40 Piercing Stili ile Sığ Göbek Piercing Hakkında Her Şey

Nasıl herkesin kendine endüstriyel veya inanç piercingi yaptıramadığı gibi, piercingin her türü delinebilir değildir. Bunun kilonuzla veya vücut şeklinizle ilgisi yok. Aslında, büyük ölçüde göbeğin şekline ve göbek kordonunun kesilmesinden bu yana göbek çevresindeki dokuların göbek çevresinde nasıl geliştiğine bağlıdır..

Bununla birlikte, göbeğinizi deldirmek hala çok yaygın ve dünyanın her yerinde moda olarak kabul ediliyor. Trend ortalıkta dolaşıyor ve kendinizi şık göstermenin ve stil duygusuna sahip olmanın harika bir yolu. Göbek deliği veya göbek piercingi ile kendinizi ifade etme fikrini gerçekten seviyorum, böylece harika fikirler elde edebilirsiniz ve tıpkı dövmelerle nasıl hissettiğinizi gösterebilirsiniz..

Standart veya normal piercing seçenekleriniz olmasa bile tercih edebileceğiniz birçok alternatif var. İşte sığ göbek piercingleri ve bunu sürdürmek için yapmanız gerekenler hakkında her şey. Sığ göbek piercingleri hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Göbek Düğmelerinin Farklı Çeşitleri Nelerdir??

İçindekiler (Atlamak için tıklayın)

 • Göbek Düğmelerinin Farklı Çeşitleri Nelerdir??
 • Göbek Düğmelerinin Bazı Çeşitleri Piercing İçin Daha İyi mi??
 • Delinemeyen göbek deliği çeşitleri
 • En Popüler Piercing Çeşitleri
 • 40 Sığ Göbek Piercing Listesi
 • Sığ Göbek İçin Piercing Reddi
 • Sığ Piercing’de Reddetme ve Göç Etme
 • Göbek Piercinginiz Çok Sığ Olduğunda Yanlış Gidebilecek Şeyler
 • Sığ Göbek Veya Göbek Piercingi Sonrası Bakım
 • Sığ Piercingden Kaçınmak İçin Önemli İpuçları

Göbek piercingleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için göbek deliği türleri hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız çünkü her insanın tıpkı parmak izlerimiz gibi benzersiz bir göbek deliği vardır! Göbek deliği sizi siz yapan vücut özelliklerinden biridir. Daha önce açıkladığımız gibi görünmelerinde birkaç varyasyon olsa da, birçok göbek deliği şekli var! Bir göz at:

Çıkıntılı (outie)

Çıkıntılı göbek düğmeleri de en yaygın olarak outie olarak bilinir. Bir ankete göre, var olan önemli sayıda insanın bir outie’si varken, diğerinde “innie” denilen şey var. Bir bebek doğduğunda kesilen göbek kordonunun kalan kısmının içeri girmek yerine dışarı çıkması gibi birkaç faktörün bir dış biçimidir..

Derin oyuk

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür göbek deliği derindir ve göbek deliğinin üst avcısının altında gölge oluşumu varsa ortaya çıkar. Bu tür göbek deliği de hafif açık bir ağza sahiptir. Bu tür göbek deliğinin bir alt kategorisi de göbek deliği fazlalığı olan kişilerde daha sık görülen “huni” göbek deliğidir..

Dikey (tipik olarak dar)

Birçok kişi dikey göbek deliğini bölünmüş göbek deliği olarak görür çünkü bu göbeğin şekli midenin bir kısmı biraz ikiye bölünmüş gibi görünür. Dikey göbek deliğinin tepesinde minimum kıvrımlar vardır ve daha çok deride bulunan bir I’ye benzer. Araştırmaya göre dikey göbek deliği aynı zamanda en yaygın göbek deliği tipidir..

Yatay (genellikle dar)

Yatay göbek deliğine, kıvrımları yatay olarak giden T tipi göbek deliği de denir. Göbeğin üstündeki çöküntü, T harfinin üst satırı gibi görünüyor. Bu tür göbek deliği, içi boş göbek deliğinden tamamen farklıdır, çünkü derinin üst kısmı göbeğin en iç kısmını kaplar.

Yuvarlak

Yuvarlak bir göbek deliği, mutlaka bir dış göbek olduğu anlamına gelmez, ancak yakın olarak kabul edilir. Hala içbükey bir şekilde ve içe doğru çıkıntı yapıyor ancak üst kısmında gerçekten bir başlık veya örtü yok ama onun yerine simetrik olarak yuvarlak görünüyor.

Ampul

Bir ampul şeklindeki göbek deliği, göbeğin üst kısmında gerçekten küçük bir kıvrıma sahiptir ve bir ampule çok benzer şekilde aşağıya doğru ilerledikçe aşağı doğru kanallanan biraz oval bir şekle sahiptir. Ampul şeklindeki göbek deliği ile ters çevrilmiş bir bira şişesi veya hatta bir şarap şişesi arasında bazı karşılaştırmalar yapılmıştır..

Göbek Düğmelerinin Bazı Çeşitleri Piercing İçin Daha İyi mi??

Göbek veya göbek deliği piercingi aslında gerçek göbeğin derisinin alt kısmındaki bir piercingdir ve adını biraz yanıltıcı hale getirir. Göbek piercingi olan veya olmayan belirli bir göbek deliği türü (yukarıda gördüğümüz gibi) yoktur. Göbeğinizin üstünde veya altında yeterli deriye sahip olduğunuz sürece piercing yaptırmak mümkündür. Ancak, bunu yapmak için her zaman deneyimli bir deliciye gitmeniz önerilir..

Şüphesiz, göbek deliği delmeye çalışırken son derece dikkatli olunmalıdır ve bu nedenle, göbek çevresindeki herhangi bir önemli sinir veya kan damarını patlatmadan hangi bölgeyi deleceğini bilen bir uzmana gitmeniz önerilir. buton. Ayrıca göbek deliğinizi delmek için delici tabanca kullanan kişilerden de uzak durmaya çalışmalısınız, çünkü iğne kullanan biri kadar hassas olmayacaktır. Ayrıca, ne tür bir delme veya delme işlemi yapmayı seçerseniz seçin, her zaman sterilize edildiğinden emin olun..

Uygun olmayan veya yanlış yerleştirilmiş bir göbek deliği piercinginiz varsa, göbek deliğinize çok fazla baskı uygulayacak ve innie’nizi bir çıkışa dönüştürebilir. Bu nedenle, önce delicinizle ilgili endişelerinizi tartıştığınızdan emin olun..

Delinemeyen göbek deliği çeşitleri

Profesyonel insanlar, nerede delebileceğinizi ve delemeyeceğinizi bilir. Ayrıca, her göbek deliği farklıdır ve tamamen farklı anatomiye sahip olabilir, sizinki de piercing için uygun olabilir. Bunun temel nedeni, göbek deliğinizin piercing için gerçekten uygun olmayabilmesidir, çünkü mücevherin kancasının boşlukta tutabileceği kadar deri veya uzun süredir oluşturulmuş bir halka yoktur..

Deri, katmanları dökmeye meyillidir ve bu nedenle sığ piercingler, göçler ve reddedilmeler gibi komplikasyonlar bulur ve kendilerini çok uzun süre tutmaz. Bu nedenle, deldirmek güvenli olsa da, vücudunuz piercingi tutamaz ve reddedebilir. İşte piercing için uygun olmayabilecek bazı göbek piercing çeşitleri:

 • Çıkıntılı dış göbek düğmeleri
 • Bölünmüş göbek düğmeleri
 • Daire dış göbek düğmeleri
 • Girdaplı/sarmal dış göbek düğmeleri
 • Göbek fıtığı olan göbek düğmeleri

En Popüler Piercing Çeşitleri

“Kapşonlu” bir anatomide Geleneksel / Konvansiyonel Göbek Piercingi

Bazı göbek veya göbek deliği türleri, geleneksel göbek deliği piercingleri için gerçekten uygun değildir ve bu nedenle, her zaman devam edip bir alternatif yaptırabilirsiniz. Buna yüzen göbek veya göbek deliği piercingi denir. Bununla birlikte, delinebilen göbek deliği türleri de vardır ve bu durumda bakteriyel enfeksiyon, göç ve reddetme gibi komplikasyon olasılığı daha fazladır..

“Kapşonsuz” bir göbek üzerinde Yüzer Göbek Piercingi

Bu, birçok insanın herhangi bir ileri hareket yaptıklarında veya kıvrıldıklarında katlanan bir göbek veya göbek deliğine sahip olduğu anlamına gelir. Normalde göbek deliğinde veya göbek deliğinde, en belirgin şekilde üst kısmında gördüğünüz başlıkta anatomi eksik olabilir. Piercingde gereksiz strese neden olabilir ve piercinglerde de bazı komplikasyonlara neden olabilir. Bu, piercingin eğri veya bükülmüş olması nedeniyle göçlere, enfeksiyonlara ve hatta reddedilmeye neden olabilir..

Bazı insanlar geleneksel piercing stiline uyum sağlayacak türden bir göbek veya göbek deliğine sahip olmayabilir, ancak göbek, yüzen bir göbek piercingini barındırabilecek kadar derin olmalıdır. Yüzen göbek, kavisli bir halter kullanabilir, ancak tek fark, altta büyük bir mücevher kullanmamaları, ancak ön taraftan gerçekten görünmeyen küçük bir disk veya boncuk kullanmalarıdır ve halterin üst kısmı dekoratif mücevher içindir. estetik.

Bu piercing ve süslemeler, tabandaki piercing düşük profilini tutar, bu nedenle geniş ama düz göbeği veya sığ göbekleri veya çok az göbek veya göbek deliği olan insanlar, altta büyük bir mücevher olmadan hala bir piercinge sahip olabilirler. Kusursuz bir şekilde dinlenin ve en kritik durum, sorunlara ve belki de reddedilme veya göçe işaret ederek büyük bir stres ve yaralanma şansı yaratacaktır..

Sığ Göbek Endüstriyel Piercing

Endüstriyel bir delme genellikle tek bir mücevher parçası kullanılarak birleştirilen iki deliğe dayanır. Genellikle kulağın üst kısmında bulunurlar, ancak bunları vücudun diğer bölgelerine yerleştirmek de bir seçenektir. Göbeğinizde veya göbek deliğinizde de çok iyi kullanılabilirler.

Endüstriyel bir piercing yaptırmak istiyorsanız, önce iki farklı piercing yaptırmak isteyebilirsiniz. Delici önce göbeğin veya göbek deliğinin bir tarafında bir delik açar ve ardından bir mücevher koyar ve diğer deliği açmadan önce birkaç hafta dinlenmeye bırakır. Bir sonraki delik, göbek deliğinin veya göbek deliğinin karşı ucunda yapılacaktır. İyileştiklerinde, tek bir engelleme kullanılarak birleştirilebilirler. Bununla birlikte, göbeğinize veya göbek deliğinize istenmeyen baskı uygularsanız, enfeksiyon olasılığınız artacaktır..

Bu nedenle birçok insan kendilerine esnek bir göbek veya göbek deliği mücevheri almayı tercih ediyor. Ayrıca bazı endüstriyel piercing türleri için de uygun olmadığınızı fark edebilirsiniz. Ancak, delici size bunu her zaman söylemeyebilir. Yine de yapmaya karar verirseniz ve göbeğinizi veya göbek deliğinizi aldığınızda bir soruna neden olabilirse, “sığ endüstriyel piercing” denen şeyi alabilirsiniz. Büyük olasılıkla yara izine neden olacak ve yeterince şanslıysanız, sadece bir enfeksiyonunuz olacak ve delmeyi reddedeceksiniz. Bu nedenle, hareket etmeden önce göbek veya göbek deliği piercingi yaptırabileceğinizi doğrulamanız gerekir..

Göbek veya göbek deliği piercinginiz için kullanabileceğiniz pek çok çeşit ve mücevher parçası olmayabilir, ancak bunu yaparsanız, gösteriş yapmak süper harika ve çift bekleme süresi nedeniyle son derece cüretkar görünüyor.!

40 Sığ Göbek Piercing Listesi

 • Şirin Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Basit bir halterle yapılan bu havalı sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımını gerçekten seviyorum. Sığ bir göbek veya göbek piercinginiz varsa tasarımlarınızı mümkün olduğunca basit tutmaya çalışabilirsiniz. Bence kişi sadece basitliğe bağlı kalabilir ve olabilecek karmaşıklığa gitmez. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Güzel Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Göbek piercingi, bir kişinin tercih edebileceği en popüler piercing türlerinden biridir. Özellikle çeşitli kültürlerde göbek piercingi canlılık, güç ve üretkenlik gibi çeşitli şeylerin bir karışımını ifade edebilir. Amerikan tarihinde, hem erkeklerin hem de kadınların farklı ortamlar ve vesilelerle canlandırmayı deneyimlediği bir stil ifadesi haline geldi. Kadınlar arasında daha popüler olsa da, birçok erkek de karın kaslarını ve karın bölgelerini vurgulamak için deniz piercingi yaptırmaktan hoşlanır..

 • Güzel Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bu, sarkan güzel bir sığ göbek veya göbek deliği piercingidir. Kalça piercingi ile birlikte en yaygın sığ göbek veya göbek piercingi türüdür. Bu tür göbek veya göbek deliği piercingi, onu bir adım öteye taşımak isteyenler için harika bir seçimdir. Güzel bir sarkan parça da içeren bu muhteşem göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Güzel Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bu tür devasa ve sarkan piercingleri her zaman, bazen de ara sıra kullanmamak gerekirken, kadınların giyebileceği harika bir moda ifadesidir. Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi, oldukça şık görünen incelikli bir piercingdir. Bununla birlikte, bu tür sığ göbek veya göbek deliği piercingine çok dikkat edilmelidir..

 • Şirin Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Göbek deliği delebileceğiniz bazı belirgin yöntemler vardır. Geleneksel olarak, deniz veya göbek deliği piercingleri göbek deliğinin yüksekliğinden yapılır ve normalde çivili bir ucu olan kavisli bir halter denizin içine yerleştirilir. Bununla birlikte, birçok kişi zengin cazibe merkezlerini veya mücevherleri halterlerinin sonuna kadar birleştirerek bu sanatı bir adım öteye taşıdı..

 • Kalp Şeklinde Sığ Göbek / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Mısır ve Arap toplumları gibi birçok erken uygarlığın onuruna, birçok insan farklı mücevherler veya dermal piercingler kullanarak denizlerinin altını veya yanlarını deldiriyor. Bu, bazı durumlarda göbek deliğini tamamen oluştururken, onlara bakanlar için tamamen yeni bir merak algısı yaratan farklı bir görünüm üretir..

 • Küçük Göbek Sığ Düğme / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Göbek deliğinizi deldirmek için arama yaparken, her zaman kendi göbeğinizin şeklini ve şeklini vurgulamalısınız. Göbek deliği dışında olanlar, göbek deliğinin üstünden veya altından geçmesi için yeterli yer olmadığı için göbek deliğinin ortasından geçen piercingi tercih edebilirler..

 • Minik Göbek Sığ Düğme / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Tüm bel boyunca zincirler veya bantlar içeren göbek deliği piercinglerini düzenli olarak fark edebilirsiniz. Göbek takıları her türlü şekil, boyut ve tasarımda karşımıza çıktığı için, kendi karakter duygunuzu doğru bir şekilde oluşturmanıza olanak sağlar. Birçok kişi moda stillerinden çok vücut formlarını vurgulayan sade takılar almayı tercih ederken, nispeten küçük boyutlu çivili mücevheri görmek şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, bu sürekli durumdan uzaktır. Göbek deliği, genellikle birçokları için cinsel bir çekim olarak sunulan ve kabul edilen vücut bölgelerinden biri olduğu için, kadınların göbek deliği piercing seçimleriyle şaşırtıcı derecede üretken olduklarını göreceksiniz.!

 • Şirin Göbek Sığ Düğme / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Üzerinde güzel bir Satürn gezegeni asılı olan bu inanılmaz sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Bu tür asılı takılar, gerçekten şık görünen bu tür takılarda oldukça yaygındır. Bu tür tasarımlar kolej kızlarında daha olgun bayanlardan daha iyi görünüyor. Ancak, bu göbek veya göbek deliği piercingi eğlencelidir! Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Küçük Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Deldirmeyi seçmeden önce göbek deliğiniz boyunca sahip olduğunuz cilt ve kıkırdak miktarını sürekli olarak analiz etmelisiniz. Kıkırdak donanmanız boyunca ne kadar sağlamsa, deldirirken o kadar düzensiz sorunlar yaşarsınız. Çoğu insan, genellikle bu olmadan, piercingin oyalanmayacağını ve genellikle konuştuğunda, ifade etmek için genellikle yırtılabileceğini fark eder. Gerçekleşmesi acı verici bir şey gibi görünse de, genellikle piercingin deriden geri çekildiğini gözlemlemezsiniz bile..

 • Nihai Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Ayrıca doğru mücevherleri aldığınızı garanti etmek isteyeceksiniz. Donanmanızda mütevazi bir tasarım parçası bulundurmayı planlıyorsanız bu size pek hitap etmeyecektir. Bununla birlikte, herhangi bir noktada, daha belirgin halterler, çemberler veya çapraz mücevherler gibi daha cömert süs örnekleriyle oyalanmanız gerekecekse, mücevher tercihinizi eklemek için ilk delmenizi daha büyük bir iğne ile yaptırmanız gerekecektir..

 • Parlak Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bu, burada olan bir çift piercing. Ters delme ve burada yapılan standart üst delme olmak üzere iki tür delme içerir. Bence bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi fazla süsleme olmadan oldukça basit ama gerçekten harika görünüyor. Burada yapılmış güzel bir sığ göbek veya göbek deliği piercingidir..

 • Işıltılı Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu göbeğe takılan bu güzel sarkan kavisli halter sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Bence süper şık ve güzel. Herhangi bir müzik festivali gibi herhangi bir festival sezonu için veya sadece bir kumsala gitmek için mükemmel olan gerçekten güzel bir şey. Bence bu tür sığ göbek veya göbek deliği piercingi üniversiteli kızlar için de uygun.

 • Bağlantılı Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bu çapa kavisli halter, sığ göbek veya göbek deliği piercingi, özellikle sahile yakın bir yerde tatile gidiyorsanız harika bir seçimdir. Bence bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi oldukça düşündürücü. Bu tasarımı gerçekten çok beğendim, ancak parti yapmakla meşgulken hiçbir yere takılmaması için ekstra dikkatli olmalısınız.!

 • Tatlı Sığ Göbek / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Sığ göbek veya göbek piercingi gibi vücut piercingleri, piercing için güçlü bir sevgi geliştirmenize sıklıkla yardımcı olabilir. Göbek deliğinizi yakındaki dövmelere veya daha önce dermal piercing olarak bahsedilen diğer piercing türlerine piercing takmak alışılmadık bir durum değildir. Bu, midenize farklı ve özgün bir görünüm kazandıracak, böylece herkes ona bakacaktır. Kadınlar yaz aylarında bikini giymekten keyif aldıkları için, genellikle sonsuza kadar şahit olacağınız hiçbir şeye benzemeyen en yaratıcı piercing fikirleri göreceksiniz..

 • Minik Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu, bazı mavi taşlar kullanılarak çok basit tutulan sığ bir göbek veya göbek deliği piercingidir. Bu tür sığ göbek veya göbek piercingi kesinlikle çarpıcı görünüyor, bu yüzden insanlar bunu alıyor. Bazı insanlar, görünümü vurgulamak için göbek deliğinin yanına başka tür mücevherler ekleyerek ters göbek veya göbek deliği piercingini başka bir şeye dönüştürür..

 • Yıldızlı Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Gerçekten harika görünen sarkık göbek veya göbek deliği piercingi yaptırmayı seven daha yaratıcı insanlar olduğunu düşünüyorum. Bu, belin vurgulanmasına yardımcı olacak tasarım türüdür. Ayrıca gerçekten güzel ve çok kadınsı görünüyor. Bu tür sarkan sığ göbek veya göbek deliği piercingi çok ilginç ve birçok durumda giyilmesi sıcaktır.

 • Muhteşem Sığ Göbek / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Standart bir piercing türüyle yapılan bu inanılmaz sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Ayrıca alt kısımda, stilinizi vurgulamanın harika bir yolu olan bir dermal piercing eklenmiştir. Bu tür tasarım gerçekten harika görünüyordu. Bence bu göbek deliği veya göbek deliği piercingi çok ince ve bakması çok zarif. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Mükemmel Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bazı insanlar tarzlarını denemekten gerçekten hoşlanır ve bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi, sağladığı tuhaf ve olağandışı görünüm nedeniyle kesinlikle muhteşem görünür. Bu gerçekten yaratıcı görünen oldukça şaşırtıcı bir endüstriyel piercing. Emin olmanız gereken tek şey, kullanabileceğiniz bu tür bir malzemedir..

 • Çekici Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu tür sığ göbek veya göbek deliği piercingine bakmak gerçekten harika. İsterseniz, gerçekten harika görünecek bu muhteşem sığ göbek veya göbek deliği piercingini yaptırabilirsiniz. Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi, genel stilinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Ekin üstler ve bikini üstleri ile gerçekten süper havalı görünürdü..

 • Çekici Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Aklınızda belirli bir şey varsa, bu tür piercinglere kolayca gidebilirsiniz. Bu göbek veya göbek piercingi, sahip olabileceğiniz en iyilerden biridir. Gerçekten harika görünen bazı harika saplamalar var. Gerçekten harika görünecek bu asılı kavisli halteri gerçekten seviyorum.

 • Güzel Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu martı sığ göbek veya göbek piercingi gerçekten sevimli görünüyor. Sahilde bir gezintiye çıkıyorsanız, o zaman bu muhteşem martı sığ göbek veya göbek deliği piercingi gösteriyi gerçekten çalacaktır. Kısa bir üst veya bikini giydiğinizi ve bu asılı, sığ göbek veya göbek deliği piercingini taktığınızı hayal edin. bence gayet güzel olur.

 • Şirin Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu kullanıcının taktığı bu inanılmaz standart sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Ayrıca düzgün ve küçük bir piercing takmanın çekirdeği gerçekten vurguladığı gerçeğini de seviyorum. Dolayısıyla, çok belirgin karın kaslarına sahip biriyseniz, bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi gerçekten harika görünür..

 • Çekici Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bazı piercingler oldukça iyi olsa da, bazıları üstte ve çok canlı. Kendi stilinizi seçebilirsiniz. Her iki türün de kendi artıları ve eksileri vardır. Örneğin, bu tür sığ göbek veya göbek deliği piercingi gerçekten harika görünüyor çünkü ne çok basit ne de çok dekoratif. Bu nedenle, bu tür sığ göbek veya göbek deliği delme en iyi hissettirir.

 • Değerli Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Aynı zamanda standart göbek veya göbek deliği piercing tasarımı olan bu şaşırtıcı sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Bu tür göbek veya göbek deliği piercingi oldukça basittir ve hem minimalist hem de harika tutmak isteyen biri için gerçekten hoş görünür. Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi gerçekten zarif görünüyor.

 • Güzel Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Şık ve kız gibi görünmek istiyorsanız, sarkan sığ bir göbek veya göbek deliği piercingi takmak harika bir fikirdir. Bu tür inanılmaz sığ göbek veya göbek deliği piercingi, tarzınızı daha da öne çıkarmanın harika bir yoludur ve gerçekten harika görünür. Çingene olan bu tarz gerçekten hoşuma gidiyor. Herhangi bir şenlikli fırsat için mükemmeldir.

 • Çekici Sığ Göbek / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Sarkan sığ göbek veya göbek deliği piercingi bikini üstü giyildiğinde gerçekten hoş görünüyor. Bence bir kadının feminen görünümünü ve stilini vurgulamaya gerçekten yardımcı oluyorlar. Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi, göbeği gerçekten daha çekici hale getirir. Sanırım göze batan pek çok izleyici olabilir! Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Hoş Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi, bu mücevhere eklenen tüm sarkan unsurlar nedeniyle gerçekten moda. Bence bunun gibi sarkık sığ göbek veya göbek deliği piercingi gerçekten güzel ve kadınsı görünüyor. Göbek deliğinin üzerinde olan ve harika görünen normal bir piercing. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Büyüleyici Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Göbeğinize sığ göbek veya göbek deliği piercingi eklemek, ifadelerinizi ve fikrinizi göstermek için harika bir fikirdir. Şık hissetmek ve tarz sahibi olmak için yaratıcı bir yoldur. Gerçekten güzel görünen farklı türdeki takılar ve onların stilleri aracılığıyla hissettiklerinizi ifade edebilmeniz gerçekten hoşuma gidiyor. Bence bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi oldukça hoş. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Mükemmel Göbek Sığ Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Gerçekten zarif görünen bu güzel sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Bu ne küçük bir göbek, ne göbek deliği piercingi ne de oldukça büyük. Kullanıcı için yeterince uygun görünüyor ve gerçekten iyi uyuyor. Özellikle kumsalda giymek oldukça ilginç görünen bu görünümü gerçekten çok seviyorum. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Pozitif Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Çok fazla bling sevmeyen biriyseniz, bu tür sığ göbek veya göbek piercingi sizin için idealdir. Buna çok büyük olması gerekmeyen bir alt piercing bile ekleyebilirsiniz ve bu tüm görünümü tamamlayacaktır. Birçok kişi, tüm sığ göbek veya göbek deliği piercinginin tamamlanmış görünmesini sağlamak için başka tür piercingler de ekler..

 • Parlak Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bakması biraz şevkli görünen bu güzel sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum! Bence bu gerçekten giyebileceğiniz harika bir tasarım. Bu oldukça kullanışlı bir tasarım çünkü süper basit ve sığ bir göbek veya göbek deliği piercinginde harika görünecek. Bu sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımı harika bir seçimdir.

 • Zarif Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bu güzel sığ göbek veya göbek deliği piercingi gerçekten ilginç görünüyor. Ayrıca tasarımı süper sevimli kılan bu ilginç renk kombinasyonunu da seviyorum! Sarkan piercingler, sığ göbek veya göbek piercing tasarımınızın tarzına odaklanmak istiyorsanız harika bir seçenek olsa da, buna yeterince dikkat etmelisiniz.!

 • Zarif Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu, burada yapılmış bir çoklu piercingdir. Çok esnek ve kullanılabilen bir malzeme türü olan Bioflex malzemesi kullanılarak yapılır. Tipik olarak harika görünen bu sığ göbek veya göbek deliği piercingini gerçekten seviyorum. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Tertemiz Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Burada yapılmış kavisli bir halter sığ göbek veya göbek deliği piercingidir. Üzerindeki sarkan pembe mücevher gerçekten çok hoş ve hoş görünüyor.

 • Uzun Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingindeki sarkan süslemeyi gerçekten çok seviyorum. Bence süper sevimli ve bakması gerçekten harika görünüyor. Muhteşem bir görünüme sahip güzel bir sığ göbek veya göbek deliği piercingidir.!

 • Minik Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi çok küçük ve hafiftir. Harika olabilir ve giysilerinize yapışmayarak daha az komplikasyona neden olabilir. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Güzel Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Bu şaşırtıcı ve bir o kadar da basit, sığ göbek veya göbek deliği piercingi yapmak oldukça harika olurdu çünkü oldukça incelikli ve gerçekten sevimli olurdu!

 • Hoş Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Basit piercingler de sarkan olanlar kadar iyidir ve onları duruma göre değiştirebilir ve alternatif olarak takabilirsiniz. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Küçük Sığ Göbek / Göbek Piercing

sığ göbek piercingi

Göbeğinize bir çeşit piercing eklemenin kesinlikle güzel bir dövme ile iyi bir jelleşeceğini düşünüyorum. Bu sığ göbek veya göbek deliği piercingi oldukça harika ve burada yapılan güzel çiçek dövmesini gerçekten tamamlıyor. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

 • Çekici Sığ Göbek Düğmesi / Göbek Piercingi

sığ göbek piercingi

Bu inanılmaz sığ göbek veya göbek deliği piercingi, beli vurgulamak için eklenen oldukça hoş bir piercingdir. Sığ göbek veya göbek deliği piercing tasarımınız için güzel ama basit bir takı takmak harika bir seçenektir ve genellikle bununla ilişkili her türlü komplikasyondan kaçınmanıza yardımcı olur. Gerçekten ne kadar sade ve minimalist olursanız göbek deliğinize veya göbek tipinize o kadar çok yakışacağını düşünüyorum..

Sığ Göbek İçin Piercing Reddi

Bir yumruk göç ettiğinde, vücudun dışına tamamen çıkmaz, ancak başlangıçtaki durumundan kayar. Sadece biraz hareket edebilir veya karından tamamen ayrılabilir. Göçü önlemek için gerçekten yapılabilecek hiçbir şey yoktur, ancak bazı olağandışı işaretlere bakarak göçün gerçekleşmesini geciktirebilir veya durdurabilirsiniz. Bu semptomları veya göçü görürseniz, mücevherlerinizi çıkarmak isteyebilirsiniz, ancak olmasına izin vermeli ve kendi kendine iyileşmesine izin vermelisiniz..

Piercinginiz uzun süre göç etmeye devam ederse, vücut tarafından reddedilebilir. Vücudunuzun kendini iyileştirmek için mücevherleri zorla dışarı itmeye çalıştığı zamandır. Eğer bir kıymık yaşadıysanız, vücudun onu dışarı çıkmaya zorladığını fark etmişsinizdir; mücevherlerde de öyle. Vücut deri içindeki yabancı cisimleri sevmez.

Bu çok fazla endişelenmeniz gereken bir şey değil çünkü göbek veya göbek deliği piercinglerinde reddetme, göç ve enfeksiyon diğer piercing türlerinden daha yaygın. Bu piercingler, dermal ve yüzey piercinglerini, kaş piercinglerini ve göbek piercinglerini içerir. Kulak piercingleri de reddedilebilir veya yer değiştirebilir, örneğin, özellikle çok sığ delinmişlerse, büyük olasılıkla kale ve daith’dir..

RED İŞARETLERİ

Reddetme meydana geldiğinde, aşağıdaki işaretleri fark edebilirsiniz:

 • Halter büyütülmüş görünecek.
 • Fistül daha yüzeysel büyüyecek.
 • Piercingin açıklıkları göç edecek.
 • Genellikle ceplerin ilk yerleştirildiği yerden bulundukları yere giden bir yol olacaktır..
 • Delikler boyunca kızarıklık veya yara izi olabilir.
 • Mücevher anormal şekilde esnemeye başlayabilir.
 • Etki alanında olağandışı bir hassasiyet olabilir, ancak genellikle zarar vermez.
 • Delik eskisinden daha açık görünebilir.
 • İki deliği ayıran deri ince ve şeffaf görünmeye başlayabilir..

Ne yazık ki, reddedilmeyi önlemeye gerçekten yardımcı olabilecek hiçbir şey yok. Yapılacak en iyi şey doktorunuza danışıp takılarınızı çıkarttırmak, bölgenin tamamen iyileşmesini sağlamak ve daha sonra tekrar denemektir. Mücevherlerinizi çıkarmazsanız, bazı izler kalır. Bu durumda, vücut piercingi tamamen reddetmeye çalışacak ve halteri tamamen dışarı çıkmaya zorlayacaktır..

Harika bir şey, reddetmenin çok fazla zarar vermemesi ve reddetme veya göçün, enfekte olmanız gerektiği anlamına gelmemesidir..

RED NEDENLERİ

Piercinginizin reddedilmesinin birkaç nedeni olabilir! Kaygı, genetik, kilo değişiklikleri ve epiderminizin sıkılığı gibi bireysel koşulların hepsi rol oynayabilir. Kötü boyutlu mücevherler ve zayıf mücevher öğesi gibi dış koşullar da delici bir reddetmeye katkıda bulunur! Düz yüzeylerdeki piercingler atılmaya daha yatkın olduğundan, piercingin konumu da gereklidir..

Piercinginiz normal bir şekilde iyileşecekse ve yanlışlıkla çektiyseniz veya üzerinde uyuduysanız, havuz suyu veya bir tür kozmetik malzeme ile tahriş olduysa ve bazı sorunlar yaşıyorsanız, bir doktora görünebilirsiniz. Delici mücevheriniz çok sıkı veya çok gevşekse ve kendi başına veya dış kuvvetler tarafından çok fazla hareket ediyorsa, delme işleminiz rahatsız edici olabilir. Tahriş olmuş bir piercing, biraz rahatsızlık ve rahatsız edici semptomlarla karşılaşabilecek bir şey olarak karşımıza çıkabilir. Buna şişlik, kızarıklık, rahatsızlık, kaşıntı vb. dahildir. Piercinginizi deniz tuzlu su solüsyonuyla iyice temizlediğinizden emin olun ve piercinginize çok dikkatli davranın..

 • Delinmiş yüzeyinize soğuk bir kompres (tatlı su ve küçük bir bez veya havludan oluşan) kullanmayı düşünün. Bu, bazı sorunları hafifletmeye yardımcı olabilir.
 • Mücevherleri deldi sitenizde bırakın. Mücevheri itmek, delme yerinizi daha da kötüleştirebilir..
 • Herhangi bir sorununuz varsa, bunları delicinizle görüşün veya semptomlarınıza göz atabilmeleri ve size daha iyi rehberlik edebilmeleri için stüdyolarında ziyaret edin..

REDDETMEDEN NASIL KAÇINILIR

Her türlü reddedilmeyi önlemek için, önce yaptığı işte tamamen profesyonel olan iyi bir deliciye ulaşmanız gerekir. Delmenin yerleştirilmesi önemlidir, bu nedenle, onu düzgün yerleştirecek saygın bir delici bularak delme işleminiz için iyi bir yerleştirme seçeneği seçebildiğinizden emin olun ve daha sonra reddedilme şansı daha az olabilir. Aksi takdirde, göbeğinizde veya göbek deliğinizde çok sığ olabilir ve göç etme ile sonuçlanabilir ve sonunda her ikisini de çıkarmanız gerekir..

Ardından, delme sırasında size verilen uygun hijyen önlemlerini ve bakım sonrası protokolleri uyguladığınızdan emin olmanız gerekir. Buna göbeğinizi veya göbek deliğinizi durulamak ve tuzlu su püskürtmek dahildir. Temizlik önemlidir çünkü aksi takdirde enfeksiyona ve bakteri üremesine yol açabilir..

Göbeğinize veya göbek deliğinize iyileşmesi için yeterince zaman verdiğinizden emin olun. Piercing stillerinizi değiştirmeye karar vermeden önce göbeğinize veya göbek deliğinize zaman tanımalısınız. İlk başta bunu yapmak cazip gelebilir ve bu normaldir ancak delicinizin onayını almadan bunu yapmayın. Ayrıca, implant sınıfı ve boyutu da uygun olan bir mücevher türüne geçtiğinizden emin olun..

piercinginizin reddedildiğini fark ederseniz ne yapmalısınız?

Bir reddedilme veya göçe maruz kaldığınızı düşünüyorsanız panik yapmayın. Bunu, sadece piercinginizi ziyaret ederek ve bir mücevher değişikliği isteyerek kontrol edebilirsiniz. Evde kendiniz yapmaya çalışmayın. Yeni mücevherinizin boyutunun doğru olduğundan ve çok ağır olmadığından oldukça rahat olduğundan ve kalitesiz malzemeden yapılmadığından emin olun. Göbeğinizi veya göbek deliğinizi yeniden güzelleştirecek iyi bir malzeme mücevheri bulmanıza yardımcı olması için delicinizin tavsiyesini dinleyebilirsiniz..

Mücevher değişikliği size yardımcı olmuyorsa, deliciniz hepsini çıkarmanızı ve düzgün şekilde iyileşmesine izin vermenizi ve ardından tamamen iyileştiğinde yeniden delmenizi önerir. Bu nedenle, bu işi verdiğiniz kişinin işinde harika olduğundan ve ne yaptığını tam olarak bildiğinden emin olmalısınız. Göbeğinizi veya göbek deliğinizi piercing yaptırdığınızda ve daha fazla komplikasyon olmadan kalmasını istediğinizde bu önemli bir faktördür..

Sığ Piercing’de Reddetme ve Göç Etme

Reddedilme vs göçler. Eh, ikisi arasında kesinlikle bir fark var. Reddetme başlangıçta bir taşımadır, ancak taşıma durabilir. Durmazsa reddedilir. Delme biraz sığlaşıyor ama kendini de stabilize ediyor. Reddetme, piercing tamamen derisinden çıktığında meydana gelir ve ne yaparsanız yapın ortaya çıkacaktır. Bazı insanlar, göçleri durduğunda ve kendini stabilize ettiğinde şanslıdır ve böylece delinmelerini stabilize edebilirler, ancak bu çok yaygın bir fenomen değildir. Göçün durdurulabilmesi ve sabitlenebilmesi, her seferinde olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle, deliciniz, piercinginizi çıkarmanızı ve iyileşmesine izin vermenizi tavsiye ederse, onu dinleyin. Tamamen reddedilen bir piercingden geriye kalan yara izlerine bakmak genellikle iyi değildir ve hayatınızın sonraki bir aşamasında delmeyi denerseniz daha da zorlaşacaktır. Kesinlikle riske değmezdi.

Reddetme veya göç, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. En yaygın olanları tahriş olmuş şişlikler ve diğer faktörlerdir. Ayrıca, göbeğin uygun şeklinin olmaması veya delicinin yanlış delmiş olması nedeniyle doku delme işlemini doğru şekilde desteklemediğinde de ortaya çıkar. En yaygın reddetme türü göbek deliği delmedir, ancak kulaklar gibi vücudun diğer kısımlarında da olur. Çoğu zaman bunlar, göbeğin iç kısmı yerine göbeğin ön tarafını delen amatör delicilerdir. Böylece göbek çevresindeki doku onu destekleyemez ve daha sonra onu deriden reddeder..

Bunun yanı sıra, göbek piercingine yardımcı olacak yeterli dokuya sahip bir vücuda sahip olmayabilir ve yine de piercing reddedilmeye başlayacaktır çünkü vücut sadece ilk noktada piercinge izin vermemiştir. Bunun bir başka tipik örneği de endüstriyel mücevherlerdir. Genellikle insanlar, delici deliğin bir ucunu diğeriyle ilişkilendirmek için aşırı güç vererek, sanayicileri gerçekten onlara yardım edemeyecek olan kulaklara veya göbeklerine itmeye çalışacaklardır. Bu, doğal olarak, sonunda o cephede işten çıkarılmaya yol açacaktır..

Reddetmenin diğer doğal nedenleri arasında şunlar yer alır, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Düşük kaliteli mücevher- Delme için kullanılan mücevherler kaliteli olmadığı için birçok göç ve reddedilme vakası yaşandı. Kesinlikle cilt ile reaksiyonu tetikleyecek olan düşük kaliteydi. Vücut, dostça bir malzemeye sahip olmayan her türlü eşleşmeyi hemen reddeder. Bu da yara izine yol açar.

Yanlış takılan takılar– Yanlış takılmış malzeme de çok sorunludur. Piercinginiz çok sıkı veya çok gevşekse, takı bir soruna neden olur. Delme, delme deliği için çok küçük veya çok büyük, kayar, keser ve cildi fazla büyüyene kadar sürükler ve sonunda delmeyi reddeder. Bu da yara izine yol açar.

Kötü bir takılma veya yırtılma- Kusursuz yerleştirilmiş takılar bile kıyafetlerin içine girecek ve birbirine dolanacaktır. Takılırsa, reddetmeye başlayabilir. Aslında kazara yaptırabilirsiniz, bu da piercinginiz çok sıkıysa kıyafetlerinize girdiğinde buna neden olabileceğinizi veya piercinginiz önünüzdeyken muhtemelen bir tür yüzeye çarpabileceğinizi içerir. Ayrıca bir yere sıkışıp cildinizi yırtmasına neden olabilir..

Uzun Süreli Geçici Piercingler– Bazı mücevherler özünde bozulabilir ve vücut onları kovmakta eninde sonunda muzaffer olacaktır. Yüzey piercingleri ve Mikrodermaller bu bölümün altına gelir. Başarı hikayeleri yıllardır varken, bu tür yumrukların sonsuza kadar bir bitiş tarihi olduğu ve diğerlerinden daha sorunsuz işlendiği görülmelidir. Stres veya endişenin ilk belirtilerinde, tehlikeli bir şey olmadığından emin olmak için delicinize ulaşmalısınız..

Gebelik– Hamilelik sırasında takılarınızı çıkarıp çıkarmamak tamamen size kalmış. Göbeğiniz, içinizde büyüyen bebeğe uyum sağlamak için dışarı doğru büyüdükçe göbeğinizin şekli değişecektir. Daha sonraki bir aşamada, göbek deliği ters çevrilerek veya daha düz hale gelerek şeklini değiştirebilir, bu da göbek deliğinizi daha da rahatsız edecektir. Bu nedenle, özellikle üçüncü trimesterde tüm bu değişiklikler nedeniyle bir parça takı takmak daha zor olabilir. Bazıları için baskı ve strese dayanmak imkansızdır ve mücevherleri çıkarır ve diğerinin mücevherlerinde her zaman herhangi bir acı veya komplikasyon olmadan bıraktığı piercingin kendi kendine kapanmasına izin verir..

Çoğu durumda, özellikle göbek deliği hamilelikten önce tamamen iyileşmişse, süs eşyaları doğumdan sonra tamamen çıkarılabilir ve tekrar takılabilir. Delme bölgede biraz büzülebilir, ancak delik genellikle daha sonra genişletilebilir ve delmeyi işe yaramaz hale getirir.

Takılarınızı çıkarırsanız ve piercinginiz tamamen biterse, çocuğu doğurduktan sonra kendinize tekrar deldirebilirsiniz. Tam olarak iyileştikten sonra, uygun şeklinize geri dönmek için beklemeniz gerekir. Ayrıca, yeni bir göbek deliği piercingi yaptırmayı düşünmeden önce, çocuğunuzun emzirme aşamalarını tamamlamasını da beklemelisiniz. Emzirirken herhangi bir yaralanmayı iyileştirmek zorlaşır. Bunun nedeni, vücudun enerjisinin başka bir yere sapmasıdır. Bu nedenle, bebeğinizi göğsünüze ve karın bölgenize yakın olabilecek cildinize yakın tutacağınızı ve her zaman piercing nedeniyle incinme ve bu arada sizin de incinme riskiniz olduğunu unutmayın. . Çocuğunuz bacaklarını ve kollarını tekmelemeye ve yumruklamaya başladığında da iyileşme zor olabilir..

Göbeğinizi deldirdiğinizde reddedilme geçerli ve güçlü bir endişedir ve bunun farkında olunmalıdır. Onu idare eden yetenekli ve profesyonel bir kişi, kullandığınız takı türü ve mükemmel bir bakım sonrası rutin ile önlenebilir. Daima, önce anatominizi kontrol edecek ve sonra sizi deldirecek türden bir delici gördüğünüzden emin olun. Başarılı bir delik açmanız için çok çaba sarf etmeniz gerekecek ama kesinlikle buna değer..

Göbek Piercinginiz Çok Sığ Olduğunda Yanlış Gidebilecek Şeyler

 1. Göç
 2. reddetme
 3. enfeksiyon
 4. yara izi
 5. metal alerjisi
 6. Aşırı kanama
 7. Aşırı temizlik
 8. yırtılma
 9. germe

Bu sorunların her biri burada ayrıntılı olarak açıklanmaktadır..

Göç: Ya Piercingim Yerinden Olursa?

Bir yumruk göç ettiğinde, vücudun dışına tamamen çıkmaz, ancak başlangıçtaki durumundan kayar. Sadece biraz hareket edebilir veya karından tamamen uzaklaşabilir..

Yaygın göç nedenleri şunlardır:

 • Vücut, kullanılan takı türü fikrini gerçekten sevmiyorsa. Cerrahi dereceli çelik ve titanyum, sahip olduğunuz en iyi seçeneklerdir..
 • Takı türü doğru değilse. CBR ve diğer halkalar, kavisli veya muzlu bir halterden çok daha fazla hareket eder ve yer değiştirir.
 • Göbek deliği etrafındaki doku hasar görmüşse.
 • Dokunun göbek deliği mücevherini sıkıca tutacak gücü yoksa.
 • Piercingin çok sığ olması veya dik olarak yapılmaması gibi yerleştirme yanlışsa.
 • Kemerler, gömlekler veya diğer herhangi bir giysiden kaynaklanan herhangi bir sürtünme varsa.
 • Hareket halindeki diğer takıların neden olduğu veya daha önce delinmiş olan takıya baskı uygulayan istenmeyen baskı varsa.
 • Vücudunuz büyürse: örneğin gençken piercing yaptırdıysanız ve vücudunuz genç bir yetişkin olduğunuzda olduğunuza kıyasla tam olarak gelişmediyse; kilo alabilir veya verebilir veya hamile kalabilirsiniz. Vücudunuz değiştikçe, piercinginiz de değişecek ve bu da göçe neden olabilir..

Göçü önlemek için gerçekten yapılabilecek hiçbir şey yoktur, ancak yukarıda listelenen aşağıdaki şeylere göz atarak gerçekleşmesini geciktirebilir veya durdurabilirsiniz. Bu semptomları veya göçü görürseniz, mücevherlerinizi çıkarmak isteyebilirsiniz, ancak olmasına izin vermeli ve kendi kendine iyileşmesine izin vermelisiniz..

Reddetme veya Göçe Neden Olan Nedir?? Yanlış malzemeden yapılmış büyük, ince ölçülü mücevherat, reddedilme veya göçe neden olabilir..

Reddetme: Ya Vücudum Mücevheri Reddederse?

Piercinginiz uzun süre göç etmeye devam ederse, vücut tarafından reddedilebilir. Vücudunuzun kendini iyileştirmek için mücevherleri zorla dışarı itmeye çalıştığı zamandır. Eğer bir kıymık yaşadıysanız, vücudun onu dışarı çıkmaya zorladığını fark etmişsinizdir; mücevherlerde de öyle. Vücut deri içindeki yabancı cisimleri sevmez.

Bazı insanlar göbek piercinglerine katılamazlar. Bazıları sık sık dener, ancak her noktada reddeder veya göç etmeye başlar..

Reddetme meydana geldiğinde, aşağıdaki işaretleri fark edebilirsiniz:

 • Halter büyütülmüş görünecek.
 • Fistül daha yüzeysel büyüyecek.
 • Piercingin açıklıkları göç edecek.
 • Genellikle ceplerin ilk yerleştirildiği yerden bulundukları yere giden bir yol olacaktır..
 • Delikler boyunca kızarıklık veya yara izi olabilir.
 • Mücevher anormal şekilde esnemeye başlayabilir.
 • Etki alanında olağandışı bir hassasiyet olabilir, ancak genellikle zarar vermez.
 • Delik eskisinden daha açık görünebilir.
 • İki deliği ayıran deri ince ve şeffaf görünmeye başlayabilir..

Ne yazık ki, reddedilmeyi önlemeye gerçekten yardımcı olabilecek hiçbir şey yok. Yapılacak en iyi şey doktorunuza danışıp takılarınızı çıkarttırmak, bölgenin tamamen iyileşmesini sağlamak ve daha sonra tekrar denemektir. Mücevherlerinizi çıkarmazsanız, bazı izler kalır. Bu durumda, vücut piercingi tamamen reddetmeye çalışacak ve halteri tamamen dışarı çıkmaya zorlayacaktır..

Harika bir şey, reddetmenin çok fazla zarar vermemesi ve reddetme veya göçün, enfekte olmanız gerektiği anlamına gelmemesidir..

Enfeksiyon: Belirtileri Nelerdir??

Bakteriyel enfeksiyonlar, kendinizi deldirdikten sonra olabilecek en yaygın şeydir ve herhangi bir noktada olabilir. Kötü hijyen önlemleri, takı malzemesine tepki veya ciltte bir yırtılma veya yırtılma olabilir..

 • Normalde, sahada iltihaplanma ve kızarıklık fark edeceksiniz ve bu rahatsızlık hissedecek ve belki de dokunulamayacak kadar sıcak olacaktır. Şişlik çıban veya ülsere dönüşebilir.
 • Bir kabuk içine akabilecek bir irin salınımı (berrak, beyaz, sarı, kahverengi veya yeşil) fark edebilirsiniz..
 • Tedavi etmezseniz veya fark edilmeden bırakırsanız, ateş veya öksürüğe neden olabilecek grip benzeri semptomlar geliştirebilirsiniz..
 • Göbeğinizden yayılan kırmızı çizgiler.

Her türlü enfeksiyonu önlemek için harika bir temizlik rutini ve bir antibiyotik tedavisi izlemeye çalışmalısınız. Enfeksiyonun takı türünden kaynaklandığını düşünüyorsanız, takılarınızı titanyum veya implant dereceli cerrahi çelikle değiştirmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, en iyi seçenek, takıları çıkarmak ve özellikle kirli bir el ile enfeksiyonlu bölgeye sık sık dokunmamaktır..

Yara İzi: Ondan Kurtulabilir miyim?

Bir tür yara izinin iyileşmesi tamamen kaçınılmazdır çünkü piercingin etrafındaki deri asla eskisi gibi görünmez. Piercingin kendisi bir yara izi olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bazen, nerede olduğuna, kişinin türüne ve hijyen özelliklerine bağlı olarak, yara izi diğerlerinden daha dramatik hale gelir..

Hipertrofik yara izi standart bir risktir ve keloid izleri herkesin başına gelebilir, ancak daha derin cilt pigmentasyonu olanlar ekstra hassastır. Keloid izleri, dokunulduğunda güçlü ve yumuşak görünen ve fistülün her iki ucunda da görülebilen büyük kırmızı-mor sert yara dokusu yığınları gibi görünür. Genellikle hassastırlar ve nadiren ağrılı ve iyileşmeyecek kadar sıkıcı olabilirler..

Metal Reaksiyonu: Ya Vücudum Mücevhere Alerjik Olursa?

Çeşitli türden insanlar, çeşitli malzeme türlerine karşı hassasiyetler yaşamıştır. Her yerde ucuz ama çekici metaller var ama riskli olmadığından emin olmalısınız. Mücevherlere verilen tepki, piercinginizi riske atabilir ve bu da tahrişinizi reddetmeye veya göç etmeye neden olur ve sonuçta piercingi kaybetmeniz gerekebilir. Biraz alerjiniz varsa, bazı yaygın kaşıntı ve kızarıklık belirtileri yaşayabilirsiniz, ancak büyük hassasiyet şiddetli ağrıya veya ateşin gelişmesine de yol açabilir. Cildiniz ağrıdan geri çekilmek isteyebilir ve delici deliğin genişlemesine neden olacak şekilde irin de akabilir..

Hipoalerjenik metaller (daha biyouyumlu olan):

 • titanyum G23 (herhangi bir renkte) (en iyi seçim!)
 • niyobyum (saf)
 • nikel içermeyen, cerrahi, implant sınıfı paslanmaz çelik (316L veya 316LVM)
 • 14 ayar veya daha fazla katı sarı altın (ancak yalnızca delme tamamen iyileştikten sonra)
 • platin (ancak ağırdır, bu nedenle daha fazla yırtılmaya veya zorlanmaya neden olabilir)

Sorunlu malzemeler:

 • nikel
 • plastikler (bazı akrilikler biyouyumludur AMA zamanla parçalanabilirler ve mikrop ve bakterilere yapışma olasılıkları daha yüksektir)
 • düşük dereceli altın; altınla kaplanmış, haddelenmiş veya doldurulmuş herhangi bir şey
 • gül altın (bakır içerir) veya beyaz altın (nikel içeriyorsa)
 • gümüş; gümüş bile (bakır veya nikel olabilir ve kararır)
 • kalitesiz paslanmaz çelik (“cerrahi” olduğu iddia edilse bile)
 • herhangi bir tür metalle kaplanmış herhangi bir şey (kaplama pul pul dökülür)
 • kaba veya cilasız metaller
 • kostüm takıları veya her türlü tanımlanamayan metal

Bu sorunları yaşamanızın sebebinin piercingin malzemesinden kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, piercingi değiştirip onun yerine rahat bir malzeme takmak isteyebilirsiniz..

Riskleri Azaltmak: Tamamen iyileşene kadar (yüzük yerine) kavisli bir halter taşımak tehlikeleri azaltabilir..

Başka Ne Yoldan Çıkabilir? Yırtılma, Esneme vb..

 • Aşırı kanama ve sinir hasarı: Bu, bir sinire çok bitişik delen amatör bir vücut delici tarafından oluşturulabilir..
 • Aşırı temizlik: Çok fazla yıkama ile dokuya zarar vermesi muhtemeldir. Aşırı yüklemeyin! Delicinizin yönlendirmesini takip edin.
 • Mücevherleri çok erken değiştirmek: Çok bariz hayır-hayır. Süsle uğraşmak için yeterince iyileşmeden sekiz hafta ila altı ay önce egzersiz yapabilir. Encore, delicinizin kılavuzluğunu takip edin.
 • Sürtünme tahrişi: Nadiren giysinizin veya kemerinizin direnci acıtabilir ve iyileşmeyi yavaşlatabilir..
 • yırtılma: Göbek piercinglerinin farklı yerlerdekilere (kulaklar gibi) göre ayrılma olasılığı daha düşüktür, ancak mücevherler sıkışabilir ve bölünebilir.
 • germe: Bir piercing çok yüzeysel veya sona yakınsa, bir esneme onu çok fazla genişletebilir. Tıknaz takılar, yırtıklar, reddetme ve göç, fistülün konfigürasyonunu yeniden yapılandırabilir. Bazı kişiler, deliği daha küçük dikerek doktora yaptırmaları gerekir..
 • Bakteriyel endokardit veya enfektif endokardit (IE): Doğuştan kalp hastalığınız varsa ve delme yoluyla bakterilere maruz kalırsanız, tehlikedesiniz ve hatta ölümcül olabilir. Bu nedenle güvenilir, lisanslı deliciler herhangi bir şeye hazırlanmadan önce kalbiniz hakkında sizi sorgularlar..

Sığ Göbek Veya Göbek Piercingi Sonrası Bakım

Göbek deliği söz konusu olduğunda her kişi için iyileşme süreci büyük ölçüde değişir. Vücudunuzun bu bölgesinde çok fazla hareket var ve bu nedenle piercinginize zarar verebilecek bu sürekli sürtünmeye dikkat etmelisiniz. Pantolonun yanı sıra ve diğer dar giysiler, piercingi ovuşturarak piercingi kesebilir ve göbek deliğinizin etrafındaki alanı daha da tahriş edebilir. Başlangıçta oldukça hassas bir bölgedir ve fazla rahatsız edilmemelidir..

Göbek düğmeleri ayrıca, göbek deliğinizin bakımını son derece önemli kılan, içinde çok fazla kir tutma eğilimindedir. Göbek deliğinizi temiz tutmaya ve bol giysiler giymeye karar verirseniz, onu düzgün ve daha iyi bir şekilde iyileştirmeniz çok yardımcı olabilir. Piercingin 4 ila 6 hafta içinde iyileştiğini hissedebilirsiniz, ancak bazen tamamen iyileşmesi yaklaşık 6 ay sürebilir. Bazı durumlarda göbek piercinginin tamamen iyileşmesi bir yıl bile almıştır..

İyileşme aşamaları sırasında, enfeksiyon geliştirme olasılığını en aza indirmek veya herhangi bir göç veya reddedilme olasılığından kaçınmak ve başarılı bir tedaviyi teşvik etmek için bu sürecin bazılarını ve deliciniz tarafından sağlanabilecek bazı yönergeleri izlediğinizden emin olmalısınız. iyileşme süreci.

 1. göbek deliğini temiz tut! Duş alırken ılık suyun tüm vücudunuza özellikle göbek bölgenize akmasına izin verin. Ancak göbeğinizin delinmiş kısmını ovalamayın. Üzerinden köpüklü su aksın. Daha sonra kendi piercinginizi yaparak veya satın alarak piercinginizi deniz tuzlu suyla yıkayabilirsiniz. Pamuk topları ile benzer şekilde ıslatma yapabilirsiniz. Göbeğinizin etrafındaki toplanmaların düzgün bir şekilde temizlendiğinden emin olmak için günde en az 3 kez bu ıslatma yapmalısınız, bu da o bölgede her türlü enfeksiyon ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır..
 2. “Kabukları” çıkarırken nazik olun. Vücudunuzun herhangi bir yabancı cisme doğal tepkisi, kuruyarak bir tür kabuk oluşturan berrak bir sıvı olan deşarj üretmektir, ancak bunu ihmal etmek artık sağlıklı sayılmaz. Daha önce deliciler, artık tavsiye edilmeyen günde birkaç kez mücevherleri çıkararak veya hareket ettirerek kabukları temizlemelerini söylerdi. Çevresindeki bakterilerin göbeğe girmesine neden olabilir ve bu da birçok soruna yol açabilir. Yumuşatmaya yardımcı olacak bu kabukları çıkarmak için deniz tuzlu su çözeltisine batırılmış pamuk topları kullanabilirsiniz ve daha sonra yumuşak bir silme ile kolayca çıkabilirler..
 3. Mücevherlerinizi erken değiştirmeyin. Piyasada bulunan bu kadar çok göbek deliği ile kendinizi baştan çıkarmak neredeyse imkansız. Ama elinden geldiğince buna karşı koymaya çalış. Yerleştirilen göbek deliği ilk etapta ekstra uzun olmalı ve tamamen iyileşmeden çıkarılmamalıdır. Çok az şişkinliğiniz olsa veya hiç olmasa bile, onunla oynamaya çalışırsanız, büyük bir ihtimalle şişecektir. Bu aynı zamanda kir ve bakterilerin sisteminize girerek çeşitli enfeksiyonlara neden olabileceği zamandır, bu nedenle yaranız yüzde 100 iyileşene kadar piercinginize takılan takıların aynısını takmalısınız. Ayrıca, özellikle dışarıdan dişli göbek deliği takıları kullanıyorsanız, yalnızca takı değiştirme yöntemi bile iyileştirici bir göbek piercingini tahriş edebilir; bu, göbek üzerindeki hassas iyileştirici cildi kazıyacağı için kullanılması gerçekten tavsiye edilmez..
 4. Alerjik reaksiyonunuz varsa takılarınızı değiştirin. Bazı insanlar, delme malzemesine karşı bir tür alerjik reaksiyon geliştirebilir. Birçok ucuz vücut mücevherinde, çoğu insanın alerjisi olan çok miktarda nikel bulunur. Bu nedenle sadece cerrahi çelik göbek mücevherleri veya titanyum göbek mücevherleri kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Titanyum, herkesin önereceği en çok tavsiye edilen mücevher seçeneğidir. Ayrıca iyileşme ve bakım sonrası en iyi sonuçları verir. Bu tür mücevherlere sahip değilseniz ve alerjik reaksiyon gösteriyorsanız, delinmesine birkaç gün kalmış olsa bile, göbek deliği mücevherinizi hemen bu metallere çevirmek isteyebilirsiniz. Bunu kendiniz yapmaya çalışmamalısınız ve bunun yerine aynısını çıkarma işlemini yapmasına izin vermek için delicinize gitmelisiniz. Yeni bir piercing için sadece zor değil, aynı zamanda tehlikelidir..
 5. Yağlardan, balsamlardan ve kremlerden kaçının! Yağlar, balsamlar ve kremlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Cildinizi beslemek ve nemlendirmek için daha çok yöntem var ama yağ ve krem ​​kullanmak bunlardan biri değil. Aslında yağlar ve kremler de bakteri ve enfeksiyonları içeride tutabilir. Cildinizin kuru olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacak deniz tuzu solüsyonu karışımınıza çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Ayrıca cildinizi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olacak inanılmaz antibakteriyel özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağını doğrudan cildinize uygulamayın. Her zaman deniz tuzu çözeltisi gibi bir tür taşıyıcı ile seyreltilmeli ve sonra kullanılmalıdır. Deniz tuzu çözeltisinin bir fincanı başına 2 ila 3 damladan fazlasını kullanmamalısınız..

Sığ Piercingden Kaçınmak İçin Önemli İpuçları

 • Göbek piercingi sırasında en güvenilir sonuçlar ve uzun süreli piercing için giriş ve çıkış açıklıkları arasında en az 5/16 inç kas olduğundan emin olmak önemlidir. Delme bundan daha küçükse, sığ bir göç ve reddedilme şansıyla kumar oynuyorsunuz demektir..
 • Mücevherinizin cildin yüzeyine kadar çıkmasına izin vermeyin. Piercingi reddetmekle karşı karşıya kalırsanız, mücevheri tamamen çıkarmalı ve yerine yenisini almalısınız. Cildinizin geçmesine izin verirseniz, sizde bir yara izi bırakır ve daha uzun süre kalır, böylece ilkini yaptıktan sonra tekrar delmeyi zorlaştırır..
 • Piercinginize dikkat etmek her zaman önemlidir. Herhangi bir değişiklik veya zorluk durumunda, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza danışmanız daha iyidir..
 • Endişelenmeniz gereken bazı uyarı işaretleri şunlardır: Her açıklık arasında 1/4 inçten daha az cildiniz var, mücevherleri cildinizden görebiliyorsunuz veya mücevherlerin arasında görebileceğiniz cilt iltihaplı veya dökülüyor.
 • Piercing tamamen iyileştikten sonra bile yukarıda belirtilen sorunlardan ve komplikasyonlardan Anyf+. Daha sonra bile her zaman bir komplikasyon riski vardır, ancak taşınma veya reddedilme şansı azalır.
 • Göbek piercinginiz için takıların kalitesinden asla ödün vermemelisiniz çünkü göç etme veya reddedilme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, reddedilme ve göç etme olasılığını azaltacak malzeme türünü seçmenin ve bu yolculuğu sizin için daha sorunsuz hale getirmenin en iyi yolu budur..