ale také vybrat správné místo. Kůže je největším orgánem lidského těla a poskytuje nám spoustu míst pro tetování. Ne všechna místa jsou stejně prospěšná.

Některé části těla mohou udržovat vaše tetování perfektní po mnoho let, zatímco jiné mohou dělat opak. To je důvod, proč mnoho lidí často potřebuje úpravy. Pokud si nejste jisti, na kterou část těla se máte obrátit, může vám pomoci váš tetovací umělec.

Tato příručka se navíc zaměří na nejlepší místa pro tetování, která dobře stárnou.

Design

A nakonec – design.

V procesu stárnutí hraje roli i zvolený obrázek nebo design. Některé obrázky jsou náchylné k vyblednutí a časem ztrácí svou ostrost. Jiní jsou velkorysejší a vydrží zkoušku časem. Jak uvidíte v tomto příspěvku, větší tetování jsou odolnější vůči stárnutí.

Čtěte také: 

  • Co se stane s vaším tetováním, když zestárnete?
  • Jsem příliš starý na tetování? (Jak starý je příliš starý?)

15 tipů na tetování, které dobře stárne

1. Tetování, které bylo řádně udržováno

Tetování, které bylo řádně udržovánoKredit: Instagram

Správně udržované tetování vypadá lépe s věkem, ale je to něco, co máme tendenci podceňovat. Realita je taková, že to, jak se staráte o tetování poté, co vyjdete z tetovacího obchodu, je obrovským ukazatelem toho, jak to bude vypadat, když stárnete.

Tetovači vždy dávají pokyny a ukážou vám, jak se o své tetování starat. Webové stránky tetovacích obchodů mají zároveň stránky věnované speciálně péči o tetování. Tyto pokyny musíte dodržovat, i když se vám mohou zdát únavné nebo zbytečné.

Vidíte, tetování je pro kůži stresující a potřebuje se pořádně zahojit. Když necháte tetování řádně zahojit, není třeba retušování. Váš inkoust vypadá perfektně po dlouhou dobu.

Na druhou stranu, pokud se tetování nezahojí dostatečně, možná budete potřebovat retušování a je méně pravděpodobné, že později bude vypadat perfektně.

2. Tetování na ploše předloktí

Tetování na ploše předloktí 1Kredit: Instagram Tetování na ploše předloktí 2Kredit: Instagram Tetování na ploše předloktí 3Kredit: Instagram Tetování na ploše předloktí 4Kredit: Instagram Tetování na předloktí 5Kredit: Instagram

Tetování, stejně jako nemovitosti, je o umístění. Některé části těla jsou velkorysější ve způsobu, jakým umožňují tetování dobře stárnout. Ostatní ne tolik!

Tělový inkoust v oblastech s vysokým třením má tendenci rychle blednout. Mezi tyto oblasti patří chodidla, ruce a další části těla, které přicházejí do styku s třením.

Je užitečné si uvědomit, že některé zóny s vysokým třením nejsou pro každého stejné. Oblečení, které obvykle nosíte, aktivity a životní styl obecně hrají roli v tom, jak velké tření vydrží určitá část těla.

Jednou oblastí, která obvykle nevydrží velké tření, je plocha předloktí. Tato konkrétní oblast je těsná, relativně velká a lichotí jak velkým, tak malým tetováním. V případě potřeby lze navíc tetování na předloktí snadno ukrýt pomocí oblečení.

Vzhledem k tomu, že je vaším cílem tetování, které bude dobře stárnout, stojí za to zvážit výběr této konkrétní části těla.

3. Tetování nadloktí

Dobře stárnoucí tetování na paži 1Kredit: Instagram Dobře stárnoucí tetování na paži 2Kredit: Instagram Dobře stárnoucí tetování na paži 3Kredit: Instagram Tetování nadloktí, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Tetování nadloktí, které stárne dobře 5Kredit: Instagram

Další oblastí s relativně nízkým třením, kde tetování obvykle stárne, je horní část paže. Stejně jako plocha předloktí je tato oblast poměrně velká a umožňuje větší tetování.

Současně je oblast horní části paže téměř vždy pokryta oblečením. To znamená, že expozice škodlivým UV paprskům je nižší a tetování nezmizí tak rychle, jako v jiných částech těla.

Mějte však na paměti, že vaše poloha zde hraje hlavní roli. Pokud žijete ve slunných oblastech, kde jsou vaše nadloktí po většinu času odkryté, pak možná budete chtít znovu zvážit tetování nadloktí, pokud chcete inkoust, který dobře stárne.

4. Tetování vnitřní paže

Tetování vnitřní paže, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Tetování na vnitřní paži, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Tetování na vnitřní paži, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Tetování na vnitřní paži, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Tetování na vnitřní paži, které stárne dobře 5Kredit: Instagram

Tetování na vnitřní straně paže také obvykle stárne. Pokud trávíte hodně času na slunci, tetování na vnitřní paži je tou nejlepší volbou. Důvod je jednoduchý – nejsou vystaveni slunci.

Nízké sluneční záření znamená, že tato tetování mizí pomaleji. Zůstávají déle v perfektním stavu. A také je neuvěřitelně snadné tato tetování v případě potřeby zakrýt a skrýt.

Krása oblastí vnitřní paže spočívá v tom, že vám umožňují jít na malé, střední a velké tetování.

5. Zpět tetování

Dobře stárnoucí tetování na zádech 1Kredit: Instagram Dobře stárnoucí tetování na zádech 2Kredit: Instagram Dobře stárnoucí tetování na zádech 3Kredit: Instagram Dobře stárnoucí tetování na zádech 4Kredit: Instagram Zpět tetování, která dobře stárnou 5Kredit: Instagram

Tetování na zádech obvykle vydrží zkoušku času. Vaše záda jsou oblastí s nízkým třením. Po většinu roku jsou vaše záda zakrytá, pokud v létě nenosíte topy bez zádech. Takže tetování v této oblasti není tolik vystaveno slunci.

Jelikož jsou ukryty před sluncem, nezmizí tak rychle, jako na jiných místech. To vše může vašemu tetování dobře stárnout. Navíc záda jsou tak velká plocha, která vám umožní jít na tetování jakékoli velikosti, které chcete.

Ať už chcete menší inkoust nebo propracovanější vzory, můžete si je nechat vytetovat na záda.

Je také užitečné zmínit, že záda jsou relativně stabilní, zejména kolem lopatky. Například kůže na břiše se při přibírání nebo hubnutí natahuje, což ovlivňuje kvalitu vašeho tetování.

Vzhledem k tomu, že kůže na zádech je napjatější a stabilnější než v oblasti břicha, pomůže vašemu tetování dobře stárnout.

6. Tetování horní části stehna

Tetování na stehně, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Tetování na stehně, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Tetování na stehně, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Tetování na stehně, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Tetování na stehně, které dobře stárne 5Kredit: Instagram

Zde je ještě další oblast, kde může vaše tetování dobře stárnout. Horní část stehna není vystavena slunci například jako vaše ruce. Z tohoto důvodu je méně pravděpodobné, že tetování vybledne. Navíc je tato oblast relativně pevnější než váš žaludek. Vzhled vašeho tetování tedy méně pravděpodobně zkreslí.

Samozřejmě, když se opalujete a potřebujete vystavit své tetování, doporučujeme použít opalovací krém. Tímto způsobem ochráníte kůži i své tetování před poškozením.

Horní část stehna je velká oblast. Můžete se rozhodnout pro jemnější a jemnější vzory nebo jít pro odvážné a nápadné obrázky. Možnosti jsou nekonečné a výběr je na vás.

Na tetování na stehně máme rádi to, že obvykle představují něčí kreativitu. Lidé mají tendenci tuto příležitost využít a nechat si na tuto oblast vytetovat něco nervózního. Koneckonců, většina lidí chodí na tetování na zádech, pažích nebo kotnících. Tetování na stehně je trochu nervózní, ale také se dá snadno zakrýt oblečením.

Než se pustíte do tetování na stehně, zamyslete se nad oblečením, které nosíte, a nad tím, jestli vám tetování nebude příliš drhnout. Tření může zhoršit vyblednutí. Pokud vaše oblečení nepředstavuje tuto „hrozbu“, pak je tetování na stehně dobrou volbou.

Také si přečtěte: 30+ nejsexičtějších tetovacích stehen pro dívky

7. Tetování horní části hrudního koše

Dobře stárnoucí horní hrudní koš 1Kredit: Instagram Horní tetování hrudního koše, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Horní tetování hrudního koše, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Horní tetování hrudního koše, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Horní tetování hrudního koše, které dobře stárne 5Kredit: Instagram

Horní hrudní koš je skvělým místem pro tetování, které může dobře stárnout. V zásadě by neměl zasahovat příliš daleko k vašemu břichu. U tetování, které sahá až do břicha, je vyšší riziko zkreslení, jak přibíráte nebo hubnete.

U těhotných žen je to jedno místo na břiše, které se pravděpodobně neroztahuje, a i když se to stane, nebude to příliš drastické. To znamená, že vaše tetování hrudního koše vydrží i ty nejextrémnější změny ve vašem těle.

Přilepení k horní oblasti hrudního koše omezuje váš prostor pro inkoust na tělo. Vypracovat návrhy nemusí být v tomto případě dobrý nápad. Ale stále se můžete rozhodnout pro odvážnější tetování, pokud je necháte rozšířit nahoru, nikoli dolů směrem k břichu.

Květinové obrázky, inspirativní citáty a další symboly se perfektně hodí pro váš horní hrudní koš. Ještě dalším důvodem, proč tetování v této oblasti dobře stárne, je nízká expozice slunci.

8. Tetování na zadní straně krku

Tetování na zadní straně krku 1Kredit: Instagram Tetování na zadní straně krku 2Kredit: Instagram Tetování na zadní straně krku 3Kredit: Instagram Tetování na zadní straně krku 4Kredit: Instagram Tetování na zadní straně krku 5Kredit: Instagram

Zadní část krku je jedinečným místem pro tetování. Většina lidí má tendenci sáhnout po standardních částech těla, jako jsou paže, nohy, záda, ale krk je obvykle vyhrazen dobrodružným duchům, mužům a ženám, kteří milují všechno ostré a vzrušující.

Tato konkrétní oblast nemá příliš mnoho expozice a je pravděpodobnější, že zůstane vypadat zcela nově. Ještě více, pokud máte dlouhé vlasy, které pokrývají zadní část krku!

Většina lidí bohužel při aplikaci opalovacího krému na pláži zapomíná na zátylek. Ujistěte se, že na to nezapomenete. Správná ochrana před sluncem bude vaše tetování v bezpečí, ale také bude chránit vaši pokožku před UV paprsky.

Mějte na paměti, že zadní část krku má také napnutou kůži, která při hubnutí nebo přibírání na váze nepodléhá zvětšení ani zmenšení. To také může vašemu tetování dobře stárnout. Přestože tato oblast není tak velká, je stále dobrou volbou pro elegantní i divoká tetování.

9. Tetování na rameni

Ramenní tetování, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Ramenní tetování, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Ramenní tetování, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Ramenní tetování, které stárne dobře 4Kredit: Instagram Ramenní tetování, které stárne dobře 5Kredit: Instagram

Kůže na ramenou není stárnutím tolik ovlivněna. Proto tetování na této části těla obvykle stárne.

Vidíte, kůže ramen se netáhne jako kůže na břiše. Je velmi nepravděpodobné, že by se vaše tetování změnilo ve tvaru a zkreslilo se kvůli drastickým změnám kůže.

Současně vaše ramena nejsou tolik vystavena slunci (pokud v létě, ale můžete ho chránit).

Kůže ramen je také velkorysá, pokud jde o návrhy, které si můžete vybrat pro své tetování. Můžete se rozhodnout pro květiny nebo jiné snímky, jako je půlměsíc. Možností je mnoho. Pokud si nejste jisti, jaké tetování si nechat udělat, můžete vždy požádat svého tatéra, aby vám pomohl.

Čtěte také: 30+ nejpopulárnějších tetování na ramena pro ženy v roce 2021

10. Tetování tele

Tele tetování, které stárne dobře 1Kredit: Instagram Tele tetování, které stárne dobře 2Kredit: Instagram Tele tetování, které stárne dobře 3Kredit: Instagram Tele tetování, které stárne dobře 4Kredit: Instagram Tele tetování, které stárne dobře 5Kredit: Instagram

Telata, stejně jako ramena, nejsou procesem stárnutí nijak výrazně ovlivněna. Z tohoto důvodu může tetování v této konkrétní oblasti dobře stárnout.

Telata navíc obecně nejsou vystavena slunci. Vaše tetování tedy nemusí vyblednout tak rychle jako například tetování na rukou.

Ještě dalším důvodem, proč jsou tetování na lýtkách úžasná, je jejich jedinečné umístění. Je to neobvyklé místo pro tetování, což je přesně to, co apeluje na svobodné duše a lidi, kteří rádi přemýšlejí mimo krabici..

Kromě toho, že si necháte udělat tetování na jednom lýtku, můžete provádět obojí a vzájemně se doplňovat. Je to jako inkoust na dvou telátkách, který vypráví stejný příběh. Vaše kreativita je zde nejdůležitější.

11. Černé tetování

Černé tetování, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Černé tetování, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Černé tetování, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Černé tetování, které stárne dobře 5Kredit: Instagram

Pokud hledáte tetování, které dobře stárnou, nikdy nemůžete udělat chybu s černým tetováním. Zatímco vícebarevná tetování jsou neuvěřitelně krásná a široce oblíbená, černá tetování obvykle stárne lépe.

Proč??

Vícebarevná tetování mizí rychleji. Čím světlejší barva, tím rychleji vybledne. Bílé odstíny a odstíny mizí nejrychleji. To je největší důvod, proč se mnoho lidí vyhýbá akvarelovým tetováním. Chvíli vypadají skvěle, ale nestárnou dobře.

Čím tmavší barva, tím déle však zůstane. Z tohoto důvodu jsou černá tetování vaší nejlepší sázkou, pokud chcete, aby váš inkoust dobře stárl a vypadal po dlouhou dobu zcela nový.

12. Tetování ve stupních šedi

Tetování ve stupních šedi, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Tetování ve stupních šedi, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Tetování ve stupních šedi, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Tetování ve stupních šedi, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Tetování ve stupních šedi, které dobře stárne 5Kredit: Instagram

Tetování ve stupních šedi je v zásadě černé a šedé tetování. Protože je tento inkoust na temnější straně, nevybledne tak rychle jako vícebarevná tetování.

Zvláštností těchto tetování je skutečnost, že odstíny a odstíny šedé a černé přecházející do sebe navzájem dodávají obrazu a celému tetování větší hloubku. Abyste získali maximum z tetování ve stupních šedi, měli byste si vybrat talentovaného tatéra.

13. Odvážné tetování

Odvážné tetování, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Odvážné tetování, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Odvážné tetování, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Odvážné tetování, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Odvážné tetování, které dobře stárne 5Kredit: Instagram

I když se minimalistické tetování snadno skrývá a je oblíbenou volbou mnoha lidí, odvážné a propracovanější designy mají tendenci stárnout lépe. Tato tetování vyžadují silné dovednosti a pozornost k detailům.

Jak vaše kůže stárne, vzhled a kvalita tetování se může zkreslit a oslabit, pokud se rozhodnete pro jemné a malé tetování. To platí zejména v případě, že tetování umístíte na místa s vysokým slunečním zářením.

Odvážné vzory, výrazné linie nebo propracovanější obrázky odolávají zkoušce času. To je částečně dáno množstvím inkoustu, který vyžadují. Můžete se například rozhodnout pro velká a nápadná písmena. Nebo můžete chtít použít jedinečný design a obrázky.

Pokud nejste fanouškem tučných a silných čar, můžete požádat tetování, aby spojilo jemné linie s extravagantními vzory. Tímto způsobem můžete svému tetování stále dobře pomáhat.

14. Americké tradiční tetování

Americké tradiční tetování, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Americké tradiční tetování, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Americké tradiční tetování, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Americké tradiční tetování, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Americké tradiční tetování, které stárne dobře 5Kredit: Instagram

Americké tradiční tetování lze snadno rozpoznat. Silné, černé obrysy, minimální stínování a živé barvy jsou hlavními charakteristikami těchto tetování. Americké tradiční tetování je odvážné a nápadné. Obvykle jsou střední nebo velké.

Zatímco americká tradiční tetování fungují v menších provedeních, když přemýšlíme o tomto typu tělového inkoustu, okamžitě myslíme na výraznější vzhled.

Množství inkoustu, které vyžadují, umožňuje „elegantní“ stárnutí. Jak čas plyne, tetování stále vypadá skvěle. I když slábne, zachovává si své kouzlo a vypadá zoufale v džínách.

Přestože americká tradiční tetování jsou obvykle vícebarevná, jsou k dispozici také v černé a šedé barvě. Nebo můžete kombinovat černou a šedou s barevnými prvky. Váš tatér se postará o to, abyste získali výsledek, který jste si ve své mysli představili.

15. Velké tetování

Velké tetování, které dobře stárne 1Kredit: Instagram Velké tetování, které dobře stárne 2Kredit: Instagram Velké tetování, které dobře stárne 3Kredit: Instagram Velké tetování, které dobře stárne 4Kredit: Instagram Velké tetování, které dobře stárne 5Kredit: Instagram

Pokud jde o tetování, která dobře stárnou, větší může být lepší. Proč? Drobná tetování, zejména ta, která mají spoustu složitých detailů, se časem mění, protože kožní buňky se mění a hýbou.

Na druhou stranu větší konstrukce umožňují větší prostor pro posunutí. Později, když tetování začne slábnout a roky ubíhají, je design stále čitelný. Stále je jasné, co tetování představuje nebo jaké snímky jste si vybrali. Retušování je v dnešní době snadné, ale je větší prostor pro jejich provedení, pokud se rozhodnete pro větší tetování.

Pamatujte, že to neznamená, že vaše tetování musí pokrývat celou část těla. Nemusíte si nechat vytetovat rukáv, pokud opravdu nechcete. Mělo by být dostatečně velké, aby odolalo jemným změnám, kterými vaše kůže prochází, jak se hojí nebo stárne, a zároveň se ujistěte, že je tetování čitelné.